dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Uzcel gaismas pili
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Tavi projekti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Oct 29, 2007 12:45 pm    Post subject: Uzcel gaismas pili

2007. gada 29. oktobrī
Informācija medijiem


Izdota datorspēle ar modernizētiem latviešu literatūras tēliem

Pirmdien, 29. oktobrī, izdota jauna datorspēle Uzcel Gaismas pili!. Tās galvenie varoņi ir modernizēti latviešu literatūras tēli un autori – Lāčplēsis, Princese, Rainis, Čaks un citi, savukārt darbība notiek virtuālā Gaismas pilī – iecerētajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā. Datorspēle bez maksas pieejama portāla Apollo spēļu sadaļā http://netgames.apollo.lv.

Spēle ir pirmais mēģinājums interaktīvi, saprotami un saistoši, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, iepazīstināt bērnus ar LNB projektu – Gaismas pili un Gaismas tīklu. Datorspēle rada iespēju izglītot un ieinteresēt jauno paaudzi par latviešu folkloru un dažādos laikos rakstīto latviešu autoru literatūru bērniem. Spēle paredzēta pamatskolas bērniem no 6 līdz 15 gadiem, taču būs interesanta jebkura vecuma spēlētājiem.

Datorspēles projekta idejas autors un pasūtītājs ir LNB Atbalsta biedrība, un tā tapusi ar Lattelecom atbalstu. Spēles izveidi atbalstījis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds, UNESCO, Kultūras ministrija un Pasaules Brīvo Latviešu apvienība. Datorspēles projekta vadītājs ir producents Bruno Aščuks, scenārija autore – Nora Ikstena, programmēšanas grupas vadītājs – Raimonds Ūdris, autors / mākslinieks – Harijs Brants un mākslinieki Egils Mednis un Indulis Gailāns.

Datorspēles sižeta pamatā ir mūžīgais stāsts par ļauno un labo spēku cīņu. Tikai šoreiz cīņas arēna ir bibliotēka – iecerētā Gaismas pils, kurā spēles galvenais varonis – Skolnieks - ierodas, lai saņemtu literatūru. Taču bibliotēku ir apsēduši mošķi, kuri uzlauzuši Dainu skapi un izmētājuši lapiņas ar tautasdziesmu pierakstiem. Nozudušo lapiņu atrašana ir viens no galvenajiem spēlētāja uzdevumiem. Ejot cauri bibliotēkai, spēlētājam jāveic dažādi atjautības uzdevumi, parādot loģiskās domāšanas spējas un satiekot tādus latviešu literatūras varoņus kā Lāčplēsi, Sīkstuli, Gudro Ansi, Raini un Čaku. Spēlē darbojas arī Uzziņu dienesta 1188 operatore – Princese –, kurai var lūgt palīdzību, izpildot uzdevumus.

Datorspēle visiem interesentiem bez maksas būs pieejama portālā Apollo, kur no pirmdienas, 29.oktobra, notiks jautājumu konkurss par datorspēles sižetu un varoņiem. Savukārt novembrī pamatskolu klasēm portālā notiks datorspēles sacensības uz laiku. Gan jautājumu konkursa, gan arī klašu sacensību uzvarētāji saņems īpašas balvas ar spēles varoņu attēliem.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Oct 29, 2007 10:18 pm    Post subject:

atļaušos nedaudz aizrādīt galvenajam programmētājam..
var redzēt, ka izmantots GM..
tātad:
1. galvenais exefails ir 16 MB liels, un tas liecina par pārāk lielu iekšā likto resursu daudzumu, kuri lādējas lēnāk, to var redzēt pie spēles starta Confused
2. nav nekur loading screenu, tāda sajūta, ka spēle bija nedaudz uzkārusies, kad sāku jaunu spēli.. Confused
3. kāds aizmirsis nomainīt ikonu exefailam.. Question
4. jau pašā sākumā spēle apēd 160 MB RAM... un tad, kad spēle beidzot ielādējusies, skatos, atmiņā stāv 315 MB... Shocked

kur ir programmētājs? Confused:

btw.. saprotu, ka šī informācija tiek izlikta medijiem... nu bet atļauties šādas kļūdas valstij svarīgā projektā... nu saproti pats..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
spicausis



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 85
Location: Teika

PostPosted: Mon Oct 29, 2007 11:34 pm    Post subject:

(thumbsup) malači!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 1:52 am    Post subject:

Kauns!!! Gamemakeris! Galvenais varonis izkataas peec citplaneetiesa! Piedevaam speeles nosaukuma vietaa raadaas kaut kaada debug informaacija (fps un kursora poziicija <<) ar iziesanas pogu stuurii nemaz nevar iziet... kad instaleejaas speele var redzeet ka faila nosaukumos ir atstarpes Oo Sad "Programmistu" nosaut! Cepums UI veidotaatam un par sizetu, otrs grafikis kas veidojis teelus ... nu... no koment.. Fooni gan smuki.
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 8:49 am    Post subject:

Nesaprotu, kas jums ir pret to Gamemakeri. Šādai spēlei nav vajadzīgas nekādas ūberfīčas, kuru tas gamemakers nepiedāvā. Tāpēc tā izvēle ir pareiza lieta.

Imho spēle uztaisīta pat diezgan ok. Gribēt var daudz, taču, ko paši esat uztaisījuši, snake5, Storm? Kas vainas atstarpēm faila nosaukumos?

Jā, ir tomēr daži sīkumi, kas neizskatās labi - piemēram, pārlieku liels atmiņas patēriņš priekš tādas spēles (daudziem datoriem ir labi ja 512Mb atmiņas, taču spēle paņem sev pāri pa 570Mb), kā arī kautkādas koordinātes loga titlē, un man kā advancētam jūzerim tracinošs Alt+F4, kas nevis aizver spēli, bet gan ieiet kautkādā fullscreen modē...

Taču visādi citādi spēle ir spēlējama. Malači.
Back to top
View user's profile Send e-mail
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 9:31 am    Post subject:

Esmu "galvenais" programētājs un arī vienīgais programētājs.
Taisnoties netaisos par GM izvēli, jo sākot projektu bija paredzēt, ka tā būs spēle ar divām izstabām un trijām animācijām. Un to bija jāuztaisa divu mēnšu laikā. Tā kā man ir pamatdarbs, tad varu programēt tikai pa sestdienām svētdienām, un GM bija vislabākais līdzeklis, lai sasniegtu mērķi.
Projekts izauga liels, bet kaut ko pārtaisīt vairs nebija laika, tādēļ arī palika GM. Ja zinu ka atmiņu tas apēd un visādi citādi ir lēns, bet nu kā ir tā ir.
Atvainojos par iztrādes paliekām - fps un peles kordinātēm, tās gan vienkārši aizmirsu novākt kompilējot projektu un konstatēju tika tad, kad aizvedu to uz prezentāciju. Par F4 un alt-F4, nu tā ir GM specifika, to varu arī novākt...
Vēl par ko ir jāatvainojas - šī spēle ir tikai beta versija - sponsori un LNB uzstāja, ka spēlei jāiznāk vakar (29.10) neskatoties ne uz ko, bet tā nu sanācis, ka spēle nav izgājusi beta testus un tādēļ ļoti "jēla" un nepilnīga, daudzās vietās trūkst skaņas un animācijas, kā arī iespējamas kaut kādas neparedzētas situācijas. Tas ir patiešām par ko man bija visvairak žēl un ir ļoti neērti lietotāju priekšā, bet vairāk laika mums nedeva, bet cerams mums ļaus izdot "uzlabotu" versiju pēc kāda laika.

p.s Spēli veidoja tikai 2 cilvēki - mākslinieks un autors Harijs Brants un es, pārējie ir devuši tikai minimālu ieguldījumu.
Zinu atradīsies, kas teiks, ka 30kLs ir baigi lielā summa, par šādu spēli, bet es atzīšo, ka šī summa netika sadalīta starp mums diviem, tādēļ lūdzu nesāciet teikt, ka par tādu summu varēja uztaisīt arī ko labāku...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 12:13 pm    Post subject:

Neesmu vēl paguvis ietestēt spēli, bet man ir patiess prieks, ka kāds no Latvijas ar geimdevu pamanās pelnīt naudu. Un tas par to, ka tiek steidzināts spēles izstrādes process, protams, nav patīkami, bet, no otras puses, atgādina "īsto" izstrādātāju un izdevēju attiecības aiz okeāna:D.

Savukārt tiem, kas noliek jebkuru spēli, kas taisīta Geimmeikerā, vēlreiz gribēju atgādināt, ka nav svarīgi kā taisīta spēle. Galvenais, ka tai ir geimplejs. Un tā trūkums ir sāpīgāks par memory leak'u vai nesmukām ikonām.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
E13m3nT



Joined: 24 Jan 2006
Posts: 42

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 12:23 pm    Post subject:

Speeli paspeeleeju, nav slikta, questi vienmeer ir bik vairaak aizkjeerushi par paareejiem zhanriem, taapeec man patiik Very Happy Protams leenaa ielaade un memory riishana, kaa arii dazhas lietas, kas ir galiigi neintuitiivi uztaisiitas bishk maisa. 30K vel ir diezgan maza naudas summa! Ja par shito buutu izteereets 100K, tad vel vareetu domaat, bet taa kaa ir zem 50K, tad viss OK! Taa tik tureet un cerams ka buus vairaak shaadu pasuutiijumu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 2:45 pm    Post subject:

Manupraat flash buutu tomeer bijusi pievilciigaaka izveele.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 5:05 pm    Post subject:

nē, flash te neder! tas uz 100%
mākslinieks pastrādājis ļoti labi
btw, GM - 7. versija, jo testēju uz Vistas un man strādā
par gamemakeri kā tādu es nesūdzos, bet par kļūdām, kuras pieļautas..

nu ja ir iespēja, tad lūdzu optimizējiet darbu.. vai sūtiet man, nooptimizēšu maksimāli!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 5:24 pm    Post subject:

Interesanti, snake, kāpēc Flash neder?

Un...es neesmu drošs, ka tu varētu kaut ko optimizēt. No offence, bet tevis paša projekti nav optimizeeti, lai gan tu tos veidoji no 0 pats..
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 6:34 pm    Post subject:

Kamazs wrote:
Interesanti, snake, kāpēc Flash neder?

Un...es neesmu drošs, ka tu varētu kaut ko optimizēt. No offence, bet tevis paša projekti nav optimizeeti, lai gan tu tos veidoji no 0 pats..
kas ir manis paša projekti? Payback Hour domā kā to neoptimizēto? tam lietošanā ir 3 dll'i, tāpēc vēljoprojām netieku skaidrs, kāpēc atmiņa paliek!
bet šis projekts dll'us neizmanto! zini, cik viegli optimizēt 2d projektu uz GM? ja būtu GM lietojis tik ilgi kā es, tad zinātu!

Flash neder tikai dēļ stila - tur visas bildes sastāv no aizkrāsotām figūrām.. te tas nu pavisam nederētu... un BTW pats svarīgākais - kā flashā dabūsi iekšā 150 MB projektu???
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
S1
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 31 Jul 2005
Posts: 219
Location: Jelgava

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 7:09 pm    Post subject:

hei, ja zinātu, ka ra001 ir pasūtījums, es būtu viņam notirgojis PLATH dzini, nu.... pa kādiem 1.5K Very Happy
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 7:15 pm    Post subject:

S1 wrote:
hei, ja zinātu, ka ra001 ir pasūtījums, es būtu viņam notirgojis PLATH dzini, nu.... pa kādiem 1.5K Very Happy
PLATH? Puffy Land: Across The Heaven?
a kāpēc tik dārgi? ceru, ka tu domāji 1.5K santīmus jeb 15 latus..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
S1
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 31 Jul 2005
Posts: 219
Location: Jelgava

PostPosted: Tue Oct 30, 2007 8:46 pm    Post subject:

snake5 wrote:
S1 wrote:
hei, ja zinātu, ka ra001 ir pasūtījums, es būtu viņam notirgojis PLATH dzini, nu.... pa kādiem 1.5K Very Happy
PLATH? Puffy Land: Across The Heaven?
a kāpēc tik dārgi? ceru, ka tu domāji 1.5K santīmus jeb 15 latus..

ne ne, otro versiju 7th Heaven , 1.5K no 30K tā vien tik būtu, rēķini: nodokļi, administrēšanas izdevumi, komisijas nauda, prēmijas ...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Tavi projekti All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group