dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Proceduraalo maakonju rendereris!
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Grafikas programmēšana un teorija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 12:28 pm    Post subject: Proceduraalo maakonju rendereris!

Peedeejaa laikaa darbojos pie daziem specefektiem, un,
juus jau drosshivien atceraties cik beediigas kvalitaates debessis bija kaut vai Putnos. Iespeejams tie bija visneefektiivaak izlietotie 10mb atminjas, pc veesturee. Un buutiibaa deelj taa arii noleemu uzrakstiit kaut ko nedaudz labaaku, un saprotams, dinamiskaaku.
Rezultaataa sanaaca pilniibaa realajaa laikaa animeejami maakonji, kurus pie tam, var izmantot gan 2d gan 3d videi.
Te ir dazas bildes. Taas gan nav maksismums ko var izspest no siis tehnikas. Ir iespeeja pievienot gan sauli, saules starus, kas izlauzas caur maakonjiem, veel ja tas tiek izmantots 3d videe var adekvaati reekjinaat debess kraasu atkariibaa no saules poziicijas. Respektiivi, shis ir tikai pats pamats.







Tutoriaalis
Te var apskatiities vissas bildes lielaakaa izmeeraa
Neliela filminja kaa tas izskatas darbiibaa (XViD, 600Kb)
Un visbeidzot pats instruments

Starp citu es apsveru iespeeju uzrakstiit tutoriaali par sho teemu, jo ir sanaacis iebraukt diezgan dzilji ljoti specifiskaas lietaas un praktiski puse jau ir uzrakstiita peetiishanas laikaa, taa ka kaa jums skjiet, veel kaadam vareetu nodereet taada veida informaacija?[/url]


Last edited by Hobits on Sun Jan 16, 2005 5:44 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 1:10 pm    Post subject:

WOW! Izskaraas jau neraali kruti! Shitaadu tutoriaalu es noteikti lasiitu Wink Un cik aatri tad taa rendereeshana notiekaas? Kaads fps uz kaada kompja? Kaadas prasiibas no video kartes - cik saprotu diezgan sarezgiiti sheideri?

P.S. To progu gan man neizdevaas iedarbinaat.. palaizju - peleeks ekraans. Spaidu visu peec kartas, bez nekaadaam izmainjaam. Vieniigais efekts, ko man izdevaas panaakt, bija pakaarshanaas divide by zero rezultaataa Smile Vai man radeon9500 nevelk shito lietu?
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
dev



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 206
Location: Latvija

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 1:17 pm    Post subject:

Shocked Smile filminjaa izskatijaas patieshaam ljoti kruti.. es tik nesaprotu taadaa gadijumaa, kapeec nekas tamliidziigs nav izmantots nevienaa komerciaalaa speelee (vismaz neesmu redzeejis)..

.. tutoriaalis buutu labi Smile
Back to top
View user's profile Visit poster's website MSN Messenger
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 2:25 pm    Post subject:

GiGa wrote:
cik saprotu diezgan sarezgiiti sheideri?


Pats smiekliigaakais ir tas ka sheideri te vispaar netiek izmantoti, tikai standarta ogl ar daziem paplashinaajumiem. Liidz ar to arii dzelzu prasiibas arii nav nekaadas. Atrdarbiiba ir kautkaadi 90fps uz manas kastes un taas pashas vecaas videokartes. Pie praktiski nekaadas optimizaacijas, geometrija rendereejas ar glBegin, glEnd, un maakonji paargenereejas katraa kadraa kas buutiibaa nav nepiecieshams.

Quote:
es tik nesaprotu taadaa gadijumaa, kapeec nekas tamliidziigs nav izmantots nevienaa komerciaalaa speelee


Ja interesee izlasi cauri shito topiku. Skjiet tur bija atbilde arii uz tavu jautaajumu. Buutiibaa shobriid jau dazi saak izmantot dinamiskaas debesis (World of Warcraft), un veel arii tas ka lielajaam kompaanijaam nav izdeviigi tik daudz laika pateereet pie vienkaarshiem maakonjiem (FPS speelees). Kaut gan buutiibaa tas ko vareetu sasniegt ar sheideriem buutu praktiski fotoreaalistiski saulrieti, un viss paareejais.


Ok, un to rakstu tad es meegjinaashu uzcept, juus neticeesiet cik elementaari kaut ko taadu var panaakt.

[ed] Giga, programmai tagad vajadzeetu straadaat, peles skrolleris, pielauju, nestraadaaja. Tikai beeda taada ka tur uz ekraana gandriiz arii nekaa nav, pliks redaktors. Taa ka veel vajadzees readme failu. Uh, diezgan garlaiciiga nodarbe.


Last edited by Hobits on Sat Jan 15, 2005 4:01 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 4:00 pm    Post subject:

Hmm vareetu tad taadu iisu aprakstu, kaa opereet ar to Tavu progu? Smile gribaas redzeet pasha aciim uz sava kompa Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 4:49 pm    Post subject:

Nu vari pagraabt visu zipu, tur buus arii operaaciju apraksts.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 5:20 pm    Post subject:

Tu cheato Wink ieprieksh vins tajaa zippa nebij Wink ok, pameeginaashu kauko Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 5:23 pm    Post subject:

GiGa wrote:
Tu cheato Wink ieprieksh vins tajaa zippa nebij Wink ok, pameeginaashu kauko Wink

Aa, man vajadzeeja rakstiit zipam versijas nummurus: v0.0001, v0.0002... Smile
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 7:05 pm    Post subject:

Quote:
Nu vari pagraabt visu zipu, tur buus arii operaaciju apraksts.


tas "Nu" laikam bija laika noziimee, tad ok Wink a to es domaaju, ka varbuut esmu akls un neatradu Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 7:16 pm    Post subject:

Kaa vispaar gaaja, kaut ko izdevaas uzmeikot? Darbojaas vismaz programminja? Smile Varbuut jau ir kaadi FPS raadiijumi?

Sajaa versijaa gan ir viens siikums ar animaaciju, tur nenotiek maakonju transformaacija reaalajaa laikaa, kaut gan tas ir teoreetiski iespeejams. Dotajaa versijaa animaacija izpauzas tikai kaa maakonju tekstuuru paarvietosanaas.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 7:28 pm    Post subject:

Nu taa, kauchkas jau izdevaas. Tikai kad saaku mainiit visaadus parametrus, tad maakonji kusteejaas neraali aatri, tailojaas un veel nezin kas - laikam nepareizos skaitljus savadiiju Wink par lielu laikam. Iipashi ilgi nenonjeemos gan ar to, bet sapratu ka iespeejas ir diezgan lielas.

Tikai tieshi taa maakonju transformaacija reaalaa laikaa laikam jau arii buus taa lielaakaa probleema fps zinjaa. Cik saprotu, tas notiks, gjenereejot perlin noisi katram kadram? Peedejoreiz, kas es kaut ko taadu meeginaaju, fps nebija diez ko laps Wink vismaz pienjemamaa rezoluucijaa un octaavu skaitaa. Bet tik un taa - vareetu uzgjenereet vienkaarshi 2 mapes, un tad taas leenaam kustinaat dazados virzienos un rezultaatu njemt kaa abu mapju 50/50 blendu - tas ir nevis 2 maakopnju layerus bet vienam layerim noise mapes skaitiit kopaa un izmantot galeejo.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 7:42 pm    Post subject:

Kaa tad tu genereeji to perlin mapi? Ja peec taa tutoriaala kas gdnetaa tad skaidrs ka bija maz fps, tur tiek apstraadaats katrs pixelis masiivaa un no masiiva veidota tekstuura, bet buutiibaa perlin noise var veidot arii kombineejot kopaa vairaakas noise tekstuuras (oktaavus), un rezultaatu rendereet tekstuuraa. Bez gl paplashinaajumiem (multiteksturinga) taada darbiiba ir izdaraama ar vienu passu uz oktaavu. Un tas ir pietiekoshi aatri jo parasti ar 4-5 oktaaviem pietiek. Gruutaakais sajaa gadiijumaa ir perlin noise exponeeshana. Bet to tad es droshivien iecepshu savaa tutoriaalii, lielaako dalju jau uzrakstiiju.

Un veel viena lieta par optimizaaciju ir tas ka nevajag jau vissu paargenereet katraa kadraa. Piemeeram ja offlainaa uzgeneree vairaakas perlin noise kartes, un tad rendereejot attieciigi feido starp vinjaam, rezultaats buus pietiekoshi dinamisks lai nepamaniitu atkaartoshanos.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 7:50 pm    Post subject:

Jaa, taa kaut kaa vien buus jaadara, jo tieshaam gjenereet perlin katraa kadraa ir ljoti leeni. Nedomaaju, ka tagad vaig ljoti uztraukties par kartem kuras nesuportee multi texturingu Wink Jau gandriz visu uzrakstiji? Smile aatri gan Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 8:05 pm    Post subject:

GiGa wrote:
Jau gandriz visu uzrakstiji? Smile aatri gan Smile

Vairaak gan komenteeju kodu Razz

Quote:
Nedomaaju, ka tagad vaig ljoti uztraukties par kartem kuras nesuportee multi texturingu

Nu jaa, bet es rakstiiju ar multipassu jo taa bija skaidraak redzams kas iisti notiek.
Bet par to perlin noisi patiesiibaa ja vajadzeetu vareetu arii katraa kadraa vinju genereet, tas nav tik kritiski.
Kaa jau teicu, leenaakaa ir tekstuuras eksponeeshana, jeb kaapinaashana pakaapee. Kas ir nepiecieshama lai palielinaatu perlin noise tekstuuras kontrastu.
Manaa variantaa es veicu kaut kaadu konkreetu skaitu reizinaashanas operaaciju starp tekstuuraam taapeec tur arii viss iestreegst jo lai ieguutu lielaaku kontrastu vajag vairaak reizinaashanas operaaciju un liidz ar to arii viss darbojas leenaak.

Starp citu varbuut tu zini kaadu alternatiivu variantu tekstuuras kaapinaashanai pakaapee? Nojaushu ka fragmentu programmaam kaut ko taadu var mieriigi dariit, bet tas jau atkal nederees zemaa gala videokarteem.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Sat Jan 15, 2005 8:14 pm    Post subject:

Nu fragmentu programmaas, cik zinu, ir diezgan normaali dariit:
Code:

float specular2 = specular*specular;
float specular4 = specular2*specular2;
float specular8 = specular4*specular4;

un taadaa veidaa kaapinaat veertiibas.

Ehh, zemaa gala videokartes... jaadomaa uz naakotni Smile ja mees tagad saaksim kaadu speeli taisiit ar shitaa izmantoshanu, iznaaks taa tad, kad r9800 buus zemaa gala karte Smile taapeec es iipashi par to neuztrauktos Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Grafikas programmēšana un teorija All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group