dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

e-booki par gamedev
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 10:06 am    Post subject: e-booki par gamedev

man jau agraak bij' taada neliela ideja ka mees te shii mazaa saime kas atrodas ieksh dev.gamez.lv wareetu uzweidot un samest kopaa resursus kas mums ir, jo pats zinu kaads pain in da ass ir taas graamatas uzmekleet. Pasham sho 2 gadu laikaa, kopsh meegjinu kau ko buuweet briiwajaa laikaa, ir shis tas noderiigs arii atradies. piemeeram posts http://dev.gamez.lv/viewtopic.php?p=2795#2795 - es domaaju ka buutu ideaali ja winjam wareetu pateikt - ej uz lielo kraatuwi - panjem graamatu - Game Programming All In One, kuraa ir aptwerti c++ pamati, windows programmeeshanas pamati, directx pamati un arii kaa to wisu sasaistiit kopaa lai sanaaktu speele. Tikai ir probleema ar legalitaati, taa ka wienkaarshi kau kur uploadot arii newareetu. Ideja warbuut ir taada - sataisiit wienu lielu sarakstu kas kuram ir un tad ja kaadam ir nepiecieshams tad PM. Warbuut taadeejaadi mees speetu piesaistiit weel kaadus jaunus cilweekus gamedevam, ja winji te iemaldiitos un redzeetu - hops - ir dabuujamas graamatas no beginner liidz advanced. kaadas idejas kaa to wareetu weel sawaadaak iistenot?

Nu un ja kas - pagaidaam man ir shiis graamatas(wismaz par shiim esmu droshs, paareejaas kau kaados CD wai arii nosleeptas uz HDD):
Focus on 2D in Direct3D - Ernest Pazera (2002)
Advanced 3D Game Programming Using DirectX9.0 - Peter walsh (2003)
Beginning Math and Physics For Game Programmers - Wendy Stahler (2004)
Physics For Game Developers - David M. Bourg (2002)
Focus on 3D Terrain Programming - Trent Polack (2003)
Game Programming All In One - Bruno Miguel Teixeira de Sousa (2002)
Real Time 3D Terrain Engines Using C++ and DirectX9 - Greg Snook (2003)
Introduction to 3D game programming with DirectX9 - Frank D. Luna (2003)
Learn Vertex and Pixel Shader Programming with DirectX9 - James C. Lelterman (2004)
Real-Time Rendering Tricks and Techniques in DirectX - Kelly Dempski (2002)
Tricks of the windows game programming gurus - Andre LaMothe (1999)
Game Programming Gems 1 - Mark DeLoura (2000)
Game Programming Gems 2 - Mark DeLoura (2001)
The Microsoft DirectX 9 Programmable Graphics Pipeline - Kris Gray (2003)
Back to top
View user's profile Send e-mail
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 4:53 pm    Post subject:

Ideja tieshaam laba Wink pasham acis jau kriit uz taav Tavaam Game Programming Gems un shaderu graamataam (diemzeel Dx, bet koncepti jau paliek tie pashi), kad man buus laicinsh palasiit obligaati PM'oshu Tev Wink Bet diemzeel neko jaunu nevaru pievienot shim sarakstam.

P.S. Taa ir iespaidiiga biblene, varbuut arii esi izlasiijis visas taas Shocked
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 4:59 pm    Post subject:

tam nodereetu kau4kaads webs kur var mekleet un pa kategorijaam un/vai gruutiibas liimenjiem daliit [+komentaari ;]

vienk liels blaakjis nepaliidzees orienteeties

nesenie downloadi

C++ Advanced 3D Game Programming with DirectX 9.0.pdf
Direct3D ShaderX (Vertex and Pixel Shader Tips and Tricks).Team LRN.rar
Direct3D.-.Learn.Vertex.And.Pixel.Shader.Programming.With.Directx.9.[VeryCD.com].pdf
Directx 3D Graphics Programming Bible 2.pdf
Directx 3D Graphics Programming Bible.pdf
MS.Press.-.Microsoft.DirectX.9.Programmable.Graphics.Pipeline.[VeryCD.com].pdf
Programming.Role-playing.Games.With.DirectX.-.fly.[VeryCD.com].pdf
Real-time.Rendering.Tricks.and.Techniques.in.DirectX.[VeryCD.com].pdf
Wordware.Advanced.3D.Game.Programming.With.DirectX.9.0.eBook-LiB.pdf
Wordware.Publishing.ShaderX2.Introductions.and.Tutorials.with.DirectX.9.0.eBook-DDU.pdf
Wordware.Publishing.Shaderx2.Shader.Programming.Tips.and.Tricks.With.Directx.9.eBook-DDU.pdf
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 5:03 pm    Post subject:

Nu vareetu jau vienkaarshi tajaa pashaa postaa-kraatuvee organizeet pa kaut kaadaam sadaljaam. Vai arii iedot linku uz gamedev.net graamatu review lapinju, kur interesents vareetu izlasiit atsauksmes (pagaidaam cik redzu gandriiz visaam shitaam graamataam tur ir review) un tad, ja juut ka taada graamata vajadziiga, prasa te, lai kaads nodod. Prieksh taa laikam pie katras graamatas dereetu useri, kuri to var sendot.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Vecais_Dumais_Laacis
Guru
Guru


Joined: 29 Jan 2004
Posts: 800

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 5:05 pm    Post subject:

es gan komentus biju domaajis kaa sheit miitosho useru komentus
_________________
...un ja bites buutu laachi...
Back to top
View user's profile
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 5:22 pm    Post subject:

nee, nu no kovera liidz koveram esmu ticis galaa tikai ar Andre LaMothes guru trikiem kad tiko saaku apwaartiities win32 gaamu programmeeshanaa, tad weel Beginning Math and Physics For Game Programmers ir neliela un tai ashi izskreeju cauri(pateicoties universitaates augstaakai matemaatikai Wink ), ar Physics For Game Developers liidz pusiitei esmu ticis. Man pagaidaam piedur tieshi pakost fiziku(un nedaudz PS2 kodeeshanu - RISC procesors, 2 Vektoru Uniti Wink wow, tikai kaa lai ar to apietaas?!? ). Render sisteema man pagaidaam ir tipiska smilshkaste - knapi textureeti kubicinji apkaart leekaa Wink bet ko waig to ashi wien war uzmekleet tajaas graamataas Wink.
Back to top
View user's profile Send e-mail
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 5:44 pm    Post subject:

GazZ, ooo, "universitaates augstaakai matemaatikai ", jaa, zeel, ka taada shtuka nav man aiz jostas Wink buutu vieglaak laikam saprast dazas lietinjas par speeleem vajadziiigo fiziku un mateni kaa taadu, pagaidaam iztieku tikai ar to, ka protu pielietot to, ko man vajag. Peedeejaa laikaa gan man pamazaam naak apskaidriiba par matricu & vektoru mateni, bet kaa darbojas tie quaternioni ar kaut kaadiem skaitljiem, kuri ir kvadraatsaknes no -1? wtf? :)

VDL, nu ar ko muusu komenti buus labaaki par tiem, kas jau tur ir? Smile Domaaju, ka tur noteikti buus no vairaak skatpunktiem apskatiitas lietas un izteikti daudz vairaak viedolkji. Bet ja jau ljoti vajag, var uz shitaa pasha foruma uztaisiit jaunu sadalju: Graamatas or smtn, un darbotos taa luuk shaadi: Taisiit threadus driikst tikai modi. Parastie juuzeri driikst tajos tikai postot. Ir viens sticky threads "Graamatas". Kuraa katrs posto kaadas tad vinjam graamatas pieejamas, un modi ieliek taas pirmajaa postaa, kursh tad ir pati "graamatniica". Pie reizes uztaisot jaunu threadu, kuraa var rakstiit atsaukmes/komentaarus par sho graamatu un graamatniicaa ieliekot linkus uz tiem (uzspiezjot uz graamatas nosaukuma). Atkal vajag tikai kaadu, kursh to uznjemtos dariit.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 6:44 pm    Post subject:

Labu, labaa ideja, vismaz beidzot buus iemesls izrakaat vissas novilktaas un neizlasiitaas graamatas.

Un veel baigi labi buutu ja vareetu savaakt vissas GPG daljas, man pasham ir tikai otraa.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 7:45 pm    Post subject:

Quote:
ie quaternioni ar kaut kaadiem skaitljiem, kuri ir kvadraatsaknes no -1? wtf?

Nezinu, kas ir "quaternions", bet to, ka "kvadraatsaknes no -1" ir i, jeb imaginārā vienība gan laikam jau vidusskolā māca. Vai pat pamatskolā.

Tiesa, protams, izmantot kompleksos skaitļus tā pa īstam var iemācīties laikam tikai kādā eksaktā augstskolā. Vismaz man pašreiz ir kurss Kompleksais mainīgais, kas steidzami jānokārto.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Tue Jan 04, 2005 7:59 pm    Post subject:

Hehe, ka tos sauc par imaginaarajiem skaitljiem zinaaju, kaut kaadus imaginaaros skaitljus mums jau kaukad maaciija, laikam aizpagaajshgad, bet taas bija 1-2 nedeljas, taapeec es iipashi neatminos. Maaciija laikam pat, ka ar vinjiem kaut kaa jociigi veic parastaas aritmeetiskaas darbiibas un ka tiem itkaa nav iistas veertiibas, kuru cilveeks vareetu iedomaaties vai kaut kaa taa. Bet ko tas viss noziimee? Smile Ja jau tiem nav taadas iistas veertiibas, kaa tad kompis tos var saglabaat floatos?

Nu karoch kas tas taads iisti par zveeru man nav skaidrs, veel vairaak neskaidrs ir, kaa teoreetiski taas veertiibas no taam jociigajaam sqrt(-1) paliek par normaaliem float'iem utt :)

Quaternions ir 4d vektors, kuram ir 3 shitaas "imaginaaraas" komponentes un viena reaalaa komponente: (i,i,i,R) . Ar to varot apziimeet rotaacijas 3 dimensiju telpaa. Kaa tas notiek? x3 Smile Man ir tikai funkcijas, kaa paarveerst quat->matrix un matrix->quat; ar to man pietiek ;)

EDIT: ok, paaraak off topic, atgriezjamies pie e-book "graamatniicas".
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
fest



Joined: 07 Apr 2003
Posts: 187
Location: Madona

PostPosted: Mon Jan 24, 2005 9:54 pm    Post subject:

interesantaakaas no shiim graamataam variet likt uz ftp://books.insecure.lv
usr: bookz
pswd: bookz
Jaaizveido mape ar savu niku un tur jaamet iekshaa graamatinjas.
To piedaavaaja Krish
_________________
Signature for rent. Good as new.
4 lines max. 80 letters.
Ls 0,02/post
Back to top
View user's profile Send e-mail
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Mon Jan 24, 2005 10:02 pm    Post subject:

Uu, paldies Hell666 un Krish Smile Iechekoshu to, kas Jums jau tur sakraats Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hell666_skola
Guest





PostPosted: Tue Jan 25, 2005 1:34 pm    Post subject:

nu no manis tur gandriiz nekaa veel naf, paaris booki par delphi, bet tur vareetu likt interesantaakos no tiem augstaakmineetajiem bookiem.


btw kaadam nav kaads tutors par fiziku un gjeometriju 2D gaamjiem?
Back to top
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Tue Jan 25, 2005 1:51 pm    Post subject:

es domaaju ka shis links lieti noderees jo tur ir diezgan daudz par 2d fiziku un koliiziju detekciju -
http://uk.geocities.com/olivier_rebellion/
Back to top
View user's profile Send e-mail
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Tue Jan 25, 2005 2:12 pm    Post subject:

Ļoti labs materiāls - An Introduction to Physically Based Modeling: http://www-2.cs.cmu.edu/afs/cs/user/baraff/www/pbm/pbm.html
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group