dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

INDAGO 201X: dalības maksa
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009
View previous topic :: View next topic  

Piesakoties konkursam INDAGO, es būtu gatavs veltīt Ls X.
X = 0
33%
 33%  [ 8 ]
X = 5
29%
 29%  [ 7 ]
X = 10
12%
 12%  [ 3 ]
X = 20+
25%
 25%  [ 6 ]
Total Votes : 24

Author Message
dr.blacksnake



Joined: 17 Dec 2006
Posts: 30

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 6:09 pm    Post subject: INDAGO 201X: dalības maksa

VAI JŪS IEGŪSTOT GODALGOTU VIETU INDAGO FINĀLĀ VĒLĒTOS SAŅEMT ARĪ NAUDAS PRĒMIJU/BALVU? (Y/N)

Padomājiet!

Iepriekšējā threadā coderpp skāra tēmu par INDAGO konkursa dalības maksu, ko varētu pārvērst par balvu fondu.

Tēma ir tāda par kuru ekonomiskās krīzes apstākļos laikam runāt ir vispiemērotākais brīdis. Tēma, ar kuru nākties satapties agri vai vēlu.

DALĪBAS MAKSAS IEVIEŠANA - PAR un PRET

Uz jautājumu "vai kā uzvarētājs vēlaties saņemt arī kādu naudas balvu?", domāju, ka būs tikai pāris individuālistu, kas atbildēs noliedzoši.
Atšķirībā no fondu (VKKF, Norden u.tml.) projektu konkursiem, INDAGO neoperē ar "no augšas" piešķirtu naudu, tāpēc līdz šim naudas balvas tikušas mūsu (Ra, dr) pašu sarūpētas vai nu no savām kabatām, vai sponsoru dotā.

Viss process būtu caurspīdīgs: ja kā dalības maksu nosakām Ls X , tad piesakoties 30 projektiem, iegūstam GARANTĒTU Ls X*30 balvu fondu, kas varbūt ir visai simboliski, taču labāk nekā "liels paldies". Šis arī neizslēdz balvu fonda papildināšanas iespēju no kāda mecenāta/sponsora/pašu līdzekļiem.

Pastāv vēl arī citi varianti - katrs dalībnieks var izvēlēties maksāt vai ne, bet tad finālā saņem vai nesaņem uzvarētāja godam klāt arī naudas balvu.
Ja godalgotās vietas sastāv no maksātājiem un nemaksātājiem, tad attiecīgi naudas sadalās proporcionāli tikai uz tiem, kas maksājuši.
Ja visi ir nemaksātāji, tad nauda paliek organizatoru rīcībā - piemēram, līdzfinansējums noslēguma pasākuma organizēšanai, vai ieskaitās nākamā gada balvu fondā.

Jau izskanēja bažas par to, ka daudzus tas atturēs no dalības Indago. Ticu, ka nevis daudzus, bet tikai dažus, kuriem gamedeva joma ir pārpratums.
Ja vēlaties, sauciet to par investīciju Latvijas gamedevā.
_________________
Nav Nekā!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Tups



Joined: 16 Jul 2008
Posts: 50

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 6:22 pm    Post subject:

Es gan domāju, ka labāk būtu mēģināt dabūt kādus sponsorus, bet dalības maksa arī ir laba ideja, kaut vai tāpēc vien, ka tad dalībnieki vairāk apdomātos pirms piesaka spēli konkursam.


.
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 6:34 pm    Post subject:

Naudu ieguldītu tikai tad, ja atpakaļ varētu saņemt 50x lielāku naudas summu. Gluži kā tirgojot spēli - neieguldot gandrīz neko var ļoti daudz nopelnīt. Pietam, tie veidotāji, kas nav tik pārliecināti par sevi (tātad jaunie veidotāji), var atteikties no visa šī piedzīvojuma maksas dēļ. Un nebūs visa buzz'a ap konkursu pašā sākumā, jo 5 pieredzējušo veidotāju projekti nepiesaistīs nekādu uzmanību. Un tie paši izstāsies "darba problēmu dēļ"... Tad jau labāk angļu valodu dzīt uz priekšu un meklēt sadarbību ārzemēs.. Very Happy

Es varu pateikt vēl tikai to - ja es būtu saskāries ar šādu robežu pirms 3 gadiem, viss nebūtu tik labi man, cik ir tagad. Tad labāk atstāt šajā ziņā visu, kā ir (ja nav lielas problēmas ar to organizatoriem).

EDIT:
Nešaubos, ka tas, ko teicu, varētu izskatīties ļauni. Ideja tāda pati, kā pirātismam. Tikai cenšos būt godīgs. Gribēšu redzēt, kā visiem tiem, kas ir nobalsojuši par dalības maksu, ir ar piedalīšanos. Kuri no tiem piedalījās pagājušajā konkursā? Aizpagājušajā? Hm?
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 6:50 pm    Post subject:

Lielajā ņemšanas priekā neaizmirstiet, ka vēl arī jāorganizē iespēja to naudu samaksāt un nejau tikai vienā veidā Very Happy Vai vispār nododot organizatoriem rokās Laughing
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
coderpp



Joined: 20 Aug 2005
Posts: 167
Location: Rīga, Koknese, Gajiena

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 10:58 pm    Post subject:

snake5, daudz gan tu gribi. nevelies nosponsorēt tādu summiņu?

manuprāt, tā būtu laba doma. tāpat tika minēta iespēja, ka var piedalīties vez dalības maksas. tie kuriem būs žēl naudiņas, uzvaras gadījumā varēs priecāties par "apsveicam, tu uzvarēji". tie, kas būs veltījuši kādu naudiņu saņems arī balvu. Neiet runa, par dalības maksu, kas būtu 100 ls vai vairāk. vēlies piedalīties, iekrāj naudiņu (pāris reizes mēnesī ateikties no kāda aliņa nenāks par sliktu). konkurs jau nesākas rīt. tas ir, laika ir gana daudz lai iekrātu kādu summiņu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 11:13 pm    Post subject:

Quote:
snake5, daudz gan tu gribi. nevelies nosponsorēt tādu summiņu?

Neuztraucies, kad būs, tad došu 5x vairāk. Pat bez dalības konkursā. Bet tagad nav tie laiki, kad ir lieka nauda. Cenšos sabīdīt kaut kādu naudas plūsmu, bet tas ir viss, ko pagaidām varu par to teikt.
Kamēr nevaru, tikmēr apsolījos palīdzēt ar angļu valodas lietām. Vispār jau es atbalstu konkursu kā varu.
Btw, coderpp, slēpties aiz cēlsirdības nesanāks - neesmu redzējis tavu aktīvo piedalīšanos konkursos. Ar to es vēlos pateikt, ka nav iespējams precīzi novērtēt situāciju, skatoties no malas.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
serioussam909



Joined: 15 May 2006
Posts: 92

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 11:41 pm    Post subject:

Quote:
tie kuriem būs žēl naudiņas, uzvaras gadījumā varēs priecāties par "apsveicam, tu uzvarēji"

un ja uzvarēs tikai tie kas neko nav maksājuši - kam tad paliks nauda?
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 11:54 pm    Post subject:

Te paliks:
Quote:
Ja visi ir nemaksātāji, tad nauda paliek organizatoru rīcībā - piemēram, līdzfinansējums noslēguma pasākuma organizēšanai, vai ieskaitās nākamā gada balvu fondā.

IMHO tā tomēr nav motivējoši - likt kādam maksāt, lai nauda paliktu citiem. Atkarību ideja varētu izraisīt Very Happy bet iesākt visu cīņu - diez vai.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
serioussam909



Joined: 15 May 2006
Posts: 92

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 12:02 am    Post subject:

Šitais variants jau kkādas azartspēles atgādina.
Pirmo gadu neko nedabū - otrajā centies savu naudu vinnēt atpakaļ...
Back to top
View user's profile
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 8:13 am    Post subject:

Varu tikai iedomāties, kas notiktu, ja es ieguldītu naudu un būtu tāds misēkļa gadījums kā man ar 2009. gada versiju Indago.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
coderpp



Joined: 20 Aug 2005
Posts: 167
Location: Rīga, Koknese, Gajiena

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 11:50 am    Post subject:

snake5, es esmu piedalījies divreiz. vienreiz tika nodots, protams, nekas izcils, pat ne tuvu. otreiz izstajos. nekur neslepjos, tik ierosinaju ideju. ja bus apnemsanas, tad piedalisos.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 12:01 pm    Post subject:

Tieši par to es runāju - ja nezini, vai piedalīsies, visticamāk nezināsi, vai gribēsi pats maksāt. Un es vispār šaubos, vai gribēsi maksāt pats, ja reiz esi tik nestabilā situācijā ar savu apņemšanos. Ideju ierosināt nav aizliegts, un ir pat labi, bet tad lūdzu vajag argumentēti pierādīt savas idejas labumu, apskatot to no visām pusēm - gan no iesācēju veidotāju (starp citu, šos veidotājus atbalstīt ir viens no Indago uzdevumiem, kamēr te nav 100 pieredzējušu indie spēļu veidotāju pa 20 komandām..), gan pieredzējušo, gan organizatoru puses.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 12:31 pm    Post subject:

Šitādus jokus ar naudām var veicināt tikai tad, ja ir konkurss, kur noteikumi ir vienādi visiem.
Tātad - jāsāk no nulles, izmantojot tikai noteiktos instrumentus.
Tāpat kā sacensībās.

Es piedalītos arī, ja nedabūtu balvā neko. Galvenais ir piedalīties.
Drīzāk es atbalstītu indago.lv mājaslapu. Telpas ir sarunājamas par brīvu.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 1:01 pm    Post subject:

Es tomēr esmu pret jebkādu naudas summas iemaksu, kaut arī pats diez vai kādreiz piedalīšos kā dalībnieks. Saprotu, ka tas var nedaudz organizēt dalībniekus un nopietnāk attiekties pret savu dalību konkursā, tomēr arī 10Ls nav pārāk liela summa, lai varētu ar to riskēt, tai pašā laikā, ko darīt ar tiem, kuri kaut kādu objektīvu apstākļu spiesti izstāties?
Tāpat šī nauda neatrisinās arī organizātoriskus izdevumus, tiem, kas uzskata, ka visu var bez maksas, gribu pateikt, ka tas tā tomēr nav un vienmēr ar kaut ko ir jāmaksā, varbūt ne vienmēr tā ir nauda tieši, bet ir kaut vai pieklājības pēc kaut ka jāiedod.
Varbūt, kad atkal mums te iestāsies "treknie" laiki, tad kaut ko tādu varētu izdomāt, bet patreiz man liekas, ka prasīt naudu no dalībniekiem ir lieki.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 1:25 pm    Post subject: >> EDDY

EDDY var sarunāt telpas par brīvu? Nice!

Es esmu pret dalības maksu. Summa, ko var tādā veidā dabūt ir pārāk maza, tajā pat laikā parādās pārāk daudz jaunu problēmu - ja es maksāju par kaut ko naudu, es kaut ko gribu pretim. Kamēr Indago ir par brīvu, tad tur arī mazāka sāpe, organizatori ir noteicēji, bet ja es piedalos ar savu kapitālu...

IMO pat šajos laikos sponsors var sagādāt lielāku summu.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group