dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

GameDev contests
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2004
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Mon Mar 29, 2004 4:30 pm    Post subject: GameDev contests

iechekojat kas weel naw lasiijis sho threadu cg.image.lv forumaa
http://cg.image.lv/forum/showthread.php?s=&threadid=1364&perpage=15&pagenumber=1
Kapeec sheit par to nekas nebij dzirdams? jeb esmu palaidis ko garaam?
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Mar 29, 2004 6:13 pm    Post subject:

Nee, mineets tieshaam nekas te nav. Un buutu labi, ja devgamezieshi ietu tur uz to threadu un dikti runaatu, paceltu to jautaajumu atkal gaismaa un izteiktu savu viedokli. Es jau sen gribeeju te pareklameet, bet zinaamu iemeslu deelj attureejos.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Apr 21, 2004 9:55 am    Post subject:

Un atkal atkartoshos - ir nepiecieshams juusu viedoklis - juusu, kas grasaas piedaliiities shajas sacensiibaas [kaads negrasaas arii?].
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Anonymous
Guest





PostPosted: Wed Apr 21, 2004 12:41 pm    Post subject:

es iisti nezinu, sakaraa ar pazinjojumu cg.image.lv mans pieteikums (TZP tech demo) neder, jo es esot jau straadaajis pie taa pirms kontesta pasludinaashanas, taa iisti man arii skaidriibas nav - ir vai nav atljauts man pieteikt kontestam speeli, kura ir saakta veidot jau agraak?
Back to top
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Apr 21, 2004 1:14 pm    Post subject:

Taa doma bija saakumaa, ka neljaut, bet man liekas, ka tomeer tik stingri shie noteikumi nedriiksteetu buut, jo nemaz tik daudz to developeru nav, lai taa vienkaarshi kaut vai paariiti atmestu. Otrs, ko es domaaju, ja dazhi taisaas izmantot kaut kaadus gamemaker tuuljus, tas jau tiem arii ir priekshrociibas, jo tur jasabaksta tikai grafika un bisku jaapafilozofee par gameplaiju. Varbuut nevareeu piedaliities taadi projekti kaa Kamaza Pahris, vai mans JL, jo tie ir praktiski gatavi, bet speeles, kuras nav tik publiski anonseetas un kuraam veel gals tik skaidri nav redzeets, vajadzeetu ljaut. Pie tam dzineejs neel nemaz tik lielas priekshrociibas nedod.
Mani vairaak uztrauc taads jautaajums vai vareetu piedaliities taadi, kas panjem teiksim uzlaiztu HL engine un saliek savus moduljus un pasaka, ka taa ir vinja gaame... Kaut gan mees visi zinaam, kaa pie mums sastaav ar piraatismu, bet tomeer kaut kaadai robezhai jaabuut. Jo diez vai te daudziem ir licenseeti Delphi vai VC++ vai veel kaads labs darba riiks... Vobshchem jautaajumu un neskadriibu daudz... Bet tos vajadzeetu kaut kaa aktiivaak apspriest un uz vasaras saakumu uzriikot shaadu .. sacensiibu.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Anonymous
Guest





PostPosted: Wed Apr 21, 2004 3:27 pm    Post subject:

taa kaa mana speele ir paredzeeta kaa RPG, tad par HL² engine izmantoshanu tieshaam vari neuztraukties Laughing
Back to top
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Apr 21, 2004 3:31 pm    Post subject:

Es jau nerunaaju par Tavu konkreeto gadiijumu, vienkaarshi it kaa gribaas shaadu kontestu sataisiit, bet diezgan daudz zemuudens akmenju. Demokraatija varbuut ir labi, bet shoreiz buus jaaizdomaa kaut kas cits, lai visi buutu apmierinaati...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BHC
Guest





PostPosted: Wed Apr 21, 2004 8:36 pm    Post subject:

1) morpheus savu spēli ir anonsējis!
2) Kamaza ideja, izmantot tikai legālus kompilātorus, visu sabojātu un sagādātu lielas problēmas, neērtības imho (nu man liekas naudas iegādāt M$ VC++)
3) piekrītu, gamemakeriem tiešām ir lielas priekšrocības, tos varētu arī aizliegt. Kā arī aizliegt izmantot gatavus dzinējus, a la HL, utml.
Back to top
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Apr 21, 2004 10:00 pm    Post subject:

es jau noposteeju savas domas shai sakaraa, bet iisumaa:
1)man nav nekas pret to, ja kaads izmanto zagtu HalfLife2 dzineeju;
2)blitzveidiigos pilniigi noteikti jaapielaizh;
3)legaalie jautaajumi paliek katram pasham uz sirdsapzinjas, bet automaatiski liidz ar to nav ko cereet uz pieklaajiigaam balvaam un cik necik oficiaalu konkursa statusu.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Apr 22, 2004 12:25 am    Post subject:

Manupraat hl2 dzini noteikti vajadzeetu aizliegt jo tas pat nau piraatisms tas jau ir sasodiits terorisms!
Par legaalajiem jautaajumiem kamazam ir taisniiba, vismaz exes vajadzeetu kaut cik legaalas (tas nau nemaz tik paardabiski neiespeejami), nebuus tak taa ka speele peec kontesta uzreiz kaut kur pazudiis, un ja nu veel izraadaas taads sedevrs ka aiziet kaut kur taalaak (IGF), labaak jau uzreiz izvairiities no liekaam probleemaam.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
chaosman



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 64
Location: Rīga

PostPosted: Thu Apr 22, 2004 9:12 am    Post subject:

Quote:

3)legaalie jautaajumi paliek katram pasham uz sirdsapzinjas, bet automaatiski liidz ar to nav ko cereet uz pieklaajiigaam balvaam un cik necik oficiaalu konkursa statusu.


Nu kas tev taa par fanaatisku apseestiibu ar sho jautaajumu, Kamaz?
Vai tieshaam tu domaa, ka vieniigais uz ko skatiisies potenciaalie sponsori, buus legaala kompilatora izmantoshana? Manupraat, taa nekur nenotiek. Nu varam jau iekljaut taadupuntku, pat tad neviens man neaizliegts veikt devepmentu ar nelegaaliem riikiem, ja vien es finaala versiju sakompileeju ar gcc vai citu freeware. Ir diezgan apsaubaami pat tas, vai visas komerciaalas speeles tiek veidotas ar pilniibaa legaalu softu. Pietiek atcereeties kaut vai gaadiijumu CryTek (FarCry). Bet! Dotajaa gadiijuma aizdoma radaas nevis kaadam peetot disasemblera kodus, bet gan taapeec, ka viens bijushais firmas darbinieks nostuchija savus ex-koleegjus.
Gamedev kontesta gaadiijumaa tas, liekas, ir neispeejami, jo nav nemaz tik viegli noteikt, kaads softs staav uz PC indiviidam X, kursh piedalaas konkursaa. Ja vien netiek veita BSA reidi pa dziivokliem, bet shaada situaacija drizaak buutu iedomaajama anitutopiskaa romaana a la Orvels, nevis dziivee Wink. Veel vairaak - nevienu pat iipashi neinteresee, kaadu softu indiviids X ir lietojis, ja vien vinsh nedeklaree software pirraatismu kaa savu kveelako paarlieciibu un dziives meerki. Preteejaa gadiijumaa pat bagaatie onkas no M$ un ES pieveers acis uz sho faktu, attaisnojot nelegalitati ar objektiiviem apstaakliem, sak, kur nu pie taadam algaam un iekshzemes kopprodukta var atljaauties licensetu softu :)

Ar 99.9% paarlieciibu varu apgalvot ka neviens konkursa speeles disassemblerizeet netaisaas. Nedomaaju, ka kaadam pat praataa ienaaktu shaada doma, ja vien nebuutu saakushaas shiis karstas diskusijas.
M$ ir izdeviigi,ka kaads lieto vinju produktus kaut vai piraatiski. Ja shii persona, developojot ar nelegaalu softu, buus labi apguvusi M$ produktus, tad ljogiski ka paariet uz citas firmas vai free produktiem vinjam sagaadaas probleemas. Rezultaats - naakotnee vinsjh kluust par veel vienu "lojaalu" M$ kustomeri. Starp citu, Microsoft nemaz tik ljoti neinteresee individuaalie pateereetaji, galveno pelnju vinji guust no juridiskajaam personaam.

Kamazs wrote:

1)man nav nekas pret to, ja kaads izmanto zagtu HalfLife2 dzineeju;


Bet sheit jau ir pavisam savaadak. Un atkal es tev nevaru piekrist. Zagtu modelju, tekstuuru utt. nemaz nerunaajot par engine, lietoshana buutu uz visstringraako jaaizliedz, jo TO gan skatiisies personas no malas. Un ja rezultaats nebuus tiesu darbi,(kaut gan teoreetiski iespaajams arii tas, ja dota speele izraadies ljoti veiksmiiga), tad vismaz reputaacijas sabojaashana noteikti.
Back to top
View user's profile
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Thu Apr 22, 2004 9:34 am    Post subject:

Nu re te man tad taads jautaajiens piemeeram ir skaists dzineejs nu kaut vai tas 3D state, kas pamataa ir bezmaksas, bet liek priekshaa visaadas stulbiibas alja baneri uttt. Tagad es to uzlauhu vai dabonu kraku un man nav to baneru, principaa pat iisti pateikt ko es tur izmantojis nevar. Vai tas buus atljauts, ja nav atljauts piemeeram HL2 engine izmantoshana? Vai tas pats DarkBasic, kuraa zinu arii cilvjus, kas taisa arii tas nav bezmaksas, vai tas skaitaas pie engines vai pie istraades tuulja. Kursh noteks to, ka shito nevar izmantot lauztu (zagtu), bet shito piemeeram Delphi 7 var?!?
Vai peec tam nesaaksies kashkjis pashu speeleetaaju starpaa - nu jaa vinjash jau tur nospeera baigi labo tuuli, taapeec sanaaca krutais geims.
Bet par tekstuuraam, personaazhiem, uc grafiku piekriitu, ka tai jaabuut origjinaalai. Kaut gan te arii paceljas jautaajums par programmaam, kuras tiek izmantotas - 3Dmax, Maija, Photoshop. Es nezinu daudzus amatierus, kuriem shiis lietas buutu pirktas. Arii pie tiem pashiem modeljiem. Piemeeram Poser, internetaa var dabuut bezgala daudz modelju shai programmai, kuras nedaudz paarveidojot nevar pateikt, ka to radiijis kaads cits.
Vispaar izskataas, ka var izmantot visu, kas vien ienaak praataa un nekaadu ierobezhojumu, ja nu vieniigi pashu speeli nebuutu ieteicams zagt vai vienkaarshi uztaisiit Doom3 jaunu liimeni un nosaukt to par savu speeli....
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Thu Apr 22, 2004 11:00 am    Post subject:

chaosman, man patieshaam ir apseestiiba ar sho jautaajumu, jo es skaidri nezinu kaa tur viss notiek. Ja ir taa, kaa tu saki - tad ir labi un man nav pretenziju, bet taa kaa nekur skaidri to lasiijis neesmu, droshaak tomeer jau laiciigi skatos uz bezmaksas alternatiivaam, lai nevareetu piesieties. Manaa skatiijumaa var piesieties, ja galaproduktam ir uzliime - tas ir nelegaali taisiits vai ja reidaa atklaaj ka izmantots nelegaals softs. reids nav reaals - tas tiesa, tomeer man ir paranoja no exe-lauzeejiem. Nu labi, taa nav paranoja, bet peec mana skatiijuma, ja iespeejams, labaak i neradiit iemeslu tev reaali piesieties, kur kaut ko var arii pieraadit, ja grib. Un arii tiiri idejiski man gruuti pienjemt to, ka es esmu likuma paarkaapeejs. Dotajaa situaacijaa es jau teicu, ka, protams, var nesarezhgjiit to padariishanu, bet, ja skataas vispaariigi, taa tomeer ir acu pieveershana. Tas ir taapat kaa ar autobraukshanu - mees labi zinaam, ka atljauts braukt uz 90, bet pleesham uz 100-120, jo taada ir reaalaa situaacija - uz 90 nepabrauksi, bet 120 - tas nav noziegums, lai gan peec likuma taa sanaak.

Nu ok, ok. Es tikai pakustinaaju dazhus jautaajumus, kas man likaas buutiski, lai vismaz tiktu izdiskuteeti. Toties tagad ir lielaaka paarlieciiba izmantot piraatisko softu speelju izstraadei. Kas arii bija jaapieraada.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
fest



Joined: 07 Apr 2003
Posts: 187
Location: Madona

PostPosted: Thu Apr 22, 2004 5:29 pm    Post subject:

bet vai ir kaads veids kaa delphos veidotu speeli paarveidot taa lai nevareetu pateikt ka taa ir delphos veidota?
2Kamazs: vai tu tieshaam liekot roku uz sirds vari apgalvot ka uz tava PC nav nevienas nelegaalas programmas ?
_________________
Signature for rent. Good as new.
4 lines max. 80 letters.
Ls 0,02/post
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Thu Apr 22, 2004 5:54 pm    Post subject:

Hell, kas tev liek domaat, ka man nav nevienas nelegaalas programmas?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2004 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group