dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

DISKUSIJA: Indago-201X
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009
View previous topic :: View next topic  
Author Message
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed May 26, 2010 10:35 am    Post subject:

Es arī neredzu vainu, bet redzu iespēju ļaut attīstīt konkursam un tā dalībniekiem.

Quote:
Paskaties pats uz savu spēli - tipisks side-skrolleris - mario/keen klons, bet ar savām novirzēm. Kas tam vainas?

Ja nu mēs tik rupji skatāmies, tad SnowBall arī ir World of Goo klons (fizika, bumba, 2d sidescrolleris, ar prātu atrisināmi uzdevumi). Smile
Vainas it kā nav, bet uzlabojumu tāpat būs daudz vēl.. :D

Es gan te nedomāju tik daudz radīt kaut kādu inovativitātes paraugdemostrējumu, kā vienkārši atļaut veidotājiem pavadīt lielu daļu laika, čakarējoties ap spēles procesu, veidot savus darbus daudz brīvākā formā un pat iedrošināt uz to. Rezultātā vajadzētu sagaidīt to pašu "vairāk ir mazāk" variantu. :)


Btw..
Runājot par manu spēli - tieši par to domājot, iedomājos par šādu konkursa attīstības virzienu. No rīta, kamēr vēl uz skolu nevajadzēja iet, mēģināju izdomāt iespējas, kuras spēlē varētu ielikt. 5 minūtēs sagudroju visādus brīnumus. Atcerējos, kāpēc kaut ko tādu neieliku spēlē - laika bija pārāk maz, lai eksperimentētu - vajadzēja izveidot labi tehniski strādājošu spēli vispirms un spēli pēc tam. Varbūt tā tomēr bija mana vaina, ka nesaliku prioritātes? Protams, mana vaina tur arī ir, tomēr, paskatoties uz citu gadu projektiem, var redzēt, ka tā ir bijis gandrīz vienmēr. Varbūt arī atļauj Indago eksperimentēt un ākstīties, tomēr neiesaka un neiedrošina. Lai gan jautrību visefektīvāk var radīt no pašas jautrības...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed May 26, 2010 11:14 am    Post subject:

Īstu gan nesapratu, ko tieši Indago ierobežo - nekur nav teikts, ka nedrīkst eksperimentēt un vērtējums būs jebkurā gadījumā vai tas ir inovatīvs vai absolūti nokopēts, bet smuki ieintegrēts spēlē.
No tā, ka spēlē parādās kaut kas jauns, bet tas jaunais ir galīgi garām, spēle tak neuzlabojas!?
Ir viena cita lieta, kas mani tirda - ir principā divas spēļu veidotāju pasaules - komerciālā un indie. Komerciālā reti, kad skatās uz jaunām un nepārbaudītām spēlēm un štancē to, ko marketologi ir ieteikuši un atzinuši par labu, bet tās lielāko ties ienes naudu, savukārt indie spēles viedo entuziasti, kuri grib izveidot spēli, kas viņiem patīk, bet pa lielai daļai tā nepatīk lielākajai pircēju grupai. Viena bez otra diez vai šīs pasaulītes varētu pastāvēt - simbioze tā teikt )))
Tādēļ te arī ir jautājums vai vienkārši pārdoma par tēmu - Indago tā kā būtu vairāk virzīts uz kemerciālo pasaule (nu pagaidām nesanāk), bet BRSD būtu just for fun, kas savukārt varētu producēt tālāk spēles Indago konkursam.
Tas protams ir ideāls, bet nu tiekties uz to man liekas, ka vajadzētu....
Nu un protams, palicis neizrunāts temats par visām spēlēm LV tirgū. Mums tomēr ir daudzi, kas veido spēles uz pasūtījuma, dažādas Draugiem LV spēles utt. It kā tika aizsākta saruna par tāda globālāka pasākuma organizēšanu, bet tā arī pieklusis...
tādēļ tomēr aicinu visu interesentus savākties un parunāt par šo tēmu tā teikt dzīvajā
http://dev.gamez.lv/viewtopic.php?t=1941

p.s. Zinu, snake5, ka Tev vajag videosesiju, bet, ja sēdēsim dārzā, tad diez vai to varēšu noorganizēt...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed May 26, 2010 11:30 am    Post subject:

Very Happy
Protams, ja nevar, tad nav tik traki. Galvenais, lai ir zināms, kas tur pārrunāts (vismaz tas, kas attiecas uz konkursu un citām tikpat svarīgām lietām).

Quote:
No tā, ka spēlē parādās kaut kas jauns, bet tas jaunais ir galīgi garām, spēle tak neuzlabojas!?

No eksperimentiem rodas pieredze. Un rezultātā agri vai vēlu nāks kaut kas labs.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed May 26, 2010 12:58 pm    Post subject:

snake5 wrote:
Very Happy
No eksperimentiem rodas pieredze. Un rezultātā agri vai vēlu nāks kaut kas labs.


Nu jā, bet Tev tak jāzin tautas viedoklis, vai to ko uztaisīji ir labs vai slikts, neatkarīgi vai tas ir eksperiments vai nē...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed May 26, 2010 1:20 pm    Post subject:

ra001 wrote:
Nu jā, bet Tev tak jāzin tautas viedoklis, vai to ko uztaisīji ir labs vai slikts, neatkarīgi vai tas ir eksperiments vai nē...

Ar to ir kāda problēma šajā gadījumā?
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed May 26, 2010 1:47 pm    Post subject:

Nu Tu jau teici, ka ir problēma... Tādēļ es jautāju kur ir problēma un kas neļauj Tev izmantot savās spēlēs kaut kādus savus jaunumus un izgudrojumus, jo Indago ir tikai instruments ar kura palīdzību var parādīt savu spēli citiem un ļaut citiem novērtēt to.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed May 26, 2010 2:10 pm    Post subject:

ra001 wrote:
jo Indago ir tikai instruments ar kura palīdzību var parādīt savu spēli citiem un ļaut citiem novērtēt to.

Bet varbūt tas ir kas vairāk? Ja tas ir tikai instruments, tad kāpēc tiek gaidītas labākas spēles?

Es Indago tomēr uztveru (vai vismaz cenšos) kā kaut ko lielāku.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Wed May 26, 2010 2:32 pm    Post subject:

Kā tur būs ar Indago?
Es te metu acis uz Horde 3d, paprovēju - atvasinājums no Ogre3D.
It kā nekāda vaina, viss notiekās. Ēnas ir, paralax un bump arī. Animācija ok. Viss tas, ko man vajag.

Ar kaut kādu CinematicQuest varētu piedalīties, nu tipa kā Heavy Rain.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
kovacs
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 16 Mar 2007
Posts: 51

PostPosted: Wed May 26, 2010 2:52 pm    Post subject:

EDDY wrote:
Kā tur būs ar Indago?
Es te metu acis uz Horde 3d, paprovēju - atvasinājums no Ogre3D.
It kā nekāda vaina, viss notiekās. Ēnas ir, paralax un bump arī. Animācija ok. Viss tas, ko man vajag.

Ar kaut kādu CinematicQuest varētu piedalīties, nu tipa kā Heavy Rain.


Tu galvenais sāc taisīt. Gan jau Ingado sākums un īpaši beigas pienāks ātrāk nekā gribētos. Very Happy
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed May 26, 2010 4:08 pm    Post subject:

Quote:
Ar kaut kādu CinematicQuest varētu piedalīties, nu tipa kā Heavy Rain.

Nu tipa kā Evita. Very Happy
Es ceru, ka tu saproti, ka bez kārtīga un specifiska spēles īsfilmu (cut-scēnu Razz) veidošanas rīka neiztikt. Un tur jau paies labs laiks to veidojot (paredzu ne mazāk kā 2 intensīva darba nedēļas, lai vārds "cinematic" žanrā nebūtu ielikts tāpat vien).
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu May 27, 2010 8:24 am    Post subject:

Varbūt tā būs kāda cartoon based cinematic_quest. Žanrs kā Heavy Rain, bet paskats kā The Curse of Monkey Island.

Nu tipa kā XIII, ar celshading efektu. Wink

To jau manīs. Galvenais ir uzzināt Indago sākuma datumu, vai varbūt kāda cita miniGC, līdz tam laikam būtu jātiek skaidrībā par kādu eksperimentālo spēlīti. Vispār cilvēkiem patīk kaut kas jauns un nebijis. Japalūr uz krāsu eksperimentiem un multiplikācijas maisījumu ar humora elementiem....
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
nai



Joined: 20 Dec 2006
Posts: 48

PostPosted: Thu May 27, 2010 1:06 pm    Post subject:

ra001 wrote:
savukārt indie spēles viedo entuziasti, kuri grib izveidot spēli, kas viņiem patīk, bet pa lielai daļai tā nepatīk lielākajai pircēju grupai.

Nav tiesa, ka "pa lielai daļai lielākajai pircēju grupai nepatīk indie spēles."
Tas, kas trūkst vairākām labām indie spēlēm ir mārketings, haips un troksnis (e.g. neviens par viņām nerunā).
Veiksmīgas indie spēles - braid(diezgan milzonīgas izmaksas) un world of goo. Svarīgi ir iegūt preses uzmanību uzvarot IGF, utml - t.i. trokšņot, būt frontpeidžā.

Var piekrist, ka artsy un pretenciozas indie spēles(lasi, sliktas indie spēles) kā the path var nepatikt lielai daļai spēlētāju.

Kā arī nav pilnīgi korekti teikt, ka indie izstrādātāji vienmēr taisa tikai tādas spēles, kas viņiem patīk. E.g. tu vari taisīt kaut kādas kazuālās spēles un tehniski būt indie.

Taču var pilnīgi piekrist, ka indago praktiski neierobežo izstrādātājus eksperimentēt vai jebkādi izvērsties, neskaitot obligāto dizdoku un žurnālu, kas man personīgi traucē.
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group