dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Ir iespēja, ka būs Indago + SEO?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009
View previous topic :: View next topic  
Author Message
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 6:16 pm    Post subject: Ir iespēja, ka būs Indago + SEO?

http://www.google.lv/search?hl=lv&q=datorsp%C4%93les&btnG=Mekl%C4%93t&meta= - izgāju cauri visiem rezultātiem, Indago neatradu (neskaitīju netiešās/nepilnīgās norādes, kuru arī nebija daudz).
http://www.google.lv/search?hl=lv&q=latvie%C5%A1u+datorsp%C4%93les&btnG=Mekl%C4%93t&meta= - tas pats.

Ko darīsim?
P.S. Es labprāt pastudētu SEO un pie reizes pamēģinātu kaut ko labot, man ir nedaudz brīvā laika, bet nu šaubos, vai man kāds kaut kādu pieeju dos. Razz Jebkurā gadījumā, kādam tas būtu jāizdara. Citādi iznāk, ka indago nav datorspēļu konkurss pēc meklētāju domām...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 10:55 pm    Post subject:

Es ar SEO saistītu amatu strādāju 2 gadus. Indago ir pārsvarā visi paņēmieni (izņemot sitemap, kura tik mazai lapai īsti nav vajadzīga). Šeit gan ar SEO nav liela sakara, bet tieši ar saturu. Nu jau 2 gadus gan nestrādaju ar SEO, tāpēc, iespējams, esmu kaut kādu info palaidis garām. Tev ir kādi ietiekumi?
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sun Oct 18, 2009 11:44 pm    Post subject:

Pagaidām gan esmu tikai youtubei SEO pētījis, tāpēc šobrīd precīzi nepateikšu, kas kur jāieraksta, bet jebkurā gadījumā jālabo tā situācija, ka Indago nevar atrast, meklējot latviešu datorspēles.
Ja ar googles SEO ir līdzīgi kā ar youtube, tad noderētu labāk lapu aprakstošs nosaukums.
Iespējams, vēl lapā noderētu ielikt kaut kādus rakstus par tēmu (Indago vēsture / kaut kādas pamācības / u.tml.) vai vienkārši palabot vecos rakstus, iekļaujot vairāk "pareizos" keyword'us, kuri vienkārši piesaistītu uzmanību... pagaidām laikam tā arī izskatās, ka Google nefiltrē saturu tā, kā mums to vajadzētu, jo link'u šķiet, ka bija jau tāpat daudz no citām lapām...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
nai



Joined: 20 Dec 2006
Posts: 48

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 12:23 am    Post subject:

Gūgle visu filtrē pareizi, tas, kas atrodams indago, nav datorspēles, būsim godīgi.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 1:33 am    Post subject:

Lūdzu vispirms apskaties, tad vērtē un esi pēc iespējas objektīvāks vērtējot. Smile Jebkurā gadījumā, lai uzlabotu spēļu kvalitāti, vajag piesaistīt daudz vairāk cilvēkus.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 2:02 am    Post subject:

iespeejams ka offtopiks, bet buusim godiigi pret sevi - Indago ir devis tikai divas kvalitatīvas spēles - Paradīzes salu no GiGa un Squares 3D no bubu un tres^. paareejaas bija nenostraadaatas kvalitaates vai tehniski demo. Ar to es gribu pateikt lai neziimeejam sevi dizhaaku nekaa esam.

tie kas gribees developeet tie arii atradiis. un tie kam buus laba speele tie arii pashi atradiis kaa to ideju nopaardot. es sho vietu uztveru kaa ideju apmainjai ar vienaadi domaajoshiem cilveekiem, kaut lielaakaa dalja pamatdarbu straadaa enterprise software jomaa, shis ir tas kapeec mees aizraavaamies ar programmeeshanu "in the first place". shii ir izstraadaataaju vietinja(aiz durviim) kurai nau jaabuut populaaraakajai uz datorspeeleem.

PS - pirmais ir "Mags un Niks" speele kas tomeer ir LV radiita
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 11:22 am    Post subject:

Quote:
Indago ir devis tikai divas kvalitatīvas spēles

Man šķiet, ka dažas neesi pamanījis... GameLV, Nexter (2), ... Ņem vērā, ka tehniskais izpildījums nav tik svarīgs kā gameplay.

Anyway, man ir tādas aizdomas, ka šogad būs pavisam citādāk.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 11:53 am    Post subject:

kaadu seo tu tur gribi likt?

tur contents ir tuvu nekaadam.

http://www.indago.lv/konkurss - informaacija par konkursu ir reaali domaata daliibniekiem. shaubos ka kaada nesaistiita persona speetu/gribeetu iebraukt tajaa contentaa. tb nekur nav iisti nedeveloperiem saprotamaa tekstaa uzrakstiits kas tad iisti ir indago.lv.

http://www.indago.lv/dalibnieki - pilniigi bezjeedziigs links kas kopee kreisaas puses menu.

http://www.indago.lv/arhivs - 'reaali noderiigs' links kursh tur ir no pasha saakuma un joprojaam nav aizpildiits. (visi vecie indago darbi/contents nolaists podaa?)

paareejais kas tur ir - adminu blogs + skopa infa par daliibniekiem/speeleem + daliibnieku blogs.

so finaalaa - chupinja ar blogiem un nedaudz downloadu.

un piekriitu gazz.
kameer indago razhos taadas kvalitaates produktus kaa ir shobriid - uz attieciigajiem keywordiem neceriet. tb lai googlee atrastos augshgalaa vajadziigs kvalitaatiivs contents uz kuriem ir linki arii no citaam lapaam (un citas lapas (sakariigas) neliks linkus uz nekvalitaatiivu contentu).
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 3:03 pm    Post subject:

Es arī uzskatu, ka no SEO nekādas jēgas nav, ja nav kontenta. Citādi nu kas būs - lietotājs gūglē uzsērčos tās "datorspēles", atvērs Indago lapu, paskatīsies, ka tur nekā nav, padomās "wtf, kas par sūdu?!" un vairs nekad neapmeklēs to. Ar SEO ir kā ar reklāmām - vari taisīt tās spīdīgas un acīs lecošas, bet ja produkts ir mēsls, tad nekāda reklāma to nepadarīs labāku pēc būtības.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 3:36 pm    Post subject:

Quote:
Citādi nu kas būs - lietotājs gūglē uzsērčos tās "datorspēles", atvērs Indago lapu, paskatīsies, ka tur nekā nav, padomās "wtf, kas par sūdu?!" un vairs nekad neapmeklēs to.

Tāda sajūta, ka mēs tiekam apvainoti nepietiekamā centībā... (Ja vispār kāds apskatītos mana projekta veidošanas procesa apraksta detalizāciju.. Very Happy)

P.S. Es tomēr apšaubu to, ka nevajag SEO:
Apskatoties manas spēles aprakstu:
Quote:
Žanrs: Rīcības spēle

Apraksts žurnālam:
Šī ir vienspēlētāja rīcības datorspēle, kuras mērķis ir pasniegt...

Keywordi ir. Bet Google viņus negrib uztvert nopietni.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 3:47 pm    Post subject:

snake5 wrote:
Tāda sajūta, ka mēs tiekam apvainoti nepietiekamā centībā... (Ja vispār kāds apskatītos mana projekta veidošanas procesa apraksta detalizāciju.. Very Happy)


domaa bez koderiem kaadam citam ir baisi incanti kaa tu ko veidoji? iedomaajies useri vulgaris - vinsh 90% no bloga nesapratiis jo nesaprot terminus/etc.

snake5 wrote:
Keywordi ir. Bet Google viņus negrib uztvert nopietni.


google neuztver nopietni lapas uz kuraam nav linku no citaam nopietnaam lapaam.
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 3:54 pm    Post subject:

Ehh, laikam bez kādas nopietnākas interneta reklāmas ziņu veidā neiztikt.. :)

Quote:
domaa bez koderiem kaadam citam ir baisi incanti kaa tu ko veidoji?

Nu man tur vēl ir attēli... Very Happy
( http://www.indago.lv/node/90 )
EDIT: Es jau varu arī kaut ko palabot, lai cilvēkiem interesantāk lasīt, ja būs nepieciešams. :)

P.S. Kāpēc nevaru normālā veidā izrakt šo rakstu un ir brute force veidā jāmeklē, zem kura nodes cipara ir mana atskaite?
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 4:15 pm    Post subject:

tu neko neesi sapratis - ja nav sakariiga contenta tad reklaama neko nemainiis. a par pashu konkursu tur nav sakariiga contenta. un zaljus/gljukainus/nespeeleejamus produktus tu gribi kam reklameet? useri vulgaris nav saliigti par testeetaajiem. vinji sagaida nosliipeetu lietojamu produktu. shobriid tu meegjini izdomaat kaa smuki iesainjot to kas ir sanaacis.
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
Lāčblēdis



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 113

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 5:18 pm    Post subject:

Domāju, galvenā problēma nav sliktās šī gada spēles, bet tas, ka pati lapa ir mēsls. Negribēju nevienu ar to apvainot, bet pat šīs piecas spēles un papildinformāciju varēja parādīt tā, lai viss izskatītos pievilcīgi.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Mon Oct 19, 2009 5:54 pm    Post subject:

Vecais_Dumais_Laacis wrote:
tu neko neesi sapratis - ja nav sakariiga contenta tad reklaama neko nemainiis. a par pashu konkursu tur nav sakariiga contenta. un zaljus/gljukainus/nespeeleejamus produktus tu gribi kam reklameet? useri vulgaris nav saliigti par testeetaajiem. vinji sagaida nosliipeetu lietojamu produktu. shobriid tu meegjini izdomaat kaa smuki iesainjot to kas ir sanaacis.

Es esmu sapratis visu. Bet ņem vērā, ka mūsu mērķis nav rādīt savus projektus kaut kādam cilvēkam, kuram spēles neinteresē. Mūsu mērķauditorija ir geimeri. Un kādu daļu no viņiem interesēs apskatīt to, kas nav pārreklamēts visapkārt un ir latviešu veidots. Tagad vajag vienkārši izplatīt informāciju par to, ka, redz, ir tāds Indago, kurā piedalās Latvijas spēļu veidotāji, kuru nav piebeigušas problēmas un kuram ir, ko rādīt.

P.S.
Quote:
shobriid tu meegjini izdomaat kaa smuki iesainjot to kas ir sanaacis.

To dara jebkurš, kurš ir izveidojis spēli un grib to izplatīt. Mums nav tādas naudas, bet ir jādomā tad, kā citādāk panākt vēlamo rezultātu.

P.P.S. Esmu sapratis... ka viss apstājas vietējo cilvēku neticības dēļ. Ja viss šādi turpināsies, tad tiešām arī nekas netiks sasniegts. Turpmāk, lūdzu, tikai konstruktīvu kritiku par Indago PR u.tml. lietām.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group