dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Darbs trijās dimensijās...
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocK



Joined: 06 Jan 2005
Posts: 107

PostPosted: Tue Oct 11, 2005 2:51 pm    Post subject: Darbs trijās dimensijās...

Sveicināti!
Jau 2 gadus esmu pazīstams ar Delphi, bet nevienu vienīgo reizi neesmu saskāries ar 3D grafiku un darbu ar to. Man nav nemazakās nojausmas kas un kā. Gribētos beidzot sākt, bet nezinu pie kā ķerties. Esmu meklējis Dark BASIC Pro, jo man ir neliela pamācība, kā rīkoties, bet tā arī neatradu. Maksāt par to negribas - man tas vajadzīgs, lai iepazīt kaut nelielu 3D teoriju.

Tātad:
Vai man vajadzētu mēģināt kko (ko?) iemācīties taisīt iekš Delphi? Kā zinu tur ir divi varianti vai nu darbs ar OpenGL vai nu ar DirectX. Ne vienu ne otru nepazīstu.
Varbūt man jāpāriet uz C++ (nu nez, mož tur izredzes iemācīties kko lielākas)?
Un maybe jāsāk ar ko pavisam prastu un primitīvu?

Iesakiet lūdzu! Un vēlams, pastāstiet ar ko jūs sākāt paši šajā jomā!
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 11:31 am    Post subject:

Es sāku veidot spēles no 2001. gada ar C++, OpenGL.
Pamats OpenGL radās tīri nejauši, kad tai laikā man atveda no Vācijas žurnālu par spēļu programmēšanu. Tas bija parasts žurnāla specpielikums. No tā arī iemācījos pamatus. Tad 2002. gadā nopirku par 17 latiem DarkBasic iekš 636 un ar to čakarējos.
Tomēr jau pēc mēneša man tas iebesīja un turpināju pie tā paša C++.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
NocK



Joined: 06 Jan 2005
Posts: 107

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 1:04 pm    Post subject:

Un man nav nekā ar ko sākt. Tātad tuvākajās dienās mēģināšu dabūt C++, tad vajadzēs pierast pie tā (starp citu - viņš stipri no Delphi atšķiras?) un tad pēc kāda mēneša laikam jau varēs ķerties pie OpenGL.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 1:30 pm    Post subject:

Ja ņemies ar Delfiem vari pamēģināt GLScene componentes, vismaz iesaktu gūsi kā un kas darās... Var arī pamēģināt 3DState arī diezgan patīkamas bibliotēkas un par brīvu.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
NocK



Joined: 06 Jan 2005
Posts: 107

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 2:53 pm    Post subject:

GLScene komponente man ir. Mēģināju to ieinstalēt, bet sanāca kautkā greizi. Tagad nevaru to nodzēst, jo nezinu kā tas darās. Visas bibliotēkas iekopēju Delphi7/Source folderā, palaidu tos GLScene7.dpr failu un vēl tur tos, kas bija, bet mēģinot nokompilēt pat tikai formu, uz kuras novietota kaut viena no GLScene komponentēm, Delphi uzreiz rājas, ka nevar atrasr visvisādus *.dcu failus.
Code:
uses Classes, VectorGeometry, OpenGL1x, Spline, VectorLists;

Zinu, ka tā ir instalācijas vaina, bet nezinu ko darīt.
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
ra001
Site Admin
Site Admin


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 452
Location: Latvija

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 3:14 pm    Post subject:

Optionos norādi katalogu uz shiem dcu failiem
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
S1
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 31 Jul 2005
Posts: 219
Location: Jelgava

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 8:49 pm    Post subject:

Quote:
Varbūt man jāpāriet uz C++

Tā būtu kļūda. Piem. OpenGL pieraksts ir viens nu tas pats, neatkarīgi no tā vai tu lieto C++ vai Delphi.
Back to top
View user's profile Send e-mail
anggelus



Joined: 23 Feb 2005
Posts: 383
Location: Rīga (LV)

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 11:21 pm    Post subject:

Quote:
Tā būtu kļūda.

Kāpēc uzreiz kļūda??? Tieši labi čalīts zinās divas valodas =]]
_________________
No comprendo lo que dice.
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 1:57 pm    Post subject:

NocK wrote:
Un man nav nekā ar ko sākt. Tātad tuvākajās dienās mēģināšu dabūt C++, tad vajadzēs pierast pie tā (starp citu - viņš stipri no Delphi atšķiras?) un tad pēc kāda mēneša laikam jau varēs ķerties pie OpenGL.


Iesaku tev C++. Ar to tev nevajag neko pieslēgt un saslēgt.
Es lietoju Visual Studio.NET un iet jebkurš OpenGL tutoriāls uzreiz pēc instalācijas. Ar DirectX ir savādāk. Tev vajag DirectX SDK.
Vai viņš no Delphi atšķirās? Sintakse neatšķirās, tie paši gl un GL saīsinājumi. Atšķirās valodas īpatnības kā mēs realizējam to visu programmas valodas iekšienē.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
savage



Joined: 19 Aug 2005
Posts: 31
Location: Riga,LV

PostPosted: Thu Oct 13, 2005 6:34 pm    Post subject:

Quote:
Quote:
Varbūt man jāpāriet uz C++

Tā būtu kļūda. Piem. OpenGL pieraksts ir viens nu tas pats, neatkarīgi no tā vai tu lieto C++ vai Delphi.

Daudz gan cilveku pasaulee ir kludijusies:)
Back to top
View user's profile
S1
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 31 Jul 2005
Posts: 219
Location: Jelgava

PostPosted: Sat Oct 15, 2005 10:14 am    Post subject:

Mani būs pārpratuši, C++ ir normāla valoda, kautgan man škiet tās sintakse neparocīga. Savage, nepareizi būtu tagad mācīties C++, lai tikai varētu realizēt 3D. Zaudēsi daudz vērtīga laika, vienīgais labums, ka zināsi papildus vēl vienu valodu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Sat Oct 15, 2005 10:39 am    Post subject:

Es, kad pirmo reizi mēģināju mācīties 3D priekš Delphi, tā padarīšanās jau tajā pašā dienā aizmirsās kā ļauns murgs. Lai gan pirms tam jau bija 2 gadi abu valodu: Delphi un C++ apguvē ielicis.
Bet nu, kā saka - "Par gaumi nestrīdās".
Tev Nock iesaku padomāt, kas tev pašam labāk padodas -
Delphi vai C++, bet kā S1 pareizi teica - OpenGL nav sakars ar valodas izmantošanu. Jappp, tā pati sintakse. Gandrīz.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
Kamazs
Guru
Guru


Joined: 17 Jan 2003
Posts: 829
Location: The glorious ancient city of Loja

PostPosted: Sat Oct 15, 2005 4:58 pm    Post subject:

NU imo jāiet uz C++ - veca/sena valoda(nu C ir vecs), tradīcijām bagāta, C/C++ sintakse tiek izmantota daudzās citās valodās un skriptos, sintakse ir elastīga un loģiska, bez tam lielākā daļa dažādu piemēru/tutoru ir C/C++. Nu un tad vēl tāda varbūt nebūtiska, bet man svarīga lieta - C++ var kompilēt ar n-tajiem kompilātoriem un IDE vidēm pēc izvēles - komerciālie, nekomerciāli utt., Delphi diemžēl tomēr ir tīrs Borland produkts un, lai gan ir visādi tur FreePascal, manii tie neiedveš uzticību. Nu un tad vēl cross-platform lietas - C būtībā ir Unix valoda, tas ir, abi dzima gandrīz reizē un tas tikai parāda to, cik šī valoda ir fleksibila - tajā var rakstīt aplikācijas, kas ar minimālām izmaiņām darbosies ļoti daudzās OS-ās. Delphi it kā ir Kylix priekš Linuxa, bet, kad lietoju, man īpaši nepatika un, atkal, uzticību neieviesa. Kaut kas tur nekompilējās uzreiz utt.. Tādēļ es viennozīmīgi uzskatu, ka C++/C ir jāzina pat, ja tu jamajā neprogrammēsi.
_________________
...un es uzskatu, ka Fallout ir etalons
Back to top
View user's profile Send e-mail Visit poster's website
pms
Guest





PostPosted: Wed Oct 19, 2005 9:20 pm    Post subject:

Jā, man ar pēc Paskāla lietošanas C++ likās bišķi murgaina. bet, kad pieradu, izrādījās, ka C++ var elementāri darīt to, kam Pascal/Delphi vajadzētu sazin kādas specfunkcijas. Vislabākais ir brīva datu interpretācija: vari nolasīt skaņas failu pa baitam, un tad atkarībā no formāta interpretēt tos baitus kā 32 bitu vai 16 bitu - elementāri. nez kā Pascal ko tādu varētu... Pie tam C++ ir visvairāk brīvu 3D engine un paraugu un vēl citu lietu. Man patīk Ogre3D, tepat, šai forumā kā ieteica, tā arī pie tā paliku Smile Labs variants iesākumam, 5 minūtēs dabūju gatavu kosmisku kuģīti, ko vadīt ar klavu un peli.
Back to top
bubu
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 3223
Location: Riga

PostPosted: Wed Oct 19, 2005 10:32 pm    Post subject:

pms wrote:
nez kā Pascal ko tādu varētu...
arī elementāri (gandrīz vai identiski C, nu sintakse drusk savādākā un garāka protams).

Quote:
Pie tam C++ ir visvairāk brīvu 3D engine un paraugu un vēl citu lietu. Man patīk Ogre3D, tepat, šai forumā kā ieteica, tā arī pie tā paliku :) Labs variants iesākumam, 5 minūtēs dabūju gatavu kosmisku kuģīti, ko vadīt ar klavu un peli.

Bieži vien visus šitos dziņus var izmantot neatkarīgi no valodas, jo to API ir aprakstīts arī citās valodās, vajag tik pameklēt.
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Iesācējiem All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group