dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Noslēgums
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2004
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 9:00 am    Post subject: Noslēgums

Nu tā, pirmais Indago konkurss ir daudz maz veiksmīgi noslēdzies.
Vietu sadalījums

1 - Sala
2 - Putni
3 - Sitkana
4 - Wrong Way
5 - Ezītis
6 - Survival
7 - NSB

03. Decembrī bija neliels pasēdēšanas tusiņš Pūt Vējiņos ar tik pat nelielu apbalvošanu.
Balvu pagaidām piegādāja tikai viena firma Art of Game www.smsgame.v

1 vietai tika 20 Ls
2 vieta 5 Ls

Nav daudz, bet nu jāpriecāja par to, kas ir.

Apmeklējiet indago lapu http://indago.gamez.lv un nobalsojiet, vai šāds kontests nepieciešams arī nākošgad. Šogad es tā kā tiku pamests viens pie organizēšanas, to pat īsti nezinot, bet nākošajam konkursam varu mēģināt sakopot savus spēkus un padarīt to kaut nedaudz populārāku.

Liels paldies Hobits par mājas lapas izstrādi, kā arī cg.image http://cg.image.lv foruma dalībniekiem par atbalstu šī konkursa tapšanā.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 11:54 am    Post subject:

Negribu pārāk skaļi protestēt, bet nu, Sitkanai trešā vieta nepienākas. Tur jābūt Ezītim. Evil or Very Mad

Es iesaku nākamajam konkursam gatavoties jau ātrāk, nekā šim. Šis bija pārāk sasteigts. Teiksim, mājaslapu izstrādāt jau pirms konkursa un izlūrēt visus gļukus. Vēl - konkrētākus noteikumus un galveno balvu uzrakstīt kārtīgi, nevis aptuveni. Iedvesma ir laba lieta, bet konkrēta balva iedvesmai pielej eļļu. Wink

Mazliet mani ieteikumi par nākamo Indago:
1) Izveidot kādu cepuri, kur gada laikā varētu sakrāt pieklājīgu summiņu. 1. vieta iegūtu, teiksim 50%, otrā vieta 35%, bet trešā - 15%.
2) Vairāk publicitātes vietiņās, kur uzturas programmētāji. Programmētāji, kā zināms ir slinki maitas, kuri aiz ausīm jārauj, lai viņi kaut ko sāktu darīt. Wink
3) Regulāri atjaunot mājaslapu
4) Mājaslapā iekļautu linkus, kur var programmētāji var atrast helpu (teiksim, šo pashu dev.gamez.lv).
5) Piesaistīt sponsorus, ar to, ka teiksim, Indago spēļu logo (kuram jāparādas katras spēles sākumā), sponsoram būtu tiesības iekļaut noteikta lieluma reklāmu. Protams, nevajadzētu aizrauties, bet nu, tādi mazi minilogucīši zem Indago fona būtu ļoti pieņemami imho. Smile
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 12:04 pm    Post subject:

Redz tie sponsori jau taa vaajaakaa vieta, ja buutu zinaams konkreetaa balva, tad jau var arii ierakstiit.
Par ieprieksheejo Indago man paarsvaraa bija atbildes - uztaisiet sho un tad ja sanaaks, tad nakoshajaa mees noteikti piedaliisiemies, taapeec bija tikai viena balva no manas personiigaas firmas.
Kaa Tu iedomaajies veidot cepuri - katrs daliibnieks tajaa met iekshaa naudinju? Nezinu gan vai tas buutu praatiigi, man liekas, tas veel vairaak atbaidiitu daliibniekus.
Par paareejo piekriitu.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 12:43 pm    Post subject:

Ēēē.. nejau tā. Kjipa, izveidot kaut kur tādu kontiņu un web lapās ierakstīt, teiksim - "atbalsti Latviešu spēļu izstrādi - iemet cepurē". Un tur teiksim, būtu bankas konts, kur varētu to naudiņu mest (to varētu darīt jebkurš). Tad nu latiņu pie latiņa tā summa gada laikā sakrātos pat manuprāt, tīri pieklājīga. Protams, arī kaut kur vietiņa - šobrīd cepurē iemesti, teiksim 23 Ls un 12 santīmi.
Un kad izstrādāji redzētu, ka summa kļūst pieklājīga, tad arī viņi piedalītos. Smile Jo teiksim, šogad es nezināju (un noteikti neviens nezināja), kas būs galvenā balva, tāpēc arī nedomāju tā, kjipa - saspļaut saujās un raut uz pirmo vietu. Lai gan, labāk jau ir tā, kjipa - galvenais ir piedalīties, jo ja visi rausies uz galveno balvu, tad notiks šmaukšanās u.t.t.. Un vēl kas - manuprāt, dažus lietotājus izbiedēja citu spēļu skrīni. Varbūt, tos skrīnus, vajadzētu, kaut kā, nu, hmm.. pat nez... teixim, 100% BLURā(pludinājums), un tad ar katru dienu ņemt pa 1% blur nost, un tad tik balsošanas dienā spēlei būtu pilnībā saskatāma grafika un pārējais. Smile)

Un vēl kas - žūriju vajadzētu advancētāku. Tādu, kas ņemtu pēc vieniem kritērijiem, nevis, kā šeit - balso kas grib un ar kādiem punktiem.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
miglins
Guest





PostPosted: Mon Dec 06, 2004 4:10 pm    Post subject:

Piekrītu AnetiX par to, ka ar lielākām balvām izdosies piesaistīt vairāk dalībniekus. Taču... Izdomāt projektu un sākt kaut ko ķimerēt (uzinstalēt C++, piemēram) ir diezgan vienkārši, bet tikt līdz reālai spēlei, kura kaut vai attāli atgādina spēli, ir daudz sarežģītāk. Šķiet, ka kontesta sākumā dalībnieku pieteicās vairāk, nekā tika līdz finišam.

Protams ir visnotaļ patīkami, ja galu galā izdodas tikt pie kautkādas balviņas, bet galvenais, ko šajā kontestā iegūst dalībnieki ir gandarījums par paveiktu darbu un pieredze! Pieredze un ticība saviem spēkiem arī ir liela balva, kas, manuprāt, ir daudz vērtīgāka par Ls 100,- vai jaunāko GeForceFX. Ja jau ir tāda vēlešanās tikt pie peiekājīgas summas, tad ķerieties tik klāt un taisiet komerciālu spēļuku (kaut vai mazu shareware).

Katrā ziņā šāds kontests ir vajadzīgs arī nākošgad un arī turpmāk. Visu cieņu tiem Indago dalībniekiem, kas spēja savus projektus, vairāk vai mazāk, pabeigt! Very Happy
Back to top
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 4:17 pm    Post subject:

Nu pēc būtības, gandarijums ir laba lieta, bet ja ir kas taustāmāks, tad ir vēl labāk. Wink)
Vajadzētu izveidot tādu vietu, kā senāk soft.hackers.lv, kur letiņu programmētāji varētu iesūtīt savus darbiņus un tur citi varētu tos novērtēt. Smile Manuprāt, vietiņa bija laba, bet tā arī es nesadūšojos, un neko tur neaizsūtīju. Wink Bet nu, laika gaitā, imho katram mums vecvecvecvecarhīvos mētājas kāda spēlīte, kura nu knibina - kā nu būtu, ja būtu. Smile Es domāju - kā būtu, ja šo spēli kāds izmēģinātu. Ja šāda lapa eksistētu, tad varētu arī spēļu izstrādātāji iepazīties ar vidējo Latviešu līmeni. Smile Bet nu, tastiktā....
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 4:39 pm    Post subject:

Vispār Anetixam ir ļoti daudz taisnības, lai cik gramatiski perversi tas neizklausītos.

  • Vajag balvu fondu ko papildina ar ziedojumiem. Es pats piemestu savus 20 Ls uz konkursu, ja taads konts buutu. Un arii stimuls buutu lielaaks.
  • Vajag tieshaam ljaut izvietot reklaamu demo versijaas sponsoru. Pie tam nevis mazus baneriishus bet pilnveertiigus logo, varbuut pat animaacijas un citu krapu - esat tak redzeejushi pilnveertiigu speeli? Nu vo. Liidz ar to indago kljuus "slavens" arii kaa [saakumaa leetas] reklaamas pasaakums.
  • vajag soft.hackers.lv tipa speelju topu, var iesuutiit savu softu un citi to noveertee. ljoti ljoti ljoti labs stimuls. Joprojaam sirds saap, ka soft.hackers.lv ir downaa:/.

_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
miglins
Guest





PostPosted: Mon Dec 06, 2004 4:58 pm    Post subject:

Protams, ka tāda lapa, kur varētu pulcēties visi Latvijas gamedevi būtu ļoti nepieciešama. Varbūt par tādu varētu kļūt Indago.lv?! Katrā ziņa līdz šim Indago lapelē ziņas bija tik svaigas, ka pelējums bija ar cirvi nost jāskalda... cik paskatos - nekā jauna. Bet ir ok... Dzīvosim redzēsim, kas notiks tālāk...
Back to top
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 5:44 pm    Post subject:

Viss jau ir jauki, domas tiesmaa ir labas. Bet man tik biki nesaprotams: "dereetu izveidot taadu vietu kur vareetu iesuutiit savas speeliites, lai arii kaadas taas nebuutu un sanjemt noveerteejumu." Kaapeec to nedariit te pat? Kas maisa ielikt screenus sadaljaa jaunaakie screeni un demuchus pie jaunaakiem projektiem? Tam shii lapa domaata - lai paraadiito ko pashlaik dari, palieliitos, dabuutu atsauksmes, saprastu ko vajag uzlabot un iemaaciitos kaa to dariit.

IIsumaa:
Quote:

Protams, ka tāda lapa, kur varētu pulcēties visi Latvijas gamedevi būtu ļoti nepieciešama.

un kaapeec ne TE?
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 5:52 pm    Post subject:

Visa problēma ir - kas to uzņemsies?
Es varu palīdzēt sarunāt kaut ko tādu pabāzt vēl zem gamez piemēram soft.gamez.lv, vai arī parunāt par tā paša soft.hackers.lv atjaunošanu bet kādam ir jābūt, kas uzņemtos
1. uztaisīt lapu
2. uzturēt to sakartotu (papildināt ar ziņām)
3. pārbaudītu iesūtītās programmas, jo kā zināms daudzi sūta arī vienkārši zipu ar kaut ko

soft.hackers mira tieši šo iemeslu dēļ.
Mums ir daudz, kas varētu sataisīt lapu, taču par brīvu tagad ļoti retais ko var sataisīt. Protams Hobits sataisīja lapu indago bez maksas, bet paldies vietā visu laiku tiek mests, ka nebija jauna informācija. Informācijas trūkums ir organizatoru lieta, bet kas gribēs ko organizēt, ja
a. nav laika
b. nav naudas
un c kam tas vispār vajadzīgs?
Varbūt kāds atceras cik grūti sākās gamez.lv ceļš un arī šī foruma ceļš?
Ar domu, ka tur rakstīs paši spēļu rakstītāji... nu nezinu, neticu, līdz šim neviens šāds projekts nav strādājis. ja paskatās tad šeit pat to postu nemaz tik daudz nav.

Tātad, veči, ja paši neko nedarīsiet, tad neviens Jums ar karoti nebaros. Indago arī sākās ar vairākiem organizātoriem, līdz beigās paliku viens nemaz par to nezinot, jo pārējie vienkārši paklīda... es pat nemaz sākumā kā tāds riktīgs organoizātors nebiju, biju tikai par ideju, paldies dievam tomēr kaut kā šo ideju izdevās novest līdz galam.

Par to, ka te visi saka - sponsori, nauda, tas viss ir skaisti, bet tam ir vajadzīgs laiks, nepietiek uzrakstīt mailu - mees taisam konkurs, iedodied naudu, un nauda plūdīs, vajag iet, klauvēt un klauvēt, runāt, līdz kamēr kāds arī kaut ko sadzird, mani atšuva pāris reizes un viss, man rokas nolaidās, slikti, bet arī man nav tik daudz šī laika, tāpēc ziedoju to no savas firmas, tā bija vienkāršāk, Kamazs vai vēl kāds kas gribētu un varētu ko noziedot vajadzēja tikai pateikt man es būtu visu nokārtojis, neatceros, ka līdz šim kāds būtu izteicis līdzīgu vēlmi.

Tagad taisīt kontu, pēc tam kontroli pār kontu, rakstīt balvu fonda summu (veel nedod dievs onlainā, savienotu ar banku), nu nezinu... kas tad to visu darīs.
Es daudz ko varu uzņemties, bet viens visu es tāpat nevaru izdarīt. Ņemt palīdzību no malas? Bet tad ir jāmaksā. Tā, ka visiem, kas mēs te esam, arī jāuzņemas atbildību un jāiet uz priekšu. nevis norādīt tikai uz trūkumiem, bet arī palīdzēt šos trūkumus novērst, līdzīgi kā jūs to dariet ar palīdzību spēļu programēšanā.

Hau esmu runājis.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 6:20 pm    Post subject:

Quote:
un kaapeec ne TE?

Giga: Varbūt tāpēc, ka TE nav hostings, kur to spēli turēt. Te ir tikai forums. Anyway, programmētājiem jāmeklē kādi saiti, kur piedāvā hostingu, pēctam tur viss jāsaliek pa vietām, jāsakopē linki un pēctam jāvaktē, lai tie saiti neizdzēšas.

Ko varu teikt rapsiitim [jaa - tam pašam ra001]. Tā jau mūsdienās ir. Kamēr nav runa par naudu, neviens neies tev palīdzēt. Pēc būtības, es šādā projektā varētu pielikt savu roku. Teiksim, varu uzkodēt to lapiņu (protams, būtu labi, ja kāds izkostu visas blusas). Smile Vēl ko varu līdzēt ir mazliet no dizaina. Pac neko nejēdzu, bet man ir zināmi daži cilvīši, kam šī joma nav sveša. Protams, dizains nav galvenais. Smile
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 6:42 pm    Post subject:

Nu, viss, kas še rakstīts vairāk vai mazāk nebija kā kritika, bet gan kā idejas turpmākajai attīstībai. Personīgi mani tik ļoti jaunas ziņas indago lapā nesaista, imho, tur katram developerim vajadzētu drukāt iekšā kā savā blogā(protams par konkursa tēmu) - vot i būtu jaunumi. Lai kaads speciāli drukātu gameDEV jaunumus - nu tā ir pārāk liela izšķērdība.

Ar soft.hackers.lv bija cita lieta. Man, personīgi, visu ko no tās lapas vajadzēja bija vietu, kur uzmest zināmu apmēru spēli un ļaut citiem to ievērtēt, izteikt komentus un balsot. GiGa, tu varbūt neesi redzējis soft.hackers.lv jo tur bija nedaudz savādāka sistēma, kā šeit - locies kā gribi, bet šis ir forums, savukārt tur pamatā bija speelju tops, kas mainiijaas atbilstoshi balsojumiem un downloadiem. Katru dieniņu gāju iečekot, vai kāds nav novilcis manu softu šodien:D. Ja kaut ko tādu var iekomponēt šeit (šaubos vai kāds ķēpāsies pārtaisot BBforumu), lieliski. Tur, tādējādi, nevajadzētu pat nekādu dižo uzturēšanu, vnk +/- automatizētu spēļu topu. Vienīgais, laikam, uploadu verifikācija, citādi neko citu nevajag. Ziņas? GameDEVs pats atrod ziņas, a ja tas ir par .lv, kaut kas specifisks, tas parādīsies šeit forumā vai gamez.lv - noteikti ziņas nebūtu vajadzīgas. Vienīgais tā verifikācija un lapas uztaise...

Visp., ra001, es biju svētā pārliecībā, ka Indago rit kā plānots:). Izskatās, ka BlackSnake notinās tā arī neparādījis savu šedevru (pievienot pie Morfeja listes?). Katrā ziņā es ne mirkli negrasījos kritizēt indadziešu darbu, manuprāt pasākums izdevās tieši kā plānots un atkrita jau veiksmīgi iepriekš paredzētais procentuālais daudzums. Manuprāt tik daudz demo versiju ir diezgan liela veiksme, jo biju rēķinājies ar 2..3.

Par to, ka nauda neplūst no mailiem, tā ir skaidra lieta. Akurāt bāzties ar savu naudu "eu, nevajag?" arī kaut kā nelikās..ēē...normāli, so neko nedarīju. Bet, ja tas vairāk vai mazāk oficiāli būtu kā ziedojumu vākšana - līdzīgi kā torrents.lv - tad rokai netrīsot izdomātu cik gribu, cik varu utt.. Nezinu, cik grūti to visu menedžēt, bet manis pēc var vienkārši izveidot kontu - nu nemaksā tas tik traki dārgi - un par jamo aizmirst (es par savu esmiu veiksmīgi aizmirsis un atceros tikai tad, ka vajag ko izņemt, pārskaitīt, izmantot), noliekot publiski visi rekvizītus - ja gribi ziedot, lūdzu tur un tur. Manuprāt lielākā problēma būtu šādu kontu izveidot un uztaisīt topiku forumā ar rekvizītiem. Palabojiet mani, ja kļūdos.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 7:01 pm    Post subject:

Jaa, diemzeel soft.hackers.lv neredzeeju, taapeec uzreiz nesapratu ko tieshi ar "speelju iesuutiishanu" Juus te visi domaajaat Smile Bet pagaidaam arii neizskataas, ka te prasaas peec iipashaas failu novietnes, jo nav noveerojama iipasha tendence, kaut vai kaut ko mazu uzlikt uz taa pasha times.lv un te tik linku ar aprakstu iemest... varbuut jau, ja iedotu vietu kur nomest, tad tik viss saaktos, kas to lai zin, bet man nezkapee taa neliekaas. Kaa jau teikts - gamedevi atrastu celju.

Bet kaa buutu kaut vai ar to pashu vietu, kas atveeleeta indago konkursa speeleem? Uz cik ilgu laiku taa ir sarunaata? Kaadi paarsimt megabaiti tur ir ne? Varbuut pagaidaam vismaz ar kaut kaadu manuaalo uploadoshanu varetu meeginaat kaut ko dariit? Ja rastos ljoti liels pieprasiijums, tad vareetu saakt domaat par procesa automatizeeshanu...
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 7:43 pm    Post subject:

Kā jau teicu, mani mazāk interesē vieta (tur tāpat nācās no sākuma novietot kaut kur pie sevis, kamēr nenotiks verifikācija), bet gan tieši dinamiskais tops - top downloads un top balsojumi. Nu un arī komentāri, bet tos drīzāk jau tepat, patiesi.

GiGa, soft.hackers.lv bija pilna ar latvju gāmītēm:). Man šobrīd nav dižā interese taisīt kādu arkādīti un iemest forumā linku utt, savukārt ar to visu jauko top10 sisteemu bija sacensību gars un gribējās vislaik kaut ko piecept. Tur taz aakjis.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Mon Dec 06, 2004 7:56 pm    Post subject:

Kur tie laiki kaa soft.hakers jau miris taa ka es ar taa iisti nepaspeeju ieveerteet priekshrociibas, bet ideja par vienotu vietu demoprogaam ir baigi neslikta, kautvai kaut kas taadaa liimenii kaa NeHe, tiiri vieta kur nolikt kaut kaadas testa programminjas. Man pasham meetaajas dazi veci testi (eh, Tankwari) kurus taa iisti neceljas roka dzeest aaraa, taapat es zinu ka vairaakiem te ir savas variaacijas par tetri kuras vareetu izlikt.
Un principaa tam tiiri labi vareetu izmantot indago, saita skelets ir, domens arii jau daziem cilveekiem zinaams.
Tas ir tiiri reaals variants kaa patureet lapu dziivu liidz naakamajam konkursam.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2004 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group