dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

SDL Load BMP

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Valdo



Joined: 01 Nov 2006
Posts: 23

PostPosted: Sun Nov 18, 2007 2:35 pm    Post subject: SDL Load BMP

Tātad sākšu ar to ka es programmēju spēli pielietojot SDL. Bilžu ielādei izmantoju SDL_LoadBMP. Problēma ir tāda, ka man ir fons un es uz šī fona ielādēju bmp, kurā piemēram ir atēlots cilvēks. Bet šim cilvēkam, kurš ir nokļuvis uz mana fona, apkārt ir traucējoš balts četrstūris, lai gan loģiski domājot tā ir šis ielēdētās bildes sastāvdaļa. Tātad mans jautājums ir tāds: Vai nav kāda funkcija vai paņēmiens, ar kura palīdzību varētu nolasīt tikai to cilvēku no tās bildes, neņemot vērā balto krāsu viņam visapkārt, un tad šo bildi pārkopētu uz fona attēla.
Tad nu ja kādam tas ir zināms lūdzu palīdziet un pasakat kā to panākt?















Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sun Nov 18, 2007 2:53 pm    Post subject:

Ir tāds jēdziens kā ColorKey - tu savai bildei norādi vienu konkrētu krāsas vērtību, kura tiks uztverta kā pilnīgi caurspīdīga, tb netiks zīmēta uz fona.
SDL'ā šo ColorKey konkrētajai surface uzstāda ar SDL_SetColorKey funkciju.

Advancētākā gadījumā katram pikselim var piekārtot Alpha vērtību no 0 līdz 255. 0 nozīmēs, ka pikselis ir pilnīgi caurspīdīgs (to nevajag zīmēt uz fona), un 255 nozīmēs, ka pikslelis ir pilnīgi necaurspīdīgs (to vajag zīmēt uz fona). Un jebkura cita vērtība norādīs pikseļa caurspīdīgumu, piemēram 128 - pikselis ir puscaurspīdīgs. Ar šo var panākt daudz vairāk efektus nekā tikai ar ColorKey. Alpha vērtību parasti glabā augšējos 8-bitos RGBA bildēs, vai arī kā atsevišķu bildi. Ir iespējams arī uzstādīt vienu konkrētu alpha vērtību visiem pikseļiem vienādu ar SDL_SetAlpha funkciju (ar to var panākt, piemēram, surfaces lēnu izdzišanu vai arī parādīšanos).
Back to top
View user's profile Send e-mail
Vecis



Joined: 01 Jan 2007
Posts: 144

PostPosted: Sun Nov 18, 2007 3:03 pm    Post subject:

Tutoriālis:
http://lazyfoo.net/SDL_tutorials/lesson05/index.php
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group