dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Kur meklēt programmētāju intensīvam spēļu projektam?
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Meklēju sadarbību
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Andza



Joined: 20 Jan 2003
Posts: 44
Location: In Ikskile was the first stone building in all Baltija.

PostPosted: Thu Oct 07, 2010 7:32 pm    Post subject: Kur meklēt programmētāju intensīvam spēļu projektam?

Tātad man ir iespēja dabūt investīcijas sociālās spēles izveidei, un es labprāt to darītu, taču ir nosacījums, ka šis projekts ir jāveic 2 mēnešos.

Es praksē zinu, ka tas, lai arī nav viegli, ir iespējams, ja ir laba komanda un tiek intensīvi strādāts. Taču te parādās jautājums, kur vispār meklēt programmētājus?

Manas pašreizējās aplēses par to, kas man ir vajadzīgs, ir šādas:

vajadzīgi 2 programmētaji: abiem vajadzētu pārvaldīt Flash AS3 un vismaz vienam vajadzētu labi pārzināt datubāzes (PHP, MSQL) backenda kodēšanai.

Vai ir vispār kādas idejas, kur var meklēt potenciālos komandas dalībniekus? (sludinājumi internetā? Sludinājumi augstkolās? Caur paziņām?)

Es nevaru cerēt uz pieredzējušiem profiņiem, jo nevarēšu piedāvāt konkurētspējīgu atalgojumu, salīdzinot ar kaut kādiem lielajiem uzņēmumiem. Drīzāk runa ir par entuazistiem, kuri ir gatavi intensīvi strādāt pie projekta 2 mēnešus, bet kuriem ir gana kaut kāda iepriekšēja pieredzes bagāža, jo bez tās 2 mēnešos nepaspēt.

Kādam ir kādi ieteikumi, padomi, kur mēģināt, un ko noteikti nav vērts mēģināt?
_________________
Atmosfeera ir nepraatiigi svariiga, kad es jums saku!
Back to top
View user's profile
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Thu Oct 07, 2010 8:43 pm    Post subject:

Es pats arī veselu gadu aktīvi meklēju tādus cilvēkus (tieši AS3). Nointervēju un iedevu pārbaudes laiku, bet tā arī neviens neatbilda ne tuvu šādām prasībām. Face it - visi labie programmētāji (tieši AS3 speciālistu (lasi, ar lielu pieredzi un prasmēm) gan Latvijā nav daudz) jau ir iesēdušies LV lielākajos uzņēmumos, tie programmētāji, kas nekur nestrādā lai uzdod sev jautājumu - "kāpēc viņi nekur nestrādā."
Protams, novēlu tev veiksmi, iespējam, ar ļoti lielu algu izdosies kādu pārvilināt. Man neizdevās.
PS. Mums jau sen ir noticis tas, par ko šobrīd uztraucās Lietuva - IT krīze.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Thu Oct 07, 2010 8:56 pm    Post subject:

Vienu brīdi apsvēru iespēju iepirkt kodu no Indijas. Tur cilvēki strādā ātri (salīdzinoši lēti - es gan nezinu, kāda ir situācija šobrīd), bet nekvalitatīvi. Daudz laika būs jāiegulda projekta uzturēšanā, bet vismaz būs ātrs kick-off.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 5:55 am    Post subject:

Quote:
Vai ir vispār kādas idejas, kur var meklēt potenciālos komandas dalībniekus?

Lai cik smieklīgi nebūtu, šī jautājuma apgriezto versiju bieži (ne tikai šajā nozarē) jautā darba meklētāji. Tāpēc vien ir vērts pamēģināt to pašu sludinājumu ielikt - viņu nav daudz.
Quote:
Sludinājumi augstkolās?

Ja vien šeit nav kaut kādā maģiskā veidā viss atšķirīgs no citām valstīm, augstskolās vēl diezgan zaļi daudzi un vairāk uztraucas par mājasdarbiem, ne par sarežģītām dizaina problēmām vai ko tādu.
Quote:
Drīzāk runa ir par entuazistiem

Gan jau kādā programmētāju forumā vismaz kādu cerību varēsi atrast.

Vēl viens variants ir ļoti sīkās daļās sadalīt darbu un meklēt vairākus ne tik labus programmētājus, tomēr kaut kā nešķiet, ka sociālā spēle turēsies kopā bez pieredzes tās veidotājiem.. :/
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Andza



Joined: 20 Jan 2003
Posts: 44
Location: In Ikskile was the first stone building in all Baltija.

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 8:33 am    Post subject:

Zaļums pats par sevi nav lielākā problēma (mācību prioritāte gan varētu būt). Ja cilvēks ir saprātīgs, entuazistiks un centīgs, tad lietas var apgūt procesā.

Quote:
Vēl viens variants ir ļoti sīkās daļās sadalīt darbu un meklēt vairākus ne tik labus programmētājus, tomēr kaut kā nešķiet, ka sociālā spēle turēsies kopā bez pieredzes tās veidotājiem.. :/


Nope, šī noteikti ir briesmīga ideja. Tas parasti noved tikai un vienīgi pie dizāstera. Menedžēt kaudzi cilvēku, kuri mēģina salipināt kaut ko kopā bez iepriekšējas sadarbības pieredzes, nebūtu veiksmīgs plāns.
_________________
Atmosfeera ir nepraatiigi svariiga, kad es jums saku!
Back to top
View user's profile
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 12:05 pm    Post subject:

Andza wrote:
Zaļums pats par sevi nav lielākā problēma (mācību prioritāte gan varētu būt). Ja cilvēks ir saprātīgs, entuazistiks un centīgs, tad lietas var apgūt procesā.

Ar zaļiem cilvekiem nedabūsi to gatavu 2 mēnešos. Man pašam gamedev pieredze ir ap 7 gadiem, AS3 pieredze - 4 gadi, pārāk zaļš neesmu, bet tagad topošais projekts jau ir ievilcies uz 3 mēnešiem.
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 12:52 pm    Post subject:

Quote:
Zaļums pats par sevi nav lielākā problēma (mācību prioritāte gan varētu būt).

Es īpaši nopietni (vismaz pirmā iespaida ziņā) neskatos uz tiem, kuri visas savas prasmes samācījās (vai taisās samācīties) tikai augstskolā. Pirmkārt - viņi nav pieredzējuši, otrkārt - nav īpaši labvēlīgas attieksmes pret darbu (nav ne tuvu entuziasti, vairāk - vieglā ceļa meklētāji, kuri komandās negrib strādāt), treškārt, no tā, ko esmu lasījis - augstskolu mācību kvalitāte ir domāta "koda mērkaķiem" - tiem, kuriem uzdod primitīvus darbus un tikai jāatraksta tas, ko viņiem prasa.
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bulkano



Joined: 22 Apr 2009
Posts: 39

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 1:17 pm    Post subject:

snake5 wrote:
augstskolu mācību kvalitāte ir domāta "koda mērkaķiem"

RTU taa ari ir, vismaz pirms n gadiem taa bija Smile
Back to top
View user's profile
Andza



Joined: 20 Jan 2003
Posts: 44
Location: In Ikskile was the first stone building in all Baltija.

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 1:19 pm    Post subject:

Quote:
Man pašam gamedev pieredze ir ap 7 gadiem, AS3 pieredze - 4 gadi, pārāk zaļš neesmu, bet tagad topošais projekts jau ir ievilcies uz 3 mēnešiem.


Es nešaubos, ka pie "Duke Nukem Forever" arī strādāja cilvēki ar daudzu gadu pieredzi, nevis zaļknābji, bet tas viņiem nepalīdzēja.

Anyway, pretējais piemērs. To pašu zivju spēli 2,5 mēnešos uztaisījām ar tikai vienu puspieredzējušu Flash AS2 programmētāju, kurš mācījās on the fly un paralēli pildīja savus tiešos pienākumus (otrs programmētājs vispār tikai back-endu taisīja un arī uz pusslodzi).

Tā kā es nešaubos, ka pieredze un zināšanas visu ļoti stiprina, bet nav obligāti noteicošais faktors tam, cik ātri kaut kāds projekts tiek realizēts.
_________________
Atmosfeera ir nepraatiigi svariiga, kad es jums saku!
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 3:09 pm    Post subject:

snake5 wrote:
augstskolu mācību kvalitāte ir domāta "koda mērkaķiem"

Atkarigs no augstskolas. LU māca arī ļoti labi teoriju & matemātiku. Nevajag vispārināt lietas, kuras nezini.
Protams, viemēr arī augstskolās gadās tādi, kuriem galvenais izbraukt cauri, nevis iemācīties. Bet nevajag tāpēc teikt, ka tur neko nevar iemācīties.
Back to top
View user's profile Send e-mail
snake5
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 27 Jun 2007
Posts: 2590

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 3:20 pm    Post subject:

Quote:
Nevajag vispārināt lietas, kuras nezini.

Neapstrīdu to, ko tu saki, vienkārši pastāstīju par to, ko esmu lasījis. Btw, tas nav mans vispārinājums. No viena informācijas avota paņēmu.

Quote:
To pašu zivju spēli 2,5 mēnešos uztaisījām ar tikai vienu puspieredzējušu Flash AS2 programmētāju, kurš mācījās on the fly un paralēli pildīja savus tiešos pienākumus (otrs programmētājs vispār tikai back-endu taisīja un arī uz pusslodzi).

Tie 2 programmētāji nav iespējamie palīgi šī projekta veidošanā?
_________________
"There are two choices here: "looks good" and "realism"." -- Paul Nettle
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Andza



Joined: 20 Jan 2003
Posts: 44
Location: In Ikskile was the first stone building in all Baltija.

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 5:32 pm    Post subject:

Nope, nav.
_________________
Atmosfeera ir nepraatiigi svariiga, kad es jums saku!
Back to top
View user's profile
serioussam909



Joined: 15 May 2006
Posts: 92

PostPosted: Fri Oct 08, 2010 8:06 pm    Post subject:

Quote:
augstskolu mācību kvalitāte ir domāta "koda mērkaķiem"

Par RTU 100% piekrītu - tas ko mums tur mācīja ir vēl zem mērkaķa līmeņa...
Back to top
View user's profile
Himself
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 87
Location: Rīga

PostPosted: Sun Oct 10, 2010 9:30 pm    Post subject:

Es nesen strādāju pie līdzīga projekta flash+facebook un phpmysql, kas tos abus satur kopā. Tāpēc man ir ļoti personīgi iemesli nepiekrist Elvmanam un teikt Andzam, ka viss būs labi.

Mūsu projektā bija 2 pilna laika programmētāji un autsorsēts dizains. Flašu taisīja viens pats cilvēks, bez priekšzināšanām par programmēšanu. Pāris nedēļas, negulētas naktis pēdējā nedēļā. Viss sanāca lieliski. Motivāciju radīja personīga finansiāla atbildība - failure was not an option. Pats galvenais, nevienam neteikt, ka nekas tāds iepriekš nav darīts.

Es uzskatu, ka Tev vajag ņemt iesācējus, kas cērt kaut ko no programmēšanas (to pašu phpmysqlhtmljs) - iemācīties ir sīkums. Neuzskatu, ka šādu spēļu lietotājam ienāks prāta, ka spēli radījuši cilvēki bez priekšzināšanām. Kamēr spēles grafiku veidojis profesionālis un geimplejs ir pārdomāts.
_________________
Paldies
Back to top
View user's profile Send e-mail
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Sun Oct 10, 2010 10:00 pm    Post subject:

Ok, tev veicas, Himself. Vari parādīt rezultātu?
_________________
long time; /* know C */
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Meklēju sadarbību All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group