dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

C#
Goto page Previous  1, 2
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
anmobenter



Joined: 28 Jul 2009
Posts: 7

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 12:02 am    Post subject:

Kāpēc ir vērts sākt programmēt? :)

Man patīk spēlēt spēles. Es arī gribu uztaisīt kādu spēli. Es gribu piedalīties Indago konkursā. Es gribu parādīt cietiem savu spēlīti Wink

Tas tā īsumā.
Vai kāds lūdzu man nepastāstītu, kāpēc man nesanāk uzbūvēt šo piemērprogrammu no http://www.functionx.com/csharp/Lesson02.htm
Itkā visu precīzi esmu pārrakstījis, bet viņš pie tā using Console.Linq; piesējās.

Nobildēju savu problēmu. Cerams, ka būs saskatāms, jo tā arī nekad neesmu iemācījies kvalitatīvi nobildēt ekrānu.

[img]http://www.failiem.lv/viewer.php?i=rcbtgi&n=untitled.bmp[/img]

Un kāpēc man nesanāca te ielikt bildi?
Back to top
View user's profile
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 1:17 am    Post subject:

Nu patiik speeles jau arii kaut kaadam punkjainam pokemonam kas CS1.6 speelee 6 stundas dienaa.... Reekjinies ar to ka programeesana nav taa lieta kas sanaak jebkuram... ja jebkad ir bijusas probleemas ar matemaatiku... fail. Pat ja nav bijusas - piemeeram koledzaa kur maaca programeesanu, tiek ieksaa cilveeki kam ir 9 un 10 matemaatikaa un dabaszinaatnees + veel taads mazins logiskaas domaasanas testinjs. un tikuntaa labi ja 5 no 30 kaut kas izdosies... Te jau ik pa laikam uzpeld un pazuud kaads iesaaceejs... Paliek tikai tie kas kaut ko dara ikdienaa un nopietni un protams arii spameri Very Happy
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
anmobenter



Joined: 28 Jul 2009
Posts: 7

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 1:51 am    Post subject:

Jā, ir bijušas un vēl joprojām ir problēmas ar metemātiku, taču tas mani neapturēs uz šo brīdi, kad esmu sācis apgūt programmēšanas pamatus. Šeit taču ir forums, kur speciālisti palīdz tādiem amatieriem kā es, tāpēc arī piereģistrējos, lai kāds mani pastumj uz priekšu, kad kaut kas pilnīgi nav skaidrs un nesanāk.

Vari man atbildēt uz iepriekšējo postu vai arī tā ir man pagaidām nesvarīga informācija? Jo kad izdzēšu ārā to rindiņu, tad tā programma eksekjūtējas bez eroriem. Vienkārši es gribu tai pamācībai iziet cauri un arī saprast.

Āh, un es vairs neesmu CS 1.6 puika Very Happy tā spēle mani pilnīgi un galīgi nesaista vairāk, jau kādus gadus 5. Es tām modernajām vairāk sekoju līdzi.
Back to top
View user's profile
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 8:13 am    Post subject:

Nu matemaatiku vajadzees maaciities daudz Razz Vektori, matricas, matricu transformaacijas, funkciju paarveidojumi un jaasaprot arii augstaakaa matemaatika ^^; Ne jau no saakuma, bet reekinies... Ja tu nemiili matemaatiku tad tev nepatiks programeesana :D

Par linq - vienkaarsi iznem aaraa, pirmaam kaartaam taapeec ka tu nezini kas tas ir un otraam kaartaam taapeec ka iesaaceejam nevajadzeetu aizrauties ar to. Un iemesls vienkaars - tev .NET versija ar kuru taisi projektu ir zemaaka par to kas vajadziiga linq.
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
programmer



Joined: 15 Sep 2006
Posts: 71
Location: Latvija, Limbaži

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 12:15 pm    Post subject:

Storm, vai tad obligāti iesācējus ir jābaida ar matemātiku un to, kas būs kaut kad vēlāk? Very Happy Viņš noteikti pats nonāks līdz tam, kas viņam būs nepieciešams un tad redzēs vai grib iet tam cauri vai ne. Laiks jau pilnīgi zemē nomests nebūs, jebkurā gadījumā.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 12:25 pm    Post subject:

Nav vajadzības zināt visu par matricām, lai izveidotu spēli. Wink Tāpat arī augstākā matemātika nav vajadzīga. Un vektori.. nezinu, kāpēc tos vairs negrib pamatskolā mācīt.. nenormāli vienkārši. Nedaudz par vektoriem spēlēs var arī vienā indie devu blogā atrast:
http://blog.wolfire.com/2009/07/linear-algebra-for-game-developers-part-1/
http://blog.wolfire.com/2009/07/linear-algebra-for-game-developers-part-2/
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Pj..



Joined: 28 Jul 2009
Posts: 30
Location: Rīga -> ziepniekkalns

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:11 pm    Post subject:

Ja iet runa par iesācējiem, man ir LIELS jautājums. Es vel-joprojām eju pamatskolā, un programmēšanā saprotu tikai to ko man vajag saprast, pie tam, es negribu izaug par copy-pasteru. Bet uz nekādu koledžu vai universitāti es neiešu, jo man nav naudas. Tobiš, man nebūs izredze mācīties augstāko matimātiku[kura ļõti palīdz programmēšanai]. Kur es varētu netā atrast kādu latviešu/angļu valodas grāmatu par augstāko matemātiku? (piemēram, augstākā matemātika priekš pilnīgiem iesācējiem)

For instance - es zinu kā kombinēt matrices, bet nesaprotu kāpēc tā sanāk O.o, un uzzināt atbildi es jau sen gribēju. Kā es saprotu tur ir iekļauta augstākā matemātika :/
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:22 pm    Post subject:

Universitātēs eksistē budžeta vietas, kurās par mācīšanos tev nekas nav jāmaksā. LU datzb dažus gadus atpakaļ tikt tādā bija itin viegli, ja vien nu tev skolā sekmes nav galīgos mīnusos.
Universitāte pat tev pašam maksās stipendiju, ja būsi ar labām sekmēm.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Pj..



Joined: 28 Jul 2009
Posts: 30
Location: Rīga -> ziepniekkalns

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:36 pm    Post subject:

Nu man ir 8 matemātikā(varētu arī 10, bet daudz neuzmanību kļudu), dažreiz piedalos olimpiādēs. Kā arī man patīk fizika un ķimijā. Tā iet tīri ok, gadā 8 un 9.... *netku uz 1.ģimnāziju (pietrūka 4 punkti no 49, haha, bet tad es biju maziņš.. (sestā klase).. kgan man 7eptītajā klasē notika "klikšķis" un es sāku labi mācīties O_o) nezinu vai varēšu pavilkt uz budžeta vietu ar tādām sekmēm.. I mean... man Latviešu valodā bija 5ieci, un ģeogrāfijā arī 5. (abus priekšmetus ienīstu.. meh)

un kādas ir labas sekmes? visur 10esmitnieki? ahh...

___

Starp citu, es vienā programmēšanas konkursā 3 gadus pēc kārtas vinnēju 1irmo balvu, un tas nozīmē ka es 1.5 gadu varēšu mācīties bez maksas viena institūtā[TSI].. Kas ja es aiziešu uz turieni un izmācīšos to 1.5 gadus? kas ja man tālāk nebus naudas? >.<
Back to top
View user's profile Visit poster's website
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Fri Jul 31, 2009 11:31 pm    Post subject:

Pj.. - domaaju ka nau par ko uztraukties. ja jau meegjini piedaliities olimpiaadees, tas vien jau liecina ka veelies risinaat neordinaaras lietas, kur vaig vairaak par tiiri akadeemiskaam zinaashanaam. neuzmaniibas kljuudas ir tikai normaali - doma skrien pa priekshu apreekjinam. ja saki kaa ir un vidusskola nesabojaas(taa ljoti biezhi notiek) tad budzheta vietu buus diezgan viegli ieguut. ja eksaktie priekshmeti ir tie kas tev padodas tad esi laipni aicinaats izstraadaataaju pulcinjaa. plikie desmitnieki neraada speejas bet gan ciitiibu. es pats ar humanitaaros priekshmetus visus izvilku liidz ar galiem Smile
Back to top
View user's profile Send e-mail
Storm



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 742

PostPosted: Sat Aug 01, 2009 12:08 am    Post subject:

programmer wrote:
Storm, vai tad obligāti iesācējus ir jābaida ar matemātiku un to, kas būs kaut kad vēlāk? Very Happy


Jaabaida? O_o Ja man savos 14/15 or smth kad saaku programeet kaads pateiktu - buus matemaatika man buutu tikai un vieniigi "YAY ^^" nevis baidiit... lol...

Un snake tev vienkaarsi nav liimenis, lai saaktu domaat par matricaam un augstaako - buusi pietiekami paracies, aprausies, un te iet runa par to ko vajadzees reekjinaaties, ja domaa nopietni uztaisiit kaut ko. Vai nav labi ka es, ja cilveeks izveelaas kaadu celju, pasaku kas ir aiz liikuma? Razz Takaa... go go
_________________
Izraadaas ka dazu dev.gamez.lv lietotaaju absurdaa ignorance meedz eksisteet arii augstaakas paakaapees : http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=411552
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Aug 01, 2009 9:30 am    Post subject:

Studēt fiziku LU ir lieliska iespēja tikt pie augstākās matemātikas lieliskā kvalitātē. Nezinu kā šobrīd, bet vienu brīdi atpakaļ konkurss tur bija nožēlojams.

Savukārt par budžetu izmācoties bakalauru Fizikā, tu vari Maģistratūru dabūt, piemēram, Datorzinātnēs. Un, ja esi studējis labi (tas nav pārāk grūti, ja pacenšās - pasniedzēji tur ļoti pretimnākoši), vari tikt atkal budžetā.

Plus vēl tas, ka studējot fiziku tu ļoti viegli vari tikt pie skaitliskās modelēšanas uzdevumiem, tobiš, strādāt pie reāliem pasūtījumiem risinot reālas fiziskas problēmas. Un tur sanāk ļoti daudz arī programmēt. Tas man šķiet pat interesantāk nekā kaut kādu datubāžu programmēšana - piemēram, modelē kaut kādu šķidruma plūsmu, kaut kādas detaļas sasilšanu, uzvedību EM laukā vai kaut ko vēl sarežģītāku.

Nezinu kā tagad, bet manā laikā tur aktīvāk darbojoties varēja palēnām tikt arī pie lielām naudām, jo tiem pasniedzējiem ir dažādi kontrakti ar lieliem uzņēmumiem gan Latvijā, gan visā pasaulē. Arī visādi komandējumi uz ārzemēm, citiem institūtiem ir parasta lieta.

Īsumā: arī nemaksājot par studijām tu vari tikt pie augstākās matemātikas un programmēšanas.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Pj..



Joined: 28 Jul 2009
Posts: 30
Location: Rīga -> ziepniekkalns

PostPosted: Mon Aug 03, 2009 1:28 pm    Post subject:

Paldies, cilvēki. ^^;

Pirmīt es biju domājis, lai tiktu uz budžeta vietu, jābūt paranormāli gudram, kur visos priekšmetos ir ļoti, ļoti kolosālas atzīmes. ;D Izskatās,ka pat es varētu pretendēt uz budžeta vietu (:

Tomēr es biju dzirdejis, dažos koledžos/unveresitātes ir tikai 7 budžeta vietas, kā 'es' varētu pretendēt uz tādu vietu? Bet savukārt, es no jums biju dirdējis, ka ja būs apmierinoši labas atzīmes tad nevajadzēs maksāt ^^; hmm..

Quote:
Studēt fiziku LU ir lieliska iespēja tikt pie augstākās matemātikas lieliskā kvalitātē. Nezinu kā šobrīd, bet vienu brīdi atpakaļ konkurss tur bija nožēlojams.


Oho. tā ir laba ziņa ;D

Vel, es īsti nezinu to sistēmu. Pēc kuras klases jāiet uz universitāti/institūtu? Es biju dzirdējis ka uz koledžu var jau no 10 klases? Bet godīgi, es pa-visam nezinu šo sistēmu. Jāsāk jau domāt.


Quote:
Un snake tev vienkaarsi nav liimenis, lai saaktu domaat par matricaam un augstaako - buusi pietiekami paracies, aprausies, un te iet runa par to ko vajadzees reekjinaaties, ja domaa nopietni uztaisiit kaut ko. Vai nav labi ka es, ja cilveeks izveelaas kaadu celju, pasaku kas ir aiz liikuma? Takaa... go go


Stormi, u have crush on snake? Pamanu, ka tu visu laiku viņu abižo ^^;;
lai dara ko grib
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Aug 03, 2009 4:18 pm    Post subject:

Quote:
Vel, es īsti nezinu to sistēmu. Pēc kuras klases jāiet uz universitāti/institūtu?


Uz universitāti - pēc 12ās.

Ja vēl neesi vidusskolā, tad vidusskolas laikā raujies uz olimpiādēm tevi interesējošā sfērā (datorzinātnes, matemātika, fizika etc.) un koncentrējies uz centralizētājiem noslēguma eksāmeniem - tikai tie faktiski noteiks to, kur tiksi par budžetu, kur ne. Ja būsi dabūjis kādu godalgotu vietu olimpiādē - arī tā ir tava biļete, lai tiku iekšā.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group