dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Piedaavaajums uzcept jaunu speeli (kopiigiem speekiem)
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Spēļizstrāde Latvijā
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 4:38 pm    Post subject: Piedaavaajums uzcept jaunu speeli (kopiigiem speekiem)

Vareetu meegjinaat uzbliezt kaadu gaami.
Vareetu buut kautkas 2D (Sprite) (jo 3D ir paaraak daudz njemshanaas ar modeljiem/skiniem/animaaciju/koliizijaam u.t.t. u.t.t. turklaat IMHO vajadziigi labaaki dzelzhi).
Vareetu buut izometriska (alja skats no augshas un no saana (kaa StarCraft/Diablo u.c)) - tas vareetu kompenseet 3D truukumu organismaa... Very Happy
Taatad vajadziiga ideja 2D izometriskai gaamei (ne paaraak sarezhgjiitai un ne paaraak primitiivai) ar MP iespeejaam (ieteicams, bet ne obligaati).

Uzklausiishu jebkurus piedaavaajumus Very Happy
Back to top
View user's profile Send e-mail
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 5:25 pm    Post subject: Re: Piedaavaajums uzcept jaunu speeli (kopiigiem speekiem)

Jā, bet vispirms vajadzētu noskaidrot spēles žanru: RPG, Strategy, Adventure, ... kuru saprotams var taisīt 2D vidē.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 5:52 pm    Post subject: Re: Piedaavaajums uzcept jaunu speeli (kopiigiem speekiem)

Nu vispaar zhanrs varbuut jebkaads kaut vai Action...
Vieniigi...
1) Ir ljoti daudz labu (un pat ljoti labu) fantasy RPG - taatad tajaa laucinjaa mums labaak neliist. Shaubos ka mums izdosies tik klaat komerciaalo fantasy RPG liimenim. (Ja kam sagribeejaas pamociit monstrus - starteejiet D2 un uz priekshu). Ja tomeer domaa taisiit RPG, tad IMHO jaabuut LJOTI originaalai idejai... Bet tas nenoziimee, ka speelee nedriikst buut RPG elementi
2) ar RTS laucinju aptuveni tas pats - tuklaat labs RTS Singls noziimee labu AI - atkal probleemas... Confused
3) shaubos, ka mees pavilksim speeli uz 3 CD, taapeec tam jaabuut relatiivi mazam projektinjam... Very Happy
Back to top
View user's profile Send e-mail
Eatme



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 83
Location: Ventspils

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 6:06 pm    Post subject: nu she tev manas somas (mana doma ja preciizaak)

ARCADE ir tas iistais zanrs.
Tur nav jaabuut nekam iipashi gudram un spiidosham (stulba grafika, veel stulbaaks AI un tikuntaa speele patikt var)
es pats jau taisu vienu (tankwars project 1) taa ka paliidzeet pagaidaam nevareeshu.
_________________
Don't argue with a fool. He'll drag You to his own level and beat with experience.
Back to top
View user's profile Send e-mail
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 6:10 pm    Post subject: Re: nu she tev manas somas (mana doma ja preciizaak)

Eatme wrote:
ARCADE ir tas iistais zanrs.
Tur nav jaabuut nekam iipashi gudram un spiidosham (stulba grafika, veel stulbaaks AI un tikuntaa speele patikt var)
es pats jau taisu vienu (tankwars project 1) taa ka paliidzeet pagaidaam nevareeshu.


Ja daljeeji tev piekriitu - ar arkaadi vareetu izbraukt cauri... vieniigais grafikai un AI tomeer jaabuut attieciigajaa liimenii... Smile
Padalies ar savu "tankwars project 1" ideju... ja tas nebuutu ieksh DBasic varbuut vareetu paliidzeet... Very Happy
Back to top
View user's profile Send e-mail
Eatme



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 83
Location: Ventspils

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 6:17 pm    Post subject: tnx

ar kodeeshanu helpu nevajag, a vot modeliitis gan dereetu. paluuri 3D sadaljaa tur zinju ieposteeju.
_________________
Don't argue with a fool. He'll drag You to his own level and beat with experience.
Back to top
View user's profile Send e-mail
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 6:23 pm    Post subject:

Sorre nodarbojos galvenokaart ar kodeeshanu... Smile
Tankiem varu piedaavaat tikai 2D spraitus i to ne manus... :D

P.S. Man nezkaapeec liekas ka i-netaa tanka modeli atrast nav probleemu... jautaajums cik izskatiigu...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Eatme



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 83
Location: Ventspils

PostPosted: Sat Jan 18, 2003 7:06 pm    Post subject:

da mekleet netiikas. viens modelis jau ir, un game veel nav gatavs. Kad pabeigshu tad saakshu nopietni modeljus mekleet.
_________________
Don't argue with a fool. He'll drag You to his own level and beat with experience.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 2:28 am    Post subject:

.
Manuprāt tāds amatieru pulciņš tiešām nevar uztaisīt kaut ko tādu, kas varētu nopietni konkurēt ar lielo firmu komerciālajām spēlēm, taču varētu uztaisīt spēli, kādas netaisa komerciālās firmas - spēli par Latvijas tematiku, un šiet paveras plašs lauciņš visos žanros, piemēram, ko jūs teiktu par dragreisa spēli Rīgas ielās, vai arī RPG varoni Lāčplēsi, kas cīnās ar ļaunajiem krustnešiem.

Neviena komerciālā firma jums nepiedāvās šādu spēli, tāpēc es domāju, ka tas ir Latvijas spēļu taisītāju lauciņš - spēles par Latviju. Šādas spēles manuprāt būtu visai interesantas Latvijas spēlētājiem.

P.S: Par datorspēlēm es parasti nemaksāju (kačāju tīklā), taču, ja būtu kāda tiešām laba spēle par Latviju, es būtu gatavs maksāt, un ceru, ka arī citi!
.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 2:42 am    Post subject:

Njaa... Laachpleesis vareetu ierullet... beidzaas laachi mezhaa paarejam uz naakosho liimeni ar krustneshiem... Laughing

iisteniibaa man tiiri neko patiik Kamaza "Paaris" stils - ar roku ziimeetais... Vieniigais, kas man nevisai patiik t.i. Myst tipa realizaacija...

Vot ja kaads saziimeetu laacpleesi 101 un vienaa pozaa ar visaam animaacijaam Cool
ak jaa pliisha laachus un krustneshus arii...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 10:49 am    Post subject:

BUGa wrote:
Vieniigais, kas man nevisai patiik t.i. Myst tipa realizaacija..
Vot ja kaads saziimeetu laacpleesi 101 un vienaa pozaa ar visaam animaacijaam 8)
ak jaa pliisha laachus un krustneshus arii...


Duh. Mysta tipam ir lieliska priekshrociiiba - tas ir ahujenna (es atvainojos) vienkaarshs. Runa neiet par kodu, jo es vareetu implementeet animaaciju dazhu dienu laikaa, vienkaarshi, kaa paraadaas animaacija, vajag to arii ziimeet. Nu un man ir jau gruuti uzziimeet Pahri bez animaacijas...Un rezultaataa - lokaacijaas skripteet var dikti aatri.
3D atkal prieksh manis i kas jauns - paietu laiks, kameer ar to tiktu galaa un taapat tur kjeepa liela. Laahcpleesi var taisiit tikai tad, ja ir cieniijama developeru grupa. Var meegjinaat panjemt kaadu vecu 3D dzini (Doom2, Quake) un uz taa uzcept. (Taa kaa JediKnights uz Q3).
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 1:37 pm    Post subject:

"Mysta tipam ir lieliska priekshrociiiba - tas ir ahujenna (es atvainojos) vienkaarshs" Kas tiesa tas tiesa... bet peec FPS graiziishanas liekas, ka Mystaa tevi trakonama kreklaa (tajaa, kas ar garaam piedurkneem) divi dzheki baltos halaatos vadaa pa mapu... Very Happy

"Var meegjinaat panjemt kaadu vecu 3D dzini (Doom2, Quake) un uz taa uzcept. (Taa kaa JediKnights uz Q3)." tad jau labaak tomeer palikt pie 2D - vienalga izskatiisies labaak par tiem visiem vecajiem 3D dzinjiem...

Viss beigaas nonaak pie viena - vajadziigs kaads ar maakslinieka dotiibaam
Back to top
View user's profile Send e-mail
Ice



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 67
Location: Ventspils

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 4:31 pm    Post subject:

.
Vislabākais 2D dzinējs, kādu līdz šim esmu redzējis ir tāds, kas ir pamatā Desperados, Commandos, Robin Hood. Iemesli:
1) grafika ir vienkārši lieliska (labāku uz 2D būtu grūti iedomāties);
2) grafikai piemīt tāds patīkams "siltums" un rezultātā spēli ir patīkami spēlēt pat ilgu laiku;
3) salīdzinoši (ar citiem tikpat krutiem 2D dzinējiem) vienkārša sadarbība starp objektiem (personāžs-priekšmeti);

Nēsmu pietiekami kompetents, tāpēc lūdzu izteikt viedokli:
1) vai vispār būtu iespējams izmantot iepriekš norādīto dzinēju, vai arī tas ir pārāk sarežģīts?
2) vai šādu dzinēju vispār ir iespējams kaut kur dabūt?
.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 5:23 pm    Post subject: Dzineejs

Jaa, es esmu par izometrisku dzineeju. Bet nee, nav jeegas izmantot jau esoshos - taadu dzineeju iespeejams uztaisiit pasham, bez paaraak lielas piepuules. Un taisot shaadu dzineeju tas jaataisa uzreiz kopaa ar redaktoru (IMHO - kaa tam Pahrim), lai nebuutu jaapaarvalda konkreetaa valoda speeles skripteeshanai.
Mans priekshlikums speelei "Laachausis" - t.i. - tas princips vareetu buut apmeeram shaads: ir izgatavota vesela rinda objektu, kuram katram savs atteels:


Speelee visi atteeli tiek sakomponeeti veselaa skataa -

Rezultaataa notiktu lieliska darba daliishan - maakslinieki ziimee objektus, programmeetaajs taisa dzineeju, uzlabo etc., bet skripteetaaji - nebuudami ne maakslinieki, ne programmeetaaji - tai pat laikaa veiksmiigi skriptee sceenas. Jaukaakais ir tas, ka pat ja darbs ir kaut nedaudz pabeigts pie dzineeja un atlikushi ne tik buutiski elementi, skripteetaaji var jau saakt ar to darboties, taatad darbs pie speeles notiks paraleeli un attieciigi - ies aatraak un kvalitatiivaak uz priekshu. Plus, dzineeju visu laiku varees uzlabot, skripteetaaji noraadiis uz truukumiem, kurus turpat uz vietas noveersiiss (taatad - testeeshana arii paraleeli), maakslinieki bez probleemaam no saakuma uzmetiis shaadas te skices kaa man, ar kuraam skripteetaaji jau darbosies un tad atlikushajaa laikaa pamatiigi nostraadaas pie kvalitaates. Atteelus varees updateet kaut vai iisi pirms FinalReliizes. IMHO taa tam jaaizskataas "Laachausa" gadiijumaa.
"Laachausis" nevis "Laachpleesis"
Kaapeec es runaaju par "Laachausi"? IMHO par "Laachpleesi" jau ir tik daudz uztaisiits - gan Rainis, gan Pumpurs - tur ir strikts sizhets, no kura ne buutu veelams novirziities. Tachu mums neder eposa implemetaacija speelee. Buutu interesantaak pashiem izveido savu sizhetu - teiksim - Laachausis ir mazs zeens, kad Laachplesis iekriit Daugavaa kopaa ar MelnoKretiinu. Pamazaam siikais aug un liidz ar to aug arii vaacu varas darbi Latvijaa u vinjsh sajuut zveeriigu naidu..etc. Vaardusakot, taalaak likteniigi sagadaas, ka vinjsh, puisha gados, sakaujas ar vaacu kareivi un nogalina to (taa tajos laikos kautinji biezhi beidzaas). Skaidrs ir viens - glaabinja no Vaaciem nebuus, taapeec jauneeklis panjem vaaciesha zobenu un brunjukreklu, naudu un dodas mekleet taisniibu. IMHO speeles beigaas Latvijas vaacieshi tiek sakauti, bet Laachausis veic lielu celjojumu paari visai Livonijai - Dinaburga, Riiga, Turaida, Reevele, Teerbata etc.. Varam paaraak nepietureeties pie reaalaiem faktiem sizheta zinjaa, tachu videi jaabuut autentiskai - liidz pat siikumiem. Kautinjiem jaabuut smagiem, aatriem .. un vispaar, jaaskataas uz gredzenu paveelnieka kautinju pusi. Tajos laikos nebija dizhi gari duelji - augstaakais desmit cirtieni kad 1vs1, divi cirtieni - kaujas laikaa. Obligaati jaaimplementee milziigas masu kaujas un sizheta jaabuut totaali nelineearam (regards a la Fallout). Dialogiem jaabuut. Nu, kaa jums shkjiet? Un veel - es ieliku nelielu conceptual art sadaljaa Jaunaakie screenshoti - taads IMHO vareetu buut Laachausis.
Taalaak - kaatriigam RPG blokbaasteram vajag kaartiigu intro. IMHO intro buus gruutaak uztaisiit kaa uzfilmeet. Mans piedaavaajums - savaakt veselu baru veestures fanaatu, Tolkiena fanaatu (piem.kas sestdienaa bija), iedot shamiem zobenus, atrast vietu laukos (to es varu) un uzfilmeet ahujennaako ievadfilminju - taadu ar kauju. Pateicoties muusdienu tehnologjijaam mees 10 karotaajus varam paarveerst simtos (nu vai vismaz desmitos), veel tikai vajadzeetu taadu dikti labu operaatoru un voila! - The Game Of The Year is....Laachpleesis! or Laachausis! Esmu par shitaadu iznaakumu.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
BUGa



Joined: 18 Jan 2003
Posts: 63

PostPosted: Sun Jan 19, 2003 6:03 pm    Post subject:

Ice wrote:

Vislabākais 2D dzinējs, kādu līdz šim esmu redzējis ir tāds, kas ir pamatā Desperados, Commandos, Robin Hood. Iemesli:
1) grafika ir vienkārši lieliska (labāku uz 2D būtu grūti iedomāties);
2) grafikai piemīt tāds patīkams "siltums" un rezultātā spēli ir patīkami spēlēt pat ilgu laiku;

Tas nav dzineeja nopelns - tas ir maakslinieku... Cool
(Ja nu vieniigi dazhhadi specefekti)

Ice wrote:

1) vai vispār būtu iespējams izmantot iepriekš norādīto dzinēju, vai arī tas ir pārāk sarežģīts?
2) vai šādu dzinēju vispār ir iespējams kaut kur dabūt?

Vispaar lieta taada, ka dzineeju uzcept nebuutu taas lielaakaas probleemas - turklaat ja izmanto gatavu (ne opensource) dzineeju, tad ieviest kautko specifisku nebuus nekaadas iespeejas...
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Spēļizstrāde Latvijā All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group