dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Par spēļu konkursiem Latvijā...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Spēļizstrāde Latvijā
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 2:49 pm    Post subject:

Vai sadalot konkursu vēl daļās, tas vēl vairāk nesamazinās dalībnieku skaitu? Tā jau šobrīd ir maz dalībnieku, kur nu vēl, lai to sasmalcinātu smalkāk.

Indago prestižu var celt vienīgi, panākot, lai ir labi gala projekti. Manuprāt, publicitāte šogad bija pa pirmo, arī organizētāji bija pastrādājuši lieliski (thx!), nekur kur piesieties no vadošajām pusēm... bet darbi... ak.... atnāca, izbradājās un aizgāja. Pat Paldies nepateica. To ko mēs daram šobrīd, t.i, cīnamies, lai Indago būtu spēlajamas spēles, ir arī tas, kas cels Indago prestižu. (nevis cīņa, bet gan, ja cīņa būs veiksmīga).
Tai pašā laikā, tā ir cīņa ar vējdzirnavām. Mēs paši esam gamedevi un paši neko netaisam un paši arī besamies, ka nav projekti. :) Kaut kā stulbi iznāk. Meklējam tikai kādus citus, kuri varētu rādīt mums klasi. Tad c'mon... ir jānonāk pie kaut kāda slēdziena... Latvijas gamedev līmeni pilnībā atspoguļo Indago, vai mūsējie ir uz ko vairāk spējīgi.

EDDY: Tad tev ir tas projekts ko parādīt vai nē? Tā arī neizsekoju līdz tam jūklim... cik sapratu, kaut ko tu esi parādijis, bet ko... vvz....
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 2:58 pm    Post subject:

Tātad tu piedāvā izveidot atsevišķu līgu priekš 1-2 projektiem?

Vispār jau tagadējā situācija ar minigc un Indago mazliet atgādina šo līgu sistēmu, izņemot to, ka nezkāpēc pārāk maz nopietnu komandu piesakās Indago. Nedomāju, ka konkursiem būtu pārāk jāmainās - jāmainās cilvēku attieksmei - gan tam, ko sagaida geimeri, gan tam, kā strādā konkursanti.

Arī "esmu pārāk ūber priekš šitā konkursa" attieksmei. Atgādināšu - neviens cits necels konkursa līmeni, kā vien tādu spēļu kā VoH (pieņemot, ka tur kaut kas sanāks) komandas, bet ja nu šīs komandas nolemj, ka ir pārāk krutas konkursam, tad tā liktenis jau ir izlemts. Vienkārši smieklīgi iedomāties stiuāciju, ja, piemēram, bubu & tres^ nebūtu pieteikuši Squares konkursam, un uz jautājumu "Kāpēc?" atbildētu: "Mēs esam pārāk ūber uz kopējā fona." Smile
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 3:25 pm    Post subject:

Atbildot Anetix: Nez, kādu projektu tu domāji, bet runa bija par Wrong Way. Ja nu tev ļoti interesē tagadne, tad pašlaik ar Janeku pārrunājam turpinājumu šai spēlei uz jauna dziņa, ieliekot iekšā visu to, ko neielikām WW.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Lamerz
Lameris
Lameris


Joined: 09 Sep 2005
Posts: 99
Location: Rīga

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 3:30 pm    Post subject:

Quote:
Vispār jau tagadējā situācija ar minigc un Indago mazliet atgādina šo līgu sistēmu, izņemot to, ka nezkāpēc pārāk maz nopietnu komandu piesakās Indago.
Man domāt, ka maz komandu piesakās tāpēc, ka to.... emm... nav? Nav arī nopietnu indivīdu... un nenopietnu indivīdu ir maz, un nenopietnu komandu. Varbūt ir daudzi taisīt gribētāji, bet taisīt varētāju, acīm redzami, vienkārši nav. Smile
MiniGC ir stipri par īsu, lai indivīds/komanda, ar gribēšanu, laiku, bet ierobežotu varēšanu, paspētu uztaisīt kaut ko vairāk par 1 pikseļa izvadīšanu uz ekrāna (pārspīlēju).
Indago ir stipri par... Indago. Very Happy
Back to top
View user's profile
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 3:32 pm    Post subject:

Es to uzskatiitu par normaalu argumentu Razz
Ne visi guust prieku no "sacensiibaam" ar pamatskolas skolniekiem un shii gada Indago taadi bija daudz.

Kaa jau pashaa sakumaa teicu BlackSnake: visu censonju meshana vienaa katlaa, ir liels Indago miinuss.


OK, ja negribat daliit grupaas, varat ieviest veerteeshanu kaartaas, liidziigi kaa tas ir MSU. Piemeeram vareetu buut 2 veerteeshanas kaartas + finaals. Kaartas iziet tikai tie projekti, kas atbilst attieciigaas kartas kriteerijeim. Labaakie katraa kaartaa varetu guut nelielas balvas.
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 3:47 pm    Post subject:

Kā jau Peacemaker aizrādīja, viena no miniGC panākumu atslēgām -- tajos piedalās spēcīgākie Latvijas geimdeva pārstāvji, kamēr to nevar teikt par Indago, kur GiGa piedalījās pirmajā gadā, bet vēlāk laikam vairs īsti nav rādījies, tāpat arī legjendaaraas arkaades THEEP autors bypass.u (vai kaa jams sevi tagad deevee) un pirmaa iistaa latvieshu MMO autors Lynx citu gadu Indago konkursos nav piedalījušies.

Kopumā, manuprāt, Indago ir diezgan veiksmīgs pasākums, jo katru gadu mums tiek vismaz viena laba latviešu spēle. Un tas nav maz. Tāpat arī publicitāte nepavisam nav slikta.

Līdz ar to, uzskatu, Indago jau pašreizējā stadijā dara ļoti daudz laba Latvijas nacionālajam gameDEVam un mans personīgais viedoklis ir tāds, ka vajag ļaut tam mazliet vēl paaugties gadiņu divus, īpaši neko nepārkārtojot. Kamēr vien tiek izpildīts plāns -- vismaz viena laba latviešu spēle, tikmēr ir ļoti labi.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 4:34 pm    Post subject:

Kamazam taisnība, Indago vēl jāpaaugās un tad jau būs labi, viss ieies sliedēs. Par Deratizātora ideju - pielieku tev žetonu. Wink
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Peacemaker



Joined: 04 Oct 2005
Posts: 31

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 11:04 pm    Post subject:

DeRatizators wrote:
Es to uzskatiitu par normaalu argumentu Razz
Ne visi guust prieku no "sacensiibaam" ar pamatskolas skolniekiem un shii gada Indago taadi bija daudz.

Nu tad nesacenties. Jei bogu, piesaki spēli konkursam, uzvari un neatejot no kases savāc naudu, vienlaikus gūstot to, ka tavu spēli piemin pāris avīzēs/žurnālos - ko pretējā gadījumā diez vai panāktu. Un ko atrisinātu trīs kārtu sistēma? Tad jūsu projektam būtu jāsacenšas pat trīsreiz, katrreiz tiekot atzītam par labāko (pieņemot, ka tas patiešām ir fantastisks). Imo, diezgan bezjēdzīgi.
Back to top
View user's profile
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:04 am    Post subject:

Manupraat tas tieshi dos stingraakus atskaites punktus daliibniekiem un dos iespeeju vieglaak saplaanot darbu ilgterminjaa :/
Nu jaa vieglaak ir neko nemainiit un atstaat Indago taadu kaads tas ir, un cereet ka viss notiks pats... veel tikai paaris gadinji jaapagaida, utt :D


Peacemaker,tu taa saki, itkaa indago balva buutu taa summa, par ko ir verts sviist LOL.



P.S.
'Peacemaker', hmmm kad es rakstu vaardu 'Peacemaker', man joprojaam taada sajuta, ka sarunaajos ar sevi Very Happy
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:10 am    Post subject:

DeRatizators: Šķiet, tev uzvarēt iekš Indago būtu tāds kā pusdienas pārtraukums. :) So, sasvīšana neiznāk. So, dabū visu naudu bez problēmām. :) Kāpēc tad tu to nedari?

Starp citu, ja jau šobrīd tas balvu fonts tik nesimpātisks liekas, tad uztaisot 2-3 konkursus šī summa dalītos vēl uz pusēm vairākkārtīgi.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:16 am    Post subject:

AnetiX wrote:
DeRatizators: Šķiet, tev uzvarēt iekš Indago būtu tāds kā pusdienas pārtraukums. Smile So, sasvīšana neiznāk. So, dabū visu naudu bez problēmām. Smile Kāpēc tad tu to nedari?

Starp citu, ja jau šobrīd tas balvu fonts tik nesimpātisks liekas, tad uztaisot 2-3 konkursus šī summa dalītos vēl uz pusēm vairākkārtīgi.


Es nekur neesmu teicis, ka izveidot sakariigu speeli prasa maz laika. Es tikai meegjinu ieskaidrot, ka pashreizeejais Indago formaats smagi suukaa, un megjinu paskaidrot kaapeeec. Kaa arii izteicu paaris sakariigus ieteikumus IMO.

Protams, ka es neesmu Indago uzvareetaajs, un mani vaardi sheit neko nenoziimee. Bet ko lai dara, kad es gaaju skolaa taada Indago nebij.
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
Nitr0us



Joined: 27 Jul 2006
Posts: 19

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:20 am    Post subject:

Laikam nāksies piekrist AnetiX un Peacemaker'am šajā jautājumā..
Kāda tev, personīgi, atšķirība, vai tu vienkārši taisi spēli, vai arī to piesaki Indago, kur tu vari gūt(kaut nelielu) publicitāti, pacelt Indago līmeni, kā arī nopelnīt pāris simtus latu??
Principā jau tev nekas īpašs nav jādara - tikai jāpabeidz VOH līdz Indago beigām. Skan jau nu ļoti vienkārši, kāpēc nepamēģināt? Wink
_________________
6th Gear Studios
Back to top
View user's profile
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 12:35 am    Post subject:

>>>Kāda tev, personīgi, atšķirība, vai tu vienkārši taisi spēli, vai arī to piesaki Indago, kur tu vari gūt(kaut nelielu) publicitāti, pacelt Indago līmeni, kā arī nopelnīt pāris simtus latu??

Jaa, pieteikt VoH Indago nesastaada iipashas probleemas. Probleema ir apstaaklii, ko esmu sheit un CGImage atkaartojis laikam jau kaadas 20 reizes.

Juus te visi man censhaties ieskaidrot, ka ar labiem projektiem var uzlabot Indago liimeni. Vai tas domaats uz venu gadu ? Gribat teikt, ka peec "laba" gada, nakamais noteikti nebuus sliktaaks ?
Var jau buut, tikai tad paraadiet man tos potenciaalos dariitaajus ! Tikmeer es buushu paarliecinaats, ka taa lieta neuzlabosies, kameer nemainiisies Indago formaats.
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 8:10 am    Post subject:

Es tiešām nesaprotu, ko jūs te varat plēsties.
Tak paņemiet priekšā psihologu un risiniet tās lietas.
Deratizatora ideja ir skaidra - laba spēle nerodās vienā pusgadā. Lai piesaistītu publiku, viņš iesaka iesaistīt papildus kārtu - skolēnus.
Lai tak aug jauna gamedevu paaudze. Tie ar laiku kļūs stiprāki un viss notiksies. Pašlaik skolēnus atbaida tā uzņemšanās - ooo, tie jau lielie vīri, ko tad es. Tieši jūsu ideja bija līmēt 2004. gadā Universitātēs un citās vietās lapiņas ar aicinājumu iestāties Indago konkursā.
Dariet to vidusskolās. Tur arī sāk rasties pirmie programmētāji.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
dev



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 206
Location: Latvija

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 1:50 pm    Post subject:

Vienīgais, ko vajadzētu mainīt indago ir ieviest spēļu kategorijas (un apbalvojumu) - līdzīgi kā IGF. Tas ļautu dalībniekiem, jau sākotnēji izvēlēties savu "nišu" un tajā arī sacensties ar sev līdzīgiem.
(Piemēram, web spēles, ar gamemaker taisītas spēles, kazuālas spēles, hardkorās spēles utt)

Tas atrisinātu ļoti daudz problēmas - piemēram daudzi skolnieki noteikti piedalītos kategorijā "ar gamemakeriem veidotās spēles" un atbilstoši arī tiktu vērtētas savā starpā. Tā teikt - izvēlies savu svara kategoriju un sacenties tajā ar sev līdzīgajiem un nejūties apbižots..

Protams apbalvojumiem jābūt arī par kopīgām kategorijām - labākais ārts, tehniskā ekselence, inovācijas utt.. Tādejādi tevi novērtēs jebkurā gadijumā, ja būsi pacenties .

Latvija kā tāda saks un nekādas daudzas konkursu kārtas un noteikumu ruļļi pa N lapām neko neatrisinās - no tā neradīsies nekādas jaunas developeru komandas. Savukārt elementāru kategoriju ieviešana ļautu izvairīties no kopējas zupas (kas daudziem nepatīk).

Tā teikt, ja jūti ka gribi taisīt mazu flash spēlīti - tev ir sava kategorija (web spēles) un nav jābaidās, ka visi tevi izsmies, jo tava spēle nobālēs kārtējās 3DRPG ar PS4.0 atbastu priekšā. Un galu galā, ja tava spēle totāli saks, taču tevā komandā ir bijis labs mākslinieks un izveidojis super grafiku, tad bešā nepaliksi un dabūsi balvu par labāko ārtu.

PS: nevajag izgudrot riteni, bet ņemt piemēru no pasaules pieredzes kur spēļu konkursi notiek jau sen. Visādas perversijas konkursa noteikumos tikai atbaidīs jaunus dalībniekus - tā teikt, keep it simple and smart.
Back to top
View user's profile Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Spēļizstrāde Latvijā All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group