dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

DISKUSIJA: Indago-201X
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009
View previous topic :: View next topic  
Author Message
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 3:40 pm    Post subject:

Tieši tādu palīdzību arī biju domājis. Wink
Un šaubos, vai tas notiek tāpat vien. No cilvēka atkarīgs. Piedalīšanās konkursā ir labs veids kā paātrināt procesu.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 3:44 pm    Post subject:

Piekrītu bubu - Indago - tā ir iespēja sevi parādīt.

Par gamedev LV oskariem - tur nevajag nekādus ieguldījumus, neko. Tādā līmenī, kādā mums geimdevs, tādā būs arī balvas un novērtējums. Sākumā kaut vai netā cilvēki savācas un turpat netā paziņo, ka šogad uzvarētājs ir "Squares: Next Generation - The Return of Shadowcasters" i sjo. Ja iekrāj pārdesmit latus, novācas kafejnīcā un tur paziņo. Ja spēles paliek krutākas, ja piemetas sponsors, noīrē Nacionālo Operu un paziņo tur. Pie reizes aizsūta relīzi medijiem un blogiem, kā arī notvītojas. Sjo. Galvenais ir veikt ikgadēju LV radīto spēļu apkopošanu un labākajiem dot iespēju pacepināties slavas saulītē. Tas JAU ir ļoti daudz.

Ak jā, un ekspertu grupa - arī kaut no miskastes salasīta. Kāda industrija, tādi eksperti.

Un vispār, eksperti parādījās jau te citos komentāros. Man šķiet, ka nav ko iespringt uz "geimpleja' ekspertiem, par kuriem runā snake5. Pilnīgi ikviens, kas apzināti nolēmis spēlēt datorspēli un spēj artikulēti formuklēt savu viedokli, ir geimpleja eksperts. Jo spēles taču spēlē kazuāļi, arī jāvērtē tās pūlim. Ja tev ir supermegakūls geimpleja koncepts, bet neviens to neievēro, tad tas ir sūdīgs koncepts vai sūdīgi pasniegts - jebkurā gadījumā, vainīgs ir geimdevs un tas ir slikts spēles dizains.

Man pat šķiet, ka mēs ar dr.Black-sneiku reiz Indago pirmssākumos strīdējāmies par to, kas ir laba spēle. Un man šķiet, ka mans viedoklis arī toreiz bija, ka laba spēle ir tāda, kas patīk pūlim, jo, ja katrs no pūļa nopirks pa kopijai spēles, geimdevs būs bagāts. Un pie šī viedokļa es arī pieturos.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 4:02 pm    Post subject:

+1 Kamaza teiktajam. Piekrītu rakstītajam ikkatrā rindkopā.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 4:14 pm    Post subject:

Quote:
laba spēle ir tāda, kas patīk pūlim

Laba spēle nav tas pats, kas labs mārketings vai populāru tēmu/iespēju iejaukšana spēlē. Pietiek jau ārzemju popbullshita. Ar to mūsu spēles ir/var būt īpašas, ka viņas nav līdzīgas citām ārpus šīs valsts. Un tas ir vienīgais veids kā izcelties - radot kaut ko unikālu. Ja spiedīsim uz "Yet another <insert genre here>", tad mums nebūs pilnīgi nekādu iespēju iegūt pareizo uzmanību.
Quote:
Jo spēles taču spēlē kazuāļi

Kazuāļi spēlē mazo konkursu spēles.
Indago jābūt kaut kam lielākam, citādi tam nav jēgas te būt. Jo 9 mēneši kazuāļu prieka radīšanai ir pārāk daudz.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 4:21 pm    Post subject:

Quote:

Ja spiedīsim uz "Yet another <insert genre here>", tad mums nebūs pilnīgi nekādu iespēju iegūt pareizo uzmanību.


Nope, tu nesaprati. Pūlim nepatīk "Yet another <>". Pūlim patīk laba spēle. Nav svarīgi vai tā ir jau esošas spēles kopija, bet uztaisīta labāk, vai arī pilnīgi oriģināla ideja - galvenais, lai pūlim patīk. Un, tici man, pūlis māk novērtēt oriģinālas spēles.

Esi dzirdējis par Cannabalt? Ārkārtīgi inovatīva, ļoti oriģināla un biedējoši vienkārša spēlīte, kas izraisīja histēriju visā pasaulē un guvusi ne tikai milzu popularitāti, bet arī nopelnījusi labu naudu iPhonu App Storā.

Quote:
Kazuāļi..


Nu nez, nez. Spriežot pēc Indago iesniegtajiem projektiem, 9 mēneši kā reiz ir par maz nopietnam projektam un tieši laikā labi nostrādātai minispēlei.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 4:34 pm    Post subject:

Pūlim patīk gan oriģinālas/labas spēles, gan arī defaultais craps. Tas neveicina labu spēļu veidošanu, bet drīzāk to, kas notiek jau citur pasaulē.

Un par kazuālajām spēlēm.. mēs ar ForgottenChance izveidojām Roto Pongu 2 dienās. Iedotu vēl nedēļu, būtu multiplayeris. Ja pēc Indago termiņiem skatās.... paliktu vēl... 8 mēneši, 2 nedēļas un 5 dienas...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 4:36 pm    Post subject:

Quote:

Pūlim patīk gan oriģinālas/labas spēles, gan arī defaultais craps. Tas neveicina labu spēļu veidošanu, bet drīzāk to, kas notiek jau citur pasaulē.


Cool. Kas ir laba spēle? Kas to nosaka? Tava personīgā gaume?

... vai arī tas, cik daudz spēle var nopelnīt?

Un, paturpinot domu - kas Latvijai šobrīd vairāk vajadzīgs - oriģinālas spēles, kuras lielākā daļa tāpat nenovērtēs, vai, khem, nauda?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 5:29 pm    Post subject:

Esmu par gamedev latvijas apbalvojumu. Tā patiesībā ir lieliska ideja. Līdz gada beigām noteikti sadabūšu sponsorus (gamedev.lv jauni banneri), vai arī no savas kabatas, bet kādā kafejnīciņā noteikti tādu štelli var uzrīkot.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 6:39 pm    Post subject:

Quote:
Kas ir laba spēle? Kas to nosaka?

Fun / laiks, immersion, grafiskais dizains, ... bet galvenokārt pirmais. Ak jā, vēl tas, cik labi un kādas emocijas rada spēle, ir ļoti, ļoti svarīgi. Gaume ir kaut kur tuvāk otram galam.
Tas, cik daudz spēle var nopelnīt, ir no pavisam citām lietām atkarīgs. Iepriekšējo spēļu panākumi, reklāmas, solījumi, screenshoti, video...
Quote:
Un, paturpinot domu - kas Latvijai šobrīd vairāk vajadzīgs - oriģinālas spēles, kuras lielākā daļa tāpat nenovērtēs, vai, khem, nauda?

Gribētu dzirdēt tavu plānu - kā ar "pelēkām" spēlēm piesaistīsi sponsorus. Anyway, es saožu domu plūsmas nevienādību. Kas īsti ir "pūlis" un kas - "lielākā daļa"?
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 7:07 pm    Post subject:

snake5 wrote:
Fun / laiks,
Kas ir fun? un cik daudz un kā to mēra?

Quote:
Tas, cik daudz spēle var nopelnīt, ir no pavisam citām lietām atkarīgs.

Es nu nekādi nevaru iedomāties sliktu spēli (t.i. tādu, uz kuru vairums cilvēku teiktu - fū, sūds, slika spēle) un kura vienlaicīgi daudz pelnītu. Tātad slikta spēle != daudz pelna, un ja jau slikta spēle nepelna daudz, tad laba spēle pelna daudz.
Nepeisienies sīkumiem, sneik. Tak tu ļoti labi saproti, ko Kamazs grib tev pateikt. Ka "laba" vai tavs "fun" ir subjektīvs faktors. Neizliecies gudrāks nekā neesi (atceries vecos topikus par taviem vektoriem).
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 7:30 pm    Post subject:

bubu, es ceru, ka esi pamanījis savu nelāgo paradumu pārspīlēt.
Quote:
Kas ir fun? un cik daudz un kā to mēra?

To jūt. Un vienīgais iemesls, kāpēc cilvēki spēles novērtē dažādi ir viņiem pazīstamās sliktākās un labākās spēles. Apskaties Gamez.lv 2009.gada spēles aptauju (ja reiz visus šos gadus nogulēji un neievēroji pašreizējo situāciju) - CoDMW2 uzvar. Tā ir stipri viduvēja spēle. Par to spēli balsoja tie, kas neko citu nav spēlējuši. Gribētu zināt, kā vienu spēli var nosaukt par labāku nekā citas, ja citas nav spēlētas un tajā pašā laikā būt objektīvam?
Protams, bubu, neredzēsi, ka vairākums nosauc kādu labi pirktu spēli par sliktu. Bet tas pavisam noteikti nenozīmē, ka tā ir laba.
Quote:
Nepeisienies sīkumiem

Šo es nesapratu? Par kādiem sīkumiem te ir runa?
Pagaidām svarīgākais ir: kas ir "pūlis" un kas - "lielākā daļa".. varbūt es tiešām kaut ko pārpratu.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Andza



Joined: 20 Jan 2003
Posts: 44
Location: In Ikskile was the first stone building in all Baltija.

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 7:52 pm    Post subject:

Es nemestos apgalvot, ka pūlis allaž māk atpazīt oriģinalitāti vai kvalitāti (jo vadoties pēc šāda principa pagājušā gada labākā filma ir "New Moon"), taču Indago kontekstā pēc iespējas publiskāks balsojums, lielāka auditorijas piesaistīšana ir noteikti laba lieta, savādāk Indago paliks par pavisam slēgtu, savējiem domātu pasākumu


Un vispār man īsti nav skaidrs, kāpēc vispār te ir saruna aizpeldējusi par kaut kādu popsīguma/nepopsīguma apspriešanu. Kāds tam visam sakars ar Indago? Man nešķiet, ka kādā Indago reizē būtu uzvarējusi spēle, kura būtu "nopirkusi" pūli ar savu popsīgumu (es gan pieļauju, ka kaut kas tāds varētu notikt, ja kādai spēlei gadītos īpaši smuks ārts vai 3D modeļi, bet satura vispār nebūtu. Taču pat tad pārējās spēles iespējams būtu pelnījušas tikt izkonkurētas, ja jau tas noticis).

Indago, manuprāt, mierīgi jāturpinās tādā garā, kādā tas ir, ar centieniem to vairāk popularizēt, reklamēt, piesaistīt līdzekļus.

Man šinī gadījumā interesantāki liekas tie minigamedev konkursi. Varbūt šo lietu būtu vērts izvērst kā vairāk ar lielāku publicitāti, jo es negribētu pārspīlēt, bet dažbrīd man liekas, ka tajos rezultāti ir veiksmīgāki nekā pašā Indago.

Varbūt var eksperimentēt vēl ar dažādiem ierobežojumiem (noteikts stundu skaits, kura laikā jāiesniedz projekts, koda rindiņu skaita ierobežojums (iespējams slikts piemērs, jo droši vien ļoti variējas pa valodām), kaut kādi team-worka eksperimenti, kur cilvēki ne tikai ir on their own, bet praktizējoties strādāt komandā, kaut kā šēro savu darbu (vai strādā stafetē). Nu vārdu sakot, visādas kreisas idejas var sadomāt ar tiem mini konkursiem, jo tajos ir uzreiz pieejami rezultāti, un tie ir skatāmi, taustāmi, un cilvēki piepūlas izdomāt ko interesantu.
_________________
Atmosfeera ir nepraatiigi svariiga, kad es jums saku!
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 8:27 pm    Post subject:

snake5 wrote:
Par to spēli balsoja tie, kas neko citu nav spēlējuši.
Kā tu to zini? Kārtējie tavi pieņēmumi no zila gaisa, bez pieradījumiem.

Quote:
Bet tas pavisam noteikti nenozīmē, ka tā ir laba.

Vai tad geimdevā (jo geimdevs ir komerciāla nodarbošanās) labums neskaitās dabūtajā atalgojumā? Protams, programmēt ir fun. Bet cik atceros Indago ticis popularizēts tieši ar to, kā tas un ka tas var palīdzēt developerim pārdot savu spēli. Ja namaldos, to (vai kaut ko līdzīgu) teica dr.blacksnake. Neredzu, kur ir nepareizi mani (un Kamaza) pieņēmumi attiecībā uz Indago kāds tas ir.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 8:41 pm    Post subject:

Quote:
Vai tad geimdevā (jo geimdevs ir komerciāla nodarbošanās) labums neskaitās dabūtajā atalgojumā?

wtf? Nu tagad saprotu, kā tev tāds viedoklis radies...
Quote:
Kā tu to zini? Kārtējie tavi pieņēmumi no zila gaisa, bez pieradījumiem.

Tu komentārus palasi tur. Pats te tagad kaut ko no zila gaisa rauj. Tāda sajūta, ka dažs labs te darbojas pēc "neesmu pārbaudījis, bet zinu" principa.

EDIT:
Quote:
Neredzu, kur ir nepareizi mani (un Kamaza) pieņēmumi attiecībā uz Indago kāds tas ir.

Ja pareizi sapratu, tad par to, kāds tas bija, viss jau sen ir izrunāts. Un par tiem pieņēmumiem es nekā tāda teicis nebiju.

Anyway, varbūt visi varētu pateikt
- kādas spēles sagaida no katra konkursa;
- kā (ar kādiem produktiem) varētu meklēt / piesaistīt sponsorus;
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
spicausis



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 85
Location: Teika

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 10:49 pm    Post subject:

Spēles labuma pazīme visai objektīvi ir fanu čupiņas ar mirdzošām acīm esamība, neatkarīgi no tā, vai šis loks ir "pūlis", vai neliels nišas piekritēju kolektīvs. Vai kāds vispār spēli labprātīgi spēlē, un tā.

Konceptuāli par indago, man visvairāk sāp webs, kam vajadzētu būt vienojošajai vietai, bet kas pēc visām mocībām vēl joprojām ir haotisks labirints, kur nevar atrast ne drusciņu informācijas par pagājušajiem konkursiem, da ne arī gūt sakarīgu pārskatu par aktuālo un notiekošo. Es labprāt nāktu talkā, ja līdzšinējais maintaineris nesola izmaiņas un nakošais indago būs Wink
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group