dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

MS VC un };

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 1:56 pm    Post subject: MS VC un };

Vakar atkal uzkāpu uz kāda sāpīga grābekļa ar MS VC.
Ik pa laikam tas notiek ... parasti kāda liela manuāla refactoringa laikā (jo viss jādara ar rokām [sado/mazo stilā]).

Lietas būtība ir tāda, ka ja aizmirsti headera beigās aizvērt figūriekavas, kompilātors sāk darīt mistiskas lietas. Tikai "kļūdu" daudzums un tas cik tās ir apsurdas, ar laiku liek saprast kāda ir īstā problēma.
Piemēram, ka headera faila beigās trūkst " };" , bet sākumā bija "namespace X {"

Citos kompilātoros nekad neko tādu neesmu novērojis. Parasti tā arī pasaka : "trūkst iekavu".
Varbūt tā ir fīča ? Līst nākamajā headerī un meklēt figūriekavas tur ? Protams ka pēc tam sanāk no "namespace X", "X::X::" ...

Salīdzināt atvērto iekavu skaitu ar aizvērto taču nevajadzētu būt tik grūti...
Nesaprotu, kā šādu uzvedību sasprast. Very Happy
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 3:05 pm    Post subject:

namespace nav jāaizver ar };
Pilnīgi pietiek ar }

Kompilators neko nezin par headera failiem, viņš nelien nākamajā headerī. Kompilators kompilē tikai lielus preprocesētus .cpp failus. Tāpēc tas kļūdu saka uz nākoršās konstrukcijas, kas ir aiz invalīdā include faila.

DeRatizators wrote:
Tikai "kļūdu" daudzums un tas cik tās ir apsurdas, ar laiku liek saprast kāda ir īstā problēma.

Vajag vienmēr skatīties uz pirmo kļūdu (F4), tā 90% gadījumu arī pasaka vainīgo iemeslu. Nevajag no apakšas sākt labot kļūdas.
Back to top
View user's profile Send e-mail
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 3:21 pm    Post subject:

bubu wrote:
namespace nav jāaizver ar };
Pilnīgi pietiek ar }

Kompilators neko nezin par headera failiem, viņš nelien nākamajā headerī. Kompilators kompilē tikai lielus preprocesētus .cpp failus. Tāpēc tas kļūdu saka uz nākoršās konstrukcijas, kas ir aiz invalīdā include faila.

DeRatizators wrote:
Tikai "kļūdu" daudzums un tas cik tās ir apsurdas, ar laiku liek saprast kāda ir īstā problēma.

Vajag vienmēr skatīties uz pirmo kļūdu (F4), tā 90% gadījumu arī pasaka vainīgo iemeslu. Nevajag no apakšas sākt labot kļūdas.


Heh, ; nekait, bet ; trūkums gan Razz

Lol, protams ka jālabo no sākuma. Bet kļūdas paziņojumi neliecina par to, ka trūkst figūriekavas. Tieši par to ir šī tēma.
Vispār C++ kompilātori ir visdīvainākie... īsto sintakses kļūdu spēj pateikt tikai 30% gadījumu.
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 3:29 pm    Post subject:

tak kaada vai kompilators shkirba pasaka vai nee? MSVC IDE ir ljoti labs, un tad tas paraadiis, kura iekava ar kuru saistiita! un ja ir paaraak daudz kljuudu, tad vnk automaatiski naak praataa shis -> }
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 3:40 pm    Post subject:

snake5 wrote:
MSVC IDE ir ljoti labs, un tad tas paraadiis, kura iekava ar kuru saistiita! un ja ir paaraak daudz kljuudu, tad vnk automaatiski naak praataa shis -> }


Jā, un man priekšā aiz ofisa loga cūkas plivina spārnus Very Happy
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 4:54 pm    Post subject:

par ko TU neesi paarliecinaats? man ir pa dazhiem argumentiem prieksh katra...
1. MSVC IDE: paraada, kura iekava ar kuru saistiita - abas saistiitaas iekavas ir bold'aa jeb treknrakstaa ieziimeetas
2. varbuut TEV uzreiz neliekas, ka ja daudz kljuudu raadaas, tad iisteniibaa ir tikai viena ("}") - par savu sourci es to pavisam droshi vareetu teikt! ja TU nee, tad taa ir TAVA probleema!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 8:02 pm    Post subject:

snake5: tu iesaki nolikt kursoru pie vienas iekavas un pēc tam browsēt simtiem rindiņu garu kodu, lai atrastu, kur ir otra iekava ieboldēta?

Tas gan nav prātīgu. Tad jau labāk lēkāt pa iekavām ar shortucutu: Ctrl+]
Back to top
View user's profile Send e-mail
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 8:19 pm    Post subject:

>>>>par ko TU neesi paarliecinaats? man ir pa dazhiem argumentiem prieksh katra...

Hahahaha, kamdēļ tā bļauj ? Mēs runājam par sūdīgāko IDE pasaulē, nevis tavu māti Very Happy

Runājot par IDE tu laikam domā to MSVC InteliSense... . Ja tā, tad:

1. kārtām tas nemitīgi bremzē - netiek līdzi. (Man ir CoreDuo6600e ar 4gb ram) Būtībā, kad es savā projektā sāku bīdīt jaunas klases, tad tas nekad netiek līdzi, pat neskatoties uz to, ka šajā "jaukajā" IDE lielākā daļa koda jāraksta ar rokām.
2. kārtām InteliSense mēdz netikai bremzēt, bet arī salūzt pavisam. Tad nākas meklēt, kas nu tam InteliSense tāds nepatīk manā kodā, lai tas atkal ieslēgtos (parasti nekas krimināls tas nav un pilnībā atbilst C++). Nākas meklēt "vainu" jo citādi MSVC pārvēršas par parastu Notpadu (viss pārstāj strādāt, arī funkciju izvēle iemet citās vietās)
3. Uz Xp tā ir slavenā kvadrātiņu rinda, bet uz Vistas ... neredzremā rinda. Šajā "superīgajā" IDE koda daļas mēdz spontāni pārvērsties par kvadrātiņu virteni. (Uz Vista pazust). Kods atgūšt normālu izskatu, kad tiek nospiests Enter rindas galā.... Tas man škiet līdzvērtīgs Formulai uz trases, kurai paši no sevis pazūd riteņi...
4. Nav normālu refactoringa (atvainojos lingvistiem, notiekti ir izdomāts kāds muļkīg latviskojums) iespēju.

Iespējams kādreiz pāriešu uz normālu IDE, bet mani pagaidām attur tas, ka man kompilēšanai priekš Win tik un tā vajadzēs izmantot MSVC.
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 8:23 pm    Post subject:

bubu: es neko neiesaku, es tikai pasaku, ka ar iekavaam MSVC'aa av probleemu!
DeRatizators: neesmu uz MSVC++2k5 neko taadu ieraudziijis! nu ja tu par pirmo runaa, tad neko pateikt nemaaceeshu...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:24 pm    Post subject:

Neesu neko tādu novērojis DeRatizators minētajā postā. Nu jā InteliSense iebremzē drusku uz darba Athlon64 2ghz, bet nu tā ir normāla cena par to, ko tā sniedz. Nekādu labāku 'sense neesmu citos projektos redzējis.

Par 4. punktu - tā nav MSVC vaina. Tā ir C++ vaina. Neesmu redzējis nevienu normālu C++ source code refactoringa tūli. Un zinu kāpēc, tāpēc, ka C++ valoda ir drausmīgi grūti parsējama. Patreiz tieši ar to darbā nodarbojamies. Ar C++ valodas parseri.

MSVC IDE ir viena no labākajām IDĒ'm kādu vien esmu lietojis un redzējis. Viss pārējais ir tikai neliels atspīdums tajā.

Un ja jau tev, DeRatizator, tā tik ļoti nepatīk, tad kurš tev liedz lietot citu IDI un izsaukt MSVC kompilatoru komandrindā. Tas visai ļoti labi strādā. Skvēriem es izmantoju scons build sistēmu. Nebija nekādu problēmu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:33 pm    Post subject:

nosaciiti offtopics - visual assist x http://www.wholetomato.com/
refaktorings, upgreidots intellisense, etc. uubertoolis msvc darbiibas uzlaboshanai. nevaru iedomaaties dziivi bez jamaa. pietiekoshi leets lai vareetu atljauties arii nopirkt.

btw ko juus kodeejat ja intellisense bremzee uz normaalaam kasteem?
es gan seeeeen neesmu lietojis ms bez visual assista bet nu bremzeejis jams man nekad nava. ( arii uz palieliem (imho) projektiem kaa ogre/stepmania/xbmc.)
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 10:20 pm    Post subject:

bubu wrote:
Neesu neko tādu novērojis DeRatizators minētajā postā. Nu jā InteliSense iebremzē drusku uz darba Athlon64 2ghz, bet nu tā ir normāla cena par to, ko tā sniedz. Nekādu labāku 'sense neesmu citos projektos redzējis.

Par 4. punktu - tā nav MSVC vaina. Tā ir C++ vaina. Neesmu redzējis nevienu normālu C++ source code refactoringa tūli. Un zinu kāpēc, tāpēc, ka C++ valoda ir drausmīgi grūti parsējama. Patreiz tieši ar to darbā nodarbojamies. Ar C++ valodas parseri.

MSVC IDE ir viena no labākajām IDĒ'm kādu vien esmu lietojis un redzējis. Viss pārējais ir tikai neliels atspīdums tajā.

Un ja jau tev, DeRatizator, tā tik ļoti nepatīk, tad kurš tev liedz lietot citu IDI un izsaukt MSVC kompilatoru komandrindā. Tas visai ļoti labi strādā. Skvēriem es izmantoju scons build sistēmu. Nebija nekādu problēmu.


Dīvaini. Piemēram, man tā kvadrātiņu rinda (tagad jau tukšuma rinda Vistā) parādās dienā vismaz 1 reizi Very Happy Patči ir.

Es gribu ietestēt InteliJ IDEA ar C++. Ja izrādīsies labs, tad iespējams lietošu to.
Paldies, Lāci, emu dzirdējis par tādu. Laikam īstais laiks to izmēģināt Very Happy
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 10:24 pm    Post subject:

hehe visa tomaata softs... izskataas jau kaardinoshi, bet man nezkapeec taas funkcijas neliekas sevishki noderiigas... vieniigi man patiktos, ka ja nospiezh vienu pogu un intellisense datubaaze updeitojaas! un njemot veeraa VISUS h, cpp failus, nevis tikai biezhaak lietotos... ja ir taadz patch, tad vismaz nosaukumu vai autoru buutu labi uzzinaat!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Programmēšana All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group