dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Jautaajumi par c++

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana
View previous topic :: View next topic  
Author Message
banshee



Joined: 22 Aug 2005
Posts: 10
Location: Behind you

PostPosted: Fri Sep 09, 2005 11:08 pm    Post subject: Jautaajumi par c++

Es gribeeju zinaat kaa rodas unresolved external symbol bla,bla,bla

Vnk. manaa darbaa,kaut vai viss ir manis pasha rakstiic, vinjas paraadaas, un es nezinu kaa no vinjaam tiek valjaa. Paraadiijaas, kad es 1 failu izdaliiju pa vairaakiem(visas noraades(#include)saliku(man taa skiet))
_________________
If you hear me screaming- you'll be dead
Back to top
View user's profile Send e-mail
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Sep 09, 2005 11:17 pm    Post subject:

Tie rodas, piemēram, tad, ja tev ir fails A.h, A.cpp, B.cpp. Iekš A.h ir definēta funkcija blabla() (tikai deklarācija, tb bez koda). Bet kura nav aprakstīta iekš A.cpp. A.cpp ir nokompilēts uz A.o failu. B.cpp fails includo A.h failu un izmanto savā kodā blabla() fjas izsaukumu. B.cpp ir nokompilēts uz B.o failu. Līdz šim brīdim viss ir ok, jo kompilētājam nav jāzin kur atrodas katras funkcijas kods, jo tas var atrasties atsevišķās bibliotēkas, vai pat citos failus.
Tad nu, kad tu no A.o un no B.o linkosi *.exe failu, tad gan te būs tā kļūda (unresolved external blabla), jo linkotājam jāzin kur atrodas katras fjas/simbola kods, lai šis pareizi sasaistīto to B.o failā atrodošos blabla() izsaukumu uz blabla() fjas definēšanas kodu. Taču to šis nevar atrasts.
Back to top
View user's profile Send e-mail
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Sat Sep 10, 2005 1:18 am    Post subject:

ljoti iespeejams pateikshu to pashu ko bubu:
unresolved external blabla paraadaas tad kad linkers nespeej atrast implementaaciju kaadai no izmantojaam funkcijaam/metodeem(kas parasti ir ieksh *.cpp/*.c failiem, ja nav inline) . es ieteiktu apskatiities kas par funkciju/metodi nav atrasta un paarbaudiit vai vinja ir tajaa pashaa projektaa(visual c++), jeb makefile pielikta(gcc). Un ja nav - tad skatiities kuraa biblioteekaa taa atrodas un taa linkerim jaapievieno.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group