dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Jauns gads - jaunas vēsmas
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2007
View previous topic :: View next topic  

Vai es vēlos, lai konkurs kļūtu starptautisks
40%
 40%  [ 16 ]
47%
 47%  [ 19 ]
Man nav viedokļa
12%
 12%  [ 5 ]
Total Votes : 40

Author Message
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 12:51 am    Post subject:

Nu bet latinju var celt arii bez aarzemju konkurences. Vai arii otrs variants - kas aizliegs nodod galiigus meeslus tad,kad piedaliisies arii aarzemnieki? Taas divas lietas,manupraat,nav saistiitas.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 1:19 am    Post subject:

konkurence parasti ir laba klientiem. ko ieguus klienti - labaakas speeles kaut arii potenciaali ne lv razhojuma.
ko no taa ieguus lt/est gamedevi - potenciaalu iespeeju pakaapties uz lv fona
ko no taa ieguus lv gamedevi - plikji sejaa un iemeslu sanjemties un pieraadiit ka speej labaak
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 1:42 am    Post subject:

Plikji sejaa speetu iztureet tikai stipraakie. Iedomaajies daudzi pieredzeejushie,kas atkritiis? Latvijaa vairs nepaliks normaalu GameDevu,kas vareeu piedaliities Indago, buus tikai visaadi jauninjie. Ko mees panaaksim? Ja tu gribi, lai notiek kaa tu saki, tad mees panaaksim, ka Indago pirmaa zilbe noziimees InterNational, bet paareejie burti - Developers' AAA-Games' Organisation. Latvieshiem tur vairs nebuus vietas. Muusu pashu letinji paliks pie taa pasha Gamedev mini konkursa. Manupraat, liels solis atpakalj.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 7:18 am    Post subject:

elvman wrote:
Nu bet latinju var celt arii bez aarzemju konkurences.

Kā, pēc Tavām domām tas būtu izdarāms? Kādi pukti Tavuprāt būtu jāiekļauj, lai nevarētu piedalīties piemēram pagājušā gada hokejs?
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
tolik



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 54
Location: Riga, Latvia

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 9:20 am    Post subject:

I think that everyone should push very hard this year so one best game by preliminary votes (or somehow else) gets into IGF 2008 - that's a September deadline for entrance with a real beta quality demo.

Look at IGF 2007 Entrants:
http://www.igf.com/php-bin/entries2007.php

You could look at 2006 Winners here:
http://www.igf.com/2006finalistswinners.html
And "Dodge That Anvil" isn't something that local community can't pull - the biggest problem currently is that majority of INDAGO games are "technology over gameplay".

By pursuing LV/LT/EE communities you'll be extending potential of the people that could help with your project if the site and forums will be finally revamped (PUT HUGE LINK TO THIS FORUM http://dev.gamez.lv/index.php?c=7 ON THE MAIN PAGE AS THE FIRST LINK FOR EVERYONE!!! I had no idea that ONE OF THE 4 BUTTONS are actually for FORUM). Plus, Estonia gamedev community is quite "non-existing" from my recent discussion with several people (besides Flash) so such competition will be helpful and healthy there "by default" - to wake them up.
_________________
http://innowate.com - 5 million players worldwide!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
lietotājs vulgaris



Joined: 30 May 2006
Posts: 37

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 12:35 pm    Post subject:

ra001 wrote:
Kādi pukti Tavuprāt būtu jāiekļauj, lai nevarētu piedalīties piemēram pagājušā gada hokejs?


laikam liela daļa ir skolnieki kas kaut ko gamedevojās - tāpēc sist par to hokeju nevajadzētu, a pārējiem nav laika. kā būtu, ja piesaistītu studentiņus un par piedalīšanos indago tiem dotu atlaides universitātē, piemēram, pabeigta indago pieteiktā spēle dod kredītpunktus/atbrīvojumu no, piem sociloģijas Smile vai kaut ko tā. varbūt atvieglojumu lielumu noteikt proporcionāli iegūtajai vietai.

skan naivi, un varbūt tādu nemaz nevar izdabūt cauri, bet vai kāds ir mēģinājis universitātēm uzjautāt.
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 12:43 pm    Post subject:

lietotājs vulgaris wrote:
piemēram, pabeigta indago pieteiktā spēle dod kredītpunktus/atbrīvojumu no, piem sociloģijas :)

Tas ir pilnīgi nepareizi un nerealizējami un diez vai tas izies cauri. Kāds sakars gamedevam ar socioloģiju? Tie ir pilnīgi dažādi kursi, kas dad dažādus kredītpunktus: LU datoriķiem vismaz ir A-obligātie specialitātes kursi, piem programmēšana, B-izvēles kursi, piem programmēšana/matemātika, C-nespecialitātes kursi, piem tā socioloģija. Un tu nekādi nevari C daļas kredītpunktus aizstāt ar A/B daļas kredītpunktiem.

Tad jau drīzāk savu pieteikto projektu indago students varētu izmantot kā savu kursa/bakalura darbu vai kā praksi.
Back to top
View user's profile Send e-mail
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 1:55 pm    Post subject:

Šķiet, ka tiek aktualizēts jautājums: Vai palielinot konkurenci palielināsies spēļu kvalitāte. Manā skatijumā - nē. Es jau šogad mazliet noraustijos no tiem, kas bija pieteikušies. Ja vēl nāks leiši, tad nu... mamma mia!

Piekrītu, ka varētu veidot 3 valstis, četras grupas. Katrai valstij varētu būt savs Indago projekts (mums mūsu, igauniešiem cits, leišiem velkautkāds). Tad arī mājaslapa varētu katram būt dzimtajā valodā (man piem, trūkst zināšanas lai es spētu rakstīt normālu spēles aprakstu angļu valodā). Un tad kad katra valsts ir paziņojusi savus favorītus, top3 no katras valsts cīnās savā starpā. Tādā veidā, mēs saglabātu arī iesācēju velmi piedalīties (tā teikt, domās - neuzvarēs starptautiski, uzvarēs latvijas mērogā), kā arī, nekristu kaunā rādot savus projektus. Šogad mūsu top3 manuprāt varētu arī konkurēt ar kaimiņvalstīm.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
dev



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 206
Location: Latvija

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 2:15 pm    Post subject:

Tie kas raustās kautko darīt ieraugot konkurentus - tiem tad arī vietas gamedevā nav. Kā tad jūs iedomājaties gamedev biznesu bez konkurences? Turklāt nav jau tie lietuvieši tik briesmīgi - tie kas ir pro tie strādā savās kompānijās un nepiedalīsies. Amatieri nearko nav labāki par letiņiem - ja nu vienīgi (par to protams neko nezinu) viņiem attieksme un pieeja nopietnāka.
Otrāmkārtām - ir laiks lietai kļūt nopietnākai. Piekrītu Toļikam, visam indago būtu daudz lielāka jēga ja spēles tālāk spētu aiziet jau pasaulē un iegūt popularitāti independant gamedev nišā. Kāda galu galā ir jēga skolnieku crapiem, kas ar taukainām rokām tiek uzcepti pāris vakaros dzerot alu un ēdot čipšus?? Tie tikai izblamē visu lietu tiekot prezentēti kā latvijas labāko censoņu darbi.
Back to top
View user's profile Visit poster's website MSN Messenger
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 3:11 pm    Post subject:

OK, arī man ir viedoklis.

Pret.

Lieta tāda, ka Indago jēga zūd tieši proporcionāli (vai pat eksponenciāli patiesībā) valstu skaitam, kas tajās piedalās. Kāda jēga no starptautiska Indago? Eksistē taču ļoti daudzi starptautiski gamedev konkursi (labāki par Indago gan balvu fonda, gan žūrijas, gan daudzos citos aspektos), kuros ikviens latvietis var droši piedalīties, ja grib sīvu konkurenci starptautiskā līmenī. Tad nafig Indago?

Jūs runājat par to, ka konkursa dalībniekiem jārada labākas spēles un jāspēj konkurēt starptautiskā līmenī. Forši. Bet manuprāt tad arī jums -- Indago -- jāspēj konkurēt šajā līmenī. Es nesaku, ka jūs to nedarat, bet tas, ko Indago spēj pagaidām piedāvāt (lokāla publicitāte, neliels balvu fonds) nekādā mērā nav starptautiskais līmenis, līdz ar to, ja man jāizvēlās starp to un kādu citu internacionālu konkursu es izvēlēšos kādu citu.

Indago pievienotā vērtība slēpjas faktā, ka tās ir latviešu, mūsu, nacionālās spēles. Ja konkursā piedalās arī citu valstu pārstāvji, šī vērtība zūd. Vai Indago ir vēl citas vērtības?

Tiesa, Baltijas līmeņa konkurss nenozīmē uzreiz starptautisks. Ja jūs tik šausmīgi gribat leišus un eestus, tad var darīt tā, ka katrā šajā valstī rīko savu konkursu Indago Lietuva, Indago Eesti, Indago Latvija un tad, tiešām labākie no šiem konkursiem (ne obligāti pirmo vietu ieguvēji) turpina cīņu Indago Baltics arēnā. Tā vēl var saglābt šī konkursa lokālo vērtību, bet tas uzreiz ir lielāks darbs, jo jāorganizē 4 konkursi. Bet, hei, ja jau jūs gribat, lai geimdevi strādā vairāk, kāpēc pašiem nerauties atbilstoši?

Vēl mani mazliet kaitina tā noraidošā un negatīvā attieksme pret Indago konkursantiem. Jā, spēles bieži vien ir nožēlojamas, objektīvi skatoties, bet, pie joda, vai man jums jāmāca, ka par meistaru vienā dienā netop?

Nekādā ziņā nepretendēju uz kaut kāda gameDEV guru lomu (pats es vairāk solu nekā daru), tomēr manuprāt Pahris bija +/- pilnīga spēle. OK, ne pabeigta, bet pilnīga -- tajā bija visi geijmpleja elementi, kas paredzēti galaproduktā. Bet reti kurš zina, ka Pahris īstenībā tapa vairāk kā 3 gadu garumā, ka pirmā Pahra "demo versija", kas arī tika publiski izrādīta bija nožēlojamāka par briesmīgākajiem Indago konkursantiem. Ka mani publiski izrēca soft.hackers.lv forumā utt.., ka Pahris bija smakojošs sūds no A līdz Z. Un tas ir tikai likumsakarīgi, jo taisot Pahri es tikai iemācījos kā taisa spēles, kādas kļūdas pieļauj.

Iespējams, ka esmu augstprātīgs, bet uzskatu, ka galarezultāts -- Pahris, kas ieguva Gamez.lv 2004. gada latviešu gada spēles titulu -- tomēr ir tīri pieklājīgs pat labs. Tad sakiet, vai te nav vērojama līdzīga sakarība? Šogad Indago piedalās ar atklāti sūdīgu projektu, bet nākamajā jau labāk, trešajā -- pavisam labu produktu?

Savukārt, ja Indago kļūst par elitāru pasākumu (un tas par tādu kļūst, ja iesaista lietuviešus, igauņus un uzliek kaut kādus sūros nosacījumus), tad nebūs vairs šo mazo dalībnieku un attiecīgi arī nebūs nekādu cerību sagaidīt, ka viņi attīstīsies.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 4:53 pm    Post subject:

dev wrote:
Tie kas raustās kautko darīt ieraugot konkurentus - tiem tad arī vietas gamedevā nav. Kā tad jūs iedomājaties gamedev biznesu bez konkurences?
Es Indago piedalijos ne jau tamdēļ, ka man baigi vajadzētu kļūt ahujenam gamdevam, bet gan for fun. Tā teikt, redzēs kā būs. Nedomāju, ka dienās būšu gamedev koderis. Pat nesapņoju par tādu kļūt.

dev wrote:
Otrāmkārtām - ir laiks lietai kļūt nopietnākai. Piekrītu Toļikam, visam indago būtu daudz lielāka jēga ja spēles tālāk spētu aiziet jau pasaulē un iegūt popularitāti independant gamedev nišā. Kāda galu galā ir jēga skolnieku crapiem, kas ar taukainām rokām tiek uzcepti pāris vakaros dzerot alu un ēdot čipšus?? Tie tikai izblamē visu lietu tiekot prezentēti kā latvijas labāko censoņu darbi.

Šie krepu cepēji, iespējams, pateicoties šim konkursam nākotnē radīs jaunas spēles. Kā jau Kamazs minēja - neviens nekļūst par guru dienas laikā.

Īsti gan neredzu problēmas rīkot 4 pasākumus. Katra valsts un to konkursu pārstāvji rīko savus pasākumus un apbalvo ar savām balvām savus gamedevistus (heh, sāksies vēl konkurence- kuram lielākas balvas :P). Tas notiktu neatkarīgi vieniem no otra. Problēma sākas brīdī, kad jauzrīko ir viens pasākums. Šaubos, vai atradīsies daudz gamedevistu kas ceļos pāri robežai tikai dēļ viena pasākuma. Ok, ja džeks iekļūst top3, viņš gan jau, ka dotos, jo viņa spēle ir jau novērtēta valsts līmenī. Bet, gadijumā, ja ir tikai viens pasākums, tad iznāk, ka visi vācas vienā barā uzreiz, un uz šādu pasākumu braukt kaut kur ellē ratā (kaut arī, tas iespējams notiktu Rīgā, jo tas ir centrs baltijas valstīm), nedomāju, ka savāktu pietiekami lielu publiku. Un pat ja savāktu, tad jārēķinas, ka telpas būs nepieciešamas krietni lielākas, nekā gadijumā, ja būs 4 pasākumi.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
tolik



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 54
Location: Riga, Latvia

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 8:11 pm    Post subject:

Quote:
Šie krepu cepēji, iespējams, pateicoties šim konkursam nākotnē radīs jaunas spēles. Kā jau Kamazs minēja - neviens nekļūst par guru dienas laikā.


Jumping on the same place for 3 years is a really great way to achieve... same thing!
_________________
http://innowate.com - 5 million players worldwide!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Olby
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 230

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 11:54 pm    Post subject:

Nu par to ka Indago jāpaliek tikai latviešu konkurasm es arī piekrītu, jo diez vai mēs spētu sacensties kaut vai ar to pašu IGF, jo šamais ir krietni augstākā līmenī un neviens jau mums neliedz tagad piedalīties tajā.

Var visrpār izdarīt tā ka ja piesakās kādas spēle IGF no LV, LT un EE, tad nemaz neko neorganizējot varēs pēc IGF rezultātiem pateikt kurš šajā gadā ir Baltijas game devu labākais. Bet Indago, lai paliek vietējā mēroga konkurs/pasākums/salidojums. Es piekrītu ja tas kļūs starptautisks tad zudīs tā "mūsējā" latviešu sajūta, tad tas būs kārtējais nop n-tajiem viduvējiem game dev kontestiem kas pasaulē jau tā ir mērāmi simtos. Bet latviešu game kontesti ir tikai divi Indago un miniDev, un tādiem tiem arī, manuprāt, ir jāpaliek. Ja gribēsim izcelties starptautiskā arēnā, tad piedalīsimies IGF!

Bet tas, protams, nenozīmē, ka es neesmu gatavs leišiem sadot pa pakaļu, tik dodiet iespēju ... Wink
_________________
http://www.olbyonline.com/
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
tolik



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 54
Location: Riga, Latvia

PostPosted: Fri Dec 22, 2006 12:39 am    Post subject:

I see it's time to summarize what people said and close the vote as it is. You might rephrase it limiting to the baltic states only as some of the people might've thought weirdly about Poland.
_________________
http://innowate.com - 5 million players worldwide!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
dr.blacksnake



Joined: 17 Dec 2006
Posts: 30

PostPosted: Tue Jan 02, 2007 11:22 am    Post subject: Indago Baltics - būt vai nebūt

Viss ir baigi skaisti, līdz vienam momentam - Latvija ir par mazu, tāpēc taisot produktus tikai savam tirgum, tikai savai auditorijai, mums, draugi, draud iesūnošana paštīksmē. Pat iesācēju līmenī. Evil or Very Mad

Exclamation Piedāvāju brainstorma konvulsijām šādu konceptu: atsevišķi konkursi INDAGO-LV un INDAGO-LT - katrs ar saviem sponsoriem, saviem topiem, savā valodā, bet kopējiem noteikumiem un žūriju. Kaut kādi apakšprojekti, kuri notiek zem INDAGO leibla (piem, kā pagājušogad - 3D modeļu konkurss iekš CGImage) piedalīšanās brīva no abām valstīm.

Nedrošajiem tad būs iespēja gozēties tikai savas valsts topā un pie reizes pa atslēgcaurumu pavuārēt ko kaimiņi dara.

Question Kādas ir jūsu domas šajā sakarā?

(admin, iespējams, šo vajag atsevišķā threadā ar balsošanu)
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2007 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 4 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group