dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Legal stufff
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Spēļizstrāde Latvijā
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 8:01 pm    Post subject: Legal stufff

Mani interesee paaris lietas - pareizaak viena jo iipashi - taa kaa izmantoju Delphi gameDEVam pagaidaam, ir zinaamas probleemas ar legalitaati. Ja izmantoju C++, tad man jau vesela kaudze ar bezmaksas kompaileriem, IDE u.c. stuffs, bet taa sagadiijies, ka ir svariigas lietas palikushas uz DELPHI baazes un iisti atmest negribu. Freepascal nav alternatiiva, jo izmantoju visaadus custom wraperus [ja rakstiitu pa tiesho, tad ne jau pacal bet uzreiz C/C++]. Tagad praatoju - kaadu legaalu DELPHI versiju man vajag, lai nokompileetu gatavas exe-s ar mieriigu sirdi? Lai vareetu izplatiit executaabljus[par navdu] nesatraukaajoties par likumsargiem.

Apluukoju visaadas lietas, tur bija DELPHI maajai un DELPHI juridiskaam personaam, cenas atshkjiiraas dramatiski. Jautaajuma buutiiba - lai es buutu legaals, man [vienam cilveekam] vajag juridiskas personas licenci vai pietiek ar home-user liimeni?

Vai arii vispaar par neko satraukaajos - neviens neuzshkjeerzh exes un nepeeta ar ko jamaas kompileetas? Man ir pieejamas legaalas DELPHI versijas, bet ... nu mans vaards tur licencees neparaadaas anyways..vaardsakot, te driizaak jurista paliidziibu :).
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 8:13 pm    Post subject:

Ja tu domā Delphi Personal, tad tas ir "for noncommercial applications-and program". Tā ka nāksies mērķēt uz Professional.
Back to top
View user's profile Send e-mail
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 7:22 pm    Post subject:

Man vienmer ir bijis liels jautajums - Kaa?

Kaa vinji (lai ari kas tie vinji butu) var pateikt ka es esmu kompilejis savu exe'iti ar nelegalu kompileri?
Back to top
View user's profile Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 7:29 pm    Post subject:

Katrs kompilators tavaa exe atstaaj ljoti daudz informaacijas, par kuru tu nemaz nenojaut. Nesen te taks bija veel taads threads, kur kaads teica, ka gandriiz atverot jebkuru speeles exe ar notepad tur rakstiits, ka tas kompileets ar VisualC++. Nu taa buutu taa uzkriitoshaakaa dalja, ko laikam var ari apiet, bet tik un taa tur paliek ljoti daudz kaa cita. Pienjemsim jebkurai windows programmai kompilators automatiski pieliek klaat arii dos programmu, kas vienkaarshu dosaa uzraksta, ka taa ir win proga, un dos neies. Gluzi taadaa pashaa veidaa noteikti kompilators atstaaj zinjas par sevi.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 7:32 pm    Post subject:

elvman, visvienkaarshaakais veids ir paluugt uzraadiit licenci. Ja esmu juridiska persona, tad kaut kas liidziigs BSA ierodas un paluudz paraadiit licences visam softam ko lietoju.

Par laimi, manaa gadiijumaa licenci vinji luugt iisti nefar..vismaz es ceru. Atliek variants - pārbaudīt exi. Man jau tā domāt, ka pie katras kompilācijas iekļaut info par DELPHI, uz kura tiek kompileets, diez vai vareetu buut probleema. Pie tam, domaaju, cilveeki ir gana viltiigi, lai informāciju paslēptu aiz tik vieltīgiem hex-iem,ka saprast nevarētu vai tā atmiņas adrese vai informācija par tavu DELPHI [pieņemot, ka exi dezasamblē vai aplūko ar kādu HexEditoru]. Tas arī mani neeedaudz biedē.

Nu jā, professional..a zin cik tāds maksā..:)
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 9:30 pm    Post subject:

GiGa wrote:
Katrs kompilators tavaa exe atstaaj....

Cik saprotu infromaacija tiiek saglabaata tikai par kompileri nevis par IDE, un ir tacu pieejams ms c++ komandrindas kompileris par briivu, taa ka es neredzu probleemu, un ja godiigi taa exe uzskeersana izklausaas vairaak peec zinaatniskaas fantastikas. Vismaz kaut kaadi konkreeti gadiijumi nau dzirdeeti.
Kamaza teiktais par BSA ir daudz reaalaaks, bet atkal jau, ja es iestaastu vinjiem ka viss mans darbs ir tapis ar bezmaksas programmaam un , hmm, ja reiz taa tad, paraadu arii kompiiti kas ruuc uz vienaam GNU licenzeem (iznemot logus:), tad, cik dzilji vini ir gatavi peetiit, un cik dzilji tas vispaar var tikt izpeetiits? Interesanti buutu uzzinaat kaada speciaalista viedokli.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 10:54 pm    Post subject:

Speciaalists gan neesmu, bet manliekas nav nekaadu probleemu tavaa exee ielikt visaadu infu i par kompilatoru i par IDE. Nu, ja tu galeejo variantu kompileesi ar bezmaksas comand line kompilatoru, tad gan shie nekur nevar piesieties...
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 11:23 pm    Post subject:

Bet vai tam ir reaali pieraadiijumi, kaads ir atradis konkreetu textu ieksh exes. Peec manas sapratnes seit driizaak var but runa par kaut kaadu iipasho kompilera parakstu - kaadaa kaartiibaa tas paarveersh kodu mashiinkodaa, vai kaut kaa taa. Un ja taa tad attieciigi to vairs nevar tik viegli paarbaudiit, t.i. ir vajadziigi speciaalisti no no microsofta, utt.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BHC
Guest





PostPosted: Fri Aug 13, 2004 1:12 am    Post subject:

Es uzskatu, ka nav pamats uztraukties. It īpaši sī plus plus programmētājiem.
Šaubos, vai BSA darbiniekiem ir attiecīgā kvalifikācija, lai noteiktu, ar kuru kompilātoru aplikācija iraid kompilēta. Attiecīgie baiti, kas sniedz informāciju par kompilātoru var tikt nomainīti/aizvietoti vai dzēsti, nāksies pameklēties gūglē vai parunāties advancētākos ārzemju-forumos, lai uzzinātu dotajam kompilātoram, kurā vietā atrodas šī informācija. Protams, katram ir specifika mašīnkoda veidošana, bet tas nav tāds arguments, lai apliecinātu binārā faila piederību citam kompilātoram.
Executables netiek uzšķērstas, paņem kādu atdvancētu hex-viewer'i un lūkojās, reidigē, aizvieto, uttutjmp.Smile
Back to top
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 8:47 am    Post subject:

Ja Tu taisies savus gamus tirgot, tad vajadzeetu tomeer iegaadaaties kadu licenci, tomeer Tu pelni naudinju. Ja taisi speeles freewae, postware un veel kaut kaadu ware (iznjemot shareware), tad lieto Delphi 5 Personal, kas ir bez maksas nekomerciaaliem meerkjiem. Protams, ka neviens nesaaks peetiit freeware programmai ar kuru kompilatoru Tu tieshi kompileeji sav speeli...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 9:04 am    Post subject:

ra001, tu laikam neizlasīji, ko Kamzas raksta:
Quote:
Lai vareetu izplatiit executaabljus[par navdu]
Back to top
View user's profile Send e-mail
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 9:19 am    Post subject:

Nu principaa es arii atbildeeju, ja par naudu, tad kaut kadu licenzi vajadzeetu. Man vienkaarshi liekas taa slikts stils njemt naudu par to ka es uz zagta kaut ko taisu. Bet par to kuru licenci, domaaju speelju developam pilniigi pietiek ar visparastaako personal 6 delphiem vareeja izplatiit arii exes par naudu. Ja gamjus netaisa uz sql serveriem tad arii pilniigi pietiek ar sho versiju darbam...
Un vispaar shodien ir piektdiena un 13 un esmu shausmiigi paarguris, bet domaaju, ka domu vareeja uztvert... sorry...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 9:22 am    Post subject:

Personal edition veidotās programmas nevar izplatīt par naudu. Es tak to jau iepriekš teicu ;)
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 9:25 am    Post subject:

Reaala doma - exi var izplatiit par briivu, par maksu tikai grafisko kontentu atseviski Wink), he, joks.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
elvman
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 09 Apr 2003
Posts: 1278
Location: Kuldiga

PostPosted: Fri Aug 13, 2004 11:57 am    Post subject:

Ja es tagad kaukur nokachaju Visual Studio. Palietoju piratisko CD-KEY un izdomaju ka man vajag originalo studiju. Es no Microsoft noperku origjinaalu visual studio. Man slinkums to parinstalet, tapec es vienkarsi nomainu cd-key. Tatad tagad iznak ka mans visual studio ir licenzets. A ka vinji var zinat ka es kompileju savu progu ar nelicenzet visual studio?
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Spēļizstrāde Latvijā All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group