dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Kazuālo spēlmaņu video karšu statistika
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sun Aug 03, 2008 2:05 pm    Post subject: Kazuālo spēlmaņu video karšu statistika

Ik pa laikam šeit sanāk sarunas/strīdi par SM3/4 noderīgumu un pieejamību.
Ja nu kādam noder, tad reku interesanta statistika, kurā apkopota kazuālo spēlmaņu hardwares statistika: http://blogs.unity3d.com/2008/08/01/hardware-of-the-casual-gamer/
Acīmredzami, ka par DX10 ir jāaizmirst (tikai 2.3%). Interesenti ir arī tas, ka aptuveni tāds pats % (2.6) lieto DX10 spējīgas kartes uz ne-Vistas. Bet nu to potenciālu visai drīz varēs izmantot ar OpenGL 3.0 iznākšanu arī zem XP.

Ir acīmredzama atšķirība pret "hardcore" spēlmaņu statistiku.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 4:09 pm    Post subject:

Velve dati ir DAUDZ preciizaaki un tie nav hardcore gamer Razz Paskaties uz ramiem, relaali taada bilde ir arii patiesiibaa (nu piemeeram starp maniem draugiem) Un jaa, 2gb and above muusdienaas ir so like whatever, nemot veeraa cenas.... (man pasam 4gb DDRII 800)

PATIESIIBAA vienkaarsi cilveeki iedalaas divaas grupaas:

1) "I upgrage my PC once 6 years and choose integrated graphics ftw - i only play inbox.lv game anyways... im a casual gamer (yeah right, you are NOT gamer at all ;P)"

2) "I upgrade my PC in less than 2 years. This don't mean than i play games!"

Es sev paarsteiguma kaartaa laikam skaitos pie taada pamatiigaakaa hardcore gamera, bet es speeles nespeeleeju... atskaitot stracraft dazkaart ar draugiem, un iemetu acis(max 3h play - then delete) jaunaakajaas speelees kas iznaak...

Gribeetos redzeet chartu cilveekiem kas speelee speeles... Un kaa tas charts izskatiitos ja developeri beigu #$%^&* ar PS1.1 2008ajaa gadaa... Bet hey, mees jau varam sagaadaat test platformu pienaaciigu saadiem developeriem - so u got... Celeron 600 mhz and a 32mb (PS1.1!) graphics card... oh and 128mb ram - gribu redzeet kaa taas PS1.1 speeles ir uzrakstiitas no CPU viedoklja un rama viedoklja - BULLSHIT, nedomaaju ka atrastos daudz indie developeri, 1.1 fanaati, kas buutu uzrakstiijusi kaut ko loti aatru uz 1.1 atieciigi komplekteejosu (peec laika) CPU... Sorry, 1.1 laikaa plasi izmantoja ASM lai proci atvieglotu...

Code:

Every few months we run a hardware survey on Steam. If you participate, the survey collects data about what kinds of computer hardware and system software you're using, and the results get sent to Steam. The survey is incredibly helpful for us as game developers in that it ensures that we're making good decisions about what kinds of technology investments to make, and also gives people a way to compare their own current hardware setup to that of the community as a whole.


Where the hack is word "HARDCORE"? bubu...

Ja pienjem ka steam lieto cilveeki kas speelee speeles (doh xD) un mees rakstam speeles, cilveekiem kas vinjas speelee...

Cards which default to DirectX 9 Shader Model 3 Path on Source (1096822 of 1777026 Total Users (61.72% of Total) )

Cards which default to DirectX 9 Shader Model 2 Path on Source (318447 of 1777026 Total Users (17.92% of Total) )

Cards which default to DirectX 8 Path on Source (200686 of 1777026 Total Users (11.29% of Total) )

U can satisfy 61.72% with graphics appropriate for g-card

OR

U can make 38.28% people think that theirs FX5200 is cool for a couple more years

Mans viedoklis es domaaju ir skaidrs. ^^
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 4:25 pm    Post subject:

Storm wrote:
Velve dati ir DAUDZ preciizaaki un tie nav hardcore gamer :P

Doh.. tāpēc jau tas vārds bij pēdiņās. Tajā vietā biju domājis cilvēkus, kas nav rūdīti kazuālo spēlīšu spēlmaņi (t.i. tie inbox.lv spēļu spēlētāji).

Quote:
...un mees rakstam speeles, cilveekiem kas vinjas speelee...

Redzi, ne visi raksta jaunākās un krutākās nošaušu-visus slow-mo-kustībā spēles. Paskaties kautvai uz GiGa's spēli.

Storm wrote:
Sorry, 1.1 laikaa plasi izmantoja ASM lai proci atvieglotu...

Nesapratu kāds šim ir sakars konkrēto tēmu, bet tas anyway nav tiesa, ko saki. ASMs jau dikti sen netiek plaši izmantots. Jau ~kopš Q1 laikiem (tas ir kāds 96. gads). Paskaties uz Q1/Q2 sourci. Tur asms ir tik minimāli (attiecībā pret pārējo sources izmēru) izmanots, nevis kā tu saki - "plaši".
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 4:39 pm    Post subject:

Plashi - daudzaas speelees.

Btw, vienmeer paliek apsishanas variants - es varu apmierinaat 62 % ar miikstaam eenaam... un paareejiem, 2.0 un 1.1 iipasniekiem = 2.0 - vnk hard enged, oldscool, zemas precizitaates eenas, 1.1- vispaar nav eenas! Kapeec man jaauzraksta tikai render paths visaam vecajaam karteem?! Tad es izveelos nerakstiit 38% vispaar nekaadu render path (atskaitot "Message box says: U need at least shader model 3.0 card to run this game, you can buy shader model 4.0 card cheap as 30$")
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 4:52 pm    Post subject:

Storm wrote:
you can buy shader model 4.0 card cheap as 30$")

Ja tas ir domāts nopietni, tad tas nav nopietni ;)
Tās lētās jaunākās paaudzes kartes ir par vairākām kārtām sliktākas (performances ziņā) par iepriekšējās paaudzes kartēm, kuras +/- par tādu pašu cenu var dabūt lietotu.
Ar gf8400, piemēram, jaunākās spēles, kurām SM4 pat nav obligāts, ir nespēlējamas. Fps ir neizturami zems, piemērām, COD'ā 4. Pat kautkāds 7600gs ir labāks.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 5:40 pm    Post subject:

Storm wrote:
Btw, vienmeer paliek apsishanas variants - es varu apmierinaat 62 % ar miikstaam eenaam... un paareejiem, 2.0 un 1.1 iipasniekiem = 2.0 - vnk hard enged, oldscool, zemas precizitaates eenas, 1.1- vispaar nav eenas!

naturālas muļķības Very Happy
splinter cell esi redzējis?
tur nevajag nekādus šeiderus, lai būtu ēnas un citi kruti efekti (tas protams ir lēnāk, bet pietiek tikai ar PS 1.1 būtībā, lai dabūtu ātrāk

kļūdu pieļāvi, iemetot 2.0 un 1.1 īpašniekus vienā bedrē, 2.0 arī spēj tās mīkstās ēnas (Splinter Cell Chaos Theory laikam ar 5to patchu)

Infernal spēle būtībā ir spēlējama bez pikseļšeideriem vispār, tikai vs1.1 animācijām vajag (lab nu ir daži gļuki vizuāli, bet citādi viss ok) (heh te pat atceros, ka bez pikseļšeideriem bija kautkādas shadowmapes arī Laughing )

Max Payne ar PS 1.4 izveido cilvēku renderēšanu daudz smukāku nekā kaut kāds nextgen, kurā cilvēku sejas izskatās kā ar traktoru pārbrauktas (dēļ normālmapēm)

62% tu ar mīkstām ēnām neapmierināsi jebkurā gadījumā
ņem vērā, ka dažiem ir tās lēnās SM3/4 kartes

kopumā: Laughing

P.S. mana karte labāka par GF8400? man CoD4 normāli pavilka (30+ fps) Very Happy
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 5:47 pm    Post subject:

Nezinu par DX (tb vai API to nodrošina), bet OpenGL'am "hard enged, oldscool, zemas precizitātes ēnas" (ja ar to tiek domātas šadowmapes) var dabūt bez nekādiem šeideriem, t.i. tikai izmantojot FFP, pieņemamā performancē sākot no GF3 laikiem.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 6:08 pm    Post subject:

bubu wrote:

Ar gf8400, piemēram, jaunākās spēles, kurām SM4 pat nav obligāts, ir nespēlējamas. Fps ir neizturami zems, piemērām, COD'ā 4. Pat kautkāds 7600gs ir labāks.


Es nerunaaju par 8400 ;P Un anyways, pa 30ls ir nopeerkamas nomaalas (nu ok ne jau muusdienaam bet taa - in general) performances PS3.0 kartes... So where is teh problem? Ja kaads peerk teiksim 3 speeles, katru pa 20ls tad kur ir logika ja konkreetaa indiviida videokarte maksaa <20ls? wtf?

Es piemeeram neredzu nekaadas probleemas rakstiit 3.0 only speeles. Ir kaads arguments pret?
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 6:23 pm    Post subject:

Taa kaa topika virsraksts ir "Kazuālo spēlmaņu video karšu statistika", tad es neredzu nekaadas probleemas rakstiit software-render only speeles t.i. flash.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 6:38 pm    Post subject:

Storm wrote:
Es piemeeram neredzu nekaadas probleemas rakstiit 3.0 only speeles. Ir kaads arguments pret?

Tak raksti, ar kādu SM vien vēlies. Es neko pret SMxxx cipariem tavās spēlēs neesmu iebildis.
Vienīgais ko gribēju ar šo topiku parādīt, ir dati par videokartēm tavas potenciālās spēles potenciāliem pircējiem. Tas, ko katrs no tiem izloba ir viņa darīšana. Es šajos datos, piemēram, saskatu to, ka DX10/SM4 ir bezjēdzīgi izmantot spēlei (tā it kā tas nebūtu acīmredzami tāpat ;)
Back to top
View user's profile Send e-mail
Vecis



Joined: 01 Jan 2007
Posts: 144

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 7:15 pm    Post subject:

Tam pašam Source engine ir smukas un precīzas ēnas bez šeideriem. Smile
Vai arī vienkārši neesmu redzējis tādas kas izskatās labi.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Tue Aug 05, 2008 1:24 am    Post subject:

Vecis wrote:
Tam pašam Source engine ir smukas un precīzas ēnas bez šeideriem. Smile
Vai arī vienkārši neesmu redzējis tādas kas izskatās labi.


Te vareetu veselu maaciibu stundu pasniegt par to kas, kaa un kapeec ir veidots source engainaa (un tur notiek loti liela saderosanaas btw), tomeer, engains ir engains un vinjam, protams, ir arii 1.1 rendercelinjsh.
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Wed Aug 06, 2008 10:05 am    Post subject:

tiiri taa statistikai, man senchi speelee speeliites uz 4 gadus veca kompa, apkaart pazinjaam lielaakoties ir portatiivie ar integreetajaam karteem un arii vinji speelee kazuaalaas speeliites, arii es uz sava portatiivaa speeleeju kazuaalaas speeliites. prieksh nopietnajiem geimiem man ir speeljstacija un boxis. tikai speelju fanaati ies mest aaraa naudu par jaunaaku videokarti. praktiski neviens kazuaalais geimeris pat neapsveers taadu iespeeju - driizaak meklees speeliiti, kas iet uz vinja kompiisha. aa - atskiriibaa no AAA speeleem, es pats un man ir arii zinaami cilveeki, kas ir pirkushi shiis kazuaalaas speeliites(kas ir tie 10$). tas taa - padomaat, ja grib arii pelniit maiziiti.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Wed Aug 06, 2008 2:41 pm    Post subject:

Nepaziistu nevienu cilveeku, kas speeleetu kaut ko citu kaa AAA... Atskaitot 6 gadiigo maasiicu kas speelee inbox.lv speeliites. Kas tad ir "casual gamer" patiesiibaa? Un vai vispaar taa ir kategorija no kuras vispaar var kaadu latu izkratiit par speeli? Manupraat ideja ir padariit taadu inbox.lv speelamiiti atkariigu no developeetaas speeles, un tad jau vins pats nopirks gan legit speeli gan jaunu GPU lai vareetu uz ultra settingiem speeleet Twisted Evil No kaa var visvairaak naudu notriekt un no kaa vispaar ir jeega meeginaat? No omes vai 6 gadiigas maasiicas? Laughing So, rakstam non-casual speeliites, kas izraisa atkariibu, un budzetam nav jaabuut AAA - piemeers DoTa, MU.
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Wed Aug 06, 2008 7:14 pm    Post subject:

luugums atbildeet, bez apvainojumiem! - chali nu tu jau brauc auzaas - cik daudzi tie tavi pazinjas ir kaut vienu origjinaalu speeli nopirkushi? nu protams - var jau cereet uztaisiit WoW gaazeeju, bet cik reaali tas ir? kapeec LV vieniigais komerciaalais gamedev pastaav tikai uz kazuaalo speelju izstraadaataajiem?
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group