dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

INDAGO 2009 uzsvars uz PR jēdzīgs vai arī nepārāk?

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Andza



Joined: 20 Jan 2003
Posts: 44
Location: In Ikskile was the first stone building in all Baltija.

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 11:44 am    Post subject: INDAGO 2009 uzsvars uz PR jēdzīgs vai arī nepārāk?

Atvainojos, ka te pēkšņi, kad konkurss laikam tuvojas beigām pēkšņi uzrodos ar šādu pārspriedumu, bet sagadījās ieklīst citu apsvērumu labad dev.gamez.lv ārēs un ieraudzījis Eddy pavedienu "Netaisnība", nolēmu mazliet paspriedelēt par konkursa noteikumiem un PR lietiņām.

Es patiesībā neredzu jēgu tik ļoti striktai kārtības regulēšana, kur spēles tiek izmestas laukā tikai tāpēc, ka pietrūkst attiecīgā PR ieraksta. Izveidot noteikumus un pieturēties pie tiem, protams, ir labs stils, taču dažreiz ir vērts pamēģināt ieraudzīt "the big picture" un padomāt, kāda jēga no šiem noteikumiem Latvijas kontekstā.

Kā pierādīja pēdējais Indago (2007), dalībnieku skaits kopumā vēl joprojām neliels, un konkurējošās spēles ir sliktas. Es labprāt mainītu striktus noteikumus pret lielāku varbūtību, ka parādīsies vairāk un labas spēles. Ja tādas atbirst konkursu pat nesasniegušas ar pašu spēles saturu nesaistītu iemeslu dēļ, ir bēdīgi.

Lai arī kopējā koncepcija, ka mums vajag trenēties ne tikai geimdevā, bet arī geimPR, ir jauka (jo šī prasme bieži vien var pietrūkt), uz to būtu vērts likt uzsvaru tad, ka būtu sasniegta kaut kādu spēļu kvalitātes latiņa, un rastos iespaids, ka "mums ir labas spēles, bet par tām neviens neko nezina". Tāda situācija IMO noteikti neatbilst Latvijas mazajai geimdev komūnas ainai.

No otras puses, ja šie striktie noteikumi tiešām stimulē lietotājus pabeigt spēli un ievērot termiņus, tad tie noteikti ir pozitīvi un to vērti. Neesmu sekojis līdzi INDAGO 2009 spēļu pieteikumu un pašreizējās pabeigtības pakāpes dinamikai, lai varētu veikt secinājumus šajā jautājumā. Tāpat arī atvainojos, ka tik aktīvi lietoju terminu "sliktas spēles" Indago kontekstā, jo neesmu redzējis, ko piedāvā INDAGO 2009 pretendenti.

Tāpēc vēlējos dzirdēt pašu izstrādātāju viedokli, vai šādas prasības un noteikumi palīdz mobilizēties darbam vai arī tikai liek pazust no skatuves potenciālajiem uzvarētājiem.
_________________
Atmosfeera ir nepraatiigi svariiga, kad es jums saku!
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 11:51 am    Post subject:

Es savkārt piekrītu par visiem 100% stingriem noteikumiem un to ievērošanai.

Tas atsijās visādus nenopietnos dalībniekus, un liks taisīt/developēt/pieiet dalībai konkursā ar lielāku nopietnību. Tas tikai cels rezultāta kvalitāti.
Ja nebūs nekādu noteikumu, tad neviens neko nopietnu neuztaisīs un es stipri apšaubu, ka uz konkursa vērtēšanu tiks iesniegtas pabeigtas un labas spēles.

Vismaz tā es sajutos, kad mēs developējām Squares3D trīs gadus atpakaļ. Iknedēļas atskaite lika saņemties un kautko jēdzīgu izdarīt (ko arī galu galā varēja redzēt rezultātā), nevis laist muļķi un visu darīt pēdējā brīdī.

Un no otras puses arī tas deva potenciālajiem spēlētājiem un citiem cilvēkiem no ārpuses redzēt, ka kautkas notiek ar spēli, tā tiek developēta un tā.. Nevis tā kā tagad, kad īsti nevar saprast, kurš vēl ir dzīvs, un kurš miris.
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 12:47 pm    Post subject:

Manā rakstā ekrānšāviņi JAU tika izveidoti konkrētās kārtas laika periodā, tādejādi nekādi netika pārkāpti stingrie noteikumi.
Ja nu vienīgi bildes neatradās uz Indago servera.

Tajā pašā laikā administrācija nenodrošina konkursantus ar abiem Indago ekrānšāviņiem, kas domāti spēlei iesākoties.

Lieki teikt, ka zūd gribēšana veidot spēli?
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 2:02 pm    Post subject:

EDDY, nu kamon nevajag dzīt offtopiku. Par tavu izslēgšanu & administrāciju vari sūdzēties tajā citā topikā, kur tas tika jau darīts. Nevajag visos pēc kārtas to ielikt.

Un jā, Indago ekrānšāviena neesamība tā bremzē gribēšanu veidot spēli.. bez sākuma ekrānšāviena (kurā var tikpat labi ielikt dummy logo) spēle nu galīgi nav spēle.. Tu spēlēs spēlē sākuma spēles ekrānšāvienu, jeb spēli? Retorisks jautājums.
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 2:29 pm    Post subject:

Es rakstu par tēmu!

Bet, ja nebūs ekrānšāviņu, tavu spēli nepieņems.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 3:10 pm    Post subject:

EDDY wrote:
Bet, ja nebūs ekrānšāviņu, tavu spēli nepieņems.

Ja tas būs administratoru vainas dēļ, tad pieņems tāpat. Nav ko kasīties par to, kas nav noticis vēl..

Un es arī par noteikumiem. Palīdz strādāt un izmet tos, kuri konkursā piereģistrējušies nezināmu iemeslu dēļ.

P.S. Manuprāt tur tā PR nav tik daudz. Kā nekā pieņemts tiek jebkāds logo, tiek atļauts rakstīt visu, ko grib, neviens neaizrāda par nepareizi izvēlētām frāzēm (vienīgi konkurenti par to var šad tad "iegriezt" Very Happy )...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 8:35 pm    Post subject:

Es vispār par noteikumiem un jo stingrākiem, jo labāk, pie esošā atskaišu biežuma, piem man izdodas pieķert sevi pie darba režīma, kas līdzīgs y=x^2 grafikam, nevis x asij paralēlai taisnei.
Vēl manuprāt būtu asāk jāveido politika - "rādi, kas tev ir" nevis "stāsti, ko itkā esi veicis"
Plus, man šai visā kautkā trūkst projektos "lieluma", viss kautkā tendējas uz mazu vienkāršotu idejiņu, bez globāla fona. Nu, tas mans viedoklis, neņemiet ļaunā.
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 9:32 pm    Post subject:

Quote:
rādi, kas tev ir

Pavisam vienkārši - 5 obligāti screenshoti/skices pie katras atskaites.
Quote:
Plus, man šai visā kautkā trūkst projektos "lieluma", viss kautkā tendējas uz mazu vienkāršotu idejiņu, bez globāla fona.

Man arī pašam gribētos, lai būtu tādas plašākas spēles vairāk, bet nevar jau sūdzēties tagad - neizskatās, ka starp sarakstā esošajām spēlēm būtu kāda mazāka..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 9:50 pm    Post subject:

janiksxxl wrote:
Vēl manuprāt būtu asāk jāveido politika - "rādi, kas tev ir" nevis "stāsti, ko itkā esi veicis"

Nepiekritīšu. Bieži nav neko ko parādīt vizuāli par to, kas ir darīts. Programmējot ir dienas, kad uztaisīts jauns nav nekas, bet kods ir ticis mainīts struktūrā uz labo pusi, nemainot softa funkcionalitāti (lai nākamajā dienā varētu vieglāk un ērtāk taisīt jaunas lietas).
Back to top
View user's profile Send e-mail
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 10:40 pm    Post subject:

Quote:
Man arī pašam gribētos, lai būtu tādas plašākas spēles vairāk, bet nevar jau sūdzēties tagad - neizskatās, ka starp sarakstā esošajām spēlēm būtu kāda mazāka..

nu šobrīd tā ir sanācis, un par to prieks
::bubu
Nu tas gan tiesa. Bet nesaki, ka tu vairākus mēnešus pārraksti visu. Ja ņemtu atskaites katru nedēļu tad protams.

Quote:
Pavisam vienkārši - 5 obligāti screenshoti/skices pie katras atskaites.

skices nav pierādījums (janu tikai sākumā)
gribat nāvīgu ieroci cīņā ar slinkošanu "kāda organizatoru izveidota pārbaudes komanda pārbauda "spēles SVN kodu", kas obligāts." Šeit nekur neizbraukt, nekādā veidā Smile (joks)
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 11:25 pm    Post subject:

Quote:
skices nav pierādījums

Kāpēc nē?
(Un es domāju arī tehniskās skices - kaut kādas diagrammas u.tml.)

bubu, ne jau katru dienu jārāda, kas ir izdarīts. Un pa mēnesi jau kaut ko var sagatavot..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 11:33 pm    Post subject:

Quote:
Kāpēc nē?
(Un es domāju arī tehniskās skices - kaut kādas diagrammas u.tml.)

Diagrammas protams jā (cik nu patiesas), bet skices nav nekas tāds uzticams (nu vispār screenshoti jau ar, nu bet tos viltot grūtāk)
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 11:53 pm    Post subject:

Tie, kas ies piedalīties tikai tāpēc, lai paākstītos, netiks tālāk par dizaina dokumentu. Tāpēc varam būt diezgan droši, ka neviens neko neviltos.. un tas, kurš to mēģinās darīt, ne jau konkursu sabojās, bet tikai to, kā viņš izskatās citu acīs.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Fri Sep 18, 2009 7:11 am    Post subject:

Ja vien netiek viltota arī pati spēle, kurai pieejams open source kods.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009 All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group