dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

DISKUSIJA: Indago-201X
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lāčblēdis



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 113

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 12:13 am    Post subject:

Viena lieta, ko derētu labot, ir katra konkursa sākumā paziņot, kādu balvu saņems uzvarētājs, lai dalībniekiem būtu kaut kas, uz ko cerēt.
Runājot par spēļu programmēšanas apmācībām, kāpēc gan šogad neizveidot arī konkursu apmācību autoriem?
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 12:57 am    Post subject:

Vispār jau ir tā - jo vairāk dažādu konkursu/apbalvojumu, jo labāk. Bet nauda.. nauda arī ir iemesls informācijas trūkumam par balvu.
It kā tā ideja par apmācību konkursu ir laba, bet būtībā sanāks rīkot šo konkursu tikai starp mums - pretējā gadījumā no ne tik pieredzējušajiem būs vai nu tukšums, vai daudz nekvalitatīvu pamācību, kuras principu pēc tā vienkārši paslēpt nevarēs. Bet, par cik konkursu uzdevums ir vairāk meklēt jaunos talantus, šis nebūs tas labākais veids, kā to darīt.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
nai



Joined: 20 Dec 2006
Posts: 48

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 8:51 am    Post subject:

Es uzskatu, ka indago ir jānotiek katru gadu.
Neatkarīgi no tā, ka pabeigtie projekti joprojām ir diezgan bēdīgi.
Un lai arī man nav sanācis piedalīties vairāk kā vienu gadu, tas ir viens no tiem gada eventiem, kuram, par spīti visam, es aizrautīgi sekoju. (jau kopš paša pirmā indago)

Kamazs wrote:
Bet no otras puses, drakoniskākas prasības atbaida tādus spēļu izstrādātājus, kuri taisa spēles brīvajā laikā un nevar prognozēt, kā viņiem ar to pabeigšanu ies, bet labprāt izmantotu Indago gada beigu haipu un prezentētu savu darbu, ja gadījumā tas ir pabeigts. Nezinu, tāds kā LV spēļu ikgadējais round-up's - ko ta mēs šogad esam sadarījuši.

THIS. +1
Tieši tādam IMHO, ir jābūt/bija jābūt indago - iespēja parādīt, ko tu esi gada laikā sadarījis.

Nekādi konstreinti izstrādes stilam.

Manispēc, lai paralēli indago iet gada balva - viens tiem, kas nevar bez rociņas pieturēšanas, otrs tiem, kas izstrādā savā stilā - neatkarīgi.


Es gan nesapratu, kāpēc vdl nepalaida minigc uz 2009.gada ZS.
Tagad sesija iet uz beigām, varbūt varētu vienu minigc?
Back to top
View user's profile
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 10:23 am    Post subject:

Kāda ir Indago konkursa autoru vēlme?

Iedomājaties, ka skolnieks uzzin par konkursu. Ko viņš darīs?

1. Viņš arī gribēs veidot spēli. Bet uzzinot, ka uztaisīt spēli ir pārāk ķēpīgi bez zināšanām, aizies prom no šī konkursa mājaslapas. Iespējams pāris gadus veltīs informācijas ievākšanai.

2. Un tagad iedomājaties manu variantu. Viņš atnāk uz Indago.lv, ierauga n-tās pamācības, lasa un mācās. Pēc pāris mēnešiem (nolēmis gatavoties nākamajam konkursam) uztaisa savu pirmo spēli.

Kurš variants ir labāks?
Vai tad bija slikti, kad Elvmans uztaisīja nelielu Snake spēles piemēru?
Viss ir ok, tikai tā informācija ir nolikta citā pasaules vietā.

Un jūs te pukstat, ka cilvēkiem NAV interese par konkursu. Izdariet, kā es iesaku, un tad gaidat rezultātus. Neviens neko nedarīs, jums jādara, ja vēlaties Indago lielāku popularitāti.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 10:30 am    Post subject:

EDDY, nezinu kā tu, bet manā jaunībā spēles (un vispār) programmēt cilvēki iemācījās ne tāpēc, ka bija pamācības (jo nebija), bet tāpēc, ka to gribēja un bija pašam interesanti.
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 10:50 am    Post subject:

Kad es biju jauns, es ļoti gribēju datoru. Biju jau gatavs rakstīt beisikā visādas programmiņas, jo mums JTS (Jauno Tehniķu Stacijā) to mācīja. Taču tajos laikos latviešu ražotais brīnums Fortuna maksāja savus 5000 repsīšus, laikam. Vārdu sakot - vecāki nenopirka. Crying or Very sad

Morāle? Ieguldiet bērna izglītībā, kad viņam ir iedvesma to darīt. Pēc tam jau būs par vēlu.

Bubu, kā tu zināji bez pamācībām, kas uz klaviatūras jāraksta? Tev noteikti bija priekšā grāmata, vai internets, vai ne? No galvas, no zila gaisa jau nerakstiji.

Ko ar to cenšos pateikt? Tikai to, ka ir jāiegulda jauniņo izglītošanā un jāieinteresē tie.

Personīgi es nezinu, vai piedalīšos. It kā kaut ko triviāli darbojošos (Sudoku) es izveidoju. Domāju, ka konkursam būtu tīri derīgs. Darbojas, značit der. Nespamošu, cik tālu tas ir tagad...
Bet es ar lielāko prieku atsāktu piedalīties konkursā, ja man būtu šīs apmācības. Tad kopējā ainā būtu vieglāk saprotama.

Apmācībās būtu jāiekļauj pat tādas lietas kā mārketings, producēšana, režisūra. Jebkas, kas der spēļu industrijai.
Un vai galā nebūtu jauka Indago.lv mājaslapa, kurā būtu visa informācija par to, kā dabūt no 0 līdz gataviem $$$ kabatā?

Tātad jautājums paliek aktuāls - Kāda ir Indago konkursa autoru vēlme?
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 10:58 am    Post subject:

Par Indago, kā gamedev akadēmiju (jeb tutoriāļi, par kuriem EDDY raksta) - tā ir ļoti laba un ļoti vērtīga lieta. Es absolūti to atbalstu.

Bet ir viens bet - skola maksā naudu.

T.i., kādam tie tutoriāļi jāraksta, jāveltī savs laiks un enerģija. Jo labu tutoriāli tik vienkārši uzrakstīt nevar, vajag programmēt, rakstīt, bildītes gatavot un tad to visu labi salikt. Cilvēki internetā raksta un publicē tutoriāļus bieži vien tādēļ, ka gatavo grāmatu, kuru pēc tam pārdos. Latviešu valodā tas nav perspektīvi.

Un otrs. Pilns nets ar tutoriāļiem. Kad es mēģināju ielauzīties jebkurā jaunā valodā, man atlika tikai gūglē ierakstīt kīwordus. Man šķiet, ka Indago uzņemties tutoriāļu ģenerēšanas lomu ir nesaprātīga laika un enerģīja izniekošana, bez perspektīvas.

NO otras puses, tematiski apkopot jau esošus tutoriāļus un pieņemt jebkura pašiniciatīvu (kas grib rakstīt) - kāpēc ne. Bet tā noteikti nevar būt fundamentālā Indago sūtība.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 11:08 am    Post subject:

Neko tas nemaksā. Cilvēki atrunājas ar laika trūkumu. Bet jebkura darbība galā atmaksājas. Būs apmācības, būs cilvēki. Un, ja būs cilvēki, būs lielāks konkurss un, kas galvenais - vairāk kvalitatīvu spēļu.
Gameplay ir pats par sevi. Ja tu māki 3d modelēt, māki programmēt, māki smuki zīmēt, tad gameplay būtu nu pēdējais, kas to visu saliek kopā.

Pašlaik neko nevēlos viedot, jo neredzu iedvesmu. Gribētos atpakaļ to sadaļu, kāda bija pāris gadu atpakaļ. Tad iesniegšu sistēmu, kā vajadzētu izskatīties tai sadaļai un tālāk jau ar entuazismu izveidošu kā no skices dabūt modeli spēles vidē. Pagaidam gan par statiskiem modeļiem būs runa.

Tikai tad, kad visas vajadzīgās apmācības būs izveidotas, var tautai reklamēt - redziet, mums ir vesela akadēmija, nāciet uz konkursu. Tam jābūt valstiskā līmenī. No nekā taču nekas nerodās, vai ne?

Vismaz tā ir mana kategorija, ko vēlos redzēt Indago.lv mājaslapā.
Par pārējo - termiņiem, balvām, naudām, reklāmām lai stāsta citi.

Saprotams, ka no plikiem tutorials maģiskā veidā neskries bariem uz šejieni.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 11:25 am    Post subject:

Quote:
Cilvēki atrunājas ar laika trūkumu.

Tāpēc, ka cilvēkiem tiešām trūkst laika.
Quote:
EDDY, nezinu kā tu, bet manā jaunībā spēles (un vispār) programmēt cilvēki iemācījās ne tāpēc, ka bija pamācības (jo nebija), bet tāpēc, ka to gribēja un bija pašam interesanti.

Nevajag obligāti tīrās programmēšanas pamācības. Var arī dziņu lietošanas pamācības / grafikas vai skaņas efektu veidošanas pamācības. Jo dažādākas būs pamācības, jo lielāka iespēja, ka atradīsim trūkstošos posmus dažādās komandās visā Latvijā. Un bubu, ja tu vēl joprojām domā, ka spēles ir tikai programmēšana, tad jāsaka, ka novecojis esi. Very Happy
Quote:
Izdariet, kā es iesaku, un tad gaidat rezultātus.

Es labi saprotu, kāpēc viņi negrib - tam ir vajadzīgs laiks. Lūdzu, uzraksti kaut vai 3 pamācības, pārējie sekos tavam piemēram.
Quote:
jāieinteresē tie

Viss pārējais ir pareizi teikts, šis gan nav. Ja cilvēkam nav intereses, nevajag dzīt vai mēģināt kaut ko pierādīt. Labāk no tā nevienam nebūs.

Anyway, es arī varētu kaut ko uzrakstīt. Ieinteresējošu.. Razz
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 11:30 am    Post subject:

EDDY wrote:
Bubu, kā tu zināji bez pamācībām, kas uz klaviatūras jāraksta? Tev noteikti bija priekšā grāmata, vai internets, vai ne? No galvas, no zila gaisa jau nerakstiji.
Tur jau tā lieta - grāmatu nebija, kur nu vēl internets. Lasīju dokumentāciju, kas līdzi programmām nāca. Pētīju esošu kodu, utml.

snake5 wrote:
Un bubu, ja tu vēl joprojām domā, ka spēles ir tikai programmēšana, tad jāsaka, ka novecojis esi. :D

Ne reizi to neesmu apgalvojis, esmu uzsvēris tieši pretējo. Atkal tavi no zila gaisa izrauti pieņēmumi.. Eh, sneik, nekā tu nemācies no savām kļūdām.
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 11:33 am    Post subject:

Nē, Snake, tu ņem (pavēles forma) kopēju manis teikto, nevis izrauj atsevišķus fragmentus.

Jāieinteresē ir ar to, ka mums būs Indago.lv kā vieta, kur cilvēks var iemācīties, līdz ar to, viņš sāks mēroties spēkiem.

Vidējais staiskais skolnieks nezin ar ko sākt un beigt.
Tāpēc, vajag ieinteresēt. Neesmu teicis, ka tas jādara ar spēku.

KAs par dokumentācijām, bubu? Lai no dokumentācijām vien izzinātu kā veidot 3D, zīmēt modēļus, ne nezinu gan.

Nav tie laiki, bubu. Te es runāju par ko citu. Cilvēkus vajag ieinteresēt. Viņi redz, ka rekur Sneikam labs geims. Kā viņš to izveidoja? Kurā kodā to skatīties? Kurā dokumentācijā ir par ragdolls? Pilns internets ar to, fragmenti izmētāti pa visu pasauli. Bet nekur nav parādīts kā sākt no nulles, kas šajā gadījumā ir primārais uzdeums, lai rādītu interesi, ka gamedevs ir super un konkursā neuzvarēs ar pliku programming.

Mēs to visu varam vienkāršot, ja izveidosim 10 lapu (plus, mīnus) apmācību, kā Sneiks tika līdz tam, ka modeļi kustās.

Snake, izmet internetu uz nedēļu no galvas, 8. dienā tev radīsies daudz jaunu ideju un laika tev būs pārāk daudz. Wink
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 11:45 am    Post subject:

Lāčblēdis wrote:
Viena lieta, ko derētu labot, ir katra konkursa sākumā paziņot, kādu balvu saņems uzvarētājs, lai dalībniekiem būtu kaut kas, uz ko cerēt.
Runājot par spēļu programmēšanas apmācībām, kāpēc gan šogad neizveidot arī konkursu apmācību autoriem?

Problēma tāda, ka pirms konkursa to bieži vien ir grūti pateikt. Daļa sponsoru grib redzēt, kā izvēršās konkurss (dalībnieku skaits, popularitāte utt.) pirms dod naudu. Tieši tā man bija ar BRSD.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 11:50 am    Post subject:

Quote:
Ne reizi to neesmu apgalvojis, esmu uzsvēris tieši pretējo.

Tas citāts, ko iepriekš atlasīju, izskatās tiešām aizdomīgs. Wink
Quote:
Jāieinteresē ir ar to, ka mums būs Indago.lv kā vieta, kur cilvēks var iemācīties, līdz ar to, viņš sāks mēroties spēkiem.

Jebkurā gadījumā cilvēki ir jāieinteresē. Bet nevajag censties ieinteresēt to, kuram neinteresē pašam kaut ko veidot.
Quote:
Tāpēc, vajag ieinteresēt. Neesmu teicis, ka tas jādara ar spēku.

Es arī. Spēks pāri internetam tāpat netiek... Very Happy
Quote:
Snake, izmet internetu uz nedēļu no galvas, 8. dienā tev radīsies daudz jaunu ideju un laika tev būs pārāk daudz.

Es idejas varu dabūt 15 minūtēs "pēc pieprasījuma". Very Happy Bet šādi, diemžēl, nevar (t.i. bez interneta). Dažādi mazie projekti iesākti, +vēl skolai daudz darbu..

EDIT: Ja būs pamācības, vajag pavisam noteikti komentārus apakšā, ne citā lapā. Lai vieglāk runāt par tēmu un ieteikt visādus uzlabojumus u.tml.
To pašu manuprāt vajadzētu ielikt @gamedev.lv.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 1:29 pm    Post subject:

EDDY, īsti nesaprotu par ko Tu te cepies - Tev visas iespējas ir rakstīt tutoriālus, tāpat kā jebkuram citam. Indago nevienam to nav aizliedzis un arī cilvēki rakstīja (arī es tai skaitā), diemžēl tā kā viss iet uz priekšu arī šie tutoroliāli pa lielākai daļai ir novecojuši, bet jaunus tā kā nedzird klauvējam.
Ja Tev ir interese vadīt šo tutoriālu sadaļu tad uz priekšu, nav problēmu Indago lapā atjaunot šo sadaļu un Tu varēsi meklēt cilvēkus, kas liks apmācības, meklēs linkus uz dzinējiem ar to aprakstiem, tulkos tos latviešu valodā utt.
Tev atliek tikai viens - pieteikties, ka Tu to darīsi, nevis vaimanāsi, ka nevienam CITAM nav laika, vienkārši dari un cilvēki Tev pateiks paldies.

Kas attiecas par tēmu - es jau Indago noslēgumā teicu, ka katru gadu tas tomēr ir par biežu - mums nav tik daudz labu spēļu ko prezentēt un līdz ar to sponsoru attieksme ir diezgan noraidoša.
Te gan izskanēja viedokļi, ka spēli varot uztaisīt nedēļas laikā un 8 mēnešu nav ko darīt, bet ok, var tak iesniegt šo spēli un arī nedarīt neko atlikušo laiku, tas būs tikai brīnišķīgi!
Izskanēja viedoklis arī par to, ka balva būtu jāzin jau konkursa sākumā, diemžēl arī tas nav iespējams, jo sponsori bieži vien pasaka, ka viņi atbalstīs vai neatbalstīs šo pasākumu tikai redzot kāds būs rezultāts - ja visu gadu Indago vietnē nekas nenotiek, uz pasākumu cilvēki nepiesakās, līdz ar to naudu neviens dot nevēlas. Tādēļ tāds variants, kad dalībnieki iesniedz jau gandrīz gatavu spēli konkursa sākumā, vai vismaz vidū un konkursa gaitā to tikai pieslīpē būtu ideāls no konkursa rīkotāju puses.
Protams, ka arī tas nav iespējams, tādēļ ir šis kompromiss, ka mēs visi gaidām novembri, kad pilnībā ir skaidri vai šogad konkurss notiks, vai pietiks dalībnieku un būs tiem balvas. 2 gadu posms varbūt ļautu pietuvoties tam, ka konkursam pieteiktu arvien gatavākus projektus un Indago iznākums būtu prognozējamāks.
Starplaikos varētu rīkot kaut ko līdzīgi BRSD, minikonkursus un varbūt mēģināt noorganizēt kādu tematisku vakaru ar kādām lekcijām par spēļu veidošanu, tikai baidos par lektoru atsaucību šādam pasākumam, jo tikai ar EDDY ( kā no skices dabūt modeli spēles vidē) un Sneiku5 (gameplay) diez vai pietiks. Varētu jau pieaicināt kādu ārzemju speciālistu, bet diez vai mums visiem pietiks naudas, kaut vai viņa biļetes apmaksai...

Par gada balvas pasniegšanu es pilnībā par, tas varētu būt interesanti un no savas puses pievienojos kādai balviņai no savas puses.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 1:56 pm    Post subject:

Pievienoju indago menu linku - "pamācības", kas ved uz gamedev.lv pamācību sadaļu. Cik vien laiks to atļauj, mēģinu likt tur rakstus no indago arhīva un rakstīt arī pats. Ja ir vēlmes, droši sūtiet rakstus, tiem nav jābūt gariem. Man patīk kā daudzās lapās ārzemēs dara: ir problēma, piemēram, kā uztaisīt animētu cilvēku iekš flash, vienā/divās rindkopās to aprkastam un pamācība gatava. Gan cilvēkiem viegli šādas pamācības lasīt, gan rakstniekiem raksīt, pie tam rakstīšanas procesā nepaspēj pazust interese par tematu.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2009 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 3 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group