dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

VisualBasic - negliitais piileens
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 11:55 pm    Post subject: VisualBasic - negliitais piileens

Esmu noveerojis, ka programmeetaaju (vai vismaz to, kas par taadiem izliekas) aprindaas VisualBasic kaa programmeeshanas valoda nes sliktu slavu, veeljovairaak, ja to attiecina uz datorspeelju izstraadi. Taa nu sagadiijaas, ka es iesaaku ar VB un tagad esmu pamatiigi ielipis tajaa, taapeec man taada attieksme nedaudz kaitina, jo zinu, ka, lai arii diezgan primitiivs un prasts, VB speej paveikt ljoti sarezhgjiitus un iespaidiigus uzdevumus. Turklaat tam ir milziigas iespeejas - kaut vai API funkcijas un OLE. Taapat arii darbs ar VB ir eerts, intuitiivs, automatizeets, nesarezhgjiits, tas labi noder WINDOWS aplikaaciju izstraadee. Tomeer tas tiesa, speeles uz taa taisiit nav viegli..tachu ne neiespeejami. Manupraat uz VB var uzbliezt gauzhaam pieklaajiigus dzineejus gan 2D questiem, gan strateegjijaam (a la HoMM). Tiesa, neviens, kaa man raadaas, iisti nopietni nav to meegjkinaajis, izveeloties sarezhgjiitaakas valodas shiem meerkjiem (C++, piem.), tachu es, ciinoties ar Pahri, secinaaju, ka taadu dzineeju kaa GAME.LV vai arii BrokenSword es vareetu VB saliidzinosh viegli iztaisiit. Rodas jautaajums - kas ir tas, kas ir slikts VB. Tas ir - vai VB taisiits BrokenSwords buus kvalitatiivi cieniigs origjinaalam? To, ka nee, var nojaust intuitiivi, tachu vajag paskaidrot sho nee ar konkreetu pamatojumu. Taapat arii citi VB truukumi.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 1:13 am    Post subject:

"programmeetaaju (vai vismaz to, kas par taadiem izliekas) aprindaas VisualBasic kaa programmeeshanas valoda nes sliktu slavu" jaa ir taada lieta...

"Taa nu sagadiijaas, ka es iesaaku ar VB un tagad esmu pamatiigi ielipis tajaa, taapeec man taada attieksme nedaudz kaitina" Iespeejams, ka laiks iepeetiit "pretinieku" izstraades vidi... buus ar ko saliidzinaat... tikai atceries to, ka jaunas vides apguushana pieradushajiem pie vienas vides vienmeer ir saapiiga padariishana :)

"lai arii diezgan primitiivs un prasts" hmm... nevareetu taa gluzhi teikt ka VB ir stipri primitiivaaks par citaam valodaam... ja proti programmeet, programmeeshanas valodai nav noziimes (visu izshkjir eertums)...

"VB speej paveikt ljoti sarezhgjiitus un iespaidiigus uzdevumus" tur taa lieta, ka gandriiz visas programmeeshanas valodas to speej... Very Happy tas nav raadiitaajs... pareizaak sakot ir BET kaa tad noteikt kura valoda var veikt iespaiigaakus uzdevumus :D

"Turklaat tam ir milziigas iespeejas - kaut vai API funkcijas un OLE."Hmm... teiksim taa - ar to nelielaas... tu vismaz zini, kas ir API?

"Manupraat uz VB var uzbliezt gauzhaam pieklaajiigus dzineejus gan 2D questiem, gan strateegjijaam (a la HoMM)." tiiri mieriigi izmantojot to pashu DirectX API... vieniigii, ja es pareizi atceros, tad VB programmaam bija probleemas ar aatrdarbiibu... aatrdarbiiba ir ljoti svariigs pasaakums speeleem iespeejams tieshi taapeec izmanto C++

"vajag paskaidrot sho nee ar konkreetu pamatojumu" pamatot nevareeshu peedeejoreiz VB redzeeju 4 gadus atpakalj Wink

Vispaar nau ko paardziivot... kautkam nepatiik VB... kautkas nevar ciest Delphi... kautkas HTML uzskata par programmeeshanas valodu :lol:

Pats esmu paaris gadus programmeejis ieksh BASIC un pat meenesi mociiju VB, bet kautkas jamaa man nepatika (neatceros jau... sen tas bija) un toreiz paargaaju uz Delphi 3... vispaar esmu programmeejis daudzaas valodaas - saakot ar BASIC, kas bija ieshuuts BK1010 atminjaa, QBASIC, PASCAL, Turbo PASCAL for Windows (man liekas taa vinjsh pareizi saucaas... kautkas videejs starp paskaalu un delfiem), VB, Delphi, PHP, C/C++ naacies uzkodeet kautko ieksh ASP, Perl, CB, ASM un citaam "exotiskaam" valodaam alja ADA, PROLOGs u.t.t. (vairaak protams piespiedu kaartaa Very Happy)
Esmu palicis uzticiigs Delphi 6 prieksh visuaalaam Windows aplikaacijaam, C/C++ prieksh konsoliskaam Linux aplikaacijaam un PHP4 prieksh WEB scriptiem...

Vispaar uzskatu, ka C/C++ sintakse ierullee visvairaak, bet PHP ir visvieglaakaa programmeeshanas valoda...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 11:03 am    Post subject: >>API

A kas ir ar to VB API? Es to pavisam jauki izmantoju, lai pachakreetu WINDOWSu - resolution change, Ctrl+Alt+Del deactivation un vispaar viss kas vajadziigs, lai pieskanjotu Windows aplikaacijai.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 1:29 pm    Post subject:

"VB API" Laughing

Vispaar API funkcijas var lietot lielaakaa dalja no programmeeshanas valodaam gan C/C++ gan Delphi gan Java gan citas. API ir funkcijas, kas tiek izsauktas no opereetaajsisteemas vai citu softu biblioteekaam (varbuut ne iisti korekta API definiicija, bet jeega taa pati... respektiivi veids kaa tu vari "pieprasiit" kautko citai aplikaaciju vai OS)
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 3:13 pm    Post subject:

BUGa wrote:
"VB API" :lol:

Vispaar API funkcijas var lietot lielaakaa dalja no programmeeshanas valodaam gan C/C++ gan Delphi gan Java gan citas. API ir funkcijas, kas tiek izsauktas no opereetaajsisteemas vai citu softu biblioteekaam (varbuut ne iisti korekta API definiicija, bet jeega taa pati... respektiivi veids kaa tu vari "pieprasiit" kautko citai aplikaaciju vai OS)

Jaa, jaa, es domaaju - kas vainas VB API? Tas ir - kas vainas VisualBasic API izmantojumam?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 3:30 pm    Post subject:

"Tas ir - kas vainas VisualBasic API izmantojumam?" Nekaadas... vieniigais saukt to par "milziigaam iespeejaam" nav gluzhi koreti
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kristao
Guest





PostPosted: Mon Jan 27, 2003 10:46 am    Post subject: VB Rulle

Wink Nuuuu kaa lai saak sho sarunu ar VB cieniitaajiem. Pats arii esmu saaacis ar sho programmeeshanas valodu un veel jo projaam esmu tajaa. Es neteiktu ka taa ir viegla vai gruuta es teiktu ka sarezhgjiita. Tas ka uzrakstiit text1.text = "Sveiki" ir viegli nenoziimee, ka tas vieniigais ko shis sveers speej, jo lai uztaisiitu progu, kas straadaa bez gljukas ir gruuti, jo VB ar savu viekaarshiibu speej ljoti viegli noveerst uzmaniibu liidz ar to "Error". Taa kaa varu teikt vienu neviena prog val nav vienkaarsha un ja kaads saka savaadaak tad vinjsh dzilji maldas. Labi tas viss.
Back to top
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Jan 27, 2003 3:41 pm    Post subject:

Kaa aplikaaciju programeeshanas valoda VB ir ljoti laba, ir probleemas ar DB, web intefaci un veel dazhaadi siikumi, bet tos visus var vieglaak vai gruutaak, bet atrisinaat, bet kas attiecas uz speeleem.. VB ir interpretatora valoda, tas ir kaut arii taa gjeneree savu exe failu, tai tomeer ir nepiecieshamas runtime biblioteekas (vbrun), kas gan naak parasti kopaa ar vindowsi, bet tomeer iebremzee sho pasaakumu, kaa arii ocx nav nekaada aatraa tehnologjija, bet to vareetu arii ignoreet...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Delfins



Joined: 20 Jan 2003
Posts: 60
Location: Riga

PostPosted: Wed Jan 29, 2003 1:53 pm    Post subject: VB

he he, VB jau ir domaats iesaaceejiem ... neko praatiigu nevar uztaisiit... automatizeeshana un OLE - tas viss envajadziigs prieksh gameem un nopietnaam progaam (sarezhgiitaam..) ... API vislabaak izmantojaas C++ valodaa ...

PS: tachu galu galaa viss jau paarveidojaas ASM objektos, un tad binaaraa kodaa :_)
_________________
.... ....... _ o
... ... .. _\ \>
.... ....(_)/(_)
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Jan 29, 2003 7:38 pm    Post subject:

Vo vo. Un prikola peec jau var arii Doomu uztaisiit VB (ir taads..pabaiss, bremziigs, bet ir..)
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Thu Jan 30, 2003 1:19 pm    Post subject: Re: VB

Delfins wrote:
API vislabaak izmantojaas C++ valodaa ...
LOL Laughing
Back to top
View user's profile Send e-mail
njam_njam
Guest





PostPosted: Wed Apr 30, 2003 5:39 pm    Post subject: ta vish i...

Es piekriitu, ka daudzus saakumaa VB vienkarshiba atbaida. Bet tas, ka programma ljauj kaut ko izdarit vienkarshi, jau nenozime, ka ar to nevar izdarit neko sarezgitu. Par piemeru - WORD. No vienkarsha teksta un html failiem ar idiotisku html kodu, liidz kompliceetam makrokomandam un perfektai (dazhreiz) paklausibai. Tieshi vienkarshib ljauj macities un attistit prasmes.
Pats ar Vb esu sho to uztaisijis. url - [url]ajsoft.times.lv[/url][/url]
Back to top
njam_njam
Guest





PostPosted: Wed Apr 30, 2003 5:40 pm    Post subject: url error

[url]ajsoft.times.lv[/url]
Back to top
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Mon Sep 08, 2003 4:06 pm    Post subject: VB sucks

Es kadu laiku atpakal arii saaku ar VB tacu sapratu ka pietiekosi nopietnu 3d gami ar to izveidot nau iespeejams. Viena probleema protams ir atrdarbiiba tacu preks manis konkreti noteicosais faktors bija valodas elegance tapec es pargaju uz c++, ar VB manuprat nevar uztaisiit elastiigu OOP kodu kuru vareetu izmantot arii citos projektos.
Vel viena lieta c++ labaa ir taa popularitaate, tiiklaa var atrast loti dadz koda piemeeru par speelu programmesanu tiesi c++ valodaa.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Anonymous
Guest





PostPosted: Sat Jan 03, 2004 2:13 am    Post subject: VB ok, bet VB.NET toch rullee

Shogad man sanaaca pastraadaat ar VB .NETu (ne saistiibaa ar speeleem) un varu tikai teikt, ka tas man ir ne pa jokam iepaticies Smile
Pirms tam darbojos ar VB, nav taa ka tikko buutu saacis...
Shobriid pamazaam saaku eksperimenteet ar 3D un directX, izmantojot VB.NET. Kad buus kaut kas taustaams tad cerams doshu kaadu zinju...
Back to top
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group