dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

offtopics no 1351
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> fleims/offtopics/draza
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 2:37 pm    Post subject:

KO tu pats MoKA esi izveidojis, lai varētu tik gudri spriest?
P.S. Sorry, ja MoKa ir kāda Latvijā pazīstama GameDev persona
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
MoKa



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 79
Location: Daugavpils

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 3:24 pm    Post subject:

Я никакой не известный. Я лишь Любитель.
Сам Готового ничего не создал. Отговариватся почему не будут, либо воли не хватает, либо быстро иссякает интузиазм, т.к. не цель заработать денег или создать продукт, а лишь удовольствие от процесса.
Содействую в создании движка Xors3D.
Создание всей медии, а так-же написание всей визуальной части проекта. Сетевая Аркадная Wars-RTS Вот скринчег:

Написание ещё нескльких незаконченных проектов: World RPG Editor (проект ради опыта, динамичный РПГ редактор. Один из первых проектов), Destruction Sphere (гоночки на выживание, сделал ботов, физику (ODE), разрушения, уровни, ловушки, графическая часть. Иссяк интузиазм.), mVisualisation (интерактивная программа для просмотра 3Д визуализаций, потерял исходники - сгорел жёсткий, денег так на наём и не поимел, заного писать отказался), The Rebel (простенькая техно-наработка, с простейшим редактором, генерацией вершинного освещения и теней, сетевая, а-ля CrimsonLand но 3Д), ещё мнооожество наработок, и CarPhys, это 2д простенькая игрушка, наподобие Elastomania но имхо, более динамичная, вот скринчег и дема.

Я лишь любитель. Сейчас изучаю шейдеры (точнее уже закончил изучать, т.к. набранные знания вполне устраивают), пишу фпс'ку, но об этом ничего больше не скажу. Так-же вскоре будут 2 интерактивные демки, по типу BenchMark, но менее глобальные и профессиональные (учимся только).
_________________
Текущий Инструментарий: BlitzMax + Xors3D + FastImage + PhysX + sFXe
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Tenjou



Joined: 22 Nov 2005
Posts: 275

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 3:54 pm    Post subject:

Moka: Protams mēs varam visu likt vienā maisā. Protams varam pārveidot gleznošanu par zinātni un ķimiju par mākslu. Tur piekrītu, ka mainās no mērķa.
OK, nomainot uz precīzākiem terminiem - fizikas un mākslas vietā, eksakstais un garīgais. Ar ko viņi atšķirās pamatos no apgūšanas?
Ar to kad Tu eksaktās tēmas vari izubrīties cauri, bet atkal garīgās lietas nevar izburīt, to ko var, to bieži vien vēl pieskaitīs pie eksaktām lietām.

Lai apgūtu, piemēram spēļu dizainēšanu, nu nepietiks ar izubrīšanu, patiesībā
gandrīz jebkurš var kļūt par labu programmētāju, bet maz kuri par labiem speļu dizaineriem, tapēc kad cilvēkam galvā jābūt jau 'šāds' knifs . Tas ir pilnīgi dažādas vērtības un tas ir pilnīgi muļķīgi salīdzināt.

Okey, Moka nu Tu varētu radīt dzinēju izometriskam RPG, kas itkā ja padomā nav tik grūti(kamēr nesāc darīt), vai Tu varētu radīt tik labu spēli kā piem. Fallout 1/2? Es šaubos.

Vari jau mācities visus tos shaderu, jā tas ir interesanti, un visādas idejas var rasties kamēr ar tiem spēlējies. Bet Tevi, tas nepadara par gamedeveloperu. Vismaz ne labu.
Back to top
View user's profile
MoKa



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 79
Location: Daugavpils

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 5:33 pm    Post subject:

Tenjou, а я себя называл геймдевелоперовм или программистом? Я собирался делать РПГ в изометрическом измерении, или фаллоут 1\2 \3? Wink
Нет, я и не собираюсь. Т.к. игра масштаба Fallout это сильшком глобально, и динамично, а с нынешними потребностями к графике, такого функционала будет очень проблематично достич. Я неговорю уже о UO или убийцу WoW Laughing
И не понимаю к чему ты мне подобное говоришь?
Ещё раз повторюсь: я всего лишь Любитель, и не стремлюсь сделать убийцу какойнибудь мега игри или чего либо подобного, а только удовольствие от процесса.
_________________
Текущий Инструментарий: BlitzMax + Xors3D + FastImage + PhysX + sFXe
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Tenjou



Joined: 22 Nov 2005
Posts: 275

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 5:45 pm    Post subject:

Es Tev tikai ar piemēriem parādīju, to ka abus salīdzināt ir kā dienu un nakti.
Back to top
View user's profile
MoKa



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 79
Location: Daugavpils

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 5:46 pm    Post subject:

Tenjou, это эллементарно и так понятно Smile
_________________
Текущий Инструментарий: BlitzMax + Xors3D + FastImage + PhysX + sFXe
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Tenjou



Joined: 22 Nov 2005
Posts: 275

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 7:08 pm    Post subject:

Tagad man būtu jāsaka, "Ei nu!", par ko tad jūs tur runājāt pāris postus atpakaļ? Anyway, whatever... X.X'
Back to top
View user's profile
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 11:47 am    Post subject:

bubu wrote:
EDDY, tu joprojām neesi sapratis - ka programmēt ir viegli - uzprogrammēt dzini ir viegli. Taču uztaisīt spēli - tas ir sarežģīti.


Kad man būs dzinis ar kuru rotaļāties kā ar mākslas instrumentu, tad es izveidošu spēli. Tev man nav jātic, bet es tev saku - ja tu man iedosi to dzini tādu, kādu es tev pasūtīšu, tad Indago 2008 jebkuras vietas naudas balvas ir tavas. Es no savas kabatas neizmaksāšu ne santīma.

Ja tomēr es nedabūšu ne 3. vietu, tikai tad izmaksāšu tev 3. vietas vērtību.

Tev jau dzinis ir viegla lieta, tad nu piesakies, uzmočī līdz Indago konkursa sākumam to, ko es prasu un gada beigās saņem $$$.
Viss, es savu pateicu.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
MoKa



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 79
Location: Daugavpils

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 1:04 pm    Post subject:

EDDY, это глупо и несерьёзно, несуществует Идеального движка, и никогда его не будет т.к. потребности ростут не медленее чем игровая индустрия и инженерные разработки железа.
Это глупо, конечно не мне или кому-либо тебя переубеждать в обратном, но человек не умеющий программировать, говорящий подобное, на самом деле глупец, и не сделает игры на таком "движке". Если останешся при своём, то тебе дорога в Конструкторы, но и там есть скрипты и не только.

Глупо.
_________________
Текущий Инструментарий: BlitzMax + Xors3D + FastImage + PhysX + sFXe
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 1:41 pm    Post subject:

Viss atkarīgs no dziņa, ko tas piedāvā.
Turklāt man patīk analizēt, un no tā dziņa var daudz ko mācīties.

Savulaik es te visiem rādiju ēnas+bump+gloss skrīnus no E.v.i.t.a. un kaut kas jau bīdījās uz priekšu. Tikai nebija tolaik atbilstošas datorjaudas, lai to lietu novestu līdz galam un pats galvenais - nebija animācijas.

Tas grafiskais dzinis bija veidots uz šī te bāzes:

http://indago.lv/Izstradataji/Raksti/GLSL_Shadows/ShadowMaps.htm

No tā es arī iemācījos par šeideriem un pat izprovēju no RenderMonkey rīka piedāvātā klāsta dažus no tiem.

Vēlāk radās otrā versija E.v.i.t.a demo, kuru veidoju pats, pieliekot Cal3D dzinim ģeometriju. Es jau varētu samierināties ar prerenderētām tekstūrām uz sienām, bet nē, man vajag smuki.

Saproti, ka man vajag pamatu uz kā būvēt spēli. Varbūt muļķīgi ir tas, kā es to daru un varēju pilnīgā mierā nopirkt sev C4 dzini, taču tad tas nebūtu interesanti un es nevēlos tērēt ne santīma, lai pierādītu savu taisnību. Es neloloju cerības būt super-ūber-gamedevs.
It's just for FUN!
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
MoKa



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 79
Location: Daugavpils

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 2:00 pm    Post subject:

Для самостоятельной работы, могу посоветоватьсвязку BltizMax + MiniB3D Extended version + PhysX. Вот такая связочка даст уже имеет немало плюсов, удобств и т.п. Но, для расширенной версии MiniB3D нужно достать MaxGUI (вылеченый разумеется). Там есть уже тени, есть шейдеры, он мультиплатформенный (OGL) и полностью OpenSource. Если желаешь дерзай, за некоторыми файлами можешь ко мне в асю обратиться.
_________________
Текущий Инструментарий: BlitzMax + Xors3D + FastImage + PhysX + sFXe
Back to top
View user's profile Visit poster's website
wingedwolf23
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 148

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 5:26 pm    Post subject:

C4 dzinis ir labs, taču pēc manām domām mazliet par lēnu.
Back to top
View user's profile MSN Messenger
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 5:35 pm    Post subject:

?
nesaprotu, kas tur var būt lēns..
man šķiet pieņemams ātrums!
nebrīnies, kāpēc dzinis ir lēns, ja ieslēdz stencila ēnas, parallax mapping, microfacet shading, etc. (neatceros, ko varēja tur vēl sakonfigurēt)
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
MoKa



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 79
Location: Daugavpils

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 5:50 pm    Post subject:

Визуально движок хороший, а вот с технической стороны, толком не разбирал, но скажу что не очень и сильный + он немножко уграничен в свободе собственного добавления (если ошибаюсь поправте).
Так можно выбирать движки и ничему не научиться Smile
_________________
Текущий Инструментарий: BlitzMax + Xors3D + FastImage + PhysX + sFXe
Back to top
View user's profile Visit poster's website
wingedwolf23
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 26 Jan 2007
Posts: 148

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 8:32 pm    Post subject:

Es atstāju tikai Motion blur.
Nezinu kāpēc, bet kad uz U3D uzliekot pat vēl vairāk poligonu, skinmešu un visādās citas drazas, plus tas pats Motion Blur šaderis = tici vai ne, man iet uz 50-70 fps. Un ja ņem vērā arī to, ka mans dators ir gliemezis - 448 mb of ram, nu, tātad nekas dižs tur nav. Man skolā pat bibliotekas datori ir ātrāki - 1 gb ram. (Kaunies! "Spogulī")
Back to top
View user's profile MSN Messenger
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> fleims/offtopics/draza All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group