dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Windows Forms Application

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Marcina



Joined: 15 Aug 2006
Posts: 26
Location: Rīga

PostPosted: Sat Mar 24, 2007 12:59 pm    Post subject: Windows Forms Application

Jautājums, vai Visual C++ ģenerētajā Windows Forms Application form1.h atrodas form1 class definēšana? Ja jā, tad kāpēc nav form1.cpp faila, kā pierasti ir, kad izveido jaunu klasi?
Es tikai sapratu, ka tur visi dati par button utt. paramateriem, inicializēšanu, bet ne vairāk.
Biju mēģinājis izveidot savu klasi piemers, taču man nu nekā nepielec, kā es no tās varu mainīt uz formas izveidoto objektu parametrus, piemēram, button parametrus?
Par rindiņu #include "form1.h" neaizmirsu, vienkārši tāda sajūta, ka form1 class nemaz nebūtu...

Teiksim, lai to visu saprastu, man bija ideja, ka izveidoju button, un ik pēc sekundes, button text skaitlis kļūtu par viens lielāks, piemēram, sākumā "1", tad "2" utt. Kur projektā man šo koda daļu likt?
Un vēl kas - lai mainītu šo skaitli, es izmantotu int mainīgo, bet buttonam vajag tekstu - tad ko man katru reizi būs jāpielieto itoa() funkcija?

Šādus jautājumus uzdodu, jo līdz šim programmēju tikai win32 Rolling Eyes
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sat Mar 24, 2007 3:28 pm    Post subject:

h/cpp failu iedalījumam nav īsti nekāda sakara ar klasēm tajās.
Var programmēt vispār neizmantojot h failus priekš klasēm (tik pamatīgs čakars). Vai gluži otrādi - programmēt neizmantojot cpp failus priekš klasēm (tik tad ilgi kompilēšana notiksies).

Pameklē kautkur projektā kur ir rindiņa, kas satur "gcnew Form1", kur Form1 ir tavas formas klases nosaukums. Tajā vietā arī tiek izveidots formas objekts.

Par pogu atribūtu mainīšanu - tev vajadzēs kautkādu taimeri, kurš ik pa sekundei izsauks kādu klases Form1 metodi, kurā tur arī izmanīsi vajadzīgās pogas metodi. Var arī savādāk - taimeris izsauc globālu procedūru, kura izsauc formas metodi, lai nomainītu pogas tekstu.

Ņem vērā, ka Windows Forms ir .NET fīča, tāpēc neizmanto itoa un citas nemenedžētās funkcijas - vēlāk tikai putra sanāks. Izmanto standarta .NET iespējas (par kurām dokumentāciju meklē MSDNā), lai konvertētu skaitļus par stringiem:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/x70d7t0y.aspx
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.convert.aspx
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.convert_members.aspx
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group