dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Luudzu iemaaciet mani taisiit speeles...
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vadja
Guest





PostPosted: Fri Apr 09, 2004 9:31 pm    Post subject: Luudzu iemaaciet mani taisiit speeles...

Luudzu iemaaciet mani taisiit speeles!Es nezinu ar ko sakt tapeec prasu padomu var buut kaads var pateikt kur var iemaciities tos kodus un kadu labu (dereetu arii vieglu) programmu...Luudzu paliidziet, IEPRIEKSH PATEICOS!!!!!!! Sad Sad Mad Mad Mad
Back to top
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Apr 09, 2004 9:55 pm    Post subject:

Nu tu vareetu saakt ar to, ka nepostee sho jautaajumu sadaljaa 3Dmodeleeshanas programmas, jo tas ir peedeejais IMHO ar ko buutu jaasaak taisot savu speeli.
Peec manaam necilajaam domaam, ikviens speelju taisiitaajs pirmkaart ir programmeetaajs - kaut nedaudz. Taadeelj tev jaazina vismaz viena programmeeshanas valoda. Lieliski, ja tas ir DELPHI, jo tur var taisiit daudz nelielu, vieglu, bet tai pat laikaa jau diezgan nopietnu speeliishu. C++ nepiemineeshju, jo ar to itkaa nesaak parasti. Ja VisualBasic - arii nav slikti, bet veelaak buus jaadomaa par paarcelshanos uz citu platformu. Piem, tiem pashiem Delphiem. Nelieles speeliites var uztaisiit arii vienkaarshi Pascaalaa vai QBasicaa.

Kad ir aptuveni zinaama kaadfa valoda, jaaizdomaa kaadu speeli taisiit. Veelams uzcept kaut ko vienkaarshu - piemeeram - uzmini kaadu skaitli iedomaajaas dators. ZInot nedaudz programmeeshanu, shis uzdevums nebuus sarezhgjiits. Tad jaapiedomaa pie vizuaalaas daljas, kaa izskataas un tad pie user-interface, jo speelei tas tomeer ir svariigi. Kad tas gatavs viss, publiskojam savu sasniegumu forumaa un domaajam jau par advanceetaakiem projektiem. Piemeeram, boulder-dash. Vai tetra-clonu. Vai snake. Vai veel kaut ko. Tikai kaut ko taisot iemaacaas.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Guest






PostPosted: Fri Apr 09, 2004 10:36 pm    Post subject:

Kamazs wrote:
Nu tu vareetu saakt ar to, ka nepostee sho jautaajumu sadaljaa 3Dmodeleeshanas programmas, jo tas ir peedeejais IMHO ar ko buutu jaasaak taisot savu speeli.
Peec manaam necilajaam domaam, ikviens speelju taisiitaajs pirmkaart ir programmeetaajs - kaut nedaudz. Taadeelj tev jaazina vismaz viena programmeeshanas valoda. Lieliski, ja tas ir DELPHI, jo tur var taisiit daudz nelielu, vieglu, bet tai pat laikaa jau diezgan nopietnu speeliishu. C++ nepiemineeshju, jo ar to itkaa nesaak parasti. Ja VisualBasic - arii nav slikti, bet veelaak buus jaadomaa par paarcelshanos uz citu platformu. Piem, tiem pashiem Delphiem. Nelieles speeliites var uztaisiit arii vienkaarshi Pascaalaa vai QBasicaa.

Kad ir aptuveni zinaama kaadfa valoda, jaaizdomaa kaadu speeli taisiit. Veelams uzcept kaut ko vienkaarshu - piemeeram - uzmini kaadu skaitli iedomaajaas dators. ZInot nedaudz programmeeshanu, shis uzdevums nebuus sarezhgjiits. Tad jaapiedomaa pie vizuaalaas daljas, kaa izskataas un tad pie user-interface, jo speelei tas tomeer ir svariigi. Kad tas gatavs viss, publiskojam savu sasniegumu forumaa un domaajam jau par advanceetaakiem projektiem. Piemeeram, boulder-dash. Vai tetra-clonu. Vai snake. Vai veel kaut ko. Tikai kaut ko taisot iemaacaas.


Nu tas saprotams bet kur to visu var iemaaciities programmeshanu!?Es esmu parstaigaajis lielaako dalju latvijas lapu un nekur gandriiz nekaa neesmu atradis bet pasaules interneta man nav...ludzu iesaki kaadu lapu kur vareetu iemaacities delphi vai vel-ko...
___________________________________
Ieprieksh pateicos!
Back to top
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Apr 10, 2004 7:23 am    Post subject:

Lai iemaaciitos programmeet, vislabaak noderees graamata. Iista, papiira graamata buutu vislabaak, bet ja nav iespeejas pie taadas tikt, tad var meegjinaat izliidzeeties ar e-graamataam, kuras var dabuut arii DC++ pdf formaataa. Man pasham gadiijaas no gazza(laikam :>) novilkt kaudzi noderiigu pdf graamatinju tieshi par gameDEV. Protams, tas viss buus krieviski/angliski, bet pie shiim valodaam toposhajam gameDEVam jaapierod gribi vai ne. Ir pieejamas ar latviskas piemeeram VisualBasic vides graamatas (aut. Andris Jaunbergs - man bijushais skolotaajs), kur diezgan vienkaarshi, bet noderiigi un - galvenais - latviski, izskaidrots krietni daudz kas, pienjemu, ka ja tu iepaziitos kaut ar sho graamatu, tev nesagaadaatu probleemas uztaisiit vizuaali pieklaajiigu, user-friendly spēlīta a la skaitļu/vārdu minēšana. Un arī būtu skaidrs kā top aplikācijas vizuālajā programmēšanas vidē, kas vēlāk krietni noderētu pie, piemēram, DELPHI vai tā paša C++Builder apguves. Tiesa, vai pirkt to graamatu - tas pasham jaaizlemj, jo nu..nu vinja derees tikai pashiem pamatiem. No otras puses - uzreiz njemt C++ Users Bible arii nav iipashi praata darbs.
Pastāv vēl viena iespēja - gameDEV tutoriāļi latviešu valodā. Jā, tādi ir un pats esmu lietojis, lai iebrauktu DelphiXaa. Par to visas fanfaras un slavas saucieni aiziet ra001, jo vinjsh ir uzrakstiijis kaadus chetrus patiikami sakariigus tutorus tieshi prieksh speeles izstraades Delphi videe ar DIrectX komponenshu izmantoshanu. Tas saakumam ir vairaak nekaa nepiecieshams. Vieniigi, ja tev nav paziistama Delphi vide, tad buus gruuti apjeegt kas notiek, so, veelams iziet taa pasha ra001 Delphi learning tutorus.Tas viss, par ko runaaju kaadreiz atradaas iten - http://rah.eos.lv/ra001/default.php?docname=progprog&docother=2
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
13
Guest





PostPosted: Thu Jul 08, 2004 11:24 pm    Post subject:

Bet kur var atrast tutorialus uz C++
Back to top
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Fri Jul 09, 2004 6:51 pm    Post subject:

www.gamedev.net, nehe.gamedev.net, www.gametutorials.com - tas taa prieksh OpenGL/D3D - , bet lai iemaaciitios pashu c++ - naaxies wien njemt rokaa kaadu pabiezaaku graamatu, C++ newar iemaaciities nedeeljaa un pat ne meenesii... pieredze, pieredze. Es kodeeju C++ jau 4 gadus, bet joprojaam ir dau lietas kuras es iisti neizprotu...
Back to top
View user's profile Send e-mail
BHC
Guest





PostPosted: Sat Jul 10, 2004 10:49 am    Post subject:

Tīri ziņkārība, pieņemot, ka tu kodē C++'sā 4+ gadus, būtu diezgan interesanti uzzināt, kas joprojām ir nesaprasts vai arī ne-līdz-galam saprasts. Tā teikt - programmētāja vājās puses. Wink
Back to top
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Jul 10, 2004 12:50 pm    Post subject:

hehe
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Mon Jul 12, 2004 1:09 pm    Post subject:

galwenaas probleemas man ir joprojaam ar multithreadingu, un protams tad mees weel saakam runaat par COM/DCOM, uz kura ir uzbuuweets DirectX(kaut saakot ar DX8 jau tas wiss ir atwieglots ljoti), galwenaa probleema rodas tur ka C++ es katru dienu nekodeeju, laika nepietiek. Un ar laiku triki piemirstas un tad jau jaasaak atkal mekleet rokaa graamatas...
Back to top
View user's profile Send e-mail
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Wed Jul 14, 2004 11:23 pm    Post subject:

Quote:

galwenaa probleema rodas tur ka C++ es katru dienu nekodeeju, laika nepietiek. Un ar laiku triki piemirstas un tad jau jaasaak atkal mekleet rokaa graamatas...


Galvoju, ka pat tad, ja tu to dariitu katru dienu, graamatu njemtu rokaas tik un taa - diezvai kaads cilveeks uz shiis zemes var kaut ar 90% droshiibu apgalvot, ka zin VISU C++ !
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Jul 15, 2004 6:25 am    Post subject:

http://anatolix.naumen.ru/cppbooks.htm
Labas graamatas un ne tik labas par c++, iipashi iesaku "Jeff Alger,
C++ for real programmers" Smile, man ir papiira versijaa, tur ir absoluuti ekstreemi triki un fichas.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kristians



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 99
Location: Ventspils

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 12:05 am    Post subject:

Āksti Laughing
Reku uzraksti uz delphiem (tur kur kods jāraksta) kāda uz formas nomesta objekta vārdu piemēram label1. obligāti nospied to punktu pēc objekta vārda un parādīsies tev kaudze funkciju ko ar to var darīt tikai protams tad ja vinjsh buus uzlikts uz formas Tā tu iemācīsies ko vispār delphi standart komponentes dara Nu tjipa no saakuma labaak paspeeleejies ar delphu Demo direktorijaa atrodamajiem piemeeriem
uzreiz pie game dev ķerties nevar
es pats pie dev ķēros tik, ka pa delphiem biju izspēlējies 2 gadus
Back to top
View user's profile Send e-mail
progmars
Guest





PostPosted: Mon May 23, 2005 5:41 pm    Post subject:

C++ un directX man pagaidaam pielec, bet gribeetos izmeeginaat kaadu biski gatavu 3D kodolu. ko tauta domaa par http://www.ogre3d.org/? vai to kaads reaali lieto un kaadas ir idejas?
jaa, bez graamataam nu nekaa. lai iemaaciitos no galvas visas taas WinAPI un MFC un DirectX funkcijas? tad ir trakam jaabuut! galvenais nav zinaat konkreeto funkciju, bet zinaat, kur mekleet taas apraxtu. tad jau lieta aiziet. bet WinAPI DX SDK man visu laiku ir atveerts, kad programmeju.
Back to top
Kristians



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 99
Location: Ventspils

PostPosted: Mon May 23, 2005 5:53 pm    Post subject:

progmars wrote:
C++ un directX man pagaidaam pielec, bet gribeetos izmeeginaat kaadu biski gatavu 3D kodolu. ko tauta domaa par http://www.ogre3d.org/? vai to kaads reaali lieto un kaadas ir idejas?
jaa, bez graamataam nu nekaa. lai iemaaciitos no galvas visas taas WinAPI un MFC un DirectX funkcijas? tad ir trakam jaabuut! galvenais nav zinaat konkreeto funkciju, bet zinaat, kur mekleet taas apraxtu. tad jau lieta aiziet. bet WinAPI DX SDK man visu laiku ir atveerts, kad programmeju.
es domāju ka gatavi 3d endziņi ir priekš lame ja vien tas nav tevis kodēts Razz
Back to top
View user's profile Send e-mail
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon May 23, 2005 5:57 pm    Post subject:

Nu, nu Kristians. Un visas tās spēles, kas taisītas uz UnrealTournament dziņa (un tādu ir ne mazums) ir lame?
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group