dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

zogam maxi?

 
dev.gamez.lv Forum Index -> fleims/offtopics/draza
View previous topic :: View next topic  
Author Message
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 8:13 am    Post subject:

Nu, nu, kurš pērk licenzi programmai? Ir bezmaksas programmas, ja uzskati sevi par godīgu pilsoni.
Es gan nemaksāšu par 3ds Max neko, jo neizmantoju to komerciālām vajadzībām. Tiem tiesībniekiem vajadzētu šādu punktu ielikt savos dokumentos. Wink
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 10:05 am    Post subject:

Ņepoņal. Tu nosodi licences iegādi un vēl lepni postulē, ka esi zaglis.

Kas tur labs?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 10:19 am    Post subject:

Ja tu strādātu par programmētāju, un pārdotu savu softu, EDDY, tad tas tev liktos ok, ka visi (99.99%) to izmantotu nemaksājot tev neko, ja to izmanto "nekomerciālām" vajadzībām (lasi mājās)?
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 4:57 pm    Post subject:

bubu wrote:
Ja tu strādātu par programmētāju, un pārdotu savu softu, EDDY, tad tas tev liktos ok, ka visi (99.99%) to izmantotu nemaksājot tev neko, ja to izmanto "nekomerciālām" vajadzībām (lasi mājās)?


Nevajadzētu bāzt visu vienā maisā.
Ja es uzprogrammētu 3d programmu, es arī noteiktu, ka var lietot tikai nekomerciālam nolūkam kaut uz nebēdu. Bet tikko būs kāda peļņa no tās, tā pāris % man. :wink:

Parasti tādas sīkās programmeles neko daudz nemaksā un tām vienmēr var atrast bezmaksas alternatīvas. Vajag arhivātoru? Ir bezmaksas WinZip. Vajag attēlu paķēpāt? Lūk tev Paint.NET. Gribās defragmentizēt? Antivīrusu?

Pie attiecīgās cenas, tad arī būs attiecīgie noteikumi.

Neko es nezogu. Vajadzētu tā kā vienreiz saprast vārda zagt nozīmi.
Es varu paņemt cepumu no veikala - būs zaudējumi veikalam.
Es varu izveidot kopijas kaut vai 10 tam 3ds Maxim. Tātad būs 10 x programmas cena vairāk zaudējumi? Are you funny?
Bet, ja es 10 datoriem uzlikšu 3ds Max un ar tiem pelnīšu piķi, tad tā būs zagšana. Es varu uzlikt roku uz Bībeli un teikt - kad sākšu veidot vizualizācijas un sākšu pelnīt, obligāti paņemšu citu programmu un ar laiku arī nopirkšu oriģinālo 3ds Max.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Dec 02, 2009 7:44 pm    Post subject:

Vajadzētu tā kā vienreiz tev saprast vārda autortiesību nozīmi. Ne jau tu izdomā, ko tu ar programmu/mākslas darbu/etc.. vari darīt, bet gan tā autors.

Izklausās, ka tu uz koncertiem mūziku klausīties arī lien pāri žogam. Viņiem jau nav nekādu zaudējumu, kad viens pāris ausu vairāk klausās...
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Dec 03, 2009 8:25 am    Post subject:

Ja koncertu es nedzirdu, bet patīk, tad es es eju uz to. Ja to var dzirdēt ar neaizbāztām ausīm un esmu spiests klausīties, tad arī pārkāpju?

Nē, nē, koncerts man ir kas vairāk, nekā tikai skaņa. Svarīga ir arī bilde, ko aiz žoga nevar redzēt.

Zini, kāpēc cilvēki veido programmas? Kāds teiks, ka naudas pēc.
Tā vismaz ekonomikā pieņemts. Es papildināšu - viņi veido tās, lai VIŅI un kādi CITI varētu ar to pelnīt. Programmas tāpēc izstrādā, lai kāds cits ar tām darbotos.

Kāds tavuprāt ir plāns EPIC zēniem un meitenēm? Viņi iedod pa brīvu savu dzini nekomerciālām darbībām. Kad būsi izaudzis ar to un uzmeistarojis kādu spēli, tu vari to iesniegt viņiem. Viņi paskatīsies, novērtēs un noteiks: "Pārdod vari, bet pēc mūsu licenzes noteikumiem!"
Tas pats bija agrāk ar Microsoft konsolēm domāto Kitu.

Un tagad padomā, kurā gadījumā viņi (EPIC) saņems vairāk naudas?

Vai tavuprāt es pārkāptu noteikumus, ja ik pēc 30 dienu trial termiņa beigšanās, es pārformatētu cieto disku (sabāztu ar 1 un 0 nevajadzīgu informāciju, tādejādi pārrakstot visai informācijai pa virsu) un tad ieinstalētu pa jaunam?

Protams, es te fantazēju un izgudroju savus noteikumus, bet es tā uzskatu, ka tā ir jādara un tāpēc es neko nepārkāpju. Pārkāpšu tikai tad, ja pelnīšu ar to naudu, bet šie nedabūs neko.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Thu Dec 03, 2009 9:28 am    Post subject:

Patiesībā nav runa par to, vai tu izmanto vai neizmanto nelegālu softu. Stāsts ir par to, ka tas IR nelikumīgi, locies kā gribi. Ir licence un ja tu pārkāp kaut vienu noteikumu, tad ir pofig vai tu pelni vai nepelni - tu esi pārkāpis noteikumus.

Visstulbākais ir izdomāt kaut kādus attaisnojumus, lai tikai pats sev liktos tīrs, balts un pareizs. Vnk saproti, ka tu šobrīd rīkojies nelikumīgi (ar visām no tā izrietošajām sekām), necenties sevi pasniegt kā dumpinieku varoni, bet tiklīdz vari (finansiāli vai kā savādāk) rīkojies pareizi - nopērc softu.

Mans personīgais uzskats ir, ka šobrīdējā situācija ar autortiesībām nav ne laba, ne slikta. Skaidrs ir tas, ka ļoti daudzi zog un tas ir slikti. Bet ir arī skaidrs, ka ar autortiesībām viss nav kārtībā, jo, ja miljardi nodarbojas ar pirātismu, tad kur kaut kas nav izdomāts līdz galam. Tā ir kā cīņa ar paisumu - būvējot smilšu pilis jūru neuzvarēsi. Ir jāatrod kompromiss, nevar pieņemt vienu pusi kā 100% pareizu un otru vienkārši iznīcināt.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Dec 03, 2009 10:12 am    Post subject:

Kompromiss tāds arī ir - 30 dienas darbojies. Ja patīk - pērc nost.

Kāda starpība, 30 dienas, vai 120?
Sākam biznesu - maksā.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
janiksxxl



Joined: 29 Aug 2008
Posts: 101

PostPosted: Thu Dec 03, 2009 12:21 pm    Post subject:

Pagaidīsim, kamēr EDDY pats uzmeistaros ko komerciālu un tad jau redzēs ko teiks Smile
_________________
Nav neatrisināmu problēmu, ir problēmas, kuru risinājums mums nepatīk!
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Dec 03, 2009 1:51 pm    Post subject:

O jā, ar Spider algoritmu iekšienē. Wink
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> fleims/offtopics/draza All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group