dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Par u ap C++

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
M_15
Guest





PostPosted: Sun May 29, 2005 8:11 pm    Post subject: Par u ap C++

Tātad es esmu nolēmis sākt programmēt ar c++, bet daži jautājumi?
1)Ar ko atšķiras tie c++ piem: dev c++, embaded visual c++ u.t.t.
2)Un tādā gadijumā vai dev c++ ir labs?
3)Kurš no visiem ir viss labākais?
4)es tur neko nejēdzu! piem es spiežu atkļūdot, a tur uzrakstās source fails nav nokompilēts! ko darīt?
5)Un ir kādi c++ LV tutoriāli?
Back to top
kaszu



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 103
Location: Iceberg, Northpole

PostPosted: Sun May 29, 2005 8:31 pm    Post subject:

1)dev c++ ir bezmaksas, bet visual c++ ir maksas. Visual C++ ir labāks debugers. Citas īpašas atšķirības priekš programmēšanas nav, varbūt vienīgi vairāk "pluginu" (nezināju kā citādāk nosaukt).
2)Jā ir labs, var izveidot visu to pašu ko ar Visual.
3)Priekš C++, laikam labākais ir Visual, bet kā jau teicu, tas ir pa maksu.
4)Programmā kaut kur ir kļūda un viņa nekompilējas, tāpēc nevar palaist debugeru (tas neizlabo kļūdas, bet tikai ļauj izpētīt, kur tās rodas). ko darīt meklēt kļūdu, neko citu nevaru ieteikt!
5)neatradu
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
M-15
Guest





PostPosted: Sun May 29, 2005 9:42 pm    Post subject:

Man 2jautājum+Lūgums!
Jautājums: 1)Kur var tās komandas atrast priekš dev c++
2) Kāpēc kad es no vienas vietas paņēmu komandu priekš dev c++ lai uztaisītu bumbu viņš norāda ka kļūda? lai gan komanda itkā pareiza? Varbūt vajag paču? Ja jā tad kādu?
Lūgums: vai jūs varētu pateikt kādu derīgu komandu? Kādam objektam(bumbai!
Back to top
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Sun May 29, 2005 10:32 pm    Post subject:

kaszu wrote:
2)Jā ir labs, var izveidot visu to pašu ko ar Visual.


offtopic gan bet ar devc com objektus veidot nu nekaadi bez shausmiigaam saapeem nesanaaks
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
M-15
Guest





PostPosted: Mon May 30, 2005 3:38 pm    Post subject:

Man jautājums! Kā var ar c++ uztaisīt 3d grafiku kā šeit- ?http://tuxracer.sourceforge.net/screenshots.html un kā var modelēt? jo c++ ir tikai kautkaadas rakstiishanas iespeejas!
Back to top
progmars



Joined: 29 May 2005
Posts: 22

PostPosted: Mon May 30, 2005 4:02 pm    Post subject:

Pirms vispār ar C++ sākt ņemties, liekas, ir jāiemācās, kā vispār notiek gatavas programmas iegūšana no koda - pamatos kompilēšana, saistīšana (linking), atkļūdošana (debugging) un gatavā produkta (release) izveide. Nav nekā traka, bet tad uzreiz atkrīt jautājumi tjipa: kāpēc nevar palaist progu, ja kods nokopēts no kaut kurienes, kur tas gāja OK, utml.
žēl, vienīgais tutorials ko latviski par C++ atradu, bija žurnālos e-pasaule, konkrēti numurus nepateikšu, bet nesen tas bija. Angliski - gan ir pa pilnam, viss soli pa solim darbību veidā, tādas grāmatas kā Teach Yourself "visu ko " in 23 days (vai one week) utml. Krieviski arī var daudz ko atrast, bet pārsvarā tie ir tulkojumi no angļu, un dažreiz ar kļūdām.
Un galvenais - nebaidīties lasīt angliski. Es, kad paņēmu pirmo C++ tutorial, arī katru 10.vārdu varbūt tikai sapratu un arī tagad ne līdz galam cenšos iztulkot. Bet pagaidām ir OK.
Microsoft Visual C++ protams rullē, tam ir visvairāk kodu paraugu, kas parasti bišķi (vai pamatīgi) jāpielabo, lai ietu uz Dev C++ vai Borland C++ Builder.
Bet varu ieteikt tādu lietu, kā - paložņāt pa Latvijas augstskolu lapām. Tur noteikti ir daudz vietu, kas saucas Konspekti vai lekciju materiāli. Un arī programmētājiem šo to var atrast.
Piemēram te:
http://www.ru.lv/~mjuris/
_________________
Life is hard, play it smart...
Back to top
View user's profile
kaszu



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 103
Location: Iceberg, Northpole

PostPosted: Mon May 30, 2005 4:09 pm    Post subject:

Tā ir 3D spēle. Visas 3D spēles izmanto kādu grafisko dzinēju, vari rakstīt savu, taču tas nebūs ne vienkārši, ne šogad, tāpēc vari izmantot kādu jau gatavu, es iesaku http://www.ogre3d.org, tam ir arī SDK priekš DevC++, bet ja tu nezini kas ir klases, mantošana, funkcijas - vispār pamatus, tad nav jēgas vēl ķerties klāt vispār gafikai, bet labāk sākumā iemācīties to visu (tas pats, kas "cerēt iekļūt olimpiskajā peldēšanas komandā nemākot peldēt").
Pa vasaru mēģināšu izveidot visādus šādus tutoriāļus, taču tagad latviski nezinu kur var dabūt un neesmu arī publiski redzējis.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
anggelus



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 383
Location: Rīga (LV)

PostPosted: Mon May 30, 2005 4:10 pm    Post subject:

Nezinu vai tādu var dabūt ja neesi RTU students.
Iesācējiem laba grāmata un latviešu valodā "Ievads algoritmu valodā C".
_________________
No comprendo lo que dice.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Angel



Joined: 02 Jan 2005
Posts: 113
Location: Latvija

PostPosted: Mon May 30, 2005 4:17 pm    Post subject:

****, tev nepielec, ka tev modelju, tekstuuru ielaade, kustiibas u.t.t ir jaauzraksta. Ja tev nepielec, tad apsties k-kaadus tutoriaalus. Iesaku izveeleeties OpenGL, jo taa i vienkaarshhaaka un saakt iziet kaadus tutoriaalus...

Pashaa saakumaa panjem kaadus c/c++ vai Delphi (labaak abus, peec tam izveelies kas tev labaak saprotams)

Peec tam izveelies ko OpenGL vai DirectX izmantosi:

C++ OpenGL ir NeHe [url]nehe.gamedev.net[/url]
-"- ir UGP http://www.ultimategameprogramming.com/ - te arii vari apstiities programmeeshanas valodas

Delphi OpenGL ir
http://www.sulaco.co.za/ atrodi tutorials sekciju(kkur augshaa)

Par direcX prasi kaadam citam, es ar to neesmu njeemies

P.S. Atceries, ka www.google.lv ir arī TAVS Labaakais draugs ;]
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group