dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

"Laachausis" vai "Laachpleesis", PartII
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pārējās radošuma izpausmes
View previous topic :: View next topic  

Taisam ko?
"Spriidiiti" (skat.Ice postu)?
0%
 0%  [ 0 ]
"Laachausi"
85%
 85%  [ 6 ]
"Laachpleesi"
14%
 14%  [ 1 ]
Kauch ko citu.
0%
 0%  [ 0 ]
Total Votes : 7

Author Message
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 3:48 pm    Post subject:

Sveicinaati.
Paskatiijos Juusu diskusiju... interesanti.
Man gan nav daudz laika, bet tomeer, ar pireku iesaistiitos, kaadaa shaadaa projektinjaa...
No savas puses varu piedaavaat, Delfi+DelphiX programeetaajs + nedaudz maakslinieks.
Pats kjeepaajos ar Jaunlatvieti, bet esmu iestreedzis, jo pietruukst kompaanijas nobeigumam, vienam kaut kaa neiet...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 3:53 pm    Post subject: >>dzineeji & stuff

IMHO peec skata Diablo, peec iespeejaam :)..nuu, taas mees pashi...a la Fallout? BaldursGate2...nee, vairaak Fallout, jo BG2 ir backgroundi, bet F2 - objekti (tiles, cik noprotu). Arcanum? Bet tur arii vairaak smuku backgroundu, lai gan objekti arii daudz (tajaa editoraa piem.). IMHO bishku ieprieksh jau paviideeja shie jautaajumi. Vispaar mums vajag kopaa izveidot listi ar fiichaam, kaadaam jaabuut tajaa dzineejaa.
>>ra001
Tas, imho, buutu dikti apsveicami.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 3:57 pm    Post subject:

ra001 wrote:
Sveicinaati.
Paskatiijos Juusu diskusiju... interesanti.
Man gan nav daudz laika, bet tomeer, ar pireku iesaistiitos, kaadaa shaadaa projektinjaa...
No savas puses varu piedaavaat, Delfi+DelphiX programeetaajs + nedaudz maakslinieks.


Laipni luugti... pat ljoti... tikai iesaakumam vajag izkristalizeet pashu ideju... taa sakot gribeetos dzirdeet peec iespeejas vairaaku cilveeku viedokljus/piedaavaajumus/idejas u.t.t.

es arii veeleetos pameegjinaat uzbliezt 2D Engine uz Delphi+DelphiX (vai kautkaa liidziiga), jo ir redzeeti pat ljoti sakariigi produkti uz shaadas baazes (diemzheel komerciaali)
Back to top
View user's profile Send e-mail
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 4:13 pm    Post subject:

Nu es cilvaaks bez idejas Laughing
Bet ja nopietni, tad galvenais, lai nav action, tajaa es noteikti nepiedalos - nepavilkshu...
Bet taa ...
Esmu ljooti daudz salasiijies visaadas teoreetiskas literatuuras par speelju izstraadi, visur ir apkaart un apkaart sarakstiitas visaadas gudriibas, liidz beidzot viens taa arii atbildeeja - vispienjemaakais zhanrs speelju iesaaceejam ir istabveida RPG. To visvienkaarshaak realizeet gan programiski, gan maakslinieciski... respektiivi liidziigi game.lv projektam un arii nedaudz manam JL...
Otrs ir ko pasham gribaas.... ir man viens sapnju projekts, tikai deelj taa es iesaaku savas jl seerijas, lai tiktu liidz tam... bet droshi vien tas jau ir cits staasts...
Kas attiecas uz sho te... atceros paaris gadus atpakalj tieshi shaadaa veidaa iesaakaas game.lv projekts - Laachpleesis un tamliidziigi... zheel, ka vinji atteicaas no shiis domas, jo tas ir tiesh tas, kas vareetu pievilinaat - otru Falloutu vai Quaki mums nav iespeejams uztaisiit, ja netiek pieaicinaati lieli liidzeklji, taapeec jaaspiezh uz kaut ko origjinaalu - un kaapeec gan tas nevareetu buut Laachpleesis (nu labi vai Kurbads, stilam nav noziimes Smile )
par 3d jau gandriiz viennoziimiigi tika atmests un tas ir labi, tb doma - uz to ir jaatiecas un ja buus labs speeles sizhets, kaapeec gan arii peec tam neuztaisiit pilniiibaa 3D Laachpleesi?
Manaa uztveree ir galvenais saakums un beigas, pasham man izdevaas kaut ko uzsaakt, bet ar nobeigumu taa shvakaak, kaut jet te izdodos, gan uzsaakt, gan arii pabeigt...
Bet taas visas runas par engineem utt... taas tomeer ir otrshkjiriigas, kaut arii prasa ruupiigu apsveershanu - es savaam speeleem netaisiiju nopietnas engines (ar skriptiem utt), jo ieguldiitais darbs neatmaksaajas nedz laika zinjaa nedz arii ieguutaa kvalitaate nebuutu prasiitaa. Es reiz maaciijos par inzhinieri, tur teica - ja aparaataa viena detalja kalpo 10 gadus, bet cita 1 gadu, tad aparaats darbosies 1 gadu, un nav jeegas izshkiest liidzekljus konstrueet citas detaljas, kas kalpos ilgaak par vienu gadu, tas vienkaarshi sanaak daargi...

oi aizfilozoofeejos es te...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 4:19 pm    Post subject: Bildes

.
Tagad par objektiem. Vienalga vai taisa 2D vai 3D objektus, ir jābūt kādiem attēliem pēc kuriem vadīties (aptuveni), jo spēlei būtu kaut cik jāatbilst tā laika īstenībai, nevar taču zīmēt (vai modelēt 3D) pilnīgi no zila gaisa, tāpēc es no Latvijas Vēstures CD izvilku dažas bildes, lai būtu virglāk zīmēt (modelēt):
Daži tā laika cilvēku attēli:

Šeit arī attēli ar virsaiti un Lāčplēsi, kas cīnās ar Melno bruņinieku:

Šeit dažas ēkas/pilis:

Un šeit viens kauju skats:


Ja vajag vēl kaadas bildes, man ir vēl.
Ja vajag, varu ielikt iekš Gamez FTP?, tikai padodiet ziņu.
.
_________________
ICE ir runājis!


Last edited by Ice on Fri Jan 24, 2003 9:17 pm; edited 5 times in total
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 5:19 pm    Post subject: >>ra001

Kas ir istabveida RPG?

Un jaa, ra001, imho jaataisa engins gan saliidzinoshi nopietns. Un vajag to editoru. Es, piemeeram, saku paldies par to, ka iedomaajos Pahri izveidot peec shaadas sisteemas - tagad nelielas korekcijas ar kodu un tas pats dzineejs ljaus uztaisiit vienkaarshu, prastu kvestinju dienas, divu laikaa. Taapat arii "Laachausa" dzineejam vareetu buut ilgaaka noziime - ja tam ir sakariigs editors, tad kaapeec gan neuztaisiit arii ko citu ar jauniem skriptiem un sparaitiem? PLus, reekjinies, ka bez editora krasi samazinaas potenciaalo skripteetaaju skaits, kas krasi paildzina potenciaalo projekta izstraades laiku, kas mums, rasi, nav krasi vajadziigs.

>>Ice
Labas bildes. Vot shitaas bildes mees taga skataamies dienu un nakti, dienu un nakti, lai atmosfeera ieedas kaulos...
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 7:54 pm    Post subject:

OK, ja labas, tad es visas, kuras esmu atradis (viņas neaizņem pārāk daudz - 1,73 MB), uzlikšu uz FTP. Es tur ieliku direktorijā Laacausis/bildes.
Tie kuriem vajag, lai izšķiro tās, kas varētu noderēt jebkurā spēles izstrādes stadijā, un izmanto.

Lai veicas darbā!
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 7:58 pm    Post subject: >>darbaa?

HMz. Kaadaa darbaa? Mees pat veel iisti neesam noleemushi kas,ko, kaa.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 8:13 pm    Post subject: Re: >>darbaa?

Tas tiesa, taču es mēģinu jau kaut ko darīt (ko nu es māku), lai, kamēr viss vēl nav sadalīts, būtu jau kaut kādi materiāli no kā sākt (tās bildes ir iedvesmai). Tu piemēram jau esi aptuveni ieskicējis spēles ideju (vismaz savu versiju).
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 8:15 pm    Post subject: Noapaljojamies, ok?

Davai noapaljosimies, ok? Tagad ir izaugusi liela putra, kuraa nekas iisti nav skaidrs. vienosimies par tiem tur jautaajumiem - kas?, ko? un kaa?. Ja tas ir "Laachausis", tad kaa tas izskataas? Vai tas ir izometrisks RPG ar reaalistisku paskatu un pasaku moshkjiem? Vai peec principa tas ir haardcore RPG ar nelinearitaati, kas pa visaam viileem iet laukaa, vai arii tomeer sakains (bet toties vienkaarshs) hack`n`slash RPG a la Diablo vai, labaakajaa gadiijuma, BG2. Vai tam zveeram buus dzineejs un editors? Vai ievadfilmu filmeejam? Vai taa izskataas apmeeram taa kaa es piedaavaaju? Saaksim ar atbildeem uz shiem jautaajumiem. Katrs savas atbildes no saakuma -> BUGa, Ice, ra001 un paareejie, ok?
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 8:33 pm    Post subject:

* Nu manis peec var arii SenLatvju teemu nav ne vainas... bet tas taa kaa paviideeja ljoti maz dazhaadas idejas... visi uzreiz piekjeeraas idejai par laachpleesi un bez variantiem (Kurbads/Spriidiitis neskataas)

* Es par:
1) izometrisku (sliktaakajaa gadiijumaa ar viengabalainiem foniem) 2D RPG
2) peec iespeejaam realistiskaaku (mosh mazaak monstru nu bet taadu, lai nebuutu nekaadas veeleeshanaas sastapties kaut ar vienu no jamiem)
3) linearitaati vispaar nafig - jebkuru kvestu var ispildiit jebkuraa laikaa, ka tik tev buutu viss kvestam nepiecieshamais... panjeemi nazi un aivilkies pie galvenaa ljaunaa, ja vareesi tikt jamam klaat un ja tev izdosies vieksmiigi uzbrukt - lieta dariita...
4) editors mapu izveidoshanai ir vienkaarshi letaali nepeiecieshams
5) ievadfilmu vienmeer paspees uztaisiit...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 9:16 pm    Post subject: Re: Noapaljojamies, ok?

Te lūk ir mana vīzija par Lāčausi:

1. varu pateikt ko es nemāku darīt - programmēt (kaut cik normālā līmenī), skriptēt, kaut gan varbūt to es varētu, ja kāds man paskaidrotu ko tas nozīmē un kas tur jādara, jo, cik es sapratu, tas ir rutīnas darbs.

2. tas ko es varētu darīt - zīmēt, izstrādāt idejas, dialogus, varbūt arī modelēt, ja es kaut cik apgūtu kādu no modelēšanas progām, kā arī piedalīties visādās filmēšanās, vai citās darbībās, ja tas būs nepieciešams.

3. Lāčausim jāizskatās kā tanīs eposa bildēs - noteikti cepure ar lāča ausīm, liels zobens, apmetnis, vairogs ar metāla apšuvumu, zilas acis, pusgari gaiši mati, liels, spēcīgs augums, kā arī ass prāts - vārdu sakot ideāls.

4. sižets ir nelineārs, bet reālistisks (pēc iespējas mazāk visādu maģiju). Lāčauša pasaule nav tā ierobežota kā Diablo vai Dungeon Siege, kur praktiski sanāk iet pa vienu, lineāru taku, sastopoties ar lineāri advancētākiem mošķiem. Lāčausis pasaulē pārvietojas brīvi, iet kur grib un dara ko grib (visiem objektiem ir jābūt pēc iespējas ietekmējamākiem - piemēram, ja mēģina nocirst jebkuru koku, tad to arī var izdarīt, ja mēģina nokaut savējo, tad arī to var izdarīt, bet rēķinoties ar attiecīgām sekām), pa ceļam izpildot qvestus, kas pagadās pa ceļam vai arī tos pildot mērķtiecīgi. Vārdu sakot - absolūta brīvība. Neviens qvests nebūtu obligāti jāizpilda. Tomēr galvenais uzdevums paliek viens un tas pats - uzveikt vāciešus, bet kā un cik ilgā laikā to izdara, tas ir katra spēlētāja varā. Spēles panelī blakus varētu būt tāda kā karte, kur parādītos, kur Lāčausis patreiz atrodas u.c. nepieciešama informācija. Lāčplēša pasaule varētu būt Baltija un Baltijas jūras piekraste, bet varbūt vēlāk pasauli varētu paplašināt.

5. noteikti nedrīkst būt hack'n'slash stilā, kad visi qvesti saistās tikai ar nogalināšanu. Qvestiem jābūt dažādiem (bet arī ne tikvien kā "pankūku cepšana" un malkas skaldīšana) un pēc iespējas daudziem. No katras situācijas jābūt vismaz divām izejām, tā lai nebūtu tupiku. Nozīmīgās sižeta vai qvestu izpildes vietās varētu būt rullīši (bet ne tik bieži kā Mafijā).

6. spēles interfeisam jābūt viegli saprotamam, lai cilvēks neizlasījis nekādu manuāli, varētu viegli saprast ko darīt. Ja iespējams, varētu pat uztaisīt tutoriāli. Piemēram, spēlētājam, uzreiz pēc viegli saprotamas pogas "Jauna spēle (vai kā savādāk)" nospiešanas parādītos izvēlne, kur jāievada vārds, jāizvēlas īpašības utt. Zem katras izvēlnes jābūt paskaidrojumam ko tas nozīmē un kam tas vajadzīgs, lai nebūtu jādomā, ko tas vai cits nozīmē. Vārdu sakot pat cirvim jābūt skaidram ko darīt.

7. par dzinējiem un editoriem atļaušos nespriest, jo nejūtos šajās lietās pietiekami kompetents. Savu esmu pateicis - man patiktu, ja spēle vizuāli līdzinātos Robin Hood - The Legend of Sherwood vai Desperados, bet kāds dzinējs tam visam apakšā - man vienalga, lai tik normāli strādātu un nevilktos (mūsu Lāčausim nevajadzētu P4 3,06 GHz un Radeon 9700 Pro). Esmu par 2D spēli, jo manuprāt tās ir mājīgākas nekā 3D spēles, kuras bieži ir "aukstas". Taču tādu 2D, kur ir telpiska izjūta, nevis vienkāršu, plakanu zīmējumu.

8. par filmiņām - vispār tas būtu orģināli, ja rullīšu vietā būtu īstas filmiņas, bet nezinu kā tas izskatītos - varbūt galīgi garām un tad es drīzāk esmu par vienkāršām datoranimācijām.

Tā, īsumā es būtu aptuveni izteicis savu domu!
.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
WiLD



Joined: 19 Jan 2003
Posts: 3
Location: juurmala

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 9:21 pm    Post subject: chats

taa noleemu ka buus visiem vieglaak lemt skatoties chata logaa nekaa klikojot pa forumu Rolling Eyes visi kas saistiiti un grib buut saistiiti laipni luugti uz chat.delfi.lv #laachausis , tur arii vareetu visu apspriest - tomeer taadus kas nedomaa piedaliities speeles izstraadee luugtu netrauceet paareejos Arrow Wink
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 9:45 pm    Post subject: Re: Noapaljojamies, ok?

Ice wrote:
1. varu pateikt ko es nemāku darīt - programmēt (kaut cik normālā līmenī), skriptēt, kaut gan varbūt to es varētu, ja kāds man paskaidrotu ko tas nozīmē un kas tur jādara, jo, cik es sapratu, tas ir rutīnas darbs.

Skripteeshana patiesiibaa ir tas (IMHO) viskrutaakais - tu taisi speeles pasauli - implementee kvestus, veido dialogus utt.. Un nekas sarezhgjiitas tas nebuus (t.i., nedriikst buut). Skripteetaaji principaa saliek to visu, ko paareejie uztaisa, kopaa.
Ice wrote:

4. sižets ir nelineārs, bet reālistisks (pēc iespējas mazāk visādu maģiju). Lāčauša pasaule nav tā ierobežota kā Diablo vai Dungeon Siege, kur praktiski sanāk iet pa vienu, lineāru taku, sastopoties ar lineāri advancētākiem mošķiem. Lāčausis pasaulē pārvietojas brīvi, iet kur grib un dara ko grib (visiem objektiem ir jābūt pēc iespējas ietekmējamākiem - piemēram, ja mēģina nocirst jebkuru koku, tad to arī var izdarīt, ja mēģina nokaut savējo, tad arī to var izdarīt, bet rēķinoties ar attiecīgām sekām), pa ceļam izpildot qvestus, kas pagadās pa ceļam vai arī tos pildot mērķtiecīgi. Vārdu sakot - absolūta brīvība. Neviens qvests nebūtu obligāti jāizpilda. Tomēr galvenais uzdevums paliek viens un tas pats - uzveikt vāciešus, bet kā un cik ilgā laikā to izdara, tas ir katra spēlētāja varā. Spēles panelī blakus varētu būt tāda kā karte, kur parādītos, kur Lāčausis patreiz atrodas u.c. nepieciešama informācija. Lāčplēša pasaule varētu būt Baltija un Baltijas jūras piekraste, bet varbūt vēlāk pasauli varētu paplašināt.

5. noteikti nedrīkst būt hack'n'slash stilā, kad visi qvesti saistās tikai ar nogalināšanu. Qvestiem jābūt dažādiem (bet arī ne tikvien kā "pankūku cepšana" un malkas skaldīšana) un pēc iespējas daudziem. No katras situācijas jābūt vismaz divām izejām, tā lai nebūtu tupiku. Nozīmīgās sižeta vai qvestu izpildes vietās varētu būt rullīši (bet ne tik bieži kā Mafijā).

6. spēles interfeisam jābūt viegli saprotamam, lai cilvēks neizlasījis nekādu manuāli, varētu viegli saprast ko darīt. Ja iespējams, varētu pat uztaisīt tutoriāli. Piemēram, spēlētājam, uzreiz pēc viegli saprotamas pogas "Jauna spēle (vai kā savādāk)" nospiešanas parādītos izvēlne, kur jāievada vārds, jāizvēlas īpašības utt. Zem katras izvēlnes jābūt paskaidrojumam ko tas nozīmē un kam tas vajadzīgs, lai nebūtu jādomā, ko tas vai cits nozīmē. Vārdu sakot pat cirvim jābūt skaidram ko darīt.

7. par dzinējiem un editoriem atļaušos nespriest, jo nejūtos šajās lietās pietiekami kompetents. Savu esmu pateicis - man patiktu, ja spēle vizuāli līdzinātos Robin Hood - The Legend of Sherwood vai Desperados, bet kāds dzinējs tam visam apakšā - man vienalga, lai tik normāli strādātu un nevilktos (mūsu Lāčausim nevajadzētu P4 3,06 GHz un Radeon 9700 Pro). Esmu par 2D spēli, jo manuprāt tās ir mājīgākas nekā 3D spēles, kuras bieži ir "aukstas". Taču tādu 2D, kur ir telpiska izjūta, nevis vienkāršu, plakanu zīmējumu.

Praktiski pilniibaa piekriitu. Nu ja - tas ir taads "Laachausis", kaadu es to iedoaamjos. Vieniigi darbiibas vieta - Livonija, preciizaak. Un tas 4.punkts vispaar kaa naglai uz galvas, imho.
Ice wrote:

8. par filmiņām - vispār tas būtu orģināli, ja rullīšu vietā būtu īstas filmiņas, bet nezinu kā tas izskatītos - varbūt galīgi garām un tad es drīzāk esmu par vienkāršām datoranimācijām.

IMHO ofic filma jaafilmee. POfig kaa tas liksies kopaa, jo tas vien buus inchiigi taisiit shiten taadu fiuminju. Un galvenais ir dabut daudz tautas.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Tue Jan 21, 2003 1:18 am    Post subject: Re: Noapaljojamies, ok?

Kamazs wrote:
IMHO ofic filma jaafilmee. POfig kaa tas liksies kopaa, jo tas vien buus inchiigi taisiit shiten taadu fiuminju. Un galvenais ir dabut daudz tautas.

Man gan nav pofig kā tas liksies kopā, spēlei ir jābūt vienotā stilā, citādi tā izskatīsies baigi amatieriska, itkā katrs būtu savu daļu taisījis atsevišķi, nevis komandā, un manuprāt spēļu taisīšana ir komandas darbs (ja vien netaisa viens).
Ja spēlē labāk iederēsies datoranimācijas nekā īsfilmas, es pilnīgi būšu par datoranimācijām. Taču filmiņas/datoranimācijas manuprāt būtu jātaisa beigās, kad būs skaidrs spēles saturs un raksturs.
_________________
ICE ir runājis!
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pārējās radošuma izpausmes All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group