dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

ar ko īsti nodarbojas SEO

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lāčblēdis



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 113

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 1:38 pm    Post subject:

Starp citu, ar ko īsti nodarbojas SEO, izņemot "uztraukumus"? Teiksim, ierauga, ka pēc vairākiem pieprasījumiem firmas lapa ir zem piektā rezultāta, un ko viņš dara? Par ko saņem algu?
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 3:27 pm    Post subject:

SEO ir tāds priekšnieks par savu jomu. Viņš rūpējas, lai viņa atbildībā esošā lapa labi meklētos gūglē un būtu ērta lietotājam, tā ir viņa atbildība. Ja lapa slikti meklējas gūglē, viņa uzdevums ir noskaidrot kāpēc un tālāk komandēt web-dizainerus, web-programmētājus u.c. apakšniekus, dodot tiem konkrētus norādījumus, kas jādara, lai uzlabotos reitings.

Un, ja reitings uzlabojas, viņš ir veiksmīgi paveicis savu darbu. Naudu viņš saņem par to, ka uztur lapu viegli atrodamu tīmeklī un ērti lietojamu. Kas ir ļoti svarīgi e-biznesam.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Lāčblēdis



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 113

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 3:32 pm    Post subject:

Kā tas praktiski notiek? "A nu, maitas, pārrakstiet visus tekstus, lai tur par 50% biežāk būtu minēts vārds "kurpes"!" vai tā?
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 3:44 pm    Post subject:

Nē, ne gluži. (Lai gan, dažkārt, kaut kādās situācijās SEO ierosina biežāk izmantot konkrētu vārdu.)

Metatagi ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kurus modificējot var uzlabot lapas reitingu. Metatagos var (un vajag) ierakstīt konkrētus key-word'us, kas atbilst lapas saturam. Pēc tiem tad arī google var indeksēt lapas un tālāk parasts lietotājs meklētājā atrast to ko vēlas. Jo precīzāk, profesionālāk tas viss izdarīts, jo labāk.

Bet tā ir tikai maza daļiņa no trikiem un instrumentiem, kas ir SEO rīcībā. Ļoti svarīgs, kā izrādās, ir title, tāpēc dažās lapās arī tas tiek piegāzts ar veikli noformētiem atslēgas vārdiem. Tad ir ļoti svarīgi linki uz tavu lapu no citurienes, te var palīdzēt linku pirkšana, savstarpējās linku apmaiņas programmas, publicitātes kampaņas (forši, ja links ir ielikts kādā forumā blakus attiecīgiem keywordiem) etc.

Karoče, tur ir ko iespringt. Praktiski SEO darbs bieži vien izskatās, kā paliels dokuments -- kādas konkrētas mājaslapas optimizācijas plāns.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 3:52 pm    Post subject:

Man gan šķiet, ka metatagu keywordi jau ir pagājušā gadsimta fīča. Mūsdienās, piemēram, tas pats gūgles indeksātājs keywordiem meta tagos pievērš maz uzmanību (ja pat vispār pievērš!)
Daudz svarīgāk tas skatās uz tādām lietām, kā teksti h1, h2, .., title, em, a un tml tagos. T.i. skatās uz lapas markupa semantiku.

Te var varbūt var atrast noderīgu informāciju par to, kas ir seo: http://www.sandisviksna.com/lv/raksti/seo-latvija/
Back to top
View user's profile Send e-mail
Lāčblēdis



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 113

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 4:08 pm    Post subject:

Tas gan, ja ir kāda pietiekoši maz internetā aprakstīta tēma, atliek ielikt pareizu lapas nosaukumu un lapa atradīsies augstāk par citām. Teiksim, ievadot "Imants Sudmalis" pirmajā otrajā vietā būs saite uz manu lapu, kurā par Sudmali gan ir ļoti maz teksta.
Kopumā gribu pateikt, ka daudz kur turēt tādu šarlatānu ir nejēdzīgi, varbūt tikai apvienojot amatus.
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 4:49 pm    Post subject:

Bez šaubām, ka lapas kontekts ir vis-vis-svarīgākā lieta, un tas stāv pāri visām SEO fīčām un hakiem. Ja tev būs unikāls, labs un visādi citādi noderīgs kontents, tad par nekādu SEO nav jāuztraucas. Cilvēki (un gūgle) tevi tāpat atradīs.
Un arī otrādi - ja tev nebūs nekāds kontents, tad jēga no lapas ir nekāda. Un nesvarīgi kādu SEO tu tur pielietosi - cilvēks labi ja vienreiz atnāks, paskatīsies un vairs nekad neatgriezīsies.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 6:56 pm    Post subject:

Mmmm...bieži ir tā, ka tev ir riktīgi kuuls kontents, bet tā kā neviens par to nezina, neviens uz tavu lapu nenāk un arī gūgle tevi neatrod. Tāpēc, ja gribi eksplodēt internetā ar jaunu skaistu ideju, SEO ir tavs draugs.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 2:44 pm    Post subject:

Tur jau tā lieta, ka labs kontents ne vienmēr nozīmē, ka tas tiks atrasts.

Vienā gadījumā lapai būs ierakstīti kaudze keywordi "suns1 suns2 kaķis cūka suns3 suns4" un kaudze reklāmas gudri ieliktas pēc SEO standartiem, un otrā lapā būs kodolīgs "kaķis", bet neatbildīs nevienam SEO standartam. Iespēja atrast otro saitu caur google būs mazāka, kā atrast pirmo.

Ja pirmajā saitā cilvēki neatradīs to ko meklē, ar laiku viņi tur vairāk neies, bet otrā saitā viņi nokļūs pāršķirot lapas (piem, zinās, ka trešajā lapā ir meklējamais saits). Ar laiku otrais saits nonāks pirmajā lapā un vēl vēlāk tiks virs saita, kuram ir pareizi izveidots SEO.

Attiecīgi, turpmāk meklējot "kaķis" otrais saits būs pirmajā vietā. Tomēr, ja cilvēki sāks meklēt vārdu "cūka", otrais saits vēl jo projām atradīsies trešā lapā un tas atkal būs "jāuzkačā".


Kā reālu piemēru varu minēt savu lapu. Esmu pirmajā vietā uz vairākiem "uzkačātiem" keywordiem, bet SEO reitings man ir tikai 1/10, kaut arī saturs ir ļoti mērķtiecīgs un manuprāt atbilstošs, tomēr atrast mani pieminot kādu nemeklētu keywordu ir pagrūti.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 3:20 pm    Post subject:

Nu ar to "kontents" es nebiju domājis dažus populārus (kaķis, suns, cūka) vārdus.
Tas, ko es domāju, ir, piemēram, laacz.lv blogs - es ļoti apšaubu, ka viņš tur kautko ar SEO ir darījis savam blogam, bet praktiski lielais vairums lv internetā zin šo lapu. Un vēl jo vairāk - to apmeklē. Un kāpēc gan? Tāpēc, ka tur ir kontents - regulāri kautkas jauns tiek ierakstīts un ir vērts iegriezties lapā.
Ja tu uztaisīsi vienu pliku index.html savā lapā un labi ja reizi pusgadā liksi jaunu saturu, tad kā jau iepriekš minēju - bez kontenta nebūs tev apmeklētāji.
Back to top
View user's profile Send e-mail
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 4:48 pm    Post subject:

Quote:
reitings man ir tikai 1/10

Jaa, par sho es meenesi atpakalj nobriiniijos, jo pat gamedev.lv ir 2/10. Iisti pat nevaru izskaidrot kaapeec. Iespeejams, ka taapeec, ka pats diezgan daudz njeemos ar keywordu "hakoshanu", bet diez vai vairaak, kaa tu, AnetiX
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 4:56 pm    Post subject:

Nu geimdev.lv jau droši vien pageranks nav liels, jo uz to resursu nelinkojas no citām vietām: http://www.google.com/search?q=link:gamedev.lv
meta tagu keyword'us, kā jau augstāk rakstīju, gūgle neņem vērā.

Un ieteiku arī kaut drusku satīrīt html kodu (vai arī vismaz izvākt ārā xhtml 1.1 (!) doctype, kurš vispār tādu 1.1 lieto?). Imho uz līku html kodu gūgle arī "šķībi" skatās.
Back to top
View user's profile Send e-mail
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 5:08 pm    Post subject:

Ar 2/10 es nedomaaju, kaa augstu, bet nesapratu, kaapeec miljons.com ir veel zemaaks - tikai 1/10. Protams, gamedev.lv kods ir galiigi liiks, taapeec negibeeju velti teereet laiku labojot to un pilniibaa paarkodeeju gamedev.lv. Tuvaako dienu laikaa likshu jaunaako versiju (shajaa versijaa pat normaali rakstus nevar pievienot).
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 5:47 pm    Post subject:

bubu wrote:

Tas, ko es domāju, ir, piemēram, laacz.lv blogs - es ļoti apšaubu, ka viņš tur kautko ar SEO ir darījis savam blogam, bet praktiski lielais vairums lv internetā zin šo lapu. Un vēl jo vairāk - to apmeklē. Un kāpēc gan? Tāpēc, ka tur ir kontents - regulāri kautkas jauns tiek ierakstīts un ir vērts iegriezties lapā.
Ja tu uztaisīsi vienu pliku index.html savā lapā un labi ja reizi pusgadā liksi jaunu saturu, tad kā jau iepriekš minēju - bez kontenta nebūs tev apmeklētāji.

Saita zināmība ir mazsaistīta ar SEO. SEO uzdevums ir tieši palielināt popularitāti.
Par laacz.lv - par viņu jau ir tas, ka viņš sen ir leģenda, raksta krietni ilgi un par visu. Viņu neatrod googlē, viņu vnk zina. Tas pats attiecināms uz draugiem.lv, tvnet.lv, etc populārajiem. Šiem portāliem atrasties googlē ir maz vajadzības (ok, laacz.lv tomēr varētu vēl par to interesēties).

SEO jau tieši ir vajadzības tiem, kas cenšas izplatīties, kā piem, manā saitā http://miljons.com es cenšos visu laiku piesaistīt tautas masu, tāpēc esmu ieinteresēts, lai parādos pirmais ne tikai uz "miljons" un "miljons iemesli", bet arī uz "Latvija", "Lembergs", "politika". Ar šiem keywordiem es vispār nekur neesmu atrodams dīvainā kārtā. Ar "miljons" un "miljons iemesli" esmu pirmais.

Intersanti, ka manu saitu ir ļoti daudzi citi saiti norādījuši kā linku uz "Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē" (lielākā daļa), bet tas man nedod iespēju tomēr būt pirmajā vietā uz "Latvija" keyworda (neatradu sevi pat pirmajās 5 lapās). Pieļauju, ka pie vainas ir SEO reitings 1/10. Pats SEO palielināšanai esmu veltījis vairākas dienas laika, bet vienīgais ko panācu, bija no 2/10 uz 1/10. :)
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group