dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Noslēgums
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2004
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Dec 07, 2004 8:44 pm    Post subject:

Nū, nejau pa konkursu šobrīd spriežam, bet par lapu, kur Latviešu developeri varētu uzhostēt savu spēlīti un cīnīties par topu, kur vinnēt neko nevar. Kjipa, vienkārši Tops, bez balvām. Smile
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Nauris



Joined: 04 Nov 2004
Posts: 11

PostPosted: Sun Dec 12, 2004 1:06 pm    Post subject:

Eee, esmu sheit jauninsh lurkers, tamdeelj arii posts taads kautriigs, bet manupraat, dabuut *kaut kaadu* atbalstu no sponsoriem un *shaadu taadu* atpaziistamiibu tomeer nebuutu *tik* gruuti. Par Indigo uzzinaaju ljoti ljoti nesen un tikai caur CG.lv banneri (taatad nejaushi), ja buutu zinaajis agraak, iespeejams, buutu vareejis vismaz kaut kaa paliidzeet.

es chetrus (vai piecus, velns vinju zina) gadus nostraadaaju TV kaa Naakotnes Parka rezhisors un pa to laiku shaadi taadi kontakti izveidojaas, kaa arii aptuvena skaidriiba par to, kuri vareetu buut ieintereseeti atbalstiit shaadu pasaakumu.
no galvas fiksi metot, manupraat, ka EET-Riiga Jaanis Bikshe, piemeeram, vai arii Elva-1 noteikti ieintereseetos. Pikji izspiest gruuti, bet tehniku, piemeeram, finaala pasaakumam, noteikti. Bet pat pikjis, ja mazinjh, vai tehnika/softs balvaam nav nekas neiespeejams. GNT Latvijaa ar importeetaam speeleem naak muskuljoties iekshaa, vinjiem shaads pasaakums buutu tiirs PR zelts, IMHO. Protams, vinji buutu vairaak ieintereseeti, ja par to dabuu arii kaut kaadu atpaziistamiibu meedijos. Mans bijushais boss, Naakotnes Parka producents, tagad ir arii Next redaktors, manupraat, abos verkjos vareetu ielikt kaut kaadu coverage. Tikko ir zinaams, ka kaut kas aizies presee vai TV, arii sponsori ir atsauciigaaki, galu galaa.

nu taa. mani divi santiimi, protams, bet es personiigi domaaju, ka Indigo jau noteikti ir pietiekami interesants pasaakums, lai cilveeki sarosiitos.
_________________
http://www.nauriskrauze.com/
Back to top
View user's profile Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Dec 14, 2004 1:29 am    Post subject:

Ēēēē... pārāk liela popularitāte aizbaidīs manuprāt developerus. Smile Kjipa, ka nesāk piesieties par autortiesībām un pārējiem šitiem. Es teiksim, neriskētu taisīt uz nelegāla Delphi savu spēli. Kjipa, ja vinnētu pirmo vietu, tad kāds var vēl piesieties, kas man galīgi nav vajadzīgs.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Tue Dec 14, 2004 7:09 pm    Post subject:

Anetix, tad taisi uz legāla Delphi, ibitīt matos. Kad es pirms Indago sāku par to diskusiju, es pastiprināti sāku interesēties un šobrīd gameDEVā - vai tas Delphi vai C++ - izmantoju tikai legālas lietas. Priekš Delphi ir daudz legālu variantu -
Freepascal, piemēram, ķēpa gan var sanākt, bet legāli kā velns un var arī pelnīt piķi.
Delphi 6 kaut kāds apgrieztais editions. Reiz to varēja pilnīgi par velti lejupielādēt no borland mājaslapas. Tagad laikam vairs nevar, bet tik un tā tas brīnums ir legāls. Neviens tev nepiesiesies, ja programma būs kompilēta uz tā [un tu nepelnīsi ar šo naudu].

PS, iesaku pievērst uzmanību visu šo grafikas libu licencēm, daži no tiem ir par maksu, daži par brīvu, bet nevar izmantot komercdarbībā. Ja bik pameklē, visu nepieciešamo var atrast. Šobrīd es uzskatu, ka izmantot nelegālu programmatūru gameDEVam nav nepieciešams. To pašu var panākt ar bezmaksas risinājumiem.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Tue Dec 14, 2004 11:53 pm    Post subject:

viss zemaak rakstiitais ir 4ista IMHO ;)

bez tam teixim prieksh vc++ ir manaams veids kaa apiet... ja nemaldos 2003 compilieris only bija pa freju - attieciigi njemies kaa gribi un beigaas ar freju kompilieri nokompilee un beigta balle

un kamazs tu vari teikt ka var izmantot free risinaajumus bet devc++ nav konkureetspeejiiga alternatiiva - esmu maniijis tavas zheelabas ;)

kameer tu taisi demkas nekam peljnju nesosham [tjip indago] tev nevajadzeetu iespringt uz legalitaati [vismaz pie muusdienu algaam/cenaam]
es saprotu ka vienmeer ir bezmaksass alternatiivas bet maybe man tikai taa liekaas ka mees ieksh lv nelegaalo softu izmantojam tur kur vien var - attieciigi gamedev nebuutu nekaads iznjeemums - pat ar farcy bija kaukaada buzhinaashanaas ap legalitaati - neatceros kaa tas viss beidzaas.

next point: lai bsa pie tevis kaa pie privaatpersonas piekaaptu vinjai ir vajadziigs orderis - to tik vienkaarshi nevar dabuut [protams ja ir gali tad var dabuut arii bez iemesla - taada taa nu muusu valsts sisteema ir ;/]
vajaga attieciigus pieraadiijumus - kameer tu nekaadu pikji nepelniisi praktiski par tevi neviens iipashi zinis neliksies - un tu vienmeer vari buut gudraaks par kaadu lai nosleeptu peedas - bet jaanjem veeraa ka vienmeer var atrasties gudraaks par tevi un shiis peedas atrast - bez tam shaada tipa diskusija [par legalitaati] kaadreiz pa proglisti staigaaja - viens ko no taa atceros bija ~ "es varu aiziet pie kaarbas ar legaalu delphi un nokompileet savu liidz panjemto kodu - neviens nevar pieraadiit ka es notepadaa/vi neuzrakstiiju perfekti pareizu kodu un aiznesu nokompileet"

no cita viedoklja ja jau reizu tu iesaac peljnju nesoshu produktu kur tu maxaa algas coderiem/dizaineriem/utt - tu vareetu nosaciiti atljauties arii softu

vitoge :
daudz teksta - maz jeegas - dumsh laacis
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
Nauris



Joined: 04 Nov 2004
Posts: 11

PostPosted: Wed Dec 15, 2004 12:37 am    Post subject:

nu, legalitaate, protams, ir saapiiga probleema shaipusee, bet taas deelj vien sliideet zemaak par radaru, manupraat nav jeegas. Patiesiibaa, pareizi prezenteejot to lietu, no softa izplatiitaajiem Latvijaa vareetu itin mieriigi "izspiest" legaalu programmnodroshinaajumu balvu fondam. Ja nostaada to probleemu taa, ka shaadi vinji suuta messagu softa izstraadaataajiem Latvijaa vispaar, vinji itin mieriigi parakstiitos uz to.
Galu galaa - ar balvaam graudaa jau vienmeer ir vienkaarshaak - visiem izplatiitaajiem/partneriem ir atveeleets zinaams skaits softa/dzelzhu, kas paredzeets PR meerkjiem - preses apskatiem, dazhaadaam balvaam utt utjp.
Taa ka probleema itin mieriigi var paarveersties par veel vienu iemeslu kaadam sponsoram piedaliities.
_________________
http://www.nauriskrauze.com/
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Dec 15, 2004 12:46 am    Post subject:

vdl, tiesa, es nevarētu teikt, ka dev-cpp ir labākā IDE, ko esmu redzējis. No otras puses, es paralēli arī ņemos ar SCiTe/Notepad2 + gcc [Linux] un priekš manis Dev-Cpp ir patīkami atsvaidzinoša pārmaiņa ar savām code completion un highlight opcijām. Patiesībā nemaz i nejūtu vajadzību pēc VC++ vai Borlanda, ja nu vienīgi helpa dēļ. Plus, jūtos baisi hārdkors:). Savukārt, ja izdosies piedabūt Eclipsi darboties ap C/C++ kodu, man nekādus VC++ vai BC nevajadzēs simtgadus, jo tā nu ir viena burvīga bezmaksas IDE, kuru gan pagaidām sanācis izmantot tikai Javai. Visā nopietnībā neplānoju pāriet uz komerciālajiem softiem šajā sfērā.

Bet par pārējo gan es, protams, piekrītu - lācis runā taisnību, lai arī neatbalstu. Domāju, ka katrs, lai raksta kā pašam ērtāk, taču nevajag arī pārāk izlaisties un sekot līdzi tam, ko un kā tu dari. Post-kompails kā veids kā izvairīties no nelegalitātes ir OK, jo - piedodiet - bet softa izstrādātāji paši virza to tajā virzienā. Viņiem nav izdevīgi, ja viņu VC++ nelietos, jo nevar atļauties nopirkt, viņi pat ir ieinteresēti, ka šadi hobij-koderi to izmanto, jo viņi pierod pie produkta. Savukārt, kad šāds koderis nonāk maksātspējīgā firmā, ko viņš tur sagaida/atrod? Protams, ka VC++ vai BC nevis Dev-Cpp vai minGW un - kaa jau vdl pareizi noraadiija - no lielajaam ziviim jau var kaast naudu. Un lielu naudu. Taadejaadi varam uzskatiit, ka šī legāls/nelegāls IDE ir tāda koderu iepīšana tīklos. Līdz ar to - pareizi ir - ja akurāt acī neleksi, neviens tevi par to nesodīs, jo tas ir viņu pašu interesēs.

Rezumējums? Lietojiet, ko gribat:).
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Fri Dec 24, 2004 3:10 pm    Post subject:

Kamazs wrote:
.... Šobrīd es uzskatu, ka izmantot nelegālu programmatūru gameDEVam nav nepieciešams. To pašu var panākt ar bezmaksas risinājumiem.


To gan var attiecinaat tikai uz programmeeshanu (kaut arii ar sakostiem zobiem), grafikaa liidzveertiigu bezmaksas alternatiivu nepastaav, nekad nepanaaksi liidzveertiigu rezultaatu 3dsmaxim un Painterim ar kaadu bezmaksas tooli. Taapeec saapiigaaks jautaajums kopumaa ir par legaalu speeles kontenta veidoshanu.

Nauri, sorri ka neviens taa iisti veel nav atbildeejis uz taviem priekslikumiem (pats biju izbraucis nedaudz aarpus teevzemiites).
Taada veida pieredze un kontakti shobriidz izsaka vissu. Vai buutu jaasaprot ka Tu essi gatavs uznemtiies naakamaa Indago reklameeshanu??

Prieciigus vissiem ZS. Razz
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Nauris



Joined: 04 Nov 2004
Posts: 11

PostPosted: Fri Dec 24, 2004 3:50 pm    Post subject:

Hobit, tieshi uznjemties taadus pienaakumus es nevareetu, jo shobriid nedziivoju Latvijaa. Tachu es noteikti buutu ieintereseets daliities kontaktiem un nokaartot kaut kaadas pirmaas "strelkas", lai peec "izstaatos" no procesa (manupraat, nav nekaa drausmiigaaka par vidutaaju, kursh nedara neko citu kaa vien paarforwardee messagus no viena cilveeka otram, un slimiigi izbauda "Vidutaaja" statusu Surprised )
Papildus tam, ja ir vajadziiba, es, iespeejams, vareetu paliidzeet ar kaut kaadu promociju materiaalu noformeeshanu, taa kaa tas ir nedaudz tuvaak manai pashreizeejai nodarbei.
(manupraat, ejot pie kontaktiem, buutu labi, ja buutu sagatavota izdruka ar kaut kaadaam key fraazeem un atteeliem no pagaajushaa konkrusa speeleem, plus, varbuut iecepts CD ar pashaam speeleem - lai cilveeki redz, ka kaut kas ir noticis un tas nav vienkaarshi kaut kaads pilniigi zema liimenja pagriides pasaakums. un nu jau ir ko atraadiit galu galaa)
Vaardusakot, kaa vareetu, taa paliidzeetu, bet njemot veeraa manu prombuutni (nu, kaut kad veelaa pavasarii es iespeejams iebrauktu Latvijaa uz paaris nedeeljaam, bet taa nav taada lieta, uz ko es pats ljoti paljautos).
Mans meils ir most@parks.lv - vari uzsit jebkuraa briidii. Esmu tieshaam ieintereseets, lai Latvijaa beidzot izveidotos kaut kas pastaaviigs, kas mobilizeetu esoshus vai vienkaarshi griboshus gamedevus.
_________________
http://www.nauriskrauze.com/
Back to top
View user's profile Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Dec 28, 2004 11:38 pm    Post subject:

Pietiek spriest. Jāsāk strādāt.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Wed Dec 29, 2004 1:01 pm    Post subject:

Bet nav jau vel izdomaats kaada iisti buus sisteema tam speelju topam.

Varbuut kaads vareetu aprakstiit kaa preciizi darbojaas soft.hakers tops, tad vismaz vareetu paanalizeet deriigaas un nederiigaas daljas. Taapat man nav iisti skaidrs kaa tur notika speelju uplodoshana/pievienoshana?
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Dec 29, 2004 1:12 pm    Post subject:

Up/down tur notika vienkaarshi - developeris nolika speeli kur vareeja dabuut briivu vietu, tad admins paarbaudiija speeli un nolika uz sava servera.

saits bija sadaliits pa sadaljaam, tur bija ne tikai speeles, bet arii citas programinjas. Bet shajaa gadiijumaa var uztaisiit sadaljas pa speelju zhanriem, vai arii saakumaa vispaar nekaa.

Katrai prograi vareeja nospiest balsoshanas pogu un balsis tika skaitiitas liidzi, varbuut sho var paplashinaat un balsoshanu palielinaat liidz teiksim 5 punktiem. Protams tika uzskaitiits arii downloadu skaits.

Tam visam bija 2 topi - downloadu tops un balsoshanas tops. I viss.

Ar kaut ko varu paliidzeet, php paarzinu normaali, bet dizainu nu gan gan nee...

Kas attiecas uz Indago, pagaidaam man atkal ir saskreejushies darbinji , bet janvaara visuu vareeshu tam kjerties klaat, ja vien kaads negrib ar to nodarboties jau aatraak, Normund, tad arii sazinaashos ar Tevi un meegjinaasim nokaartot sho konkursu jau nedaudz augstaakaa liimenii.
Hobits, cerams Tu neatteiksi paliidziibu konkursa tapshanaa )) Ja veel kaads veelas piedaliities laipni luudzu, bet tikai tad liidz galam, lai nepaliek taa kaa pagaajusho reizi Hobits viens pats tur kaut ko meegjina un viss...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Wed Dec 29, 2004 1:28 pm    Post subject:

Un kaa speele paraadiijaas lapaa pirms admins vinju paarvietoja, vai arii vissa informaacija tika publiceeta neatkariigi no developera?

Cik saprotu balsosanaa nebija reg. lietotaaju, taadaa gadiijumaa vai tur nebija taa ka vareeja klikot uz balsojuma pogas liidz nelabumam. Bija kaut kaadi ierobezojumi balsosanaa?


Quote:
Hobits, cerams Tu neatteiksi paliidziibu konkursa tapshanaa )) Ja veel kaads veelas piedaliities laipni luudzu, bet tikai tad liidz galam, lai nepaliek taa kaa pagaajusho reizi Hobits viens pats tur kaut ko meegjina un viss...


Lapas izskataa un ar php skriptinjiem noteikti paliidzeeshu.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Dec 29, 2004 1:43 pm    Post subject:

Info par speeli neparaadiijaas kameer admins to neapstiprinaaja, balsot tieshaam vareeja cik grib. vareeja nolikt linku savaa maajas lapaa un lapas apmekleetaaji vareeja klikshkjinaat cik grib, var jau buut, ka kaads to arii dariija, bet var jau buut, ka var uzlikt kaut kaadus ierobezhojumus.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Wed Dec 29, 2004 2:03 pm    Post subject:

Nu tagad skaidrs, biju gaidiijis kaut ko baigi avanceetu, bet tagad tas izskataas loti vienkaarshi.
Balsosanas principu vareetu atstaat to pashu kas ir shobriid jo reg. neprasa paaraak lielas puules. Varbuut vareetu divas balsojuma tabulas, vienu reg. lietotaajiem otru nereg. klikot-tiikotaajiem. Tad vareetu saliidzinaat godiigumu. Kaut gan tas iespeejams neattaisnotos un radiitu jucekli, labaak vienu konkreetu veidu. Kaads variants tad buutu labaaks?
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2004 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group