dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Programmas prasību specifikācija

 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Inf3rnal



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 118
Location: Neverland

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 6:13 pm    Post subject: Programmas prasību specifikācija

Augstskolā kā kursa/studiju darbs ir jāuzraksta PPS. Ir vēlēšanās rakstīt šo darbu par savu spēli, taču rodas vairākas problēmas, kuras nav izdevies apspriest ar norīkoto darba vadītāju. Tāpēc nolēmu pajautāt šeit, varbūt kāds var ieteikt ko :)

Tātad spēle kurai plānoju rakstīt PPS ir pusiesākta/izstrādes stadijā esoša lomu spēle (RPG) ar manuprāt pietiekamu sarežģītības pakāpi. Mani biedē fakts, ka ieraugot iesniegumā vārdu "datorspēle" pieņemošais cilvēks par mani pasmiesies un pasūtīs 3 mājas tālāk. Kā var nosaukt darba tēmu, lai tā izklausītos pēc iespējas nopietnāk?

Pēc jūsu domām ir vērts pūlēties ar šo ideju vai uzreiz mest mieru un ķerties pie kādas garlaicīgas/mani neinteresējošas tēmas?

Vēl viena problēma ir tāda, ka man nav pasūtītāja, jeb klienta lai es varētu noskaidrot prasības t.i. taisu šo spēli sēv, prieka pēc. Sanāk, ka šis punkts man jāizlaiž?

Ļoti ceru uz jūsu atsaucību Smile
_________________
while(!asleep()) sheep++;
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 6:27 pm    Post subject:

Quote:
pieņemošais cilvēks par mani pasmiesies

Tad pasmejies par viņu un pasūti tālāk, jo smieklīgi būtu tas, ka viņš nezinātu, ka spēļu veidošana ir diezgan nopietns un darbietilpīgs pasākums (ja, protams, izstrādē nav lietoti click & make 3d game makeri vai tamlīdzīgi mēsli..).
Quote:
Tātad spēle kurai plānoju rakstīt PPS ir pusiesākta/izstrādes stadijā esoša lomu spēle (RPG)

Nu ja tev ir vismaz pusgads vai vēlēšanās rakstīt teksta RPG.. Very Happy .. tad uz priekšu. Citādi šķiet, ka tas varētu arī būt pārāk nopietns projekts priekš kursa darba.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Inf3rnal



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 118
Location: Neverland

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 6:32 pm    Post subject:

snake5 wrote:

Nu ja tev ir vismaz pusgads vai vēlēšanās rakstīt teksta RPG.. Very Happy .. tad uz priekšu. Citādi šķiet, ka tas varētu arī būt pārāk nopietns projekts priekš kursa darba.


Spēle ir 2D top down uz tailiem bāzēta, nav game makers, dzinis ir +/- gatavs. Ideja ir tāda: tagad tiek uzrakstīts PPS, un 4 kursā uz tā bāzes tiek rakstīts inženierprojekts. Pašu kodu vismaz pusgadu vēl nav jāaiztiek.

Pašlaik galvenais ir tikt pie pieņemta iesnieguma ar sakarīgu darba nosaukumu Smile
_________________
while(!asleep()) sheep++;
Back to top
View user's profile Send e-mail
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 6:35 pm    Post subject: Re: Programmas prasību specifikācija

Inf3rnal wrote:
Mani biedē fakts, ka ieraugot iesniegumā vārdu "datorspēle" pieņemošais cilvēks par mani pasmiesies un pasūtīs 3 mājas tālāk.

tres^ rakstīja Squares 3D spēlei k-kādu dokumentu(-s) - PPS vai PPA, neatceros. Pēc tam arī veselu bakalaura darbu LU DatZ bakalauru kursā par to pašu. Ja nemaldos, tad rezultātā dabūja 9 par to visu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Inf3rnal



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 118
Location: Neverland

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 6:46 pm    Post subject: Re: Programmas prasību specifikācija

bubu wrote:

tres^ rakstīja Squares 3D spēlei k-kādu dokumentu(-s) - PPS vai PPA, neatceros. Pēc tam arī veselu bakalaura darbu LU DatZ bakalauru kursā par to pašu. Ja nemaldos, tad rezultātā dabūja 9 par to visu.


Nebūtu slikti uzjautāt viņam pašam, bet nez vai izdosies dabūt rokā.

~~~

Kā varētu latviski iztulkot: tile based - uz tailiem bāzēta? Lai darba nosaukumā varētu rakstīt: "Uz tailiem bāzēta datorspēle"
_________________
while(!asleep()) sheep++;
Back to top
View user's profile Send e-mail
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 7:17 pm    Post subject:

Te nav ko baidīties. Es ar rakstu studiju darbu par 'FaI' . Atbilde bija apm.
Quote:
Ja tev ir savs darbs. Kā es skatos kautkas ir tur darīts, tad ja tur ir, kas jēdzīgs un tu arī kārtīgi uzrakstīsi, tad man ir vienalga par ko tu tur raksti
Nu nezinu kā pie Jums tur, man teica citiem vārdiem šādi. Nu protams arī kāda studiju programma. Pietam RPG ir viens no sarežģītākajiem spēļu tipiem un tur pateikt ka tas ir nekas es atvainojos, var tikai nezinātājs, kas šo vārdu dzird pirmo reizi mūžā.
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 7:55 pm    Post subject:

Quote:
Uz tailiem bāzēta datorspēle

Tas jebkurā variantā izklausīsies smieklīgi. Spēlei (it īpaši RPG) var pamatā likt kodu / idejas, nevis ģeometriskas formas vai to dalīšanas principus..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Inf3rnal



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 118
Location: Neverland

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 8:42 pm    Post subject:

snake5 wrote:

Tas jebkurā variantā izklausīsies smieklīgi. Spēlei (it īpaši RPG) var pamatā likt kodu / idejas, nevis ģeometriskas formas vai to dalīšanas principus..


Nosaukums nav nekāds dižais, piekrītu. Vajag kaut ko kas raksturo tieši manu izstrādājumu, taču nekas sakarīgs nenāk prātā...


EDIT:

Kā būtu ar: "Lomu datorspēle"? Vai ir vērts pievienot vārdu "vienspēlētāja"? Tas ir vistuvākais RPG ko varēju izdomāt. Šajā izstrādes stadijā nevēlos nekādus precīzus - no zila gaisa izķertus nosaukumus Smile
_________________
while(!asleep()) sheep++;
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 9:43 pm    Post subject:

Latviešu valodā vispār ir diezgan sūdīgi ar terminiem. Un var vienkārši cilvēki dižo nosaukumu, kas slēpjas aiz vēl dižākas loģikas, vienkārši nesaprast... Tāpēc vari būtībā arī neko nemēģināt izmocīt no sevis un vienkārši likt nosaukumu "Datorspēle "<working title>"", kur working title ir... šis Very Happy
Tāpēc no...
Quote:
precīzus - no zila gaisa izķertus nosaukumus

... šāda veida nosaukumiem manuprāt nav jābaidās.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group