dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

tuts
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 3:59 pm    Post subject: tuts

Peeksnji radaas atkal iedvesma uzrakstiit kaadu tutoriaali Smile Man ieprieksheejais ir taads - galiigiem noobiem, kaa vispaar kaut ko uzziimeet ar OGL. Es domaaju, ka naakosho arii vajadzeetu taadu noobiskaaku. Jo tie, kuriem vajag un kas vareetu saprast advanceetus tutoriaaljus, tos varees samekleet arii aarzemju netaa, bet galiigiem iesaaceejiem kaadaa lietaa varbuut labaak patiktu pashmaaju tutoriaalis. Tad nu es domaaju kaut ko uzrakstiit kaa ievadu sheideros, galiigiem iesaaceejiem. Mums jau ir paaris advanceetaaki, par gaismaam un eenaam no Maara Bulaana, tagad varbuut nodereetu kaut kas taads, kas ljautu iesaaceejam, kursh negrib/neprot maaciities no anglju valodaa esoshajiem materiaaliem, saprast, par ko ir runa tajos 3 Maara tutoriaaljos? Ko juus par to sakaat? Vai varbuut kaads gribeetu par kaadu citu teemu?
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 5:01 pm    Post subject: Re: tuts

Negibu atnjemt tev visu iedvesmu, bet vai vajadzeetu veidot tutoriaaljus aiz egoistiskiem apsveerumiem? Jo ja paskataas no taada izgliitojoshaa skatupunkta tad vai pilniigam iesaaceejam, kursh tiko ir uzziimeejis prizmu sdl logaa ir jeega maaciities sheiderus? Manupraat tas nav gluzhi adekvaats nakamais solis. Ko vinsh iesaaks ar tiem sheideriem ja nezinaas kaa optimaali ziimeet gjeometriju, utt. Driizaak sheit ir jaapaardomaa uz kaadu lasiitaaju raksts tiks teemeets. Ja tas nebus pilniigs iesaaceejs, tad var izvairiities no kaut kaadaam liekaam nianseem.

Personiigi es kaa cilveeks kuram ir sameeraa vispaarinaata sapratne par sheideriem, gribeetu redzeet piemeeram to kaa notiek sheidera savienoshana ar programmu, parametru nodoshana, nu, taada tipa info, jo pashu sheideru valodas referenci jau taapat var atrast tiiklaa.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 5:11 pm    Post subject:

Hmm, tad es laikam kaut ko netaa pateicu - tieshi taada bija doma: cilveekam, kuram varbuut ir kaada vai arii nav ne mazakaas nojausmas par sheideriem, paraadiit vienkaarshu ievadu - kaa ielaadeet sheidera programmu, kaa nodot mainiigos sheiderim, kaa tos sanjemt sheiderii un taalaak kaut ko ar tiem dariit. Taa teikt, lai peec tam buutu galvenaa doma rokaa un taalaak tas buutu tikai attieciigaas references par kaadu konkreetu efektu/funkciju samekleeshanas jautaajums. Man laikam jaamaacaas skaidraak izteikties Confused cilveeku valodaa, tas ir, kompis mani parasti nepaarprot :P

EDIT: varbuut ja tas arii neskjitiis pareizi, tad vari ieteikt kaads tad buutu "adekvaats naakamais solis"? Smile Jo ne jau shitais bija domaats kaa tuuliiteejs followups ieprieksheejam tutoriaalim. Ieprieksheejais - OGL iesaaceejiem, shitas - sheideru iesaaceejiem. Protams, ka pa vidu paliek skjirba, ko arii peec tam dereetu aizpildiit. Vai arii, ja ir kaada doma, kam vajadzeetu buut kaa tuuliiteejam sekotaajam ieprieksheejam tad, labpraat dzirdeetu versijas. Es no saakuma biju domaajis ka otrai daljai vaidzeetu buut par matricaam - lai saprastu ko tur iisti noziimee tie glLoadIdentity un glMatrixMode, un kaapeec tie vertekshi ir ar taam matricaam vispaar jaareizina Smile bet tad man laikam naaktos paaraak iedziljinaaties matemaatikaa, ko es negribeetu, jo nedomaaju, ka vareetu visu 100% korekti paskaidrot ar savu 11klashu izgliitiibu Confused
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Hobits
Indago organizātors


Joined: 04 Jul 2003
Posts: 491
Location: Riga

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 7:36 pm    Post subject:

Ne ne, ar paskaidroshanu viss ir stellees, es vienkaarshi to domu uztveeru kaa turpinaajumu tavam pirmajam rakstam jo ja nemaldos Tu pat mineeji kaadreiz ka gribeetu taisiit rakstu seeriju tieshi taadaa saakuma limenii.

Patiesiibaa par sheideriem vari rakstiit, noteikti buus atsauciiba (cik nu vinja vispaar ir iespeejama:)

..un par to naakamo soli, zini, matricas dereetu pilniigi perfekti bet tikai tad ir jautaajums vai vispaar vajag iedziljinaaties visaa tajaa matemaatikaa. Vienaa tutoriaalii matricu pamatkursu neizvediisi, taapeec varbuut labaak vispaar izvairiities no taa un apskatiit tikai standarta transformaacijas, kaa saroteet objektu, kaa paarvietot, utt. Buutiibaa jau ogl ar translate un rotate visas taas matricu lietas dara iekskjiigi un lietotaajs reizeem varbuut pat nezin kas tur patiesiibaa notiek. Un veel arii tas ka ja saaksi biidiit kaut kaadu ahuuno algebru vienkaarshi aizbaidiisi kaut kaadu dalju lasiitaaju (skolniekus) kuriem visa taa matricu padariishana veel nemaz nav pat murgos raadiijusies :) Taa ka nezinu, manupraat toch labaakais buutu palikt pie sheideriem (vismaz man pasham varbuut kaut kas noderees :P)
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 7:52 pm    Post subject:

Labs ir, lai tad iet sheideri. Un varbuut, ja uznaaks luste, arii matricas, iipashi neiedziljinoties matenee Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
S1
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 31 Jul 2005
Posts: 219
Location: Jelgava

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 8:29 pm    Post subject:

Ļoti laba doma, Giga. Un ja varētu pēc iespējas mazāk matemātiku. Ideāls variants būtu, ja tavā tutoriālī būtu paskāla sintakse, jo visos ārzemju tutos pārsvarā ir C++.
(Mans pēdējais teikums laikam izskatās baigi egoistisks Laughing )
Back to top
View user's profile Send e-mail
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 8:36 pm    Post subject:

Hmm, shaubos Smile Nee, bet nopietni - nekaadas valodas specifiskaas fiichas jau tutoriaalii likt nevaidzeetu, lai citvalodiigie arii saprot Smile buus ok, cerams.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Fri Aug 05, 2005 8:08 am    Post subject:

Un vēl paskaidrojumu, kas tie šeideri vispār ir )))
Savādāk, es šo vārdu dzirdu itin bieži, taču kā absolūtam 2d fanātam, nav ne jausam kas tie ir un ko tie ziemā ēd )))
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Fri Aug 05, 2005 8:10 am    Post subject:

Ok Smile Izskataas man buus aiznjemta nedeeljas nogale Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Guest






PostPosted: Fri Aug 05, 2005 10:43 am    Post subject:

Ai, ko tu atkal ar tiem Shaderiem te??? Confused
Māris Bulāns visu labi pateica.
Labāk uztaisi kādu tutoriālu par ko citu - par to kā apšaut sarkano strēlnieku armiju. Vai arī iemāci mums kā apieties ar šaujamiem no FPS skatpunkta.
Nu, ja tu tiešām gribi Shaderus, tad taisi ko profa līmenī - ūdens, burbuļi vannasistabā, ugunskurs. Nu tipa tā. Bet stāstīt otreiz to pasaku par Shaderiem, nu nevajag.
Tas no loģiskā cilvēka viedokļa.
Back to top
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Fri Aug 05, 2005 11:02 am    Post subject:

Konamis, tu vispaar lasiiji, ko mees ar Hobitu runaajaam pirmajos 3 postos?

Quote:

Tad nu es domaaju kaut ko uzrakstiit kaa ievadu sheideros, galiigiem iesaaceejiem. Mums jau ir paaris advanceetaaki, par gaismaam un eenaam no Maara Bulaana, tagad varbuut nodereetu kaut kas taads, kas ljautu iesaaceejam, kursh negrib/neprot maaciities no anglju valodaa esoshajiem materiaaliem, saprast, par ko ir runa tajos 3 Maara tutoriaaljos?


Doma ir uztaisiit tieshi ievadu - lai cilveeks, kursh neko nesaprot no taa, kaa sheideri straadaa, saprastu pashus pamatus un vareetu kjerties klaat specifiskiem efektiem - kaut vai tiem pashiem Maara tutoriaaljiem. Jo jebkursh, kuram pa speekam buutu saprast tutoriaaljus "profa līmenī", to tik pat labi var izdariit ar aarzemju tutoriaaljiem. Bet kaadam iesaaceejam, kuram varbuut veel ir probleemas ar anglju valodu, gan buutu ljoti noderiigi iesaaceeju tutoriaalis latvieshu valodaa. Buutu nevis veelreiz taa pati pasaka, bet saakums pasakai, no kuras Maaris pastaastiija vidus dalju.

Quote:

Tas no loģiskā cilvēka viedokļa.

Klauns :P

EDIT: turklaat, man padomaa ir lietot Cg - tad mums buutu tutoriaalji par visu - gan Cg, gan GLSL, gan HLSL.
_________________


Last edited by GiGa on Fri Aug 05, 2005 11:09 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send e-mail
Guest






PostPosted: Fri Aug 05, 2005 11:08 am    Post subject:

Pats tu klauns, pie tam vēl daudz lielāks!!!
Izlasi pareizi manu postu un pārlasi kamēr tev sviedri no pieres netek!
Es te runa'ju, ka nevajag tos Shaderus te bāzt - Anggelus jau visu pateica.
Kur tu te redzi sākumu pasakai???
Kādai pasakai? Es tev saku - taisi profa līmenī, nevajag mums bump un ēnas. Burbuļvanna un ūdens aizņem daudz vairāk Vertex un Pixel (Fragment) koda nekā tas bumps. LOL!!!!
Es ceru, ka saprati!?!?!
Jebšu man atkal nāksies tev visu paskaidrot daudz detalizētāk???

Par CG tu neko neteici, Klauns!!!
Back to top
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Fri Aug 05, 2005 11:22 am    Post subject:

Quote:

Es te runa'ju, ka nevajag tos Shaderus te bāzt - Anggelus jau visu pateica.


Vinsh pateica visu ljoti labi par gaismaam, normaal mapeem un eenaam. Bet tieshi tur jau ir taa doma, ka vinsh VISU nepateica. Pienjemsim, ja es pirmo reizi dziivee redzeetu taadu lietu kaa sheideri, tas tutoriaalis nebuutu pats labaakais veids kaa man to maaciities. Jo - nav kaartiigi pastaastiits pats pirmais, elementaaraakais solis - kaa ielaadeet sheideri, kaa nodot tam mainiigos, kaadi iespeejami veidi mainiigajiem, utt. (tas gan, protams, ir pieejams programmas kodaa, bet imho, daudz saprotamaak buutu apstaastiit to pashaa tutoriaalii).

Quote:
nevajag mums bump un ēnas

Manam tutoriaalim nekaada sakara ar gaismaam un eenaam nebuutu :?

Quote:

Kur tu te redzi sākumu pasakai???
Kādai pasakai?


Pats teici:
Quote:

Bet stāstīt otreiz to pasaku par Shaderiem, nu nevajag.

Un es turpinot ar to pashu apziimeejumu paskaidroju:
Quote:

Buutu nevis veelreiz taa pati pasaka, bet saakums pasakai, no kuras Maaris pastaastiija vidus dalju.

lai jauninjais ar droshu sirdi lektu iekshaa Maara tutoriaaljos, manupraat, ir nepiecieshams kaads ievads uz taam vienkaarshaakajaam lietaam, ko man pasham saakumaa bija gruutiibas saprast, un kas Maara tutoriaaljos nav gluzi tik plashi paskaidrotas, kaa man gribetos.

EDIT: kaada starpiiba Cg, vai GLSL, principi paliks tie pashi.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Guest






PostPosted: Fri Aug 05, 2005 11:28 am    Post subject:

Iesaku palasīt Māra Bulāna piedāvātos tutoriāļa source code.
No turienes visu var labi saprast. Es, piemēram, visu labi sapratu.

Nu, bet ja vēlies mačīt uz Cg, tad tas ir apsveicami. Tas jau vairs nav tev vieglais GLSL, kas bija iedomāts uz nākotnes tehniku.
Bet tu cienītais ne vārda nebiji teicis par Cg. Varbūt biji? Es ar Find pameklēju, nebija. Wink
Beigās taisnība nav nevienam.

Te ir pasaka - "Buutu nevis veelreiz taa pati pasaka, bet saakums pasakai, no kuras Maaris pastaastiija vidus dalju."
Back to top
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Fri Aug 05, 2005 11:32 am    Post subject:

Quote:

Iesaku palasīt Māra Bulāna piedāvātos tutoriāļa source code.
No turienes visu var labi saprast. Es, piemēram, visu labi sapratu.

Taa bija galvenaa doma - ka tagad prieksh taa ir jaalasa source kods. Peec savas pieredzes zinu, ka, kad maacos kaut ko principiaali jaunu, man labaak patiik tutoriaalja nevis source formaa. Un tas luuk ir galvenais iemesls, kaapeec es gribeetu ieshaut veel vienu tutoriaali, kas labaak paskaidrotu pashus, pashus pamatus.
_________________
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Pļāpātuve All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group