dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Palidziet ludzu iesacejam
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anonymous
Guest





PostPosted: Thu Feb 24, 2005 8:58 pm    Post subject: Palidziet ludzu iesacejam

Sveiki, esmu 16 gadus jauns jaunietis, kurs velas loti iemacities programmet (taisit speles un programmas)... Velos iemacities uztaisit kadu speli, mp3 playeri, un beidzot ari antivirusu... Bet man ir tada problema, ka es galigi nemaku programmet, ja nu vienigi nedaudz zinu HTML Smile Nu luk, tapec es veletos iepazities ar kadu cilvecinu, kurs mak programmet un kuram ir padoma kads projektins.... Vins varetu taisit kadu speli, un man ari sakarigi pastastit, ka vins to dara, vai ari kur lai dabu kadu gramatu i-neta par kadam programmesanas valodam... Man ir liels gribasspeks, tikai problema tada ka nezinu ar ko lai sak... Sad Butu loti pateicigs, ja kads mani varetu pamacit... Cool Nu ta, tas isuma butu ari viss..

PS: Nekas nebutu preti iemacities C++ un Delphi 6 programmesanas valodas Smile
Back to top
Lynx
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 70
Location: Rīga

PostPosted: Thu Feb 24, 2005 10:30 pm    Post subject:

Sac ar pamatiem, tas ir sintakses apgushanu. Shaja gadijumā c++ http://www.cesis.lv/learn/C++/index.htm
Back to top
View user's profile Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Feb 24, 2005 10:44 pm    Post subject:

Sveiks, Hell-Dorado, un laipni luugts forumaa ;)

Kaa, Lynx saka, saac ar pamatiem, un aizmirsti par speeli un mp3 playeri, kur nu veel par antiviirusu, uz diezgan ilgu laiku Wink Saac ar kadas valodas iemaaciishanos, ko laikam var diezgan labi izdariit arii tikai no online resursiem, bet saakumam labaakais variants iespeejams ir kaadas iistas graamatas iegaadaashanaas. Tas arii buutu pirmais solis, ko Tev vajadzeetu spert - saac apguut kaadu valodu, paarbaudot apguutaas zinaashanas ar mazaam un vieglaam programminjaam vai speeliiteem. Ja domaa saakt ar C++, resurss, ko visiem iesaku: http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/ un kompilators: http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html, tieshais links uz kompilatora mirrora izveeli: http://prdownloads.sourceforge.net/dev-cpp/devcpp-4.9.9.2_setup.exe (peec kaada laicinja var nestraadaat Wink ). Arii guugle ir Tavs draugs Wink par sho teemu net'aa var atrast neskaitaamus resursus, jaaliek lietaa tikai Tavs gribasspeeks un jaasaak maaciities Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Anonymous
Guest





PostPosted: Fri Feb 25, 2005 9:50 am    Post subject:

Paldies jums, man baigi iepatikas tur kur C++ 21 diena apgut var Smile Nu jaskatas bus, vai pec 21 dienas klusu gudraks Smile Tad vel ari parka4aju 21 stunda HTML, sakuma iemacisoos normali HTML un tad C++ saksu macities.... Kad iemacisos HTML skola vajadzes iet skolotajiem par attiecigu samaksu iet macit Very Happy Tikai zel ka Anglu valoda, bet tas nekas, programmetajiem jazin anglu val.... Ceru, ka mana galva kautkas no ta visa ieies Smile
Back to top
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 10:30 am    Post subject:

Nu bez anglju val neiztikt nekaadiigi. es uzreiz gribeetu pieziimeet ka html un c++ praktiski nav nekaadas saistiibas. taa ka neko tu neieguusi vispirms apguustot to( ja nu vieniigi tevis piebilstais par maaciishanu par samaksu Wink ). Tad jau driizaak saakt ar pascal, basic, php vai kaut ko tamliidziigu, kur ir pamat programmeeshas struktuura - (mainiigie(variables), nosaciijuma sazaroshanaas(conditional branches), cikli(loops), apakshfunkcijas, datu struktuuras). Tikai sagatavojies neguleetaam naktiim, jo nez kapeec tieshi tas ir tas laiks kad programmeetaaja smadzenes uzsuuc visvairaak informaacijas ( paartrauciet mani ja maldos Smile ), vismaz maneejaas toch Wink.
Back to top
View user's profile Send e-mail
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 10:42 am    Post subject:

Beidzot viens prātīgāks cilvēks, kas nesāk žēloties, ka resursi ir angliski, bet apņemās tos vienalga mācīties! Veiksmes :)

GazZ: ar php gan neiesaki sākt. Labāk ar kādu stingri kompilējamu, ne interpretējamu valodu sākt! Citādi iemācīsies cilvēks nedefinēt mainīgos, neņemt vērā kļūdu pārbaudes, u.t.t. Diez, kas beigās tur sanāks.. Un nezinu kāpēc tev pa naktīm programmējas, man gan pa naktīm guļas, un es pa dienu daudz labāk varu programmēt, nekā naktīs, kuras labāk veltu miegam.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Lynx
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 70
Location: Rīga

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 1:21 pm    Post subject:

Nu nevienmer php ir ta sliktaa/netiraa valoda, atkarigs no programetaja.

Jaa sakuma es ari lietoju error_reporting(E_ALL ^ E_NOTICE). Pec kada laika palasot ieteikumus pargaju uz E_ALL. Nacas uzlabot 3/4 lapas dzina. Bet nu tagad esmu iemacijies vienmer definet mainigos.

Un ari c++ neredzu nekadas grutibas macities pec php, jo tas ir tas ko pashlaik daru, un neteiktu ka butu kautkadas problemas.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 1:24 pm    Post subject:

Lynx, es nesaku, ka visiem tā ir, gan jau mūsu vidū dzīvo arī ģēniji (nu tas tā - spēcīgi teikts). Es tak saprotu, ka loģiski domājošs cilvēks arī no php daudz panāks. Bet vairumam gadījumu noteikti php nav nākusi par labu kā pirmā programmēšanas valoda, palasi php.lv forumus, tur tak visu laiku uzpeld vieni un tie paši tipisko kļūdu problēmas, kuras nebūtu, ja cilvēks vispirms būtu iemācījies neinterpretējamu valodu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Digital-X



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 79

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 2:51 pm    Post subject:

Esi sveicinaats Hell-Dorado!
bubu, ja latvijaa buutu cpp forums, tur buutu taadi pashi jautaajumi tikai saistiiti ar C++ (un kompileru/linkeru erroriem) Wink
Man ieteica saakt ar pascal, biju muljis taa arii dariiju. Tagad es nekaadaa gadiijumaa neieteiktu saakt ar pascal, uzskatu, ka šai valodai nav perspektīvu, un arī sinatkse ir diezgan attāla no C/C++. Vienkāršakais risinājums būtu Visual Basic, bet nekam nopietnam tas nederēs, tikai mazām programiņām (te ātri varētu uztaisīt MP3 playeri).

Manuprāt uzreiz jāsāk ar C/C++ vai arī ar PHP. (php - ļoti viegla valoda, elementāra Smile ), vari mācīties arī python, tas aiz PHP ir vēl tuvāks C valodai.
_________________
Security: http://www.netsec.lv/forums/
Back to top
View user's profile
Anonymous
Guest





PostPosted: Fri Feb 25, 2005 3:25 pm    Post subject: hm...

Very Happy Jus varbut kopigi varetu vienoties un pateikt ar kuru programmesanas valodu tad man sakt? Confused A ta viens saka, ka jasak ar C++ vits ar PHP, vel kac ar Visual Basic utt... Mo6 vienojaties n tad man kopigi iesakiet? Very Happy
Back to top
C++



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 49
Location: Sigulda

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 5:17 pm    Post subject:

Man jau liekas ka ar c++ jo ar to tu varēsi taisīt kas vien ienāk prātā. Esmu dzirdējis, ka ar to ir taisīts MS Office. Razz
Back to top
View user's profile Visit poster's website
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 5:23 pm    Post subject:

C++: un kāpēc tu domā ka kautko līdzīgu MS Office nevar uztaisīt ar php (šeit nedomājot kā web-aplikāciju, bet gan kā stand-alone!)
Back to top
View user's profile Send e-mail
C++



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 49
Location: Sigulda

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 6:10 pm    Post subject:

Nav gadījies par php dzirdēt Wink
Back to top
View user's profile Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 6:16 pm    Post subject:

Nu saac ar C++ un buus ok Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
chaosman



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 64
Location: Rīga

PostPosted: Fri Feb 25, 2005 7:44 pm    Post subject:

Kaapec neviens neisaka taadas valodas kaa Python, Java, C#... Tsa visaas ir modernas, objektorienteetas un pietiekoshi vienkaarshas. Neiemaaciisies sliktu stilu, kas viegli var notikt, ja saaksi ar php.
Protams, neviena nav bez truukumiem, bet tas ir dabiski... Python miinus vareetu buut dinamiskaa tipizaacija un tas, ka nav kompilatora, abas paareejaas velk sev liidzi rantaimu/virtuaalo mashiinu. Bet neviena valoda jau naf taisiita speciali apmaciibai, un ja arii ir tad taadu neviens nelieto :)

Vislaabak jau ja ir klaatienee pieejams cilveeks, kuram pajautaat padomu un kursh var noveerteet tevis izdariito (pabikstiit pareizajaa virzienaa, kad vajag). Citaadi buus gruuti, ja tu veel pat nezini atskiriibu starp html un c++. Varbuut ir veerts apmekleet progmeistars vai tamliidz. kursus?
Back to top
View user's profile
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group