dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Indago 2005
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zutiic
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 12 Jan 2004
Posts: 140
Location: Rīga

PostPosted: Thu Apr 14, 2005 5:25 pm    Post subject:

ja speeles varees veerteet arii publika no malas un tu piem. esi uzrakstiijis speeli javaa, nez vai daudzi varees nobaudiit tavu razzojumu uz telefoniem. sskiet tikai priekss pc.
es pats prognozeeju 14 projektus no kuriem 8 tiks pabeigti.
Back to top
View user's profile Send e-mail
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Thu Apr 14, 2005 5:29 pm    Post subject:

Nu pag, neiet runa kā publika varēs redzēt/baudīt ražojumu, tā ir mana problēma (tak netaisos piedalīties uzrakstot spēli, kuru neviens nevarēs apskatīt). Jautājums bija, vai tādus ar pieņems?
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Apr 14, 2005 7:43 pm    Post subject:

Njaa, interesants jautaajums. Visticamaak ka netiks pienjemta jo pagaidaam labaak buutu orienteeties uz pc platformu un nejaukt kopaa dazaadas lietas. Taapat jau diezgan briivi speeles ir izsvaidiitas pa zanriem, un ja veel platformas buus dazaadas tad vispaar viss buus putraa. Un protams veel arii tas ko teica zuutiic, daudzi vienkaarshi nebuus speejiigi noveerteet tavu speeli.
Taa ka atbilde pagaidaam ir nee, vismaz shogad.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
WamSall



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 57
Location: Latvija

PostPosted: Thu Apr 14, 2005 10:17 pm    Post subject:

jā, spēļu žandri ir atšķirīgi, tādā ziņā vērtēt spēles ir diezgan bezjēdzīgi- es, teiksim, dotu priekšroku rts stila spēlei. labi, pieņemsim ir ļoti jauka spēle, kas veidota jau uz gatavu dzinēja- turpat piedalās ne tik laba, jo cilvēks ir mocījies pie dzinēja- varbūt no šī skata punkta veroties vajadzētu vērtēšanā ievietot sadaļu "dzinējs", kur tiem, kuri nav paši to taisījuši- tā arī paliks 0 punkti- problēma arī tur, ka katrā žandrā ir savas prasības- nevar vērtēt visu stilu spēles pēc vienas kritēriju kopas- katram ir jāizstrādā savs- bet kas punktu skaitu ziņā atbilstu.

mana piedāvātā vērtēšana varētu būt utopiska, bet nu...
tātad ir komisija, kas varētu pārstāvēt spēļu, grafikas, mūzikas, uc lietas. uzstājas konkrētas spēles projekta vadītājs- tas, ka viņam ir izdevies savākt labu komandu ir tikai par labu viņam pašam, jo nevienam nav liegts to darīt. vadītājs aizstāv savu spēli komisija priekšā īsumā par to pastāstot, arī par izmantotajām tehnoloģijām, uc lietām, kā arī nodemonstrējot izveidoto spēli.
tālāk seko jautājumi no komisijas puses, viss tiek piefiksēts un nāk nākamais vadītājs. kad viss ir atbildēts, visi iedzer suliņu, bet komisija strādā pie vērtējuma. Viss līdzīgi kā diplomdarba aizstāvēšanā- tik šāds process var ilgi ievilkties.


pat nezinu, varbūt šo variantu var kaut kā caur tīmekli noorganizēt- kādā tērzētavā izveidot lietotāju grupu, kuru sastādītu komisija un pa vienam pārrunās iesaistītos spēļu izstrādātājs.


Last edited by WamSall on Fri Apr 15, 2005 6:29 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Lynx
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 70
Location: Rīga

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 6:24 am    Post subject:

Hobit, kā ar web browserā spēlējamām spēlēm? Lai gan īsti neiederas vienā kategorijā ar pārējām spēlēm - platforma ir Pc Smile
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 8:18 am    Post subject:

Manuprāt Jūs aizmirstat Indago fishku - paraadiit, cik katrs developeris ir kruts. Ja X saka, ka Y speele "Tomakok" sūkā, tad viņš tiek aicināts izveidot labāku, ja nē, viņš tiek ignorēts. Kā pateikt vai spēle ir labāka? Nu, sākumā bija ideja, ka to, cik spēle laba, nosaka tas, cik daudz to spēlē. Ja šogad veicam eksperimentu ar žūriju, tad tie būs žūrijas cilvēki, kas izlems, kura spēle tiem vislabāk patīk.

Savukārt par dzinējiem ideja man liekas nekorekta - Indago jau no pashiem pirmssaakumiem ir orienteets nevis uz tehnologjiju izraadiishanos, bet reaalas, gatavas speeles izveidi. Tas ir - gatava, speeleejama speele, kaut ASCII grafikaa, bet ko var speeleet. Dzineejs? Ko tas izteiks parastam Latvijas geimerim? Bez tam, daudzi izmanto komerciaalos, freeware vai citus dzineejus, ko pashi nav taisiijushi - ko vinjiem likt tur? Nulli? Galvenais tachu ir rezultaats (lasi: cik populaara tava speele) un grafika, skanja, dzineejs - viss paareejais ir sekundaars.

Tas pats, IMO, attiecas uz platformaam - manupraat, buutu jaaatljauj jebkaadas platformas speele. Jo, kas ir galvenais? Lai speele buutu populara, cilveekiem patiktu. Ja lielaakaa dalja neieveertees speeli taapeec, ka taa ir uz platformas, kura tiem svesha, nu neko dariit, veidotaajs vainiigs. Bet var gadiities, ka izraadaas baigais hiits.

Un pashlaik, imo, Latvijā nav tik daudz gameDEVu un potenciāli labu projektu, lai mēs varētu atļauties kādu atmest.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
WamSall



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 57
Location: Latvija

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 10:42 am    Post subject:

tātad spēle tiks vērtēta tikai no spēlētāja viedokļa, ja tā, tad dzinējs patiesi paliek mazsvarīgs, bet domāju, ka vismaz bonusa punktu kādu vajadzētu iedot cilvēkam, kas pats cīnījies ar savu dzinēju- es gan uz šo lomu nepretendēju Smile.

vēl jāpiedomā par šī konkursa nopietnāku popularizēšanu- domāju, ka Latvijā netrūkst spēļu spēlētāju un domāju, ka to ir daudz vairāk kā 70 Smile.

domāju, ka indago 2010 būs jau tādā līmenī, ka varēs runāt par jau dažām nopietnām spēļu izstrādātāju komandām. pamati jau tagad ir ielikti.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
anggelus



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 383
Location: Rīga (LV)

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 11:31 am    Post subject:

Ja par dzineeju dos kādus punktus, vai vismaz kaut kāda atsevišķa kategorija, tad es pacentīšos savējo dabūt pie dzīvības Smile
_________________
No comprendo lo que dice.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Eximo
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 08 Feb 2003
Posts: 106
Location: Rīga

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 11:44 am    Post subject:

Quote:
tātad spēle tiks vērtēta tikai no spēlētāja viedokļa

Spēlētājs jau arī ir pats svarīgākais, viss pārējais ir sekundārs, kas pakļauts pēc iespējas vairāk spēlētāju piesaistīšanai. Ja ir savādāk, tad var sanākt kā ar daudzām mākslas filmām, kuras neviens neskatās, bet to autori stāsta, kāda tā ir māksla, kas saprotama tikai izredzētajiem. Smile
Back to top
View user's profile Visit poster's website
WamSall



Joined: 23 Nov 2004
Posts: 57
Location: Latvija

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 12:23 pm    Post subject:

es domāju, ka papildus punkti dzinējam tikai dos papildus stimulu veidot to pašam- to pašu varētu vērst uz mūziku, tekstūrām, modeļiem utt- protams, to buutu grūti pārbaudīt- bet es domāju, ka tas būtu daudz godīgāk, jo ir ļoti liela atšķirība- vai kas tiek paņemts gatavs, vai nē. spēlētāju vērtējums varētu iet atsevišķi- jo laba izveidota spēle, kaut arī ar gataviem modeļiem, vai ar ko citu ir arī svarīgs moments- nākotnē tāds cilvēks varētu atrast modelētāju un/ vai mūziķi, un jau veidot daudz augstākas klases spēli- taisni tādēļ es uzskatu, ka divi vērtējumi ir nepieciešami, ceru, ka sapratāt manu domu :)

vēl var vienkārši par sava dzinēja izmantošanu dot kādu veicināšanas balvu
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Jumanji



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 3
Location: Riga

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 12:43 pm    Post subject:

eh, iemetishu ar savu domu..

kas attiecas uz verteshanu - pilnigi piekritu Kamazam, jo spelei svarigi, ka vinja spelejas un aiziet "tautaa", nevis tas, ka kekss njeemies pie dzinja visu gadu, un tad nu vinja labais dzinis piebazts ar viduveju saturu un nekas beigas Speeleejams nesanak, bet dzinis sakariigs. Tas nevienu neinterese (geimeri) un basta.. Tiek gaidita speele, un tad ari jauztaisa. Ja keks taisa savu dzini - OK, tas iespejams bus piemerotaks tieshi vinja projektam etc etc, bet nu nevaig tapec dot papildus punktus salidzinot ar tiem, kas izmantos sveshus dzinjus. anyway - doma skaidra...

par zhuriju velejos piebilst - manuprat doma ir samera laba. Ari ieprieksh minetie "personazhi" varetu but pareizie. Vieniga lieta ko gribeju piebilst, ka SP jau nu gan samera lieki butu kabinat klat manuprat. Ka cilveks kas tur nolauza vairak kaa gadu, varu teikt ka tur nav ne zhurnalistu ne istu spelju pazineju. Galvenais (tagadejais) redaktors vispar ne reizi nav neko spelejis, tapat ka tulkotaji, maketetaja etc... lai gan.. kas zin - viss pasaule mainas.. maybe maskavas iela progress apdzinis pats sevi :)))...

- to Kamazs.. tu te vienviet jautajies vai esmu tas pats Jumanji... nu tad visticamak esmu gan :).. sveicieni tev ar :D
Back to top
View user's profile
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 4:17 pm    Post subject:

Huh, sasparojushies ljaudis.
Pirmkaart par punktu pieskirshanu dzinim.
Vajadzeetu tomeer vadities no pricipa ka reaalais gala lielotaajs neko nezin par tehnologjiju uz kuras ir uzbuveeta speele. Tas tikai mums kaa developeriem liekas ka luuk dzinis ir svariigs. Patiesibaa speeleetaajam ir dzilji pie kaajas uz kaa ir uztaisiita speele, galvenais lai taa ir interesanta. Un tas ka komercspeelju reklaamas kampanjaas tek sludinaats ka luuk vinja ir taisiita uz, pimeeram, Doom3 dzinja ir tikai maarketinga triks kas ir balstits uz jau eksisteejoshu brendu.
Un veel taads moments ja runaajam par punktu pieskirshanu dzinim. Pamataa tas ir tikai instruments speeles radishanaa, nekas vairaak. Iedomaajieties saliidzinaajumu ar maakslu - taa vietaa lai veerteetu maakslinieka gleznu tiek veerteets tas ar ko glezna ir radiita, t.i., otas, kraasas, audekls. Tie ir tikai otrskiriigi materiaali kas, jaa, veiido gala produktu un kaut kaadaa meeraaa nosaka taa kvalitaati tomeer tie nav tieshi saistiiti ar gala iznaakumu. Ar dazaadiem liidzekljiem va panaakt liidzigu vai vienaadu rezultaatu.

WamSall: Par tavu utopisko ideju. Tur ir viens svarigs aspekts kaapec vinja butu ljoti laba. Nevis saliidzinaajums ar diplomdarba aizstaaveeshan, bet tieshi liidziba ar to kaa reaali speeles tiek prezenteetas presei un izstaadees. Respektiivi taa buutu ljoti veertiga pieredze nodemonstreet speeli kau kaadai cilveeku grupai. Speeles uztaisiishana ir tikai dalja no visa procesa, shitaads pasaakums tad vareetu aispildit to tuksho vietu Indago konkursaa kas saucas speeles publicitaate un prezenteeshana. Bet taads pasaakums ir atkal ar savaam gruutiibaam no organizatoriskaa viedoklja jo pirmkaat tas nevar tikt organizeets onlainaa, tur ir nepiecieshama reaala tiksahnaas un reaala prezentaacija, pietam, ideaali ja speeli veel paraada uz palielaaka monitora vai ar projektoru. Un ja veel taa pafantazee tad vispaar var to visu izveidot kaa stendu IT&T izstaadee ar n monitoriem katrai speelei, utt.... Heeehe, pasapnojaam!

Atiecibaa uz zuuriju. Veel nezinu vai tas buus galvenais veerteejums, skatiisimies kaa ies, bet veerteejums no speeleetaajiem noteikti tiks saglabats.

Par taam platformaam patiesiibaa raizes man dara tas ka nav lidz shim naacies sastapties ar taadaam taisitaam tepat pie mums,
taapeec ir pagruti kaut ko prognozeet un vispaar spriest. Ja buutu mana valja tad vispaar piedaliitos tikai ar exe'eem un miers, bet ja publika prasa tad cita runa.
Kaadas konkreeti vareetu buut taas speeles?
Web browseejamaas, mobilo telefonu? Vai tad veel kaut kas?
buutibaa web brovseejamaas vareetu pienjemt, lai autora pasha zinjaa paliek tas kuraa nu vietaa vinja buus. Tomeer par mob.telf. es shaubos. Taa tomeer ir kardinaali cita platforma, tad tikpat labi vareetu pienjemt arii galda speeles ja kaads taadu buutu uztaisiijis, jo redz vinja ir ziimeeta potoshopaa un izprinteeta. (CG)
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 4:25 pm    Post subject:

Galda speele neizmanto ESM - elektronisko skaitljoshanas mashiinu, savukaart mobilais telefons muusdienaas kljuust par pilnveertiigu speelju platformu, jo vairaak, Latvijas apstaakljos tieshi mobilaa speeles var izraadiities viens no finansiaali izdeviigaakajiem gameDEV virzieniem. Mans piedaavaajums buutu pienjemt jebkaadas datorspeeles (taatad paredzeetas skaitljotaajiem), ar piebildi, ka taam, kas nav PC/Windows baazeetas (mobilais, konsole utt), netiek garanteets, ka visi zhuurijas loceklji varees izmeeghjinaat un briidinaats, ka daudzi apmekleetaaji nespees izveerteet.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 4:34 pm    Post subject:

Kas mums tur veel ir no ESM, kalkulatori? K, tas bija domaats sarkastiski.

Labi Kamaz, ar taadiem nosaciijumiem lai iet ar. Pienjemu ka taadu speelju nebuus vairaak par 1-2'aam.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 5:36 pm    Post subject:

Err..ja godīgi, manas pirmās spēles bija uz kalkulātoriem. Gan programmējamiem, gan parastajiem.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group