dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Indago 2005
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BlackSnake
Guest





PostPosted: Wed Mar 16, 2005 1:58 pm    Post subject: veerteejoshaa komisija

Nav precedentu, taapeec vai praatiigaak nebuutu no saakuma shos, Kamaza [u.c.] mineetos, cilveekus piesaistit pamazaam, liidz taps skaidriiba vai no taadas komisjas kaa paraadiibas kautkas jeedziigs sanaaks. Varbut arii vinji pashi spees kaadu specu parekomendeet.
Manii nerada shaubas, ka projekta popularitaate kritiisies, ja veerteejumaa noteicoshais buus [tikai] "kaut-kaadu" elitaaro cilveeku viedoklis par speeleem. Jau i2004 noteikumos bij punkts, ka, ja rodas iespeeja, tad organizatori gratulee speciaalo balvu - shajaa gadiijumaa ExpertuBalva, taapeec nekaadu probleemu nesaskatu. Diemzheel peern sanaaca blandiities pa pasauli, taapeec notureet roku uz i2004 pulsa neizdevaas, taapeec man bija paarsteigums par shmaukshanos balsojumos. Shajaa sakaraa jau Hobitzam norekomendeeju paaugstinaatu lietotaaju autorizaacijas mehaanisma nepiecieshamiibu, kas samazinaatu tamliidziigas izdariibas.
Vajadzeetu sagrasiities mozh uz kaadu 1.apriili, ka i2005 iet uz augshu. Nezinu, cik tas ir lietderiigi, bet manupraat dereetu ieintereseetajaam personaam saskrieties kautkur pie interneta uz nelielu pljaapu, jo klaatienee tomeer informaacijas apmainja var notikt intensiivaak, kaa arii vizuaalas informacijas apsprieshana - produktiivaak.
Back to top
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 2:56 pm    Post subject:

Man šķiet ir diezgan skaidrs, ka objektīvu rezultātu izmantojot internetu nedabūt. Piereģistrēt liekus akkauntus vai čītoties var diezgan brīvi. Tad jau drīzāk noslēgums jātaisa kādā kafejnīcā/pasākumā kur ir reāla urna un visi met reālus balsošanas biļetenus.

Manā skatījumā galvenais konkursa uzvarētājs tomēr ir jāņem tas, kurš visvairāk punktus savāca gan no ekspertu, gan publikas, gan elektroniskajaa balsojumaa. Piemeeram, par pirmo vietu dodam 10, par otro 8, tresho 6, ceturto 5...utt, līdz ar to, piemēram "Sumpurnis SuperArkaade" iegūst pirmo vietu publikas vērtējumā, trešo elektroniskajā un ceturto expertu balsojumā - 10+6+5=21 punkti. Un tad skatās kura spēle nu vislabāk iekļāvusies visu topu virsotnēs.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 3:48 pm    Post subject:

Es šaubos vai tāds miksētais variants kā ieteica Kamazs būtu piemērots. Protams tas būtu perfekti godīgi pret visiem, tomēr vai tas neradīs lieku jucekli. Skaidrības labad manuprāt būtu labāk nodalīt spēlētāju/publikas vērtējumu no profesionāļu, kaut vai tikai tāpēc ka vēlāk varēs salīdzināt šīs divas grupas.
Un ja izdodas sadabūt vismaz daļu no visiem tur iepriekš pieminētajiem cilvēkiem žūrijā tad ar objektivitāti problēmām nevajadzētu būt.
Un vēl otrs, BlackSnake, nav jau jāatceļ parastais interneta balsojums, vienkārši tā tad būtu kā papildus nominācija un galvenais vērtējums būs no žūrijas. Es neredzu iemeslu kāpēc būtu vajadzīgs kā noteicošo veidot spēlētāju vērtējumu!? Protams tā akli uzreiz paļauties uz žūriju varētu būt riskanti, bet var tak pamēģināt un tad jau nākamgad redzēs kļūdas.

Quote:

bet manupraat dereetu ieintereseetajaam personaam saskrieties kautkur pie interneta uz nelielu pljaapu, jo klaatienee tomeer informaacijas apmainja var notikt intensiivaak, kaa arii vizuaalas informacijas apsprieshana - produktiivaak.


Lai citi "akciju turētāji" saka vārdu, Ra, Kamaz? Man nav nekas pretī!
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 3:57 pm    Post subject:

Varbūt varētu mazliet pašpikot no IGF? Tur līdzīgi, kā Hobits saka, galvenā balva ir žūrijas izvēlētajam uzvarētājam, bet ir arī papildus balvas, un viena no tām ir Audience Award? Nujā, bet tad jāspēj nodrošināt visām nominācijām balvas....
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Eximo
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 08 Feb 2003
Posts: 106
Location: Rīga

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 6:55 pm    Post subject:

Varbūt nepārforsēt pagaidām ar Indago nopietnību un visādām žūrijām, nav jau vēl tas pasākums tik liels. Arī, ja tas būtu populārāks, noblēdītajām balsīm nebūtu tik liela nozīme.
Nez cik tas ir reāli, bet blēdīšanos vēl varētu mazināt izkontrolējot vai balsotājs/lietotājs ir patiešām novilcis visas spēles, un tikai tad ļaut balsot. Čakarēties un katram viltus lietotājam vilkt visu no jauna, manuprāt, būtu pietiekami apgrūtinoši (vismaz, lai to darīt daudz reizes).

Cik vispār pagāšgad bija balsotāju?
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 9:34 pm    Post subject:

Eximo wrote:
Cik vispār pagāšgad bija balsotāju?


Balsotāji bija ap 70, bet tagad gan nepateikšu cik no viņiem reāli nobalsoja.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
s1
Guest





PostPosted: Thu Mar 17, 2005 12:15 am    Post subject:

Man ienācaprātā viena doma: uzvarētāja balva varētu būt kontrakts ar izplatītāju.
Back to top
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 1:59 am    Post subject:

A varbūt arī randiņu ar jebkuru playmate pēc izvēles? Laughing
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
BlackSnake
Guest





PostPosted: Thu Mar 17, 2005 5:05 am    Post subject:

Dikti piekriitu Eximo.
Taapat arii par to, kas tad iisti ir primaars - zhuurijas balsojums vai lietotaaju. Kameer nebuus nopietnu balvu, tikmeer taadas "speciaalistu komisjas" izskatiisies nedaudz.. koomiski.
Kamaza ieteiktas.. eem.. a nah tik daudz balsojumu? Kaada jeega? Lai kontestanti savaa starpaa riiveejas un tiimojas cik lien - visi attieciibaa pret pashu Indago projektu ir vienaadaas poziicijaas. Organizaatoriem vienkaarshi vajadzeetu raudziities, lai nesanaak klajsh piiii, un viens no taadiem piegaajieniem buutu redjistraacijas procesa apgruutinashana, lai visaadi mazgadiigie dnd ik pa 5 min neredjistreetos ar jaunu niku un nebalsotu par kakkaam augstaakaas balles. Turklaat, noteikumos ir paredzeets arii punkts force major gadiijumiem - briivi izriikoties ar negodiigaa riiciibaa pietjertajiem. Smile
Kas attieciibaa uz 1.iv - vai varam paspeet? Kas veel truukst?
Back to top
Digital-X



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 79

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 9:36 am    Post subject:

Security, tuva teema Smile Reģistrējoties ir jāprasa e-mails (pēc tam jāaizsūta confirmation emails), no 1 IP var pieregistreeties 1 x 8 minūtēs (ja nu gadījumā lietotājs sēž aiz providera proxy), jāuzstāda temporālais cookie ar kaut kādu ID ar kuru var reģisrēties tikai 1x, tātad tas ir jāpārbauda iekš db (stulbus balsotājus tas apstādinās Smile ). Lietotājam , kurš reģistrējies ir jāielogo IP, User Agent String un reg_date, ja kāds pēc 8 minūtēm no tās pašas IP mēģina reģistrēties, tad jāpārbauda vai sakrīt User Agent, ja sakrīt, ban uz 15 min :)

Tātad, viltus useram būs baigi jāčakarējas:
Jāreģistrē vairāki e-maili,
Jādabū vairāki proxy, vai jāmaina User Agent String,
visu laiku jādzēš Cookies :)

Anyway, gudram userim tās nebūs lielākās problēmas, taču vidusmēra geimeri tas varēs apturēt. Vienīgais veids, kā var uztaisīt pilnīgi drošu sistēmu ir lai reģistrētie useri reāli atnēk pie Indago Menedžera parāda savu pasi (personas kodu) un savu account name Smile (bet tad diezvai kāds vispār no Liepājas vai Daugavpils gribēs vilkties uz Rīgu)
_________________
Security: http://www.netsec.lv/forums/
Back to top
View user's profile
s1
Guest





PostPosted: Thu Mar 17, 2005 7:12 pm    Post subject:

Quote:
A varbūt arī randiņu ar jebkuru playmate pēc izvēles?

Izklausās daudz reālāk Laughing
Back to top
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 11:16 pm    Post subject:

Quote:
Kas attieciibaa uz 1.iv - vai varam paspeet? Kas veel truukst?
Iedvesma un kofeīns! :J

Labi kādi ir argumenti pret komisiju? Pasākuma nenopietnība? Kādā ziņā? Jā, nav nopietnu sponsoru, tas ir fakts, tomēr dalībnieki iegulda samērā lielu darbu savos projektos, tas nav mazsvarīgi. Žūrija izskatīsies jocīgi? Kuru tas rūp, kamēr vien cilvēki piekrīt piedalīties?

Ok, piedāvāju tādu variantu, tā ka es pats acīmredzot žūriju nesaorganizēšu dēļ laika ierobežojumiem un kontaktu trūkuma dēļ šajā specifiskajā lauciņā, tad itkā Kamazs jau piekrita sadabūt rokā lielāko daļu cilvēku kurus viņš pazīst un ja viņam joprojām nav iebildumu to izdarīt (vai ir?) tad lai žūrija notiek kā eksperimentāls notikums bez nosacījuma ka tas ir primārais vērtējums. Un tad jau kad būs redzami rezultāti izlemsim cik objektīva ir bijusi viena vai otra sistēma, un pēc tā arī noteiksim uzvarētāju.
Ja cienījamais Kamazs atsakās organizēt šo lietu tad kancelējam vissu. Es implementēju drošāku balsošanas sistemu lietotājiem, un lai iet tikai tā.

Tātad, tiklīdz būs atbilde uz šo jautājumu tā izmainam (vai neizmainam )noteikumus un konkursu var laist gaisā. Līdz internacionālajai joku dienai ir atlikušas divas nedēļas!

Digital-X , thnx, ja man radīsies kādi jautājumu varbūt ar Tevi sazināšos.

Quote:
Turklaat, noteikumos ir paredzeets arii punkts force majorgadiijumiem - briivi izriikoties ar negodiigaa riiciibaa pietjertajiem.


Viens jautājums! Kā noteikt vai spēles autors ir vainojams negodīgā balsošanā. Izslēgt spēli ja fiksēta chītošanās, tā varēs tik pat mierīgi ieriebt kādam konkurentam, cik palīdzēt sev...?
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 10:20 am    Post subject:

Var teiksim izlikt informāciju,ka lūk šis cilvēks ir čitojies. Tad viņam var būt kaut pirmā vieta, bet neviens viņu nerespektēs.

UN jā, es esmu gatavs šamos savākt un joprojām uzskatu, ka komisija ir labākais veids, kā spēles vērtēt.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AL_Edgars
Guest





PostPosted: Thu Apr 07, 2005 4:08 pm    Post subject:

Kas tur ko gudrot par Indago 2005.
Ņem spēļu žurnālistus pie dziesmas un lai komentē katru spēli tā pa īstam.
Nevajag visu sarežģīt.
Vispār jau Indago 2004 nebija jēgas šķirot pa vietām. Jo redz - viens ir FPS, viens ir Quest, viens ir tas, tad ir šitas.
Ja būtu 30 spēles, par ko es ļoti šaubos, tad varētu spriest.
Es prognozēju 12 spēles šogad. Un prognozēju veco veterānu atgriešanos ar tikpat jaunām idejām kā uzsākot šo Indago seriālu.
Back to top
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Apr 14, 2005 4:46 pm    Post subject:

Kādas ir platformas, kurām var taisīt spēles, lai piedalītos? Tikai priekš PC?
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group