dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

par masivam daudzrotlajbiedru lomu spelem :D
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tenjou



Joined: 22 Nov 2005
Posts: 275

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:23 am    Post subject:

Kā tu iedomājies seivot steitu? Saproti, ka to kas ir RAMĀ, pazūd uzreiz kā izslēdz serveri?
Datubāzes lietot ir ērtāk kā parastus failus, daudz dažādu iemeslu pēc. Un Datubāzes izmanto ne tikai, lai saglabātu visu vajadzīgo informāciju, bet pat daudz advancetākām lietām, ko pats sapratīsi, ja turpināsi ar to nodarboties.
Back to top
View user's profile
martinezzz



Joined: 02 Feb 2010
Posts: 42

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:33 am    Post subject:

ja man ir masivs object[] es vinju mierigi varu iekopet faila vai piemeram daudzos failos katram userim saveja ... nesaprtu kur triks




ja man saki labak client - sever - sql

tad es labak client - server - uber cool. txt

4 gb rama domaju diezgan lai kadam 1000 speletaju datus paturetu
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:38 am    Post subject:

Quote:
snake ja gribi macit kadu dzivot noperc kakji !!!

Ja gribi izveidot spēli, tad mācies. Es tevi noteikti mācīt negribu. Pagaidām izskatās, ka atnāci, lai cīnītos par savu viedokli, nevis reāli kaut ko uzzinātu.
Tev jau pateica visu:
Quote:
jātur viss servera atmiņā, un db jāliek tikai persistentā informācija, kad klients logojas ārā, vai paretam kad serveris saglabā savu stāvokli, vai tamlīdzīgi.

--
Quote:
4 gb rama domaju diezgan lai kadam 1000 speletaju datus paturetu

Spēles informāciju arī vajadzēs glabāt. Pietam, augot spēlei un lietotāju skaitam, ko darīsi tad, kad spēlētāja dati būs 1 MB lieli un reģistrējušies būs 6000 lietotāji? Un tev tik ļoti patiks implementēt savu failu formātu? Pff, cilvēki ar reālu pieredzi tev iesaka kaut ko, tu tāpat pa savam...
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle


Last edited by snake5 on Sat Feb 06, 2010 12:45 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Tenjou



Joined: 22 Nov 2005
Posts: 275

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:40 am    Post subject:

Nus lielākā problēma ar failiem ir tāda, ka jamie ir neparskatāmi, grūti modificējami ar laiku. Kur datubāzēm parasti ir tūļi, lai ņemtos viņiem. Otrkārt datubāzes būs ātrākas informācijas meklēšanā par parastu failu handleri, to ņem vērā.
Back to top
View user's profile
martinezzz



Joined: 02 Feb 2010
Posts: 42

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:43 am    Post subject:

es uzdevu jauatjumus kas tur ar tiem sql ... snajemu burvigas (tiesham bez ironijas)atbildes ka pakalja sql labak visu atminja un taa. ..


tachu tu saki kko par realizmu filozofet redziet ko es tur iedomajos putekljus rekinat utt .... atzisti oftopiks ??

(
Bullshits.
Reālisms ir atkritumos izraktu ideju kopums, kuras reprezentē katram cilvēkam viņam pazīstamās sliktās lietas. Kas ir reāls vienam, nav reāls citam. Un ja tu uzskati, ka ierobežojot sevi ar kaut kādiem muļķīgiem aizspriedumiem, piemēram, "šis karavīrs nevar lekt, jo viņam ir pāri 25 kg smagas bruņas", tu kaut ko labu panāksi, tad tu smagi kļūdies.
Kad paņemsi pauzi un liksi mierā shadowmapes, paskaties, vai pasaules labākās MMO spēles ir tiešām reālistiskas.) kaut vines teiktums atiecas uz temu ??


Last edited by martinezzz on Sat Feb 06, 2010 12:49 am; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Visit poster's website
martinezzz



Joined: 02 Feb 2010
Posts: 42

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:48 am    Post subject:

`Nus lielākā problēma ar failiem ir tāda, ka jamie ir neparskatāmi, grūti modificējami ar laiku. Kur datubāzēm parasti ir tūļi, lai ņemtos viņiem. Otrkārt datubāzes būs ātrākas informācijas meklēšanā par parastu failu handleri, to ņem vērā.`


ok sapratu ... tad atstaju db kaa veidu kur saglabat aka useru chatu historiju un citus `lenos` mainogs un kjeros klat sava server<>client izveidei.. kas no manas atminjas pateisno baros kleinitem mutee

tads tech fel protokols esi kko dzirdejis mosh tas butu labs jo shama uSQLite serveris cik zinu sarakstiits...
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:58 am    Post subject:

Nesaprati..
Quote:
useru chatu historiju

šis nu noteikti nebūs vajadzīgs, ja serveri izslēgsi.

Vispār dari tā. Paņem katru lietu, ko taisies glabāt un izdomā, vai tev to vajag glabāt tikai tad, kad notiek spēle, vai vēl tad, kad serveris ir izslēgts. Ja otrais gadījums, tad uz db un varbūt vēl uz spēli pagaidu mainīgo, kuru ik pa laikam saglabā datubāzē. Ja pirmais, tad tikai spēlē..
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
martinezzz



Joined: 02 Feb 2010
Posts: 42

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 11:07 am    Post subject:

sapratu gan !! Twisted Evil Very Happy ok shis jautajums ir ismelts ... tagad mosh kads zin kadu labu tcp tutorjali lai varu uzrakstit server-client saslekshanas posmu
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 11:21 am    Post subject:

Es nesaprotu, kas tev ir svarīgāks. Pierādīt visiem, ka tu kaut ko zini, vai patiešām kaut ko uztaisīt?
Un servera-klienta savienojuma veidošanai tev nevajag TCP tutoriāli. TCP tutoriāli vajag tiem, kas mācās TCP.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
martinezzz



Joined: 02 Feb 2010
Posts: 42

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 11:51 am    Post subject:

es velos lai man palidz ietaupit guglepavadito laiku .... ja zini kadu linku ludzu padalies ja ne ta ne. es jau teicu ka nesmu nekads programers un ka redzi rkstu iesaceju sadalja ja tev liekas ka es te kkadas zinashanas savas paradu tad kljudies ja es domatu ka esmu zinosh es nemuzham neko nejautau foruma !!!


p.s patiesham ustaisits jau ir diezgan daudz rakstu sho speli jau diezgan ilgi taka rezultats bus argi vai velu.


p.s nedoma tik daudz kas man svarigaks vai kads es esmu padoma labak ka es varetu realizet savienojumu ar clientiem. savadak tiesham vieglaka komunikacija ir ar guugli
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 12:30 pm    Post subject:

Quote:
es velos lai man palidz ietaupit guglepavadito laiku

Bīstama attieksme. "Es varu atrast, bet man slinkums meklēt."
http://lmgtfy.com/?q=mmo+server+architecture
Te ir daudz linku.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 1:43 pm    Post subject:

Vecīt, tev ir galīgi šķība izpratne par to visu. Ja tu pie katra servera restarta gribi visu pasauli no jauna sākt (lietotājus, objektu atrašanās, lietotāju topus), tad jā - naher tev datubāze. Bet cilvēki, kas kaut nedaudz draudzējas ar smadzenēm tā nekad nedarītu.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
martinezzz



Joined: 02 Feb 2010
Posts: 42

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 1:43 pm    Post subject:

Very Happy ok sledzam sho topiku snake mani ir apgaismojis !!!


:idea: Idea

Bīstama attieksme.
Es nesaprotu, kas tev ir svarīgāks.
Bullshits.
Uz visu pārējo negribu atbildēt, murgi.
Ej labāk palasi spēļu dizaina teoriju.



Idea Idea
Back to top
View user's profile Visit poster's website
martinezzz



Joined: 02 Feb 2010
Posts: 42

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 1:47 pm    Post subject:

`Ja tu pie katra servera restarta gribi visu pasauli no jauna sākt`


es neko tadu neteicu .... db lai saglabatu game state brizhos kad severis islekts !!!


nenu ar jums jautri katrs tagad naks un stastis cik kas man greizi :D


ja pasaki ka kautkas greizi tad pasaki kas konkreti un kaa tad ir taisni !!! un paskaties vai gadijuma kads pirmstam tojau nav teicis !!!



p.s tad shi ir sadalja iesacejiem vai nav ??
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Sat Feb 06, 2010 2:21 pm    Post subject:

Quote:
db lai saglabatu game state brizhos kad severis islekts

Kā ir taisni? Iedomājies tādu situāciju, kad pazūd elektrība serverim. Visi zaudē savus ieguldījumus spēlē, pusi spēlētāju tu pazaudē. Tāpēc, kad serveris būs izslēgts, būs jau par vēlu. Tāpēc datubāzē viss tiek glabāts tad, kad to uztaisa / izmaina, nevis kad izslēdz serveri.
Quote:
ja pasaki ka kautkas greizi tad pasaki kas konkreti un kaa tad ir taisni !!! un paskaties vai gadijuma kads pirmstam tojau nav teicis !!!

Nomierinies un mēģini saprast to, ka tu mums pagaidām nemaksā par to, lai mēs tulkotu to informāciju, kas ir 100x atstāstīta internetā. Ja pasaka, ka kaut kas ir greizi, tas ir parasti pietiekami, lai ieietu googlē un sameklētu labākus variantus vai pat visu variantu salīdzinājumus. Ja nevari atrast (meklējot, nevis slinkojot), tad vari nākt un kāds iedos keyword'us, pēc kuriem meklēt. Tikai negaidi, lai mēs tavā vietā konspektējam internetā pieejamu informāciju tad, kad atbilde nav dažos teikumos uzrakstāma. Un lūdzu - ja strīdies pretī, tad ar pierādījumiem. Mēs dodam iemeslu, kāpēc kaut kas ir greizi. Ar to parasti pietiek lai atrastu alternatīvu (googlē keywordi <paņēmiena nosaukums> "avoid"/"fix"/tml. <problēma>).
Quote:
p.s tad shi ir sadalja iesacejiem vai nav ??

Gudri iesācēji nesāk ar MMO spēlēm.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group