dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

maaciibas taalaak peec 9. kl. - programmeeshana
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve
View previous topic :: View next topic  
Author Message
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 7:25 pm    Post subject: maaciibas taalaak peec 9. kl. - programmeeshana

vai man ir kaada iespeeja peec 9. klases uzreiz iet uz kaadu vietu, kur vareetu maaciities programmeet? negribaas tupeet vskolaa un gaidiit 3 gadus, anyway, ko vajadzees, to piemaaciishos pats!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 8:25 pm    Post subject:

Heh, izlasīt kādu grāmatu neder ?
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 8:39 pm    Post subject:

nu es domaaju uz kaadu augstskolu vai kautko taadu iet un viss aatraak notiktu... nu vsp jau es tagad daudz zinu, bet ja es ietu uz kaadu darbu un teiktu: "es protu!" nu tad man vnk pateiks, kur ir durvis... taakaa man vajag to dokumentu arii! nu bet protams visam savs laiks! taapeec mekleeju shaadu skolu, kuraa peec 9. kl vareetu maaciities programmeet!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:04 pm    Post subject:

>>>augstskolu .. vai kautko taadu iet un viss aatraak notiktu .. nu vsp jau es tagad daudz zinu, .. uz .. darbu un teiktu: "es protu!"

:)
Ak ironija. Pat nezinu ar ko sākt :D

Ok pirmām kārtām neko tu neproti (no darbā ņēmēja [piemēram, manis] viedokļa).

Kursi dara to pašu ko universitātē tikai tīkamākā režīmā. Vienīgi varētu ieteik kādus kursus, ar grupu ne vairāk kā 2-3 cilvēkiem, bet tie nemēdz būt bieži.

Universitāte tev neko jaunu neimācīs, ja tu cenetīsies visu tagad apgūt, jo tu jau visu +/- zināsi. Pie tam vairums universitāšu pašos pamatos neļauj nekam notikt "ātrāk". Tur ir stipri līdzīga sistēma kā tai, kas skolā ar tikai vienu atškirību - tevi neviens neauklēs.

Īsumā iesaku tev izlasīt kādu grāmatu.
Iesākumā par to kā vispār strādā PC un tad varētu kādu tieši par programmēšanu, OOP un tml.
Vienīgā teorija, kas tev tagad būtu obligāti jāzin ir saistīta ar zema līmeņa lietām (biti/baiti, mantisa, apaļošana, Nan, null, funkcijas, klase/objekts, algoritmi). Augsta līmeņa lietas daudz labāk apgūt praksē.

Kad domā ka izlasīji visu, kas interesē, pieslēdzies kādam OpenSource projektam. Tā tu iemācīsies daudz derīgu lietu.
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
snauts
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 18 Sep 2007
Posts: 37

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:07 pm    Post subject:

A kurš mācīsies literatūru, vēsturi, bioloģiju un ķīmiju? Kurš ar fizkultūru nodarbosies?
Back to top
View user's profile
DeRatizators



Joined: 27 Apr 2006
Posts: 492

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:13 pm    Post subject:

snauts wrote:
A kurš mācīsies literatūru, vēsturi, bioloģiju un ķīmiju? Kurš ar fizkultūru nodarbosies?


Visusskola manā skatījumā ir obligāta, bet viņš škiet nekur nav teicis, ka negrib mācīties neko citu.
_________________
Any PANCAKE has to be long and thin and short and fat. Not to mention being an excellent insulator and a superb conductor.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:18 pm    Post subject:

literatuura, ak kaa man taa Evil or Very Mad
visas zemaa liimenja lietas 100% iemaaciishos!
bet, kaa piemeeram es tiktu kaadaa darbaa? tur tak nevar taa vnk ienaakt, teikt es programmeetaajs un mani pienjems! Laughing labi jau buutu bet tad latvijaa darba tirgus vsp galiigaa pak**aa noies...
nu galvenokaart taapeec es mekleeju to unversitaati/kursus/whatever!
taa jau es visu pats mieriigi iemaaciishos!
par notikshanu aatraak es domaaju vskolas izlaishanu!
ja jau tu esi darbaa njeemeejs, tad pasaki kaapeec/ko es neprotu..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:29 pm    Post subject:

wunderkinds
sanjemies, padzer teeju/etc. izstaas hormoni trako vai hiperaktivitaate.
pabeidz videni (kautvai profesionaalo ja ir tik ljoti iekaariens. http://www.rtk.lv/?c=175 )
un tad buusi paaudzies moka kljuvis apdomiigaaks.
gribu redzeet darba deveeju kursh nopietni skatiisies uz programmeetaaju kursh knapi 9 klases pabeidzis. (unless par smiekliigu algu)
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
snauts
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 18 Sep 2007
Posts: 37

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:29 pm    Post subject:

Sorrī, bet šitais ir no viena literatūras klasiķa:

"Видите, чему я усмехнулся: я недавно прочел один отзыв одного заграничного немца, жившего в России, об нашей теперешней учащейся молодежи: "Покажите вы - он пишет - русскому школьнику карту звездного неба, о которой он до тех пор не имел никакого понятия, и он завтра же возвратит вам эту карту исправленною". Никаких знаний и беззаветное самомнение - вот что хотел сказать немец про русского школьника."
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:32 pm    Post subject:

Quote:
negribaas tupeet vskolaa un gaidiit 3 gadus, anyway, ko vajadzees, to piemaaciishos pats!

Kas tev liedz tos trīs gadus paralēli piemācīties pašam? Man visai labi tas padevās ;)

Galvenais, ko ņem vērā, ejot uz universitāti - neviens tev neko neiemācīs. Tev pašam būs jāmācās. Tas protams, ja gribi iemācīties. Ja negribēsi, tad tāpat visam var izšmaukt cauri. Un ja jau negribi mācīties vidusskolā, tad kur garantija, ka gribēsi mācīties universitātē? Der zināt arī, ka vismaz puse priekšmetu būs diezgan "garlaicīgi", un neko jaunu par programmēšanu neiemācīs (garlaicīgi pēdiņās, jo tā spriežu pēc taviem postiem forumā). Un pārējā pusē 90% uzdevumu būs tik primitīvi un vienu un tie paši, ka arī ātri "apniks". Vienīgais, ko universitāte patiešām iemācīs, tas būs domāt drusku savādāk.

Tā ka es neredzu īsti kā ar attieksmi, ka negribi "gaidīt 3 gadus" tu kaut ko vērtīgu iegūsi no universitātes/augstskolas.

snake5 wrote:
ja jau tu esi darbaa njeemeejs, tad pasaki kaapeec/ko es neprotu..

Ja es būtudarba devējs, tad manās acīs - domāt.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:46 pm    Post subject:

Vecais_Dumais_Laacis: profesionaalaa vskola jau buutu kautkas labaaks par shito...
snauts: es to tekstu saprotu, taakaa labaak vareeji neposteet..
bubu: vo tur i taa probleema - es visai normaali maaku programmeet, man negribaas taapeec vskolaa gaidiit kameer man uzgruudiis to drankji VB! un man tie priekshmeti neliksies garlaiciigi! ja gribi zinaat visu skaidri, tad ieliec te priekshmetu sarakstu un es ar 1-5 atziimeeshu cik kursh man vareetu patikt!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snauts
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 18 Sep 2007
Posts: 37

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:46 pm    Post subject:

Sneik5, tev skolā ir draugi? Es daudz ko atdotu, ja varētu atkal uz kādu gadiņu "pamāciities" vidusskolā. Strādāt tu paspēsi vēl līdz 65 gadu vecumam.
Back to top
View user's profile
snauts
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 18 Sep 2007
Posts: 37

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 9:56 pm    Post subject:

Lai neliktos, ka es visu laiku moralizēju (man šad tad uznāk, piedod), tad šitās manuprāt ir dikti dikti labas un derīgas:

http://swiss.csail.mit.edu/classes/6.001/abelson-sussman-lectures/
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 10:15 pm    Post subject:

visi draugi skolaa iziet uz citaam skolaam/vietaam/whatever
taas lekcijas izskataas ljoti noderiigas, paldies!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Mon Sep 24, 2007 10:30 pm    Post subject:

Quote:
gribu redzeet darba deveeju kursh nopietni skatiisies uz programmeetaaju kursh knapi 9 klases pabeidzis. (unless par smiekliigu algu)

Ticiet man, ir iespējams arī 9. klasē dabūt darbu. Un ja kāds tevi paņem, tad par algu toč nevajag satraukties. Darbā tu ĻOTI daudz iemācīsies, un patiesībā tavā gadījumā sneik, tev pat izdevīgāk būtu maksāt darba devējām, lai ņem tevi darbā, jo tavs ieguvums būs krietni leilāks par viņējo. Ja tu tagad sāksi moralizēt, ka visu jau proti un tev neko nevajag, tad varu pateikt vienu: ne tikai kodēšanā ir visa sāls; piesēdies pie kāda projekta, un, kad nāksies plānot, organizēt kodu utt. redzēsi, ka sanāk liels aprāviens.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group