dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

www.cesis.lv/learn stila lapu?
Goto page 1, 2  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> dev.gamez.lv - gameZ development network
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Wed Feb 09, 2005 11:40 am    Post subject: www.cesis.lv/learn stila lapu?

Tā nedaudz padomāju, kas notiktu, ja pēkšņi aizvērtos www.cesis.lv/learn saits. Tā ir lapa ar nelielu pop-upu, kurā ir izkārtoti diezgan daudzi tutoriāļi par vairākā programmēšanas valodām. Nu jau tie ir novecojuši, taču tik un tā ir ļoti, ļoti noderīgi. Ne reizi vien tieši tie ir mani glābuši un atrast tos vienmēr var ērti caur šo adresi, nevis rakāties caur Guugles izmestajiem tūkstošiem. Tādi tutoriāļu krājumi, kas aptver diezgan plašu IT jomu ir ļoti vērtīgi, jo, piemēram, ja man pēkšņi kaut ko vienkāršu vajag uztaisīt JavaScriptā vai izmantot Perlu, valodas kuras es tā īsti neesmu mācījies un nopietni varbūt nemaz nelietošu, taču ja nu vajag (un man bieži sanāk tā, ka vajag), tad uzreizi es zinu, kur meklēt pirmo palīdzību.

Tad nu man ienāca prātā, varbūt ar šī foruma palīdzību, kaut vai ar atsevišķiem threadiem, kuros ir linki, tikai izkārtoti loģiski un shematiski, varbūt varētu panākt ko līdzīgu - tutoriāļi par C++, VisualBasic, QBasic, Pascal, Delphi, Tcl, Python, Perl, SQL, C, Java, JavaScript, HTML, PHP, Flash Actionscript, ASM, Prolog, Fortran, VisualFortran, VisualProlog, LINUX fundamentals, VBScript, VBA... vārdsakot, ko vien nevar iedomāties. Jo kāpēc gan tad eksistē tik daudz valodu - katrai ir savas stiprās puses un lietošana - ja man vajag vienkāršu logu aplikāciju, nu neņemšu es C/C++, bet kaut kādu vizuālo builderi vienkāršu - piem., Delphi. Kaut kādi skripti? Lūdzu, Tcl, Python, Perl. Piepeši vajag datubāzi - SQL. Tā varētu būt viena sadaļa - progr. valodas. Cita sadaļa varētu būt - gameDEV pamati un tur tutori par DX, OGL, simple 2D principles, iso-map, tiled map, sprites, networking, sound, 2D sprites with OGL/DX, 3D principles, 3D mesh loader, 3D colisions, 3D octree, 3D camera utt.. Vaardsako, kaudze ar linkiem ar tutoriāļiem, kur šo problēmu risina. Un varētu būt vairāki linki zem katras sadaļas - bieži vien es paralēli skatos 2-3 a to i 4-5 dažādus tutoriāļus.

Šādi pilnīgi noteikti daudziem iesācējiem un arī zinošiem cilvēkiem tiktu atvieglota dzīve.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
pujka
Guest





PostPosted: Thu Oct 27, 2005 5:47 pm    Post subject:

shaadu ideju var tikai uzslaveet!!!! pats shajaa forumaa esmu iedziivojies postus lasiidams bet ne postodams. ljooti patiktu iespeeja organizeeti samekleet nepiecieshamos tutoriaaljus
Back to top
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Sat Oct 29, 2005 10:42 am    Post subject:

Hehh, ja tev Delphi liekas vienkāršāks par C++, tad nu nez, varbūt provē C#? Laughing
Tas man liekās daudz ātrāks un saprotamāks.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Sat Oct 29, 2005 7:17 pm    Post subject:

Iemācies lasīt EDDY. Kamazs neapgalvo ka Delphi ir vienkāršāks par C++. Kamazs tikai atkārto vispārzināmu patiesību - katriem darbiem ir savi tūļi/programmas ar ko to veikt. Nav viena universālās progr.valodas, ar ko ērti var visu izdarīt.
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 12:45 pm    Post subject:

Bubu, tu esi muļķis!
Lasi, ko KAMAZ raksta - "ja man vajag vienkāršu logu aplikāciju, nu neņemšu es C/C++, bet kaut kādu vizuālo builderi vienkāršu - piem., Delphi.".
Es tieši par to runāju, ka iekš C# to visu ir vēl vienkāršāk izdarīt.
Tā ir speciāli Windows formām domāta.
Es nemūžam nevarētu iekš Delphi izveidot savu spēles Menu, ar C# ir viegli, ļoti viegli.
Un kā ar OLE konteineriem iekš Delphi? Vēl līdz šai dienai neprotu ar to apieties, lai pieliktu pogai iespēju palaist *.exe failu un iedot pogai nosaukumu vienlaikus.
Tās ir manas domas, protams. Un es arī iesaku KAMAZAM to, jo tās ir viņa domas, vai nē???

P.S. Es saprotu, tu runā par vispārēju patiesību, bet nu labi .....
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 1:57 pm    Post subject:

*sigh*
EDDY, no offence, bet ko tu gribētāji ar to visu pateikt? Tu pateici, ka C#, tavuprāt, ir vienkāršāks par Delphi un tamdēļ drīzāk izmantojams kā vizuālais builderis. Nu labi, pateici. Tas ir tavs viedoklis, tikai nez kāpēc tu nosauc bubu par muļķi, kad jams vispārina manis teikto - par tiem tūļiem, kas katram darbam ir savi. WTF?

Izmantojot to pašu citātu no manis teiktā tu itin labi vari saskatīt vārdu "piemēram", kas ir saīsināts uz "piem.". Šis vārds liek saprast, ka es neveidoju stabilu, dzelzī izlietu apgalvojumu, ka Delphi ir vienkāršāks par C/C++ vai (vispār manis nepieminēto) C#. Nē, es tikai minu piemēru no vienas, vienkāršas programmēšanas valodas (nu, tur +IDE and stuff) ar vizuālo builderi, kas ļauj ātrāk un ērtāk veidot logu aplikācijas. Ne velti saistībā ar Delphi lieto terminu RAD - rapid application development. Kāpēc man ir tiesības uzskatīt, ka Delphi ir gana vienkāršs vizuālais builderis?

  • Delphi balstās uz ObjectPascal valodu, kas, savukārt ir evolucionējis TurboPascal, kas savukārt ir Pascal valodas paveids. Pascal valodu (un konkrēti TP) savulaik mācīja pa labi un pa kreisi - datorpulciņos, pamat-, vidus-skolās, augstskolās un visdažādākajiem cilvēkiem - arī tādiem, kas ar programmēšanu nopietni negrasās nodarboties. Tas tādēļ, ka Pascal tika izveidots tieši šādam mērķim - apmācībai. Pascal ir valoda, kas ir domāta programmēšanas principu apgūšanai. Lieki piebilst, ka C ir daudz vecāks par Pascal - tātad, kad cilvēki veidoja Pascal, C jau bija, neskatoties uz to , tie tomēr izveidoja šādu valodu ar jau manis minēto mērķi - apmācīt cilvēkus programmēšanā. Tātad, ko mēs no šī visa garā penteram varam saprast, mācīties, ko tas pierāda, apstiprina? Tas lieku reizi apstiprina apgalvojumu, ka Pascal ir vienkārša valoda, jo bija domāta tam, lai apmācītu cilvēkus tajā pat laikā, kad C eksistēja, kas tiek uzskatīta par sarežģītāku valodu. Tātad iznāk ka arī Delphi, kas ir OPascal+IDE ir vienkāršs risinājums, tātad man bija tiesības kā vienu no vienkāršajiem vizuālajiem builderiem minēt Delphi. Ne tā?
  • Lai izveidotu aplikāciju ar konkrētu, sadzīvisku mērķi (un mums ir tieši šāds mērķis, balstoties uz manu apgalvoijumu "ja man vajag vienkāršu logu aplikāciju"), kas ar minimālu piepūli nokompilētos un darbotos neiedziļinoties logu izveides smalkumos, Delphi nav nepieciešams nekas daudz - daži komponenti un minimālas spējas operēt ar peli. Forma, text box, OpenDialogue un Google ļaus burtiski 5 minūšu laikā izveidot programmu, kas lejupielādēs no kāda webservera veselu sēriju attēlu ar līdzīgu sakni "DMCnnn.jpg", kur n ir cipars no 0 līdz 9, pie tam zinot. Lai cik muļķīgi tas neizklausītos tieši tādu programmu es uztaisīju 5 minūšu laikā, lai tiktu pie bildēm bez Save As.. iespējām. Pēc tam es to aizmirsu un kaut kur izmetu. Protams, es varēju rīkoties savādāk, bet man ērtāk un ātrāk (5 min nav daudz) bija izveidot tādu vienkāršu mazu aplikāciju.
    Un priekš tā man nevajadzēja nekādus sarežģītus komponentus.
    Vēl vairāk, es jau diezgan ilgu laiku strādāju ar Delphi priekš konkrētiem zinātniskiem mēŗķiem (mācos FIziku augstkolā) un līdz šim neesmu izmantojis neko sarežģītāku par hmm...funkcijas atttēlošanas komponenti? Kaut kāds Grafiks. Citādi viss, kas tur ir ir vienkārši komponenti. Cita lieta, ka es pats izveidoju savus komponentus saviem mēŗķiem, kas ir saīdzinoši sarežģīti (2D režģu vizualizācija ar post-processing fīčām), bet tos es veidoju no elementāriem PaintBoxiem. Kāda būs mācība no šī konkrētā garā paragrāfa? Tāda, ka neviens nespiež tev izmantot Delphi sarežģītās komponentes - ja tu nezini, ko ar to iesākt, tev jamo, visticamāk nevajag. Jo tās būtībā nav nekas vairāk kā vienkāršas komponetes ar pievienotu funkcionalitāti specifiskiem gadījumiem. Parasti ir tā, ka tu programmē savu aplikāciju un tad atskārsti, ka izmantojot kādu iepriekš neizmantotu un nezināmu, "sarežģītu" komponenti tu, patiesībā, krietni atvieglo savu darbu. Bet, lai kaut ko izveidotu Delphi -vienkāršu vai sarežģītu, nav nepieciešams pārzināt visas komponentes. Es itin labi iztiktu bez SaveDialogue, jo to tikpat labi varētu aizstāt ar Text, kur jūzeris pats ieraksta ceļu līdz failam.
    Tātad, es uzskatu, ka tas ir pietiekami labs iemesls, kāpēc Delphi dēvēt par "kaut kādu vizuālo builderi vienkāršu", jo kā es jau minēju tikko - lai izveidotu vai nu vienkāršu aplikāciju vai pat diezgan sarežģītu, tev nav nepieciešams iedziļināties visos IDE un OPascal smalkumos. Tie var tikai atvieglot tavu dzīvi, bet nekas būtībā nemainās.


Es ceru, ka tagad ir skaidrs, ka Delphi viennozīmīgi var uzskatīt par gana labu piemēru, ja min "kaut kādu vizuālo builderi vienkāršu".
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 3:05 pm    Post subject:

Par gaumi nestrīdās.
Bet tu pats jau teici "ja man vajag vienkāršu logu aplikāciju".
Nu, Ok, Ok, man patīk patiesība un kašķis. Laughing
Strīdā dzimst patiesība un šajos strīdos starp mani un jums es varu atklāt daudz jaunas lietas. Rolling Eyes
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Megafix



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 45
Location: TE

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 6:16 pm    Post subject:

vai tad nav iespeejams paluugt muusu foruma adminiem lai vinji pievieno forumam sadalju tutoriaalji kur buudu C++ VB Delphi Java un citas???????
_________________
die but let others live...
Back to top
View user's profile Send e-mail
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Mon Oct 31, 2005 7:53 pm    Post subject:

Palūgt var, bet vai būs, kas tos tur sakārto un papildina...
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Tue Nov 01, 2005 10:42 am    Post subject:

Viss jau labi tai lapai, bet tie spami vai kā viņus tur dēvē traucē koncentrēties. Crying or Very sad
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Megafix



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 45
Location: TE

PostPosted: Tue Nov 01, 2005 6:21 pm    Post subject:

ra001 kaapeec??? lai katrs kas veelas taisiit tutoriaali taisa jaunu postu, bet ja ir tutoriaalju adrese lai liek sticky postaa. P.S. es vareetu buut par to atbildiigs un tureet to kaartiibaa. (vismaz buutu ko dariit shajaa forumaa jo parasti nekas nenotiek)
_________________
die but let others live...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Megafix



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 45
Location: TE

PostPosted: Tue Nov 01, 2005 10:27 pm    Post subject:

atvainojos par dubultpostu bet es pat biju tik labs ka izveidoju savu forumu tutoriāļiem kas atrodams http://s14.invisionfree.com/gameDEV_tutorials/index.php?act=idx shite. (lūdzu nesitiet mani!) ra001 vai varam sarunaat ka tu shajaa forumaa ieliec subforum kas redirecto uz manu???
_________________
die but let others live...
Back to top
View user's profile Send e-mail
fest



Joined: 07 Apr 2003
Posts: 187
Location: Madona

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 11:33 pm    Post subject:

Un tie kuriem nav ārzemju, lai sūkā pirkstu?
_________________
Signature for rent. Good as new.
4 lines max. 80 letters.
Ls 0,02/post
Back to top
View user's profile Send e-mail
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Jan 06, 2006 12:36 am    Post subject:

Nedomāju, ka tie pirkstu sūkātāji daudz zaudēs, neredzot to forumu :D
Back to top
View user's profile Send e-mail
loud



Joined: 01 Jan 2006
Posts: 38
Location: Latvia, Sigulda

PostPosted: Fri Jan 06, 2006 10:09 am    Post subject:

heh ir tachu taadi proxy moshka? Cool
_________________
Here I am
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> dev.gamez.lv - gameZ development network All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group