dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Spēles pilnas pakas izveidošana
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2007
View previous topic :: View next topic  
Author Message
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:15 pm    Post subject:

nebija doma par datorkomplektu, bet gan par visādu instalāciju apkopojumu! tas bija domāts tāpēc, lai žūrija vnk iemet disku un ieinstalē, nevis meklē kautko internetā!

bubu: pag, pag, tu salīdzini AAA spēles ar AAmatieru darbiem! Very Happy
nedomāju, ka spēlei, kura sver 20 MB, vajadzētu pielikt vēl 20 MB DX instalāciju!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:17 pm    Post subject:

snake5 wrote:
nebija doma par datorkomplektu, bet gan par visādu instalāciju apkopojumu! tas bija domāts tāpēc, lai žūrija vnk iemet disku un ieinstalē, nevis meklē kautko internetā!


No Tavas puses dzidēju arī pārmetumus, ka Tava spēle tika spēlēta uz pārāk vāja datora, tādēļ parādoties kļūdas - to lasīju Indago komentāru lapā...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:17 pm    Post subject:

Quote:
DirectX Sound savietojamu skaņas karti,

wtf ir DirectX Sound savietojama skaņas karte? Cik man zināms, tad softwares emulācijā gandrīz visas (vismaz no 2004. gad toč) skaņas kartes ir "savietojamas", ja ar vārdu "savietojams" mēs saprotam vienu un to pašu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:19 pm    Post subject:

ra001 wrote:
No Tavas puses dzidēju arī pārmetumus, ka Tava spēle tika spēlēta uz pārāk vāja datora, tādēļ parādoties kļūdas - to lasīju Indago komentāru lapā...
to es teicu tad, kad nebiju sapratis kļūdas iemeslu - neielikto d3dx9_32.dll (cik reizes es šodien šo failu esmu pieminējis?) Very Happy
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:21 pm    Post subject:

snake5 wrote:
lai žūrija vnk iemet disku un ieinstalē

Tas jau būtu ideāli. Diemžēl tikai retai spēlei bija instalētājs. Un ja jau ir instalētājs, tad neredzu problēmas tajā iekļaut knapus 3 Mb ar vajadzīgajiem DX redistributable failiem.

Quote:
bubu: pag, pag, tu salīdzini AAA spēles ar AAmatieru darbiem! :D

snake5 wrote:
directx instalācijas neiekļaušana ir tīri normāla lieta pat mūsdienu spēlēs..

Kas ir vārds "mūsdienu"?

Manā uztvērē jebkuriem softiem (gan AAA, gan AAmatieru) ir nepieņemami, ka tie neiet dēļ kautkādu dll failu trūkuma.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:23 pm    Post subject:

bubu wrote:

Tas jau būtu ideāli. Diemžēl tikai retai spēlei bija instalētājs. Un ja jau ir instalētājs, tad neredzu problēmas tajā iekļaut knapus 3 Mb ar vajadzīgajiem DX redistributable failiem.

es pamērīju sava vecā dxsdk redist'u... vismaz ~12 MB, ja grib laist tikai uz 32bitu windows'iem!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:24 pm    Post subject:

snake5 wrote:
to es teicu tad, kad nebiju sapratis kļūdas iemeslu - neielikto d3dx9_32.dll (cik reizes es šodien šo failu esmu pieminējis?) Very Happy

Indago wrote:

ohm..
būtu labāka vieta, ja bubu būtu testējis spēli uz normāla datora..
tādi errori, kā viņš tur sauc, ka paliek melns ekrāns, nav redzēti.. nevar tur arī būt atšķirības starp līmeņu erroriem..
nekad visu savu testu laikā neesmu pieredzējis neko tādu, pat testējot uz datora ar intel integrēto vkarti, kurai nav pat HW skinning'a..
visi patchi izņemot trešo nemainīja d3dx.dll failu, un šeit tika izņemta vajadzība pēc d3dx9_32.dll...
nezinu, ko lai par šito domāju..
tā jau viss pārējais OK, pat negaidīju no mākslinieciskās spēles puses noraut tik daudz punktu Very Happy

Man liekas ka tur nekāda sakara ar to dll nav...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 4:31 pm    Post subject:

Quote:
Quote:

kurš tad īsti bija patch, kuru liki uz spēles?

Trešais. Bet problēmas jau bija bez patča, nevis ar. Un vērtēt vajadzēja to versiju, kas tika iesniegta uz termiņu, nevis n-to patču pēc kārtas pārvērtēt, līdzko kāds izdomā tādu izlaist.

kad uzzināju, ka pēc 3. patch'a viss gāja, tad sapratu, ka vainīgs ir d3dx9_32.dll fails...
bet par sadursmju dll'u es vēl tagad nespēju saprast... kā varēja cauri sienām skriet...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 5:18 pm    Post subject:

snake5 wrote:
es pamērīju sava vecā dxsdk redist'u... vismaz ~12 MB, ja grib laist tikai uz 32bitu windows'iem!

Izlasi to manis iedoto linku augstāk. Tur viss ir izskaidrots kā reducēt instalāciju līdz absolūtajam minimumam, tb iekļaut tajā tikai to, kas vajadzīgs spēlei.

Un vēl, ja jau tik ļoti gribās neiekļaut to instalāciju - var jau spēles sākumā pārbaudīt vai šāds fails ir vai nav pieejams. Un ja nav, tad izvadīt smuku kļūdas paziņojuma logu, kurā skaidri un gaiši izskaidrot, ka lūdzu tagad novelciet un uzinstalējiet pēdējo DirectX versiju, lai spēlētu šo spēle. Bet nevis melnu ekrānu rādīt. Izklausās pietiekoši saprātīga fīča, ne?

P.S. Administratoriem/moderatoriem iesaku sadalīt topiku divās daļās un diskusiju par spēļu instalācijām/Indago prasībā ielikt atsevišķā un normālā topikā atšķirībā no bezjēdzīgā sākuma spama.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 6:56 pm    Post subject:

bubu wrote:
Un vēl, ja jau tik ļoti gribās neiekļaut to instalāciju - var jau spēles sākumā pārbaudīt vai šāds fails ir vai nav pieejams. Un ja nav, tad izvadīt smuku kļūdas paziņojuma logu, kurā skaidri un gaiši izskaidrot, ka lūdzu tagad novelciet un uzinstalējiet pēdējo DirectX versiju, lai spēlētu šo spēle. Bet nevis melnu ekrānu rādīt. Izklausās pietiekoši saprātīga fīča, ne?

izklausās labi..
tādā sakarā tikai 1 jautājums - vai visas iespējamās mapes jācheko pēc tā faila, vai arī ir kāda ērtāka winapi funkcija, kura automātiski notestē visas mapes, kurās parasti meklēt, vai arī jāmēģina LoadLibrary() funkcija, un jāskatās, vai tā iedod NULL?
bubu wrote:
Izlasi to manis iedoto linku augstāk. Tur viss ir izskaidrots kā reducēt instalāciju līdz absolūtajam minimumam, tb iekļaut tajā tikai to, kas vajadzīgs spēlei.

lasu..
bubu wrote:
P.S. Administratoriem/moderatoriem iesaku sadalīt topiku divās daļās un diskusiju par spēļu instalācijām/Indago prasībā ielikt atsevišķā un normālā topikā atšķirībā no bezjēdzīgā sākuma spama.

+1
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 10:02 pm    Post subject:

LoadLibrary.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 12:19 pm    Post subject:

Es nesaprotu jeegu pilniigi bezjeedziigaam runaam par redista izmeeriem, ciiksteesanu par to, ka kkas jaainstalee, lai dabuutu speeleet speeli... Es nedomaaju ka kadu tas attrureetu, kaut vai tas redists ir 500mb, ja kaads nepiekriit, tad apsaubu vinja logisko domaasanu un praata speejas (nepacietiibu? xD)
Back to top
View user's profile
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 12:30 pm    Post subject:

Manuprāt tas DirectX 9.0c redistributable ir must have ikvienam geimerim.
Un ja tur nav iekšā tas *.dll fails, tad to manuprāt tur nemaz nevajag.
To Direct SDK tu man nepiespiedīsi likt.
Cita lieta Framework 2.0, lai gan kāds tam sakars ar DirectX spēli, laikam nekāds.
Tā kā visi frameworki (OpenAl, Vobis ogg, u.t.t.) ir jāiekļauj spēles pakā.
Un nedrīkst būt nekādi - ielien tur un nokačā, tad nāc spēlēt.

Vai esat pamanījuši, ka AAA spēlēm dažkārt nāk līdzi Visual Studio dll faili??? Rolling Eyes
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 1:09 pm    Post subject:

jū jū katra spēle sametīs 60-70 MB visādus redist'us - tikpat, cik sver pati spēle.. izmēru attiecība šķiet smieklīga..
AAA spēles ir vismaz 2 GB, un tiek doti caur DVD diskiem..
gametesta paku varētu izveidot - visiem žūrijas locekļiem kopīgo redist'u instalācijas paku, lai gamedevi koncentrējas nevis uz idejām par redist'u apgraizīšanu un integrēšanu spēles dzinī vai vēl tur nez kādām muļķībām, bet gan vairāk par gameplay'u!

visi tie OpenAL, Ogg, u.c. ir izplatāmi līdzās spēlei, tākā tiem ar gametesta instalāciju komplektu un spēļu testētāju must-have lietām nav nekāda sakara!
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 1:32 pm    Post subject:

Redisti sver ~25 MB ...
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2007 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group