dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

"Laachausis" vai "Laachpleesis", PartII
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pārējās radošuma izpausmes
View previous topic :: View next topic  

Taisam ko?
"Spriidiiti" (skat.Ice postu)?
0%
 0%  [ 0 ]
"Laachausi"
85%
 85%  [ 6 ]
"Laachpleesi"
14%
 14%  [ 1 ]
Kauch ko citu.
0%
 0%  [ 0 ]
Total Votes : 7

Author Message
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 9:40 am    Post subject: "Laachausis" vai "Laachpleesis", PartII

Paarvaacamies no sadaljas "Jautaajumi.." uz shitejieni. Lai saprastu, kas no kaa kas ceelies, lasaam shito.

Kaadu pollu liekam?

  • "Laachausis" vai "Laachpleesis"?
  • Vajag taadu gaami?
  • Freeware, shareware vai block-buster?
  • etc.

_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons


Last edited by Kamazs on Mon Jan 20, 2003 12:17 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 11:03 am    Post subject:

IMHO iesaakumam varbuut tomeer savaaksim vairaak dazhaadaakus speelju ideju piedaavaajumus... varbuut atradiisies kautkas nu baigi O R I G I N A A L S, kautgan RPG uz latvieshu teiku baazes arii neko... Very Happy
Back to top
View user's profile Send e-mail
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 11:54 am    Post subject:

.
Es atbalstu nosaukumu "Lāčausis", jo tas ir orģinālāks par "Lāčplēsi".
Manupraat daudzas lietas (piem., attēlus) varētu dabūt no citām spēlēm vai vienkārši i-netā. Piemēram, ja nemaldos vecā Tildes Biroja Resources direktorijā bija diezgan daudz bilžu - arī Lāčplēša miniatūra (starp citu - Lāčplēša bildi vajag lielu, vai pietiek ar miniatūru (no dažādām pusēm)?).

Man itkā ir vēl viena ideja - kaut kas līdzīgs Sprīdītim (viduslaikos, 17.gs. (pirātu laikos) vai mūsdienās), kas dodas pasaulē laimi meklēt. Varētu uztaisīt daudzus interesantus qvestus par piedzīvojumu tēmu, kur galvenais varonis apceļo pasauli.
.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 11:59 am    Post subject: >>turpinaam...

Nu, ok. Manu ideju jau zinaat - RPG (with references to Fallout) 12.gadsimta Livonijaa, maximus realisticus, maximaali plashs, nelineaars, smags, nopietns, ar latvieshu tautas pasaku/teiku elementiem + vismaz 5-10 minuushu garu, uzfilmeetu, ievadfilminju. Un paareejos siikumus lasiet sheit -
http://dev.gamez.lv/viewtopic.php?t=4&start=0
http://dev.gamez.lv/viewtopic.php?t=4&postdays=0&postorder=asc&start=15
http://dev.gamez.lv/viewtopic.php?t=16
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 12:03 pm    Post subject:

Ice wrote:
.
Manupraat daudzas lietas (piem., attēlus) varētu dabūt no citām spēlēm vai vienkārši i-netā. Piemēram, ja nemaldos vecā Tildes Biroja Resources direktorijā bija diezgan daudz bilžu - arī Lāčplēša miniatūra (starp citu - Lāčplēša bildi vajag lielu, vai pietiek ar miniatūru (no dažādām pusēm)?).

Nee,nu var jau, bet es absoluuti to neatbalstiitu. IMHO labaaka ne tik smuka, bet speciaali projektam gatavota grafika. Un tad nebuutu arii ierobezhojumu, arii probleemas ar autortiesiibaam nesanaaktu. Citaadi var sanaakt, ka speele ir kolaazha. Tas nu gan ebuutu paaraak labi, njemot veeraa to, ka var tachu uztaisiit labu grafiku. Sliktaakajaa gadiijumaa var 3DMaxaa vai Mayaa uzcept 3D modeljus un tad "nofocheet" tos dazhaados rakursos, ieguustot spraitus.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 12:21 pm    Post subject:

Kamazs wrote:
Nee,nu var jau, bet es absoluuti to neatbalstiitu. IMHO labaaka ne tik smuka, bet speciaali projektam gatavota grafika. Un tad nebuutu arii ierobezhojumu, arii probleemas ar autortiesiibaam nesanaaktu. Citaadi var sanaakt, ka speele ir kolaazha. Tas nu gan ebuutu paaraak labi, njemot veeraa to, ka var tachu uztaisiit labu grafiku. Sliktaakajaa gadiijumaa var 3DMaxaa vai Mayaa uzcept 3D modeljus un tad "nofocheet" tos dazhaados rakursos, ieguustot spraitus.

Nu, OK, vienkārši domāju, ka tā būtu vieglāk un ātrāk - galu galā ir jādomā ne tikai par attēliem (kuru kvalitatīva zīmēšana aizņem daudz laika), bet arī par pašu spēli - koncepciju, dzinēju, interfeisu, qvestiem utt.
Nu, bet, ja tev patīk visu spēles radīšanas laiku sēdēt pie zīmēšanas, tad tik uz priekšu. Galu galā tev arī tas diezgan labi sanāk.

Jā, un kāpēc tu domā, ka 3D progā uztaisītu modeļu spraitošana būtu tas sliktākais gadījums?, manuprāt tas būtu pat labāk, jo modeļi iegūtu tādu kā 3D piesitienu (ar krāsu pārejām).
.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 12:34 pm    Post subject:

Kamazs wrote:
Duh, Ice, es, piemeeram, staavu un kriitu par izometrisku RPG. IMHO shitaadam buutu jaabuut "Laachausim". Man negribeetos redzeet Latvieshu eposa implementaaciju, jo taas sizhetu mees taapat jau gandriiz visi zinaam..IMHO speeles atmosfeerai ir jaabuut smagai - kaa nekaa nav joka lieta - saakas 800 nelaimju gadi. Speeles iznaakumaa jaaparedz iespeeja atbriivoties no juuga, kaa arii izgaazties (pilnveertiigi nobeigumi). Dialogiem arii jaabuut smagiem, bet teelainiem (tur vajadzeetu skripteetaajiem palasiit latvju pasakas, Vecaa Stenedra lieteratuuru etc. attieciigo).

Es gan drīzāk būtu par vieglu, pat uzjautrinošu sižetu, ar "vieglām" krāsām, kā, piemēram, Desperados, jo manuprāt tādu spēli ir vieglāk spēlēt. Nē, nu var jau uztaisīt super traģisku sižetu, bet tādā gadījumā tam jābūt tiešām labi nostrādātam, ar drūmiem rullīšiem pa vidu (kā Mafijā), kas aizrautu sirdi un liktu raudāt! Taču es peroniski labāk spēlētu spēli vieglā, gaišā un jautrā garā!

Par tām pasakām un lugām - var jau kādu iemest, bet ne pārāk gari, jo es, piemēram, negribētu sēdēt pie datora un skatīties pasaku lugu, kurā viena bilde nomaina citu, viens teksts - citu utt. Jābūt samērīgā daudzumā, bet tam, kas tur ir, jābūt kapitāli nostrādātam.
.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 12:51 pm    Post subject: >>3D

Huh, zinu, ka daudzi (tai skaitaa Game.LV ) labpraat izmanto shaadu tehniku, tachu personiigi man taa ne visai patiik. Lai gan shajaa gadiijumaa tas laikam arii buutu reaalaakais. 3D vienmeer patiesiibaa ir taads.."kantains"... Duh, vnk man ir neizskaidrojams ienaids pret 3D nenjemiet veeraa, ja piesakaas 3D modelju autori un vinji var piedaavaat pietiekami reaalistiskus objektu modeljus un pietiekamaa daudzumaa (koki, maajas, cilveeki, dziivnieki) - kaapeec ne, galvenais ir grafikas kvalitaate.
Ice wrote:
Nu, OK, vienkārši domāju, ka tā būtu vieglāk un ātrāk - galu galā ir jādomā ne tikai par attēliem (kuru kvalitatīva zīmēšana aizņem daudz laika), bet arī par pašu spēli - koncepciju, dzinēju, interfeisu, qvestiem utt.

Tas nemaz nebuutu vieglaak, jo, imho, nemaz tik vienkaarshi nevar atrast tieshi taadus spraitus, kaadus mums peec sizheta vajag. Un...ja es taisu speeli, tad es to es gribu uztaisiit Speeli. Tas noziimee - ar skatu uz moderno speelju liimeni. Es nevaru nopietni straadaat pie kaada pasaakuma, ja tam nav lielu ambiiciju, tjip, taa pat vien. Nee, nu taa arii varu, tachu taadaa gadiijumaa es to daru viens pats. Tachu, imho, "Laachpleesim"/"Laachausim" buutu jaabuut kaut kam, kas iet ciiniities kvalitaates zinjaa vismaz ar "123" razhoto "MagsunNiks". Jaa, vareetu jau saakt ar mazaam un vienkaarshama speeleem, bet...kaapeec nesaakt ar lielaam un sarezhgjiitaam? Un dev.gamez.lv ir lielisks priekshnosaciijums lielas un nopietnas speeles izveidei - mees varam samekleet komandu, kas sastaav gan no maaksliniekiem, gan programemetaajiem, gan skanju inzhenieriem - varu dereet, ka Latvijaa vien ljoti daudz cilveeku labpraat uzrakstiitu muuziku kaadai speelei, noteikti ir cilveeki, kas buutu ar mieru paraadiit savas speejas spraitu ziimeeshanaa un taadejaadi paliidzeet tapt latvieshu speelei. Un, galu galaa, tas tachu ir arii CV prieksh vinjiem. Taa kaa, ja taisam, tad ar maksimaalu iespeejamo tvaiku.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 12:56 pm    Post subject:

Ice wrote:
Jā, un kāpēc tu domā, ka 3D progā uztaisītu modeļu spraitošana būtu tas sliktākais gadījums?.


Pienjemsim, ka laach-ausis/-pleesis var tik nostaadiits 8 (vai pat vairaak) lenjkjos un katras darbiibas animaacijai ir pienjemsim 10 kadri, tas noziimee, ka vienai darbiibai vajadziigi 80! ziimeejumi - turklaat animaacijai jaabuut "pluustoshai" visos virzienos... cik buus darbiibu? - daudz!

Ja ziimee ar roku - pamatiigs darbs, ja lieto 3D
lielaaks chakars izveidot modeli, bet tad tikai jaaveido animaacijas - un nav jaauztraucas, par to cik daudz lenjkjos laach-ausis/-pleesis varees pagriezt

Ice wrote:
manuprāt tas būtu pat labāk, jo modeļi iegūtu tādu kā 3D piesitienu (ar krāsu pārejām).

Nedaudz pastraadaajot grafiskajaa redaktoraa var sho piesitienu uzlikt arii ar roku ziimeetajiem un sho piesitienu nonjemt 3D modeleetiem
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 12:59 pm    Post subject: >>sizhets

Nu OK, teiksim taa - ne tik ljoti smagu, bet, saciisim, episku. Jo temtika jau kaa reiz ir atbilstosha, bet man negribeetos redzeet kaarteejo "jautro" parodiju par "Laaachpleesha" piedziivojumiem. Vareetu saciit - atmosfeerai jaabuut reaalistiskai - ne jau visu laiku mums tak ir suudigi dziivee un episki, speelee jaabuut taadai kaa dziive - episki momenti mijas ar jautriem piedziivojumiem etc.. Un par taam lugaam - es domaaju, ka skripteetaajiem taas jaapalasaas, lai iedziivotos to runas veidaa, izteiksmee, atmosfeeraa - atmosfeera - ir ljoti svariigs priekshnoteikums. Speelee jaiekljauj attieciigie elementi no latvieshu tauats pasakaam - piem., ejot no Reeveles uz Riigu varonim uzbruuk sum,purnju bars vai vinjam ir iespeeja uzcelt nogrim,ushu pili etc..
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 1:01 pm    Post subject: Re: >>3D

Kamazs wrote:
3D vienmeer patiesiibaa ir taads.."kantains"... Duh, vnk man ir neizskaidrojams ienaids pret 3D nenjemiet veeraa, ja piesakaas 3D modelju autori un vinji var piedaavaat pietiekami reaalistiskus objektu modeljus un pietiekamaa daudzumaa (koki, maajas, cilveeki, dziivnieki) - kaapeec ne, galvenais ir grafikas kvalitaate.


Cik es sapratu runa gaaja tieshi par charakter tipa objectu ziimeeshanu (tiem kuriem vajag LJOTI daudz ziimeejumu) respektiivi sataisiit 3D modeli paardzen uz 2D un peec vajadziibas pieredigjee ar kaadu editoru...

foni, gan vareetu tikt pilniibaa 2D ziimeeti...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 1:23 pm    Post subject:

Kamazs wrote:
Tas nemaz nebuutu vieglaak, jo, imho, nemaz tik vienkaarshi nevar atrast tieshi taadus spraitus, kaadus mums peec sizheta vajag. Un...ja es taisu speeli, tad es to es gribu uztaisiit Speeli. Tas noziimee - ar skatu uz moderno speelju liimeni.

Tieši tā - ar skatu uz moderno spēļu līmeni, bet manuprāt tava moderno spēļu izpratne ir apstājusies pie Fallout 2, kurš sen jau ir novecojis. Lielākā daļa moderno spēļu ir būvētas uz jau esošiem, sevi pierādījušiem dzinējiem (piem., Quake III, Age of Empires), tāpēc es domāju, ka arī Lāčausis jābūvē uz jau esoša dzinēja (es jau piedāvāju savu variantu - like Desperados), jo labāku dzinēju mēs šā vai tā neuztaisītu.
Kamazs wrote:
Jaa, vareetu jau saakt ar mazaam un vienkaarshama speeleem, bet...kaapeec nesaakt ar lielaam un sarezhgjiitaam? Un dev.gamez.lv ir lielisks priekshnosaciijums lielas un nopietnas speeles izveidei - mees varam samekleet komandu, kas sastaav gan no maaksliniekiem, gan programemetaajiem, gan skanju inzhenieriem - varu dereet, ka Latvijaa vien ljoti daudz cilveeku labpraat uzrakstiitu muuziku kaadai speelei, noteikti ir cilveeki, kas buutu ar mieru paraadiit savas speejas spraitu ziimeeshanaa un taadejaadi paliidzeet tapt latvieshu speelei. Un, galu galaa, tas tachu ir arii CV prieksh vinjiem. Taa kaa, ja taisam, tad ar maksimaalu iespeejamo tvaiku.

Var jau tiešām savākt īstu profesionāļu komandu, kas pārstāvētu labākos Latvijas programmētājus, datoranimatorus, mūziķus, ..., taču baidos, ka viņi nebūt negribēs strādāt par velti kā mēs, un rezultātā spēles izmaksas augs. Rezultātā noteicēji vairs nebūsim mēs, bet gan nauda un profesionāļi, un šis projekts izslīdēs mums no rokām. Ja mēs piesaistām kādus profesionāļus, tad tikai uz noteikumu, ka tas ir brīvprātīgs ieguldījums Latvijas datorspēļu attīstībā, bez atlīdzības, autortiesību apmaksām (piem., par spēlē izmantoto mūziku) utt.

P.S: esmu par to lai fonus zīmē 2D (uz papīra un pēc tam ieskenē), bet objektus vispirms uztaisa 3D, bet pēc tam pārdzen uz 2D atkarībā no vajadzīgā rakursa. Tas jau būtu profesionālāk nekā visu taisīt 2D!
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 1:39 pm    Post subject: >>speelju attiistiiba apstaajusies pie Fallout2

Pirmkaart, nevar saciit, ka F2 buutu novecvojis. Jaa, pec gadiem jaa, tachu tik smalki izstraadaatu pasauli neviens (iznjemot Morrowindu) nav uzcepis peec tam. Un piesaukt Age of Empires vai Desperados kaa etalonus gluzhi nevajadzeetu, jo, lai gan buudamas labas un populaaras speeles, taas tomeer ir diezgan vienkaarshas savaa idejaa, principaa, lineeras - taas es nesauktu par modernaam speeleem. (Un, kaarteejoreizi - IMHO.) Bet QuakeIII pats jau ir novecojis un ir shedevrs pavisma citaa laucinjaa. Sho speelju dzineeji taatad buus tikpat...nu taadi pshi kaa speeles (vai arii tos naaksis paredigjeet). PLus, nemaz arii nav tik vienkaarshi legaali dabuut tadu dzineeju.
Ice wrote:
arī Lāčausis jābūvē uz jau esoša dzinēja (es jau piedāvāju savu variantu - like Desperados), jo labāku dzinēju mēs šā vai tā neuztaisītu.

Uztaisiitu gan. Pirmkaart, ar shitaadu attieklsmi toch neuztaisiitu. Bet tu domaa, ka vinji tur ir baigie krutaki, tie programmeetaaji? Programma paliek programma, lai arii kas vinju taisiitu, tas noziimee, ka jebkuram muullapam ir pilnas iespeejas uzrakstiit labaaku programmu. BilsGetes pats arii saaka no garaazhas, ne? Otrkaart, pasaki man luudzu, kaadeelj nevareetu uzrakstiit labaaku dzineeju? Kas ir dzineejs? Programma. Kas ir programma? Algoritms paartulkots kaut kaadaa programmeeshanas valodaa. Un ja es jau tagad zinu algoritmu (nu OK, varu iedomaaties), kas, imho ir labaaks par vinju algoritmiem, man atliktu to tikai paartulkot prog.valodaa. Izmantot jau esoshus dzineejus? Tad mees taisiisim vienkaarshi speeliiti, kas nepaliks atminjaa ne ar ko citu, kaa vieniigi divaam lietaam - 1)liidziiga tai untai speelei (klons); 2)latvieshu taisiita. Bet es taadu negribu, gribu taadu, ar kuru vareetu saliidzinaat. Citaadi nav veerts.
Ice wrote:
Var jau tiešām savākt īstu profesionāļu komandu, kas pārstāvētu labākos Latvijas programmētājus, datoranimatorus, mūziķus, ..., taču baidos, ka viņi nebūt negribēs strādāt par velti kā mēs, un rezultātā spēles izmaksas augs. Rezultātā noteicēji vairs nebūsim mēs, bet gan nauda un profesionāļi, un šis projekts izslīdēs mums no rokām. Ja mēs piesaistām kādus profesionāļus, tad tikai uz noteikumu, ka tas ir brīvprātīgs ieguldījums Latvijas datorspēļu attīstībā, bez atlīdzības, autortiesību apmaksām (piem., par spēlē izmantoto mūziku) utt.

Es nebiju domaajis taadus profesionaaljus, bet tos, kuriem animacija, ziimeeshana, skanju ierakstu veidoshana ir hobijs un taadus, kuri iebrauc pasaakuma - tb - taa idejaa. Es nerunaaju par komerciaalu projektu (jo tad es runaatu bik savaadaak.) . Tici man, Latvijaa ir cilveeki, kas labpraat paliidzeetu un shaada speele vinjiem ir sava veida treninjsh, kvalifikaacijas celshana etc.. Kaapeec vispaar Zigmaars izveidoja shito saitu vai gamez.lv? Nedomaaju, ka tas bija taads dikti komerciaals projekts, tas bija vrodje "Laachausis".

PS. Es jau izteicu to savu domu par pasauli, kas sastaav tikai no objektiem. Tas noziimee, ka tad arii taa visa ir jaataisa ar 3D.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 1:53 pm    Post subject:

Ice wrote:
domāju, ka arī Lāčausis jābūvē uz jau esoša dzinēja (es jau piedāvāju savu variantu - like Desperados), jo labāku dzinēju mēs šā vai tā neuztaisītu.

Ok piedaavaa konkreetu dzineeju, ko tieshaam var dabuut... Desperados dzineejs ir publiski pieejams?

Ice wrote:
Var jau tiešām savākt īstu profesionāļu komandu, kas pārstāvētu labākos Latvijas programmētājus, datoranimatorus, mūziķus, ..., taču baidos, ka viņi nebūt negribēs strādāt par velti kā mēs, un rezultātā spēles izmaksas augs. Rezultātā noteicēji vairs nebūsim mēs, bet gan nauda un profesionāļi, un šis projekts izslīdēs mums no rokām.

Tatad freeware opensource variants... Very Happy
Back to top
View user's profile Send e-mail
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Mon Jan 20, 2003 3:44 pm    Post subject:

.
Es pieminēju Age of Empires II un Quake III tikai tāpēc, ka uz to dzinējiem ir taisītas ne mazums spēles. Par Desperados dzinēja pieejamību es nezinu.

OK, pārliecinājāt, ja jaataisa jauns dzineejs, tad taču viņam ir jābūt kaut cik līdzīgam kādam citam dzinējam - juus vareetu pateikt aptuveni kaadam (varētu minēt līdzīgas spēles).

Un, jaa, es domaaju tam jaabuut freeware opensource variantam, bez kaadas komercijas.
.


Last edited by Ice on Mon Jan 20, 2003 4:18 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pārējās radošuma izpausmes All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group