dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

A gamemaker 7 !!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
!tehnoz1



Joined: 12 Dec 2008
Posts: 43

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 3:56 pm    Post subject:

Tenjou wrote:
Nus tajā "What is c++" pirmajā linkā pastāsta par ko kompilēt un ar ko, starpcitu.


tas ir skaidrs bet te bij viens tads jautajums vai taja c#2008 express edition var redakteret failus no gamemaker7 nu parveidot gamemakera taisito speli ?
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 3:56 pm    Post subject:

tehnoz:
1. ar C++ neskripto, tā nav skriptu valoda.
2. to uzrakstu nenoņemsi, izlasi tač vienreiz to pamācību, tev ir nereģistrētā versija.
Un tas, ka tevi interesē kaut kāds stulbs logo, nevis spēles process, liecina par to, ka tev vēl jāaug un jālasa gudrākas grāmatas..
3. C++ for dummies ir riktīgi tizla grāmata.
to, ko tur iemāca, tādā pašā līmenī pastāsta visos bezmaksas tutoriāļos. Pēc tās grāmatas grūti mācīties..

EDIT: tiešām sāc lūdzu domāt.
ko tu te jauc kopā?
C# un GameMaker ir ļoti tālu viens no otra.
Iesaku darīt tā: atturēties no katra jautājuma ierakstīšanas šeit un palasīt visu informāciju, kura šeit minēta. Atbildes ir tur.

P.S. Kāpēc tu gribi uztaisīt spēli?

-> Ja tu nezini, kā tas ir - to veidot, tad tas nav iemesls.

-> Ja tu vienkārši gribi par kaut ko, ko citi spēlē, pateikt visiem - "To uztaisīju es", varbūt tev ir jāpameklē cits veids, kā izcelties ar kaut ko.

-> Ja tev jau sen bija kāda klade/burtnīca, kurā zīmēji visādas spēļu idejas, zīmēji "screenshotus" - kā viss spēlē izskatīsies, mīļākās platformas PC/PlayStation u.tml. kontroļu izkārtojumu iedomātajai spēlei, tad sāc ar to, ka vienkārši kādas dienas palieto googli, pameklē, kā veidot kaut ko, varbūt paeksperimentē ar game makeri - paņem gatavo paraugu, pamaini tur kaut ko, paskaties, kas mainās.. viss nāks ar laiku, pat, ja uzreiz nedabūsi vēlamo (to jau uzreiz nedabū neviens, vajag tikai domāt un eksperimentēt, tā cilvēki visus prikolus atklāja, tas ir pat pirms vairākiem gadu tūkstošiem bijis labākais variants) ;)

EDIT2: bubu, es to neesmu teicis (palabošu nedaudz tāpat, lai skaidrāk)


Last edited by snake5 on Tue Dec 16, 2008 4:12 pm; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 4:00 pm    Post subject:

snake5 wrote:
1. ar C++ neskripto, tā ir programmēšanas valoda, ne skriptu valoda.

Un skriptu valodas (Python, perl, php, javascript) nav programmēšanas valodas?
Back to top
View user's profile Send e-mail
!tehnoz1



Joined: 12 Dec 2008
Posts: 43

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 4:48 pm    Post subject:

es ieinstaleju microsoft visual c# 2008 express edition


pec tam es palasiju pamacibas apskatiju vinas uzpiedu new project un tad izvelejos consoleapplication
tagad vins man izmeta

Quote:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace ConsoleApplication1
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
}
}
}



kads var paskaidrot kas tagad manbutu jadara jaatstaj tas teksts vai ari jadzes ara


ja es gribetu uztaisit sadu te


Quote:
// my first program in C++

#include <iostream.h>
#include <conio.h>//vajadziigs, lai izmantotu getch
int main ()
{
cout << "Hello World!";
getch();//pagaida, liidz lietotaajs nospiezj pogu
return 0;
}




vai ari jamem kas cits palidzat
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Tenjou



Joined: 22 Nov 2005
Posts: 275

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 4:52 pm    Post subject:

Tu nepareizu projektu veido - pirmais ir C#, otrs ir C++.

Edit: Un šķiet tev ir tikai C# iekš visual studio. http://www.microsoft.com/express/ ieej šeit un downloado C++ versiju nevis C#.
Edit2: Kaut gan tā kā tu nezini c++, iesaku labāk c# apgūt.
Back to top
View user's profile
!tehnoz1



Joined: 12 Dec 2008
Posts: 43

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 4:56 pm    Post subject:

Tenjou wrote:
Tu nepareizu projektu veido - pirmais ir C#, otrs ir C++.

Edit: Un šķiet tev ir tikai C# iekš visual studio. http://www.microsoft.com/express/ ieej šeit un downloado C++ versiju nevis C#.


gribi teikt ka es nepareizo novilku

un to veco man dzest ara
ja vispar var izdzest
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Tenjou



Joined: 22 Nov 2005
Posts: 275

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 5:00 pm    Post subject:

Nedzēs neko, labāk mācies c#, c++ ir jēga, ja tu vēlies strādāt ar legacy kodu vai optimizēt zemā līmeni. Bez tam, c++ ir krietni sarežģītāka. Eku ņem un brauc cauri -> http://www.csharp-station.com/Tutorial.aspx

Edit: Tikai zini, spriežot pēc tavas pieredzes, tu vismaz pusgadu mācīsies programmēt līdz kautkam normālam tiksi. Iesaku pirmo spēli veidot - teksta RPG un reizē iemācīsies must have zināšanas.


Last edited by Tenjou on Tue Dec 16, 2008 6:36 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile
!tehnoz1



Joined: 12 Dec 2008
Posts: 43

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 5:13 pm    Post subject:

Tenjou wrote:
Nedzēs neko labāk, mācies c#, c++ ir jēga, ja tu vēlies strādāt ar legacy kodu vai optimizēt zemā līmeni. Bez tam, c++ ir krietni sarežģītāka. Eku ņem un brauc cauri -> http://www.csharp-station.com/Tutorial.aspx

Edit: Tikai zini, spriežot pēc tavas pieredzes, tu vismaz pusgadu mācīsies programmēt līdz kautkam normālam tiksi. Iesaku pirmo spēli veidot - teksta RPG un reizē iemācīsies must have zināšanas.


tu pareizi doma es kautvai macisos 1gadu bet tik un ta kautko uztaisisu jo man ir baiga velme izveidot speli


Last edited by !tehnoz1 on Tue Dec 16, 2008 8:37 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Visit poster's website
!tehnoz1



Joined: 12 Dec 2008
Posts: 43

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 6:16 pm    Post subject:

nu es novilku visual c++ 2008 express edition
parskatiju doto pamacibu
tatad es gribu uztaisit so


Quote:
// my first program in C++

#include <iostream.h>
#include <conio.h>//vajadziigs, lai izmantotu getch
int main ()
{
cout << "Hello World!";
getch();//pagaida, liidz lietotaajs nospiezj pogu
return 0;
}


kas man tagad butu jaatver taja programma ?
file new project vai file?


ludz kads istasta visu pa plauktiniem ka jaiesak taisit fails
piem. tam pasam tetrim

butu velams dot pamacibas tikai prieks visual c++ 2008 express edition
jo man nav pagaidam citas programmas

ja kadam vaig es varu palidzet ar gamemaker7 jo es tur esmu uztaisijis vairakas speles





Ka jus domajat si bus laba pamaciba lai uztaisitu tetri?
http://translate.google.lv/translate?hl=lv&sl=en&u=http://gametuto.com/tetris-tutorial-in-c-render-independent/&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dc%252B%252B%2Bmade%2Bfirst%2Bgame%2Btetris%26hl%3Dlv
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 6:51 pm    Post subject:

tehnoz wrote:

ja kadam vaig es varu palidzet ar gamemaker7 jo es tur esmu uztaisijis vairakas speles


Oi tad jau jums ar snjake daudz kopiiga backgound'a... xD

Nu... Es varu ieteikt ieiet kaadaa no ieprieks mineetajiem tutorialiem un saakt ar pamatu izprasanu...

Loti vajadziiga ir arii taa graamata par to sapraatinju un ko vins tur maaciija pasus pamatus LV valodaa, bet es vains nevaru atrast vinju te, varbuut kaads paliidzees ar linku uz to topiku, tiesaam loti noderees...

EDIT : Pilniigi noteikti nebuus labs tutoriaals, jo tu nemaaki programeet, vispirms iemaacies C++ pamatus un tad saac sapnjot kaut ko par speeli...
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 8:01 pm    Post subject:

Storm, pat nesāc, tu nemaz nezini, pie kā es biju strādājis / esmu strādājis. Un wtf ir "backgound"? pašam tev to vārdnīcu nevajag gadījumā?

Nesaprotu, ko visi spiež uz tām programmēšanas valodām sākumā.
Tu jau vispār, uz C++.

tehnoz, tu nesen teici, ka nevari tikt galā ar Game Maker.. domā, ko runā, vai parādi, kā tu tik ātri mācies Very Happy
un tu tā arī nepateici, KāPēC tu gribi taisīt spēles?

P.S.
Googles tulkotājs pagaidām ir sūds. samierinies.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 8:18 pm    Post subject:

Snjake : background noziimee ne tikai fonu Gamemakeraa vai arii tavu desktopa bildi/kraasu, bet sajaa gadiijumaa arii apziimee lietas ko kaads ir dariijis ieprieks savaa dziiviitee, soreiz respektiivi jums abiem ir kopiiga iepriekseejaa pieredze ar Gamemaker, un nee vaardniicu man nevajag.

tehnoz es ceru ka tev izdosies paarlasiit siis 3 lapas veelreiz un nemt veeraa visus padomus jo faktiski viss vajadziigais ir uzrakstiits, un ceru peec paaris dienaam ka tu buusi kko sapratis.
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
!tehnoz1



Joined: 12 Dec 2008
Posts: 43

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 8:38 pm    Post subject:

Quote:
snake5

tehnoz, tu nesen teici, ka nevari tikt galā ar Game Maker.. domā, ko runā, vai parādi, kā tu tik ātri mācies Very Happy
un tu tā arī nepateici, KāPēC tu gribi taisīt spēles?



nu ka es tiku ar gamemaker gala beidzot tas bija vakar kad es novilku paraugu un es vinek apstijos ka saliek tas kompbinacijas un viss es visu parejo ieprieks biju sapratis man gamemakers ir jau labu laiku !!! nem to vera.(bet es nemaku vienigi taisit 3d speles gamemakera nu gamemakera 7 jo man nav ista versija!!!

tagad es gribeju pariet c++ bet ta ari nesanemu atbildi kas tur isti ir jadara kad uzzinstale microsoft visual c++ 2008 express edition nu tiesi sakot es nesaprotu to vietu kur jaizvelas new project or new file vot to vietu es isti nesaprotu tur es gribu izveleties to lai varetu programet speli ((tipa ka tetru vai ari programmu kautkadu iesakuma)man ir pamaciba)parejo es jau saktu programet macities aizietu pie infenes ucenes un paprasitu lai parada ka japrogramme

atbildesu uz jautajumu kapec es gribu taisit speles
man vienmer ir gribejies radit 3d speli agrak pat biju izplanojis ka manai spelei ir jaizstas un visu parejo kadu bus apkartne un utt.man pat tagad ir idejas bet no sakuma mes ar draugiem gribam radit tipa ka gta san andreas speli nu uz san andreas bazes un tad ari radit savu speli ar savu bazi man vel kautkur stav kompi pamacibas ka uztaisit spelei bazi !!!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 9:02 pm    Post subject:

Storm, to jau es zinu, tu, kā redzams, neizlasīji manu atbildi!

tehnoz, ja tu visu tikai vakar saprati, tad kur tu izrāvi vairākas spēles?
Tas, cik ilgi tev ir Game Maker, neko nemaina.
Tev jau cik reizes saka, nesāc ar C++, jo no tā negūsi nekādu labumu.
Vidusmēra informātikas skolotāja diez vai vispār zinās, kas tas tāds C++ ir. (Nu labi, ar C# vēl ļaunāka iespēja, bet no skolas šajos jautājumos nav īsti jēgas gaidīt palīdzību, ja vien nemācies kādā augstskolā...)

lab, izskatās, ka vismaz kaut kas no spēļu veidotāja tev iekšā ir..

par to "new project/file" problēmu:
domājam loģiski -
tu sāksi veidot spēli. būs "new game"
spēle ir sava veida projekts. "game" = "project"
no abiem teikumiem var secināt, ka tev jāspiež uz "new project" Wink
par to, kāpēc šī šajā gadījumā ir pareizā izvēle, un ko abas izvēles iespējas dara, vari izlasīt dokumentācijā.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 9:17 pm    Post subject:

Žēl, ka skolās atcelta punktu un komatu mācīšana latviešu valodas gramatikas stundās... Tavu tekstu ir ārprātīgi grūti lasīt un uztver bez korektām pieturzīmēm (trīs izsaukuma zīmes katra trešā teikuma beigās uzreiz automātiski nepadara tekstu par viegli lasāmu). Ja necienīsi citus foruma dalībniekus, tad tevi arī necienīs.

C++ noteikti nav tas vieglākais un vienkāršākais ar ko vispār sākt programmēt. Pameklē citas valodas vai iespējas. Dažas jau tev pateica - Delphi. Var arī paskatīties uz C# pusi, vai arī Python (random linki no gūgles).

Ja nu tomēr gribi sākt ar C++ (ko, atkārtošos, tev nevajadzētu), tad palasi, piemēram, šos:
http://lazyfoo.net/SDL_tutorials/index.php (sāc ar Lesson 1)
http://www.sfml-dev.org/tutorials/1.3/

Pirmais ir vairāk uz C orientēts, bet var arī, protams, C++'iskā veidā programmēt. Otrs gan ir vairāk uz skaistāku C++ orientēts.

Tik uzreiz saproti - līdz tam, kad varēsi likt savu "apkārtni" un visu "utt" savā spēlē, lai kaut izskatās uz desmito daļu no GTA, tev paies nevis mēneši, bet gadi (pieņemot, ka tu katru dienu aktīvi kautko mēģināsi, darīsi un mācīsies). Ja tu gribi tikai taisīt pašu spēli, nevis kodēt visu no 0, tad daudz prātīgāk būtu taisīt to kā modu/addonu kādam no esošo spēļu dzinējiem - HalfLife, Unreal, ... nezinu kas vēl mūsdienās ir populārs. T.i. tad tev nāksies tieši veidot to apkārti, taisīt spēles darbību/loģiku, veidot modeļus un tekstūras. Jo citādākā gadījumā (rakstot visu C++'ā) tev paies milzum liels laiks, lai vispār varētu iedarbināt primitīvas lietas savā "spēlē", tādas kā - ielādēt tekstūru, uzzīmēt modeli, sākumā pat primitīvu sfēru. Vai tiešām tieši to tu gribi?
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group