dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Jaunas klases templeits

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Tue Apr 24, 2007 9:04 pm    Post subject: Jaunas klases templeits

Kaads nav kautkur uzduuries informaacijai, kaa nomainiit jaunas klases templeitu? Shoreiz runa nav par template kywordu bet par to, kaadi failu un ar kaadu saturu tiks pievienoti Visual C++ izveeloties Add Class...
Kad izveelos pievienot projektam Generic class, man tiek pievienoti divi faili (logjiski, klases_nosaukums.cpp un klases_nosaukums.h). Bet mani neapmierina .h fails, jo tas satur #pragma once preprocesora direktiivu. Daudzos avotos, piemeeram GCC lapaa, ir mineets, ka taa ir novecojusi (obsolete). Negribeesies peec paaris meeneshiem paarrakstiit visu proejktu, lai vareetu to porteet uz *NIX sisteemaam.
Es mekleeju info google, bet sarezhgjiitiibu rada tas, ka template ir keywords un visi rezultaati attiecas tieshi uz sho variantu.Meegjinaaju atrast arii kautko MSDN un Visual C++ folderii. Protams, neko neatradu (savaadaak te neprasiitu).
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Apr 24, 2007 10:15 pm    Post subject:

#pragma once ir nevis novecojusi bet MSVC specifiska, un imho tā ir labāka par parasto #ifndef xxx / #define xxx dēļ tā, ka taisot copy&paste kodam dažreiz sanāk aizmirst nomainīt xxx un tādēļ kautkas nekompilējas kā vajag. Taču #pragma once direktīvā nav nekas jāmaina.

Vienkāršs variants kā es to daru - rakstu to #ifdefu ar roku. Nu nav grūti uzrakstīt tās 4/5 rindiņas. Ne jau katru minūti jaunu failu jātaisa. Pie reizes tiek trennēta ātrrakstīšana ;)

Taču helpu par to ir ļoti viegli atrast - tajā new file logā uzspied F1 un palasi: ms-help://MS.VSExpressCC.v80/MS.NETFramework.v20.en/dv_vssoln/html/a08f02bc-02fd-42e5-bb4d-b24df5b77ff7.htm ;)
Back to top
View user's profile Send e-mail
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Tue Apr 24, 2007 10:26 pm    Post subject:

Heh, tam visam jau n-taas reizes izgaaju cauri. Tur ir info tikai par CSharp, VB un JSharp. Es neticu, ka C++ nav nekaadu templeitu. No kautkurienes tak vinsh info par klasi njem. Varbuut es tieshaam esmu drankjiigs mekleetaajs, bet nevaru tur neko, kas attiektos uz C++ atrast.

Un kodeeshanas efektivitaati tas palielina, jo saakumaa uzmodeleeju UMLaa visu sisteemu. Peec tam visas taas klases paarlikt uz C++ ir nereaali (ja katrai klasei man buus jaadrukaa headeris ar roku). Es izmantoju StarUML (vieniigais visaaplashajaa netaa, kas ir par briivu un piedaavaa komerciaalu kvalitaati), bet vinjam code generation nestraadaa iisti labi, ar to buutu veel lielaaks chakars.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Apr 24, 2007 10:56 pm    Post subject:

Laikam īsti to helpu neapskatījos, likās ka jābūt arī par C++.

A tajā staruml ieseivot to diagrammu kādā xml/txt failā var? Ja var, tad uzraksti mazu ģeneratora skriptu, kas apstrādā to tavu xml failu un saģenerē klašu failus, ja jau defaultais ģenerators nepatīk.
Back to top
View user's profile Send e-mail
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Wed Apr 25, 2007 11:47 am    Post subject:

Meegjinaashu jautaat aarzemju forumos, jo programmas rakstiishana prasiis tikai laiku. Peec tam ieposteeshu te rezultaatus.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Apr 25, 2007 12:26 pm    Post subject:

Ja tas tūlis ļauj izeksportēt uml diagrammu sakarīga formātā, tad neredzu problēmu tādu mazu skriptu uzrakstīt. Cik noprotu neko ūbersarežģītu tak nevajag - plikas funkciju deklarācijas un definīcijas, vai ne?
Jautāšana forumos arī laiku prasa ;)
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group