dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Vai ir velme stradat pie pusgatavas strategiskas speles?

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Tavi projekti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Solver
Guest





PostPosted: Sun Dec 05, 2004 10:21 pm    Post subject: Vai ir velme stradat pie pusgatavas strategiskas speles?

Tā, man būs salīdzinoši pagarš stāsts, bet lai nu tā notiek.

Es pieņemu, ka vairākumam no jums ir pazīstama tāda spēle kā civilizācija, jeb Civilization runājot rietumnieku valodā. Popularitāte nu šai spēlei ir liela, viss kā nākas. Un tā nu sanāca, ka kādam vīram šī spēle ļoti patīk. Vīrs šis sēž lielākajā civilizācijas forumā visā internetā (http://apolyton.net/forums) un sauc viņu Velociryx. Viņš ir sarakstījus daudzus guidu's stratēģijā, viens no kuriem ir arī iespiests kā grāmata. Tātad, visi aktīvie foruma lasītāji, daži tūkstoši cilvēku (tie ir aktīvie, reģistrēto ir daudz vairāk) šo vīru ļoti ciena.

Un tā nu sanāca, ka kādu dienu viņš teica, viss ir ļoti labi, bet man ir domas par to, kā varētu uztaisīt labāku spēli. Un aizgāja gulēt. Nākamajā rītā pamostoties, Velociryx padomāja, ko gan viņš ir izdarījis. Ienāca forumā un sev par pārsteigumu ieraudzīja, ka daudzi cilvēki saka, ka ir par viņu pārliecināti, ka viņš varētu izstrādāt lielisku spēli.

Tā nu tapa spēle, ko sauc par The Courts of Candle'Bre. Velociryx ir tai izveidojis dizainu, un tā izskatas pēc ļoti interesantas stratēģiskas spēles tādā kā fantasy pasaulē. Spēle tagad ir alfas stadijā, grafika izskatas tīri labi:

http://apolyton.net/forums/showthread.php?s=&threadid=119691
http://apolyton.net/forums/showthread.php?s=&threadid=121452

Tie gan pārsvarā ir visādi paziņojumi screeni, bet pati karte arī izskatas tīri pieklājīgi. Skaņa, manuprāt, ir ļoti laba, esmu Candle'Bre mūzikas fans.

Kas gan nav labi? Labi nav tas, ka ir maz programmētāju, kas strādātu pie šīs burvīgās spēles, turklāt galvenais no viņiem vakar bija spiests atkāpties no šī amata. Tāpēc arī būtu lieliski, ja kādam no Latvijas programmētājiem būtu vēlme pie šīs spēles strādāt.

Ko es vēl varu pateikt? Spēle tiks pabeigta, šis nebūs kārtējais projekts, kas pajūk. Es to varu apgalvot, labi pazīstot Velociryx - viņš ir fantastisks cilvēks un arī vienmēr noved savas idejas līdz galam, lai arī ko tas neprasītu. Tas, ka viņš ir izdevis vairākas grāmatas, kalpo tam par apliecinājumu. Tālāk, spēles engine ir uzrakstīts lielākoties, tur nevajadzēs sākt kodēšanu no nulles - ir gatavs kods, pie kā strādāt. Visbeidzot, var gadīties tā, ka nākošgad programmētāji, kas strādā pie Candle'Bre, pat sāks saņemt naudu.

Ja kādam ir interese uzzināt vairāk vai nopietni pie šī strādāt, lūgums sazināties ar mani. Mans epasts ir solver@apolyton.net, vai arī pa ICQ #101151010 .
Back to top
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 11:43 am    Post subject:

Prieks beidzot, ka, beidzot, kāds kādu slavē, ne tikai peļ. Smile Žēl, ka neredzu tos skrīnus, jo tur prasa reģistrēties. Varbūt kāds var uzlikt Latvijā spogulīti tām bildēm?

Bet nu, Latvijas vārdu iegravēt kāda ļoti slavenā spēlē būtu ļoti labs darbs. Esmu spēlējis Civilizāciju3, un neskatoties, ka grafika nesastāv no lielām animācijām un tādām lietām, tā tomēr ir ļoti aizraujoša. Varbūt šis būs tas cilvēks, kas iemetīs Civ3 tādu kārtīgu mietu spieķos. ;)

p.s. Uz kādu valodu tā spēle tiek taisīta?
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Solver
Guest





PostPosted: Mon Dec 06, 2004 4:07 pm    Post subject:

Reāli jau tajā forumā reģistrēties vajadzēs, ka pievienosies projektam Smile. Bet ja kāds man parādītu hostu, tad es varētu ietaisīt spoguli bildēm un vēl šādiem tādiem materiāliem no tā Candle'Bre.

civ3, protams, ar grafiku neizceļās, bet tāda ir visu civilizācijas spēļu būtība, ka tur uzsvars tiek likts uz stratēģisku un "dziļu" geimpleju.

Candle'Bre taisa C++, balstoties uz DirectX, ja nemaldos, astotās versijas. Grafika spēlei nav nekāds Doom3 vai pat Rise of Nations, bet manuprāt ļoti skatāma un kopumā pieklājīgi. Un, kā jau jāzin, geimplejs ir galvenais Smile.
Back to top
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Tavi projekti All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group