dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

dev.Gamez.lv haoss???

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kaszu



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 103
Location: Iceberg, Northpole

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 3:22 am    Post subject: dev.Gamez.lv haoss???

Es neesmu postojis daudz te, bet visus postus esmu izlasījis un dažkārt man uznāk dusmas.
Pēdējā laikā te notiek viens vienīgs haoss, jaunie nelasa vecos postus (nemāk lietot "meklēt" funkciju), citi uzvedas kā ūberkūlie gamedevi (tas ir daži jauniņie, nevēlos apavainot nevienu tāpēc nesaukšu vārdā).
agrāk visu šeit lasīju ar patiku un mācījos, bet tagad pēdējā laikā kaut kāds murgs te notiek, kopš D..... (K... līdzīgais) uzradās (neapvainojies, ja atpazini sevi).
Es saprotu, ka cilvēkiem ir interese iemācīties kaut ko par gamedev, bet tas, ka 5 (nedaudz pārspīlēju) sadaļās izveido postu par vienu un to pašu, tas ir par traku.
Kā arī bieži notiek nevis diskusija, bet atklāta lamāšanās starp dažiem lietotājiem.
Ja jūs būtu tikko atnācis uz šo forumu un izlasītu pēdējos postus, tad iedomājieties kāds jums iespaids rastos par šo forumu!!!???
Manuprāt, ja kādam ir pretenzijas pret kādu lietotāju, tad tas ir jāizsaka iekš PM, nevis visiem redzot (manuprāt tas jau kaut kur bija rakstīts), un vajadzētu kaut kādus stingrākus sodus pret lietotāju agresiju un x^n postiem par vienu un to pašu tēmu.
Es nesaprotu vai tiešām te daži cilvēki (uz tiem pašiem jaunajiem tēmēts) nemāk izmantot Googli vai arī viņi ir vienkārši stul...i, ka cer, ka viss te tiks uzlikts kā uz sudraba paplātes.
Manuprāt vajadzētu izveidot tādu kā galveno lapu (~ php.lv), kur būtu rakstīti noteikumi par to ko drīkst un ko nav ieteicams šeit darīt (noteikumi).
------------------------------------------------------------------------------------
Es zinu, ka tikai daži izlasīs šo postu līdz galam, bet ceru, ka šeit viss neturpināsies tā kā tas ir, jo manā skatījumā tas lenām velk uz bezcerīgu haosu.
Demokātījā likumi vienkārši netiek ievēroti, tāpēc vajag stingrus noteikumus ,kas neļautu visam iziet āprus rāmjiem.

Edit:

Te ir kā komūna, kur eksistē savi līderi, kuri savas spējas ir pierādījuši un ir pelnījuši cieņu, kā arī esksistē tādi kā es, kuri vēl nav parādījuši NEKO vērā ņemamu un te nevar ierasties un "mētāt no sevis kruto" (tieši dēļ viņiem, te arī rodas strīdi un debīl...s diskusijas), cieņa no "vecāko" un citu dalībnieku puses ir jānopelna ar darbiem nevis runām!!!

Tās bija tikai manas domas un tas bija arī tas, kam es piekrītu no citiem postiem.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 8:36 am    Post subject:

1) Uzmanies vai pats negrēko pret ko cīnies. ;) Līdzīgs posts par D un K darbībām tika izveidots pirms divām dienām:
http://dev.gamez.lv/viewtopic.php?t=681
Tur varēsi izlasīt arī administrācijas viedokli par šo nesen sasāpējušo tēmu.
2) Kārtības ruļļi ir vienmēr, bet īsti piesiet D tu neko nevari, jo izlēkšana un patmīlība nav sodāma.
3) Mēs #gamedev pulciņā runājām par grupu izveidi šajā forumā, tā izceļot vērā ņemamas persona. To vajadzētu ieviest!
4) Galvenās lapas izveide vienkārši kavētu darbu. Neviens viņu nelasītu un ja izlasītu, pie noteikumiem nepieturētos, jo noteikumi +/- ir zināmi visiem.

Pārējo izlasi rapsīša postā.

Vienīgi, dikti derētu kāds moderātors, kurš dzēstu bezjēdzīgus topikus, jo nu piedodiet... topiks "Vai google tiešām ir programmētāja palīgs" ir vienkārši ģeniāli sviestains. (gribējās teikt rupjāk, bet pārdomāju).
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
loud



Joined: 01 Jan 2006
Posts: 38
Location: Latvia, Sigulda

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 11:57 am    Post subject:

Quote:
4) Galvenās lapas izveide vienkārši kavētu darbu. Neviens viņu nelasītu un ja izlasītu, pie noteikumiem nepieturētos, jo noteikumi +/- ir zināmi visiem.


hehe gudraakie panjems un uzliks uz favoriitiem uzreiz forumu kaa php.lv.

A es tik vienu nesaprotu, sheit tak ir dazhi moderatori, a kapeec tad vinji nedzeesh aaraa lieko? Kapeec vajadzeetu likt jaunus? Tad bija tolks likt pa modiem tos, kuri savu darbu neveic! Idea
_________________
Here I am
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 12:20 pm    Post subject:

Ok, ok akmeņi manā dārzā.
Kaut gan es tā īpaši neatrodu postus kuri būtu kaudzēm jādzēš. Dažus esmu aizvēris. Lielāko ties kaut kādi jautājumi, kurus neapmierina forumiešus ir postēti sadaļa Iesācējiem. Ko tad Jūs gribējāt lai tur posto? Jautājumus kā lai izmanto pixelshadingu vai ko tamlīdzīgu?

Ok.
Pieliku savu veco tekstiņu par spēļu veidošanas sākšanu. Ja kādam ir luste varētu izlasīt un iedot man ieteikumus ko pamainīt, rakstīju to gadus piecus atpakaļ. Varbūt kāds vēlas uzrakstīt kaut ko līdzīgu. Pieliksim pie sticky un garantēju, ka jautājumi par spēļu veidošanas sākšanu būs mazāk. Pašiem tak arī jādod kāds ieguldījums, lai būtu kārtība un visi būtu apmierināti. Un nevar gribēt, lai cilvēks jauns gamedevā neuzdotu šādus jautājumus, jo skolā par to nemāca, bet ja nav pat sajēgas kas tas tāds ir tad arī visuvarenais google ir bezspēcīgs....
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 1:59 pm    Post subject:

ra001 wrote:
Ok, ok akmeņi manā dārzā.

Katram ir kāds akmens, vienīgi, ja veidosi publisku dārzu, vienmēr būs kāds, kas apries tavu dārzu.

ra001 wrote:
Kaut gan es tā īpaši neatrodu postus kuri būtu kaudzēm jādzēš. Dažus esmu aizvēris.

Nejau kaudzēm, bet pārītis no vieniem un tiem pašiem cilvēkiem.

ra001 wrote:
Lielāko ties kaut kādi jautājumi, kurus neapmierina forumiešus ir postēti sadaļa Iesācējiem. Ko tad Jūs gribējāt lai tur posto? Jautājumus kā lai izmanto pixelshadingu vai ko tamlīdzīgu?

"Vai google ir programētāja palīgs" vispār nevajadzētu parādīties šajā forumā, pat ne iesācēju sadaļā. Un iesācēju sadaļā jautājumi, kā izveidot spēli, ar ko sākt ir normāli, vienīgi, ir tāda lieta, kā veco postu meklēšanu un tādu jautājumi ir uzdevuši n-tie iesācēji.

ra001 wrote:
Varbūt kāds vēlas uzrakstīt kaut ko līdzīgu. Pieliksim pie sticky un garantēju, ka jautājumi par spēļu veidošanas sākšanu būs mazāk. Pašiem tak arī jādod kāds ieguldījums, lai būtu kārtība un visi būtu apmierināti.
Es laprāt ko uzrakstītu, bet es zinu ka manus darbus apries. Es zinu, ka neatšķiru headerus,enginus un tml. So, es nezinu ar ko es strādāju. Es zinu, ka rezultāts ir. Piem, [iks]cess komponentos, kā izveidot čūsku vai whatever ko ar skaistu grafiku, es varētu uzrakstīt. Vienīgi, kāds advancēts koders varētu pārmest aci un izlabot, ja kaut ko neesmu nosaucis pareizā vārdā.

Runājot par aplikšanu.. iesācējs darbus aplikt nevar, jo viņš mācās. Tie kas šo to zin, darbus parasti vienkārši noliek līdz zemei. Bet cilvēki, kas jau ilgi piekopj programmēšanu vienīgie pratīs novērtēt to darbu.

ra001 wrote:
Un nevar gribēt, lai cilvēks jauns gamedevā neuzdotu šādus jautājumus, jo skolā par to nemāca, bet ja nav pat sajēgas kas tas tāds ir tad arī visuvarenais google ir bezspēcīgs....

Visvarenā google palīdz. Cilvēkam ir jāmaca meklēt jau kopš dzimšanas. "How to create games" viņš var ierakstīt un atrast tūkstošiem ierakstu. Cilvēku ir jāpieradina no bērnības meklēt pašam un būt patstāvīgām.

btw, rapsīt. Ir ļoti labi, ka tu vienmēr centies palikt neitrāls un nenostāties neviena pusē. Ir ļoti labi, ka tu nopel tos, kuri slikti uzvedas un uzslavē tos, kuri darijuši labu darbu. Vienīgi, es neņemos spriest, kas šeit iznāks, ja turpinās pastāvēt šāda demokrātiska vide.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 3:25 pm    Post subject:

AnetiX wrote:
Es laprāt ko uzrakstītu, bet es zinu ka manus darbus apries. Es zinu, ka neatšķiru headerus,enginus un tml. So, es nezinu ar ko es strādāju. Es zinu, ka rezultāts ir. Piem, [iks]cess komponentos, kā izveidot čūsku vai whatever ko ar skaistu grafiku, es varētu uzrakstīt. Vienīgi, kāds advancēts koders varētu pārmest aci un izlabot, ja kaut ko neesmu nosaucis pareizā vārdā.


Gan jau ka neapries, uzmetīs aci izlabos kļūdiņas un viss būs ok, bet šoreiz runa nav gan par konkrētiem piemēriem, bet tieši ar ko sākt, kādu literatūru izmantot, kādas programmas ņemt, un ko vispār nozīmē spēļu izstrāde. Ne tikai programēšna, bet viss cikls kopumā, tur jau tā lieta, ka daudzi (es nemaz neapšaubu, ka arī es) līdz galam neaptver ko nozīmē uztaisīt spēli. Tehnoloģijas tas ir viens, bet arī uzbūve, grafika skaņa utt. tāpēc ir jautājumi - vai man ar to pietiks, vai man vēl kas vajadzīgs.

AnetiX wrote:
Visvarenā google palīdz. Cilvēkam ir jāmaca meklēt jau kopš dzimšanas. "How to create games" viņš var ierakstīt un atrast tūkstošiem ierakstu. Cilvēku ir jāpieradina no bērnības meklēt pašam un būt patstāvīgām.


protams, ka var, bet kāpēc nevar uzdot jautājumu dzimtajā valodā? Ja ir grūti nevajag atbildēt, bet kāds varbūt kaut ko prātīgu arī pasaka, tāpēc es nelabprāt dzēšu postus (godīgi sakot postu par googli kā programētāja palīgu esmu palaidis garām).

AnetiX wrote:
Vienīgi, es neņemos spriest, kas šeit iznāks, ja turpinās pastāvēt šāda demokrātiska vide.


Demokrātija pagaidām ir vienīgā labākā iekārta, tāpēc tā arī būs turpmāk līdz kamēr mani nenometīs no adminiem.
Bet par haosu, nu nezinu, mums te tāpat posti ir 1-2 dienā, nu ir smieklīgi posti arī, kāpēc nepasmieties. Saprotu, ka tajos forumos kur ir nopietnas sarunas tādas arī paliek, vismaz es tā ceru un tiem ir arī moderātori, kas rūpējas par to tīrību.
Ai no ok, ko es te taisnojos.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 3:38 pm    Post subject:

Tiesa, nevajag taisnoties. Wink
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group