dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Ne smaga 3d programma.
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Dizains, modelēšana un vizuālā māksla
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LamerNo1



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 10
Location: Some small city caled Jūrmala

PostPosted: Tue Jan 20, 2004 5:16 pm    Post subject: Ne smaga 3d programma.

Tikai nesen esmu pievērsies spēļu veidošanai un man ir daudz nezināmu iespēju, kā arī daudz jautājumu. Viens no tiem ir 3D modeļi.
Es strādāju ar DarkBASIC(full). un esmu pamanijis ka viņš izmanto .x formāta 3d failus. Bet pac saviem spēkiem nevaru atrast programmu ar kuru varētu exportēt .x formātā... viena gan bija 3D Canvas, bet bezmaksas versijai ir nogriezta .x exportēšana... bet pārējās versijas (Pluss, Pro) maksaa daargo piķi, un ne DC++ ne citur netaa neatradu lejupielaadeejamu instalaaciju. Varbūt varat palīdzēt un atrast vismaz 3D Canvas Pluss downloadu...
Domāju ir arī alternatīva... Kāda nepārāk smaga 3d proga... (buutu ideaal ja instalaacija nepaarsniegtu 50mb...
_________________
Nezinu kā uztaisīt: to, to, to un arī to.... Very Happy
Back to top
View user's profile
MegaLaaame
Guest





PostPosted: Wed Jan 21, 2004 6:35 pm    Post subject:

Iesaku iemest aci uz Deep Exploration:
Shiten TE
Back to top
LamerNo1



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 10
Location: Some small city caled Jūrmala

PostPosted: Wed Jan 21, 2004 11:15 pm    Post subject:

Varētu gadīties ka tā programma ir normāla, bet man nepieciešama tāda programma kura exportē DirectX formātā.... (*.x)
Es laikam atradu vienu kas man ir k-cik pa praatam jo atbalsta *.x.... vispaar proga suudiiga var likties citiem jo taj ir gauzi maz iespeeju....
P.S. progu ar kuru taga nemos ir "Milk Shape"
_________________
Nezinu kā uztaisīt: to, to, to un arī to.... Very Happy
Back to top
View user's profile
konch666@tvnet.lv
Guest





PostPosted: Fri Feb 06, 2004 11:00 am    Post subject: Re: Ne smaga 3d programma.

man baigi patiik straadaat ar maja 4 programmu! Laughing
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: Fri Feb 06, 2004 1:34 pm    Post subject:

Skaties šeit Wink http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/directx9_c/directx/graphics/Tools/XFileExporters/XFileExporter.asp
Pamatdoma ir tāda, ka ar DirectX SDK nāk arī x-exportētāji.
Pašu DX SDK var dabūt šeit: http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/downloads/list/directx.asp
Back to top
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 4:44 pm    Post subject:

.x faila formaats wispaar ir taads diezgan sakains(M$ kaa nekaa). Taws darkbasic suporto tikai to formaatu? Zinu ka man piebesiija urbt to .x faila struktuuru, jo gribeeju sawam projektam uztaisiit Z-Modeler eksport plug-inu. Secinaajumaa uztaisiiju pats sawu elementaaru formaatu ar Import/Export. un plug-inu uztaisiit z-modeleram bija pawisam elementaari. tagad esmu kjeeries klaat pie MAX'a SDK. Kaac winjam naw taisiijis export plug-inus? Itkaa forumos saka ka wieglaak un aatraak ir izmantojot MAXScript. Bet es nez, esmu C++ 4 life Smile.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Anonymous
Guest





PostPosted: Mon Feb 09, 2004 9:47 pm    Post subject:

Ir vēl viena 3d modelēšanas programma - "Z-Modeler". Sīkāka info un downloadi ir www.zmodeler.com. Šo programmu daudz izmanto "Grand Prix 4" un EA "F1 Challenge" modu veidošanā. Pats gan neko daudz no zmodeler neesmu izkodis.
Back to top
LamerNo1



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 10
Location: Some small city caled Jūrmala

PostPosted: Mon Feb 09, 2004 11:38 pm    Post subject:

man laikam taga vairs nevajadzees progas ar kuraam taisiit 3d modeljus....
esmu paaraak stulbs lai tajaas iebrauktu un k-ko sataisiitu...
laikam nemaz neturpinaashu to speelju taisiishanu...
gribeeties jau gribaas bet gruuti iebraukt no taam anglju pamaaciibaam....
unspeelju taisiishana laikam nav prieksh maniim... es ziimeet nemaaku ne ar roku ne PC... viss ko es maaku ir drukaat un domaat......
ja kaac vareetu ieteikt kaadu labu veidu kaa saakt k-ko iemaaciities ta pablauj...
patiesiibaa programeeshana ir vieniigais ko k-cik maaku... bet to skolaa neviens neskataas...
_________________
Nezinu kā uztaisīt: to, to, to un arī to.... Very Happy
Back to top
View user's profile
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Feb 11, 2004 3:21 pm    Post subject:

Es zinu, ka daudzi krutie maakslinieki un 3D meikotaaji to noliedz, bet es joprojaam uzskatu, ka cilveekam, kuram nav paaraak lielas dotiibas ziimeeshanaas (taadam kaa es) un nav lielas pieredzes darbam ar 3D programmaam (taadas kaa 3D max vai Maija), vajadzeetu pameegjinaat Poser. Programma ir ljoti viegli apguustama, aatru un vienkaarshi var ieguut pata elementu, gan 2D gan 3D grafikai. Liidz shai dienas to pats izmantoju un neredzu tur nekaa slikta. Tiesa gan uzreiz uz .x formaatu eksporteet nevar, bet izmantojot tos pashu M$ directx tuuljus var izdariit arii to.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
LamerNo1



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 10
Location: Some small city caled Jūrmala

PostPosted: Wed Feb 11, 2004 6:26 pm    Post subject:

vispaar manas zinaashans programeeshanaa ir ljoti vaajas un vienam pasham gruuti paveikt visus darbijus ka s jeveic veidojot speeles... tas ir kods, ideja, grafija (3d,2d), muuzika, fx utt.....
laikam iipashi nenemshos ar k-ka veidoshanu... nav iedvesmas un arii ticiiba saviem speekiem pazudusi... un stulbakais ir tas ka nav pie kaa konsulteeties par taadaam lietaam.... nemoties ar flash bija daudzi kas paliidzeeju un ieteica.... tas pac arii ar web(HTML, PHP, JavaScript, CSS.... MySQL..........)..... nju tas taa, laikam me par siiku lai uztaisiitu k-ko normaalu....
(buushu pateiciigs par kaadiem uzmundrinoshiem postiem)
_________________
Nezinu kā uztaisīt: to, to, to un arī to.... Very Happy
Back to top
View user's profile
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Feb 11, 2004 6:46 pm    Post subject:

Nu katram ir gribeejies kaut ko pamest un pasuudzeeties, ka neviens mani nemiil un nevienam neesmu vajadziigs. Bet viss jau ir tikai ieksh intereses. Diez vai te daudzi cer, ka spees uztaisiit speeli, kas ienesii miljonus un buus quake liimenja graaveejs, bet pamataa tie ir etuaazisti, kuriem pashiem patiik speeleet un pashiem arii kaut ko uztaisiit. Protams galiigi bez zinaashanaam un bez prasmes ir pagruuti. Bet neviens jau ar nepiedzimst par baugo gjeeniju (ja nu vieniigi Einshteins), bet iemaacaas un kljuust par labu programeetaaju, labu seetnieku vai veel nezin ko tikai un vieniigi ar savu darbu...
Taa, ka ja pasham nav nekaadas intereses un veeleeshanos dariit tad protams nav veerts chakaaties, bet ja patiik un veelme ir gami izveidot pasham savaam rokaam, tad uz priekshu. Sheit pat domaaju, ka var atrast cilvjus, kas paliidzees ar padomu, ja nee ir jau plashais internets.
Nu domaaju saprati, taa jau par daudz te izrunaajos.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
LamerNo1



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 10
Location: Some small city caled Jūrmala

PostPosted: Wed Feb 11, 2004 10:29 pm    Post subject:

patisiibaa man saak likties ka es pie taas lietas ne no taa gala keros...
nju buus k-kas jaameegina savaadaak... tikai nav idejas kaa.....
_________________
Nezinu kā uztaisīt: to, to, to un arī to.... Very Happy
Back to top
View user's profile
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Thu Feb 12, 2004 9:55 am    Post subject:

LamerNo1 - tu uzreiz paaraak dziljaa vietaa gribi ielekt, bet peldeet weel iisti neproti. tad kapeec gan neiemaaciities peldeet - uztaisi kaadu elementaaru sidescrolleru un tikai tad saac domaat kjerties klaat 3d. Un iisteniibaa wai man ir wieniigam taa bijis, bet wairaakas reizes - tieshi kad tu esi kodeejis wisu pagaajusho nakti un jau ir 10 no riita(wecajos labajos laikos, kad weel man nebija 9-18 Wink ), - tew bezsakaraa saak uzmaakties nullpointeri, un citi briinumi, ka liekas celja taalaak naw. Bet iisteniibaa tas ir tieshi tas briidis, kad tu to celju atrod. Biezhi wien pietiek ar dazhiem "luudzu" un wiss aiziet. Es nekad neesu izmantojis darkbasic, jo man kaut kaa tas drag&drop ir ni-un-ni, bet nu iechekot waru un waru arii paliidzeet. Da c'mooon cik ta mees te tie letinji geimmeikeri esam? Ja tu domaa ko nedaudz nopietnaaku( piem. C++/DirectX ), tad waru wienu graamatu(pdf) ar wisu sourci piedaawaat. Tur ir pa siikiem soljiem no nulles uztaisiita 2d sidescroller speele. Bet wieniigais, ja tew weel ir jaaiemaacaas c++... Un iisteniibaa jau nekad naw par weelu - taas tehnologjijas lai attiistaas, bet mums taksh naw jaaskrien wisam liidz. Un tam kam wajag sekot to mieriigi war pieraut klaat. Piem tas pats WinAPI - winsh man shkiet ka naw mainiijies drastiski kopsh win98. Ai, nu gan aizrunaajos, bet nu labs saakums dienai. Wink
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Thu Feb 12, 2004 4:53 pm    Post subject:

Klau, GazZ, izjuutot sevishkju cienju pret tavu niku ;), gribeeju pajautaat vai tu to graamatu nevari kaut kaa iedot arii man.Ar DX esmu njeemies, bet nekad nav par daudz, shamaa tak nav mega-liela?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Thu Feb 12, 2004 5:35 pm    Post subject:

nu tip ir taa - taa graamata ar wisu sourci swer ap 30 MB. Reizeem arii DC kau kaados hubos winja kaadam paraadaas bet tikai 50MB liela(tur arii es dabuuju un cik izraadiijaas ka tajos 50MB tur winja ir diwaas kopijaas, besii laameri kas kachaa lietas kuras nemaz neapskataas un ko winjiem wajag tikai nosaukuma peec Smile ). Tipa waru riit panjemt uz darbu un tad caur DC++ wai atrast kur uploadot, waru arii uz meilu nosuutiit, ja naw par smagu. Man ir Weel wisaadas graamatas par DX, OpenGL un game programming wisumaa. Aptuveni 20. Nu riit waru panjemt liidz. Zigmaars joprojaam naw atbildeejis un laikam neatbildees arii. Buutu ftp... Wareetu wisu sabaazt wirsuu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Dizains, modelēšana un vizuālā māksla All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group