dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Uguns un ledus
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Tavi projekti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Jun 21, 2009 9:43 am    Post subject: Uguns un ledus

Ja spēlei ir sava laika skaitīšana, taimerus dot cilvēkiem saprotamā veidā vai pēc spēles laika?
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sun Jun 21, 2009 11:42 am    Post subject:

Manuprāt spēles. A kas tev spēlē laiks ritēs savāk nekā IRL?
Back to top
View user's profile Send e-mail
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Jun 21, 2009 11:59 am    Post subject:

Nu tāda doma ir 1 diena = 8 vai 12 stundas, 12 nu vai.. dienas mēnesī un 4 mēneši, atbilstoši gadalaikiem. Virtuālās dienas garumu gan vēl neesmu īsti izdomājis. Vienkārši domāju vai cilvēki neapjuks? Informācijai, cits laiks ir reālismam, (neviens negaidīs kamēr 3 dienas ved resursus no ciema uz ciemu, vai reālas n stundas kamēr iet misija uz laiku) Ja es ko daru galīgi nepareizi, tad to ar var teikt. Vienkārši mēs, es un vēl divi cilvēciņi nolēmām, ka savs laiks varētu būt interesanti, noderīgi un vajadzīgi.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sun Jun 21, 2009 8:04 pm    Post subject:

Savs laiks ir laba ideja, tikai nevajag spēlētāju ar to apgrūtināt. Tāpēc vari norādīt pilno spēles laiku (x dienas, y mēneši, z stundas) un aiz tā iekavās laiku tikai spēles laika mazākajā vienībā (vai mazākajā un otrā mazākajā, ja pārvērst ar matemātiku pienācīgi neiepazīstinātam spēlētājam nebūs sarežģīti). Vari paņemt ideju no GTA (jo man šķiet, ka arī reālas 8*3=24 stundas spēlētājs negribēs gaidīt, kamēr tos resursus pārvedīs) - tur pavisam vienkārši laika vienības pārbīdija: spēles minūtes = IRL sekundes, un tad visām pārējām laika vienībām vienkārši nomainīja max. IRL laika daudzumu: 1h = 60 sekundes, 24h = 24 minūtes, nedēļas ir 24 * 7 minūtes..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 10:23 am    Post subject:

Ja gadījumā kādu interesē tad FaI tagad sākas atsevišķu sistēmu atvērtie testi.
*Saimniecība OA 20.09 - 26.09
Kas īsumā ir OA.
Quote:
Open Alfa FaI ir tā daļa, kad tiek apzinātas pamatkļūdas, jeb nepilnības vai neizdarītais pašā darbības procesā.
Galvenie virzieni uz ko skatīties ir:
*Vai ir pieejamas visas funkcijas, pēc kurām prasās, lai efektīvi izmantotu FaI pasauli
*Vai jau piejamās darbības darbojas tā, kā tām vajadzētu (vismaz cik jūs to domājat, ja pēkšņi pazūd visa nauda, cerams ir skaidrs, ka kautkas nedarbojas)
*Kautkas nav ērti, nav linku uz no kautkurieni, informācijas izklāsts nav ērts
*Protams, kādas vēl vēlmes, sakarā ar doto sadaļu

Neliela svarīga piezīme, viss, kas netiks pieprasīts (funkcijas, iespējas) OA, vēlāk iekļauts netiks!
Šis ir no foruma. Pamatnosacījumi - izmantot tikai to kam klāt pie linka ir (OA).
Ja nepiedalīsieties un izrādīsies, ka nav kautkā ko jūs vēlētos, sorry jums bija iespēja. Savu viedokli utt var paust šeit vai FaI forumā, kā nu jums ērtāk.
Ar cieņu Jānis Strankals
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 11:14 am    Post subject:

Starpcitu, ja tas palīdz, es varu paātrināt updeitu 2 vai 4 reizes, lai viss notiek ātrāk
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 3:28 pm    Post subject:

Man daži jautājumi..
Kam tev dizaina dokuments, ja jāprasa cilvēkiem, ko vēl spēlē var ielikt?
Kā spēlētājs zinās, vai spēles process viņam patiks, ja tu to tikai uz alfa/beta testiem domā pārveidot?
Kāpēc vēl joprojām nav skaidrs viss gameplay precīzi?
Cik tev ir sistēmas jātestē? (pēc ~2 nedēļām sākas jau beta testi)
Un kāds ir spēles mērķis? T.i. kāpēc man tā būtu jāspēlē? Izmaldījos pa to lapu, bija daži "dead end", bet neredzēju nekādu iespēju attīstīt cilvēku vai sasniegt kaut ko...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 9:26 pm    Post subject:

1) tāpēc, ka es taisu spēli priekš cilvēkiem!!! ar maksimālu funkcionalitāti, ja cilvēks ko grib, viņš dabū (tas varbūt mazāk attiecas uz indago 2009, bet uz projekta tālāko attīstību FaI ir sociālekonomiskā virtuālā pasaule) Prasība - kosmiskā apguve netiks ņemta vērā, "es gribu lai partnerim ir vienāda piekļuve maniem īpašumiem kā man" tiks izvērtēts


2) nejauc pārveidot un uzlabot, nekas netiek pārveidots, viss šis ir iekļauts izstrādes plānā no maija vidus laikam, tikai ja kāds pēķšņi atrod ko, kas piederētos sadaļai, bet nav izveidots, viņš to var pieteikt un es izvērtēšu, vienkārši cilvēki ir pieraduši, ka viņiem nav nekādas teikšanas, kautkur tālumā ir piem. "gameforge", tāls un neaizsniedzams, bet es esmu tepat pie tautas!!!


3)Viss gameplay ir skaidrs man. Nu es jau varu to censties aprakstīt bet tad sanāks bla bla uz kādām 10 - 20 lapām, ja vajag es varu nosvītrot pāris funkcijas kādai sistēmai un sākt rakstīt, iesniegšu rtf formātā tev


4) nu pagaidām eksistē laikam saimniecība, alianses, ciema menedžments, family menedzments, rpg sistēma un sociālā sistēma (kur apakšā gul vēl dažas piem. armiju cīņu sistēma ( gan pie saimniecība, gan pie aliansēm, gan pie ciema menedžmenta))


5)tad man jāprasa, kas tu par cilvēku. Pēc idejas tu pasaki man savu dzīves mērķi un es pateikšu vai tāds spēles sistēmā ir iekļauts, ja nē iekļaušu
Ja tev patīk attīstīt varoni, tad priekš tevis darbosies vislabāk rpg sistēma ar kvestiem, cīņām, varoņa attīstīšanu un tev jāgaida vēl 2 nedēļas līdz "RPG OA un OB" (dažas lietas vēl nav iekļautas, tāpēc viņa nav uploudota), ja tu labāk gribi pavadīt savu laiku sūtot ciņās armijas, nu tad kas mums tur ir, ģenerāļa amats aliansē/ciemā laikam, vai pašdarbība, uz to pusi, ja tev labāk patīk ekonomiskās spēlītes - uzkalpojies līdz ciema vadībai un kontrolē cenu/nodokļu/resursu utt politiku vai lido nost, jo ja slikti veiksies, tad drīz vien vienīgais ko citi spēlētāji redzēs būs "Ciemā nav brīvu vergu, ko iegādāties!" vai "Ciema kase ir tukša, dotā darbība nevar būt veikta!", ja tev patīk kas vienkāršāks, tad paliek resursu ieguve, vai parastas misijas (klik un notiek), ja tev nepatīk nekas no šā, vai pati spēles tematika (uzdevumi, kvesti utt) nu tad tev būs iespēja izveidot savu versiju visam un piedāvāt citiem ar spēles content editoru (sorry šim OA nebūs) Uz kontentu es spiežu lai tas būtu max community made nu ne jau Second life stilā, bet uz to pusi
Quote:
(pēc ~2 nedēļām sākas jau beta testi)

Un, man viņi sākas agrāk, tas kas slikts. Aptuveni testiem 5 nedēļas apm 6 sistēmas pilnīgi pietiekoši. Mana priekšrocība - klientam nav kontenta, ja man vajag ko izlabot es to izdaru un viss, nekāds patch man nav jāizlaiž
Quote:
bet neredzēju nekādu iespēju attīstīt cilvēku vai sasniegt kaut ko...

Varētu būt, bet man nezkapēc neuzrāda, ka tu būtu apmeklējis sadaļu, kurai ir OA "Saimnieciba", varu iepostot pilnu atskaiti par to kāds ir tavas saimniecības statuss, man visur rāda nulles vai "nav izveidots"
Vēl kādi jautājumi, vai kas japaskaidro?
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 9:52 pm    Post subject:

Sorry, man nav paraduma ik pēc 10 min skatīt servera info, tagad uzrāda arī dažus skaitļus, lielākus par 0 Smile
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 10:11 pm    Post subject:

Quote:
tāpēc, ka es taisu spēli priekš cilvēkiem!!!

To darām mēs visi. Bet cilvēks, kuram tu šo spēli veido, bieži vien kļūdās par to, ko vēlas redzēt spēlē.
Quote:
nejauc pārveidot un uzlabot

Es nejaucu. Es runāju par šo:
Quote:
Starpcitu, ja tas palīdz, es varu paātrināt updeitu 2 vai 4 reizes, lai viss notiek ātrāk

Cik sapratu, tas ir saistīts ar spēli..
Quote:
3)...

Nevajag man. Bet ja tev viss ir skaidrs, tad ko vēl prasīt?
Quote:
tad man jāprasa, kas tu par cilvēku

Par mani neuztraucies, neesmu šādu spēļu spēlētājs. Bet tas nemaina manu attieksmi pret spēli kā produktu, tāpēc kaut cik kritiski spēju novērtēt dažus sīkumus. Piemēram tumši pelēkos burtus uz ļoti tumši pelēkā (vai melnā) fona. Vai arī mazā statu overview loga trūkuma (kurš palīdzētu vieglāk saprast, kad ir kaut kāds progress un kāds tas ir).
Quote:
Un, man viņi sākas agrāk, tas kas slikts.

Nu iepriekšējā post'ā tu teici, ka šie ir alfa testi.. bet nu nav agrāki testi nekas slikts. Wink
Quote:
Varētu būt, bet man nezkapēc neuzrāda, ka tu būtu apmeklējis sadaļu, kurai ir OA "Saimnieciba"

Nu tagad es sapratu tos "link'u jokus" - tāpēc gribētos, lai tie link'i, kuri saucas vienādi, arī ved uz vienu un to pašu lapu. Vieglāk būs saprast manuprāt.

Nu pagaidām vienīgais, ko varu teikt par spēli ir tas, ka GUI ir diezgan neērts. Dažādos veidos (Vēl viens, kuru te nenosaucu - trūkst "globālo" link'u - linki augšā, kuri ved uz kaut kādām svarīgām lapām, no kurām tālāk var atkal ātri kaut kur nokļūt). Ceru, ka to drīz izlabosi. ;)

Bet citādi.. vairāk jautājumu pagaidām nav. :)

EDIT:
Quote:
Sorry, man nav paraduma ik pēc 10 min skatīt servera info, tagad uzrāda arī dažus skaitļus, lielākus par 0

Jā, nu es pēc tava post'a izlasīšanas sapratu, kur meklēt visu.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 10:31 pm    Post subject:

Quote:
Es nejaucu. Es runāju par šo:
Quote:
Starpcitu, ja tas palīdz, es varu paātrināt updeitu 2 vai 4 reizes, lai viss notiek ātrāk

Cik sapratu, tas ir saistīts ar spēli..

tas bij domāts ingame updeits visas tās cipaiņu saskaitīšanas un pieskaitīšanas, šobrīd ir 60 min, varbūt priekš testiem vajag ātrāk, no problem
Quote:
To darām mēs visi. Bet cilvēks, kuram tu šo spēli veido, bieži vien kļūdās par to, ko vēlas redzēt spēlē.

kur tev tiesa tur tiesa, bet ir ar cilvēki kas nekļūdās

Par melno uz melna zinu Wink sorry, noteikti tā nebūs, mazais statu lodziņš - domāsim (kautkas bij plānots, bet nav saplānojies līdz galam), pie gui es zinu ka nav ērts, domājam, labojam, linki vispār nav ērti, tas viss cerams aizstāsies ar podziņām. Par globālajiem, es domāju, ka izvēlne "spēle" ir labs global, vismaz tā bij domāts, nu domāsim, skatīsim, lūk, nedaudz noderīgas infas ko apsmadzeņot, tieši tas, kam testi domāti, jo es personīgi pārbaudot bieži vien paskatos labi ja vai visi skaitļi saskaitās pareizi
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 10:50 pm    Post subject:

to kas ir tabulās tagad var salasīt, tik soreiz paņēmu pagaišu pelēko Sad
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 10:55 pm    Post subject:

Quote:
tas bij domāts ingame updeits visas tās cipaiņu saskaitīšanas un pieskaitīšanas, šobrīd ir 60 min, varbūt priekš testiem vajag ātrāk, no problem

Nu ja sistēmu testos domā laiku paātrināt, tad manuprāt jāpieliek beigās vēl viens tests updeitiem/to ātrumiem..
Quote:
kur tev tiesa tur tiesa, bet ir ar cilvēki kas nekļūdās

Ir.. apmēram 1 no 1000000... (es, pa visādiem GD blogiem internetā staigājot, neatradu īpaši daudz tādus.. drīzāk gandrīz nevienu, tāpēc tāds secinājums) bet tāpēc pašam daudz arī jādomā.
Quote:
lūk, nedaudz noderīgas infas ko apsmadzeņot, tieši tas, kam testi domāti, jo es personīgi pārbaudot bieži vien paskatos labi ja vai visi skaitļi saskaitās pareizi

Nu šīs problēmas, kuras nosaucu ir pats pamats, veiksmīgi izlabotas vecākās spēlēs, tāpēc tu varēji arī papētīt, kā citi izveidojuši GUI. Bet nu ja reiz nav tas darīts, tad ko tur daudz domāt, jācer, ka testos izdosies atgūt iekavēto. Smile
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sat Sep 26, 2009 6:46 pm    Post subject:

26.09 23:59 OA Saimniecība beidzas, saņemtās ziņas tiks apkopotas un rezumējums publicēts. Paldies tiem, kas piedalījās.
Tālākie plāni:
OA Mana ģimene (base) 28.09- 4.10
OB Saimnieciba 28.09-1.11
OA Mana ģimene (incl saimn coop) from 30.09)
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Sat Oct 24, 2009 4:13 pm    Post subject:




Nu uz šo pusi būs FaI kartes un pārvietošanās v0.2, ja gadījumā tik tālu nonāks. Mākslinieks es protams nekāds un jāpiebilst ka bildēs ir statiskā karte (dinamiskās vēl nedarbojas ka es viņām lieku ( drusku šķībi rēķina apgaismojumu no gaismas objektiem, AI elementi bezjēdzīgi vazājas utt. netas, kā tam jādarbojas)) un ņemiet vērā ka šis ir html.
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Tavi projekti All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group