dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Noobiem
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: Wed Dec 10, 2003 4:24 pm    Post subject: Noobiem

Kads var pateikt ar ko un kur var sakt maciities visual c++ lai ar vinju vareetu veidot 2d geimus?
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: Wed Dec 10, 2003 6:31 pm    Post subject:

2d vairs nav aktuaali
Back to top
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Dec 10, 2003 8:19 pm    Post subject:

Nav aktuāli? IMHO tas tieshi tagad saak kljuut aktuaali. Mazajiem, independent game-developeriem ir lielaakas ceriibas kaut ko uztaisiit tieshi 2D kaa 3D. Un 3D grafika konkreeti sucks, vismaz shobriid, vai arii tai vajag labu kompi (un taads ne visiem ir). Un nedomaaju, ka gamedeveloperis-vienpatis spees pavilkt tieshaam kvalitatiivas grafikas 3D geimu, kameer normaalu 3D prerendered spraitu animaaciju ar bekgroundiem var bez lielaam probleemaam. Un, pieveeershoties tieshi 2D nevis 3D, cilveeks atbalsta to (ne mazo) geimeru dalju, procentu, kuri ilgojas peec speeleem, kur galvenais ir nevis grafika, bet gan geimplejs. Piemeeram, normaalam, RPG imho galiigi nevajaga 3D, tas ir lieks, tad jau labaak piestraadaat ruuipiigaak pie pasaules modelja.
2D nav tikai veesture un 3D nav tikai naakotne.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Anonymous
Guest





PostPosted: Thu Dec 11, 2003 9:44 am    Post subject: btw...

world and gameplay is ljoti svariigi, ja ne pats galvenais, tomeer es varu nosaukt tikai vienu 100% rulez 2d rpg (rpg taapeec, ka citur jau sizhets un viss tas cits ir otrajaa plaanaa, ja nu veel dazhaas rts), un taa ir divine divinity, imho.
bet vispaar tev tomeer ir taisniiba - tikai es esmu izveeleejies 3d celju Rolling Eyes
--------------------------------------
p.s. taa geimeru dalja, kurai ir svariigs sizhets un gameplay, nav nemaz tik maza...
Back to top
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Sat Jan 03, 2004 11:51 pm    Post subject:

Pameklee taadu briinumu kaa Ian Parberry's Learn Computer Game Programming with DirectX 7.0. Ja nesanaak atrast pado zinu man uz meilu mosh kau kur waru uploadot (swer ap 30 MB man shkiet) wai arii caur DC nosharot. Taa graamata ir PDF ar wisu sourci man un paraada kaa elementaari no nulles uztaisiit 2D sidescrolleru. Tiiri cieniigs materiaals lai saaktu buuweet gamukus.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Anonymous
Guest





PostPosted: Sun Jan 04, 2004 2:02 am    Post subject:

Par C++ kaa par valodu varu ieteikt labu graamatu:
"Язык программирования С++
специальное издание" - Бьерн Страуструп
Krievijaa izdeveeji: "BINOM publishers" un "невский диалект"
636 veikalos var (vareeja) dabuut par nepilniem 10 Ls.
Anglisko variantu skatiijos Amazon-aa, bet tas ap 50 USD maksaaja Sad
Katraa gadiijumaa varu teikt, ka vismaz kaadas 6 (gab.) C++ graamatas man pirms tam bija, bet taa riktiigi skaidrs saaka palikt tikai peec shiis Smile
Back to top
DIHLOFOS
Guest





PostPosted: Thu Apr 01, 2004 2:18 am    Post subject:

VC++ un games der kopaa kaa laptops un zzirafe.
Nebuus vieglaak Flash jeb galeeji Java priekss 2D?
3D bez simuleetas vides un gataviem dvizzokiem buus galeeji trubaa.
LLauzzi 2D izmirs kaa ziimeetaas multenes!
Bet C++ maaciities ir sakariiga doma. C++ vsemu golova.
Diivains forums - graamatas mekleejam DC++saa nevis graamatniicaas...
Jeb es ne tur ienaacis :x

#define ++ --
Back to top
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Thu Apr 01, 2004 8:01 am    Post subject:

dihlafos: ko tad tev vc uzkaapis uz iikshkja ka taadus spriedumus izsaki. nez kaapee valve hl developee ar vc? [par paareejiem nemaaku teikt - source nav bijusi pieejama ;]
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
Anonymous
Guest





PostPosted: Thu Apr 01, 2004 9:38 am    Post subject:

viennoziimiigi - VC++ ir top of the tops, nekas labaaks shai jomaa nav izdomaats - visi CodeWarrior un citi briinumi paliek pamatiigi iepakalj. bet tas jau, protams, ir tikai mans viedoklis
Back to top
chaosman



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 64
Location: Rīga

PostPosted: Thu Apr 01, 2004 1:50 pm    Post subject:

dihlofos protams paraada pilniigu jautaajuma nepaarzinashanu utt.
Esmu lasiijis, ka gandriiz visas speeles ir taisiitas ar VC. Un tas arii ir saprotams, ja taa padoma.

Un lai noteiktu izmantotu valodu un kompilatoru, source kods nav obligaati nepiecieshams. Ir dazhaadas paziimes ar kuraam to var paarbaudiit. Pieemaram, rindinjas "Microsoft Visual C++ Runtime Library" atrashanaas .exe failaa parasti ir pietiekams arguments Wink
Back to top
View user's profile
BHC
Guest





PostPosted: Thu Apr 01, 2004 6:49 pm    Post subject:

Arī es piekrītu tam, ka 2D spēles izmirs un pavisam drīz. Bet mācīties ir vieglāk, veidojot 2d spēles, jo, pirmkārt, rezultāti ir ātrāk redzami, otkārt, nevajag nekādas īpašas papildus zināšanas un, treškārt, 2D spēļu programmēšana vairāk attīsta loģisko domāšanu, tajā laikā kamēr 3d spēles programmētājs lielāko laiku pavada šujot klāt dažādas speciālās fīčas, 2d programmētājs ātrāk pabeidz garlaicīgo dzinēja programmēšanu un ātrāk ķeras klāt svarīgākām un, manuprāt, arī interesantākām lietām, kā AI, scriptu valodas izveidošanai utt. Pilnīgi piekrītu Smejmoon'am, ka VC++ ir nepiemērota vide, lai mācītos programmēt, jo ir pārāk daudz jāzin pirms kaut kas sanāk.
DIHLOFOSAM būtu jāzin, ka ir tādi cilvēki, kam labāk patīk lasīt kaut ko taustāmu. Ja vajag lasīt daudz un tajā visā vajag orientēties, tad arī es dodu priekšroku grāmatai.
Nevaru vairs atcerēties, vai es jau teicu, ka 2d spēles rullē?
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: Thu Apr 01, 2004 7:07 pm    Post subject: Toms

Nesaki gan, ka 2D pazudiis! Commandos kur liksies? Veel jau dazhas labas ir, bet neatceros nosaukumus... Maz speeleeju... Veel jau 2D ir online games dazhas labas...
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: Fri Apr 02, 2004 8:02 am    Post subject: dazhas?!

nuu ne tikai dazhas - no RPG laucinja vien ir naakushi taadi shedevri kaa Divine Divinity, Icewind Dale 1 un 2, no RTS - HoMM seerija, Age of Empires u.t.t.
2D neizmirs!
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: Fri Apr 02, 2004 8:07 am    Post subject:

un tiem, kuriem VC++ liekas par sarezgjiitu (nesaprotu, kaapeec Shocked)
jau vienmeer paliek Bloodshed Dev-C++ un MinGW kompileris Twisted Evil
Back to top
BHC
Guest





PostPosted: Fri Apr 02, 2004 1:47 pm    Post subject:

Skaisti iet kopā tavi divi apgalvojumi :
Quote:
2d vairs nav aktuaali

un
Quote:
2D neizmirs!

Izrādās, ka tu, morpheus, esi ne tikai divkosis, bet arī neaptēsts:
Quote:
un tiem, kuriem VC++ liekas par sarezgjiitu (nesaprotu, kaapeec )
jau vienmeer paliek Bloodshed Dev-C++ un MinGW kompileris

Soo... Un kurš minēja, ka VC++ ir par sarežģītu? Ja nav pirms tam jamais nodarbojies ar programmēšanu, kā tad var kaut ko saprast milzīgajā and nesmukajā kodā, ko veido VC++ (MFC), lai izveidotu parastu aplikāciju?! Interesanti gan, kādēļ C++ grāmatās tiek veidotas parastas konsoles aplikācijas? Sāc domāt, varoni.
Quote:
#define morpheus TRUE
Laughing muahahaha ...
2D, diemžēl, gan izmirst. Pēdējā laikā maz manīts tiešām labu 2D spēļu.
Back to top
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group