dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Nezinītim nepieciešama palīdzība.

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Grafikas programmēšana un teorija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fanglon



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 3
Location: Limbaži

PostPosted: Wed Dec 29, 2004 1:45 am    Post subject: Nezinītim nepieciešama palīdzība.

Sveiki! Man baigi gribētos uzprogrammēt kaut kādu spēli. Tikai vienīgā problēma ir tā, ka es nezinu kā to izdarīt. Teiksim tā, man nav zināšanu programmēšanā, nedz, kā tās varētu pielietot. Embarassed Vai kāds man nevarētu pastāstīt, ko man vajadzētu mācīties vispirms, un vispār ko man vajadzētu mācīties, un kā iemācīto varētu pielietot, lai uztisītu normālu spēlīti? Question
Es gribētu to izveidot c++ valodā.
Par palīdzību pasakos jau iepriekš.
Back to top
View user's profile
tuto
Guest





PostPosted: Mon Jan 03, 2005 1:03 am    Post subject:

Smagi sākumam iesaku gamemakeru, nu ļoti labs viņš ir...
Back to top
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 2:01 pm    Post subject:

Es iisteniibaa neieteiktu mociities un teereet laiku ar visaadiem gamemaker un DarkBASICiem. Es pats taa saaku un tagad nozheeloju.

Ja gribi taisiit speeles es tev iesaku saakt ar C++. Sakachaa tutoriaaljus un maacies Step-By-Step. Kad buusi iemaaciijies ko noziimee programmeeshana un kad sapratiisi vai tas ir tavs aicinaajums saac kjerties pie OpenGL.

Kad buusi apguvis OpenGL saac kachaat visaadas speelju taisiishanas strateegjijas un veido speeles.

Protams, saakumaa uz panaakumiem neceri. Vismaz pirmaas piecas speeles buus neveiksmiigas, varbuut pat buus kauns to dot draugiem, bet pieredze augs un ar laiku, kas zin, mosh buusi Latvijas speelju Karalis.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Fanglon



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 3
Location: Limbaži

PostPosted: Mon Jan 03, 2005 10:51 pm    Post subject:

Nezini, kur varētu sameklēt spēļu taisīšanas stratēģiju? Question
Back to top
View user's profile
Lynx
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 70
Location: Rīga

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 8:06 am    Post subject:

Sho te varetu nosaukt par strategiju, kam tieshi jaaiziet cauri, lai butu kada sajega cik tas sarezgiti:
http://www.gamedev.net/reference/design/features/makegames
Nav jau obligati jataisa tadas speles, bet grandiozas idejas labak sakuma atmest un taisit kautko vienkarshu.

Un te ir labi tutoriali par spelu taisishanu pats caur shitiem urbojos jau kadu laiku:

http://www.gametutorials.com/
http://www.gamedev.net/
Vel par c++
http://www.cesis.lv/learn/C++/
Back to top
View user's profile Visit poster's website
maaris
Guest





PostPosted: Sat Jun 04, 2005 11:14 am    Post subject: delphi 3d

Vienu dienu man sagribзjвs radоt 3D brоnumus, bet kв vienmзr parвdвs kaut kвdas problзmas, mзмinвju pieinstalзt DelphiX, bet nesanвca Sad((.
Vвrdu sakot tur tвlвk bыs problзmas izklвsts.
....
No neta novilku vienu bibl. - delphix2000_0717-2, kaut kвdas franиu lapas, mзмinвju arо no citвm, bet tвlвkвs problзmas ir lоdzоgas.
Palaiюu failu - GLScene5.dpk (tur komplektв bija arо GLSS_FMOD5.dpk),parвdвs logs kurв rakstоts, ka tв ir vecвka
versija un piedвvв man update taisоt, man ir Delphi 6, bet tв paka domвta Delphi 5, varbыt рeit ir problзmas?, spieюu instal un
uzmetвs GLScreen unitв sarkanв rinda, parвda, ka kaut kas nav kвrtоba, nu it kв sintakses kпыda tв nebыtu, messagзs raksta -
[Fatal Error] GLSceneRegister.pas(36): Could not compile used unit "GLScreen.pas", nu neko darоt, kв pret sienu
....
Velku citu mapоti no neta. Sapratis esmu, ka faili ar *.dpk ir library instalвcijas faili, nu labi, palaiюu no tвs mapоtes, viss skaisti
parвdвs (kвrtзjais update, bet nu jau tur bija veseli trоs - 3, 4, un 5 Delphi versijai rakstоts) un spieюu instal, bet tad uzmetвs
kвrtзjais errors - failв DXRender asm valodв kaut kвda kпыda, nu bпin, kвrtзjo reizi smaids no sejas noiet!
....
Vзl kвdв vietв, mapоtз bija tвdi brоnumi - piemзram, kaut kвda library "dot", tвs sastвvв viens *.dll, *.dmf un kaudze *.pas failu +
apraksts ko kurр units dara, bвc, skatoties pзc iepriekрзjвs pieredzes, redzu, ka kaut kas nav, un nav *.dpk fails, tad jautвjums,
kвds labums no tвs "dot" library? Gan jau kвda fоиa ir, bet to nu tad kвds varзtu pateikt! Tad vienв brоdi man ienвca prвtв tвda doma,
varbыt unitus var tвpat, kв Pascвlв pievienot pзc sirds patikas, bet tiakai ne *.pas, bet gan *.dcu ?!
....
Protams, laika gaitв pa tвm mapоtзm rakтвjoties un lasot readme.txt filejs sapratu, ka daюus *.dll files vajag iemest system32 direktorijв utt..
....
Vвrdu sakot kaut ko neesmu sapratis un droрi vien arо neesmu sapratis, tad kвds varзtu aprakstоt ko darоt, kв pareizi pieinstalзt sev vзlamвs bibl.,
Varbыt man vajag mainоt Delphi versiju un bibl. saukt par komponentзm?, vispвr kвds labs cilvзks varзtu pateikt kвdu adresоti ar labвm bibl. utt.. Domвju, ka neesmu vienоgais ar рвdu нibeli.
....
Back to top
OmItE



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 71

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 3:26 pm    Post subject:

par OpenGL veel
http://nehe.gamedev.net
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Grafikas programmēšana un teorija All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group