dev.gamez.lv Forum Index dev.gamez.lv
Latvian Game Developers Community
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 

Kā tad žūrija vērtēs?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lynx
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 70
Location: Rīga

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 12:18 am    Post subject: Kā tad žūrija vērtēs?

Kā noprotu tieši pēc parasto mirstīgo balsojuma beigām žūrija atlikušao dienu laikā novērtēs visas spēles, saskaitīs rezultātus un galu galā paziņos I2005 labāko spēli.

Un te es vēlējos uzzināt nedaudz par principiem kā žūrijas locekļi novērtēs katru spēli. Jo nevar noliegt, ka personīgā uztvere un patika pret konkrētu žanru utt nosaka lielu daļu vērtējuma. Vai varbūt skatīs tālejoša projektam izskatās nākotne un cik lielu popularitāti ir guvis tautās. Jo nevar noliegt mūsu geimeru elites patiku pret Theep, viss, protams, ir realizēts skaisti un eleganti.

Bet te nedauz fakti no Jūras Vilkiem. 328 aktīvi spēlētāji uz doto brīdi kopā ir spēlējuši jau 1182 stundas un 43 minūtes. Tas ir virs 49 dienām. Nedomāju, ka kāda cita Latvijas spēle ir sasniegusi ko tādu. binary, piemēram, JV spēlē jau 83h+ un ir vairāki cilvēki kas spēlē jau 40h+. Pa to laiku var iziet vairākas citas "lielo" izstrādātāju spēles. Jā, pieļauju, ka nav korekti tā salīdzināt, jo žanri citi, bet tomēr sasniegums imo ir vērā ņemams. Tāpat projektā no palaišanas brīža ir veikti daudzi uzlabojumi un smagi labojumi tapēc tagad pati spēlēšana ir kļuvusi kvalitatīvāka un netik bugaina. Protams, ir ļoti daudz lietas pie kā ir japiestrādā balanss utt, bet fakts, ka daudzi cilvēki spēlē jau kopš 9ītā novembra līdz šai dienai, bez pārstājas par kaut ko liecina.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
BHC
Guest





PostPosted: Mon Nov 28, 2005 1:08 am    Post subject:

Nu, gan tu, manuprāt, izdarīji vienu nepareizu, neglītu soli.

Pirmkārt, salīdzināt BBMMORPG geimpleja laiku ar action, arcade, shootemup, ļitalkām vai jebko tamlīdzīgu ir pilnīgi garām. Jo ne jau 83h kāds intensīvi darbojās. Domāju, ka reāli tas gameplay laiks uz 83h ir, minēsim, 2h (īstenībā nav nemazākās jausmas cik), pārējais ir idle vai čats, kas īsti neskaitās ~.

Quote:
Bet te nedauz fakti no Jūras Vilkiem. 328 aktīvi spēlētāji uz doto brīdi kopā ir spēlējuši jau 1182 stundas un 43 minūtes. Tas ir virs 49 dienām. Nedomāju, ka kāda cita Latvijas spēle ir sasniegusi ko tādu. binary, piemēram, JV spēlē jau 83h+ un ir vairāki cilvēki kas spēlē jau 40h+. Pa to laiku var iziet vairākas citas "lielo" izstrādātāju spēles. Jā, pieļauju, ka nav korekti tā salīdzināt, jo žanri citi, bet tomēr sasniegums imo ir vērā ņemams. Tāpat projektā no palaišanas brīža ir veikti daudzi uzlabojumi un smagi labojumi tapēc tagad pati spēlēšana ir kļuvusi kvalitatīvāka un netik bugaina. Protams, ir ļoti daudz lietas pie kā ir japiestrādā balanss utt, bet fakts, ka daudzi cilvēki spēlē jau kopš 9ītā novembra līdz šai dienai, bez pārstājas par kaut ko liecina.

Ko tu gribi pierādīt? Domā, ka tu esi vienīgais - īstais, kas ir strādājis vaigi sviedros?
Otrkārt, es esmu pārliecināts, ka ļoti liels darbs ir ieguldīts arī kaut vai tajā pašā ne īpaši veiksmīgajā PLATH'ā, nemaz nerunājot par RON, kas diemžēl nav īpaši spēlējams.

Neesi tik savtīgs, Lynx. Visu cieņu, katrs kārtīgi paveikts darbs noteikti tiks atbalstīts un pienācīgi novērtēts.
Tas, ka spēli spēlē relatīvi liels skaits spēlētāju jau tā, manuprāt, ir milzīgs gandarījums un augsts vērtējums, bet bāzt acīs kaut kādus faktus, sevi izceļot un uzstādot sev prioritāti, ir tiešām neglīti.

Visu cieņu visiem dalībniekiem, kas piedalījās, gan arī tiem, kas nefinišēja, jo nevarēja pabeigt laikā. (Jo, redzi, Lynx, ir arī tāda lieta kā mācības un darbs).

/me paklanās
Back to top
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 5:45 am    Post subject:

Uj... jātdzīst, ka tīri nesmuki no Lynx puses, jo nu, iespaidot žūriju nedrīkst neviens no spēlētājiem.
Šo nu nekā savādāk par tādu pamatīgu pašreklāmu nenosauksi.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Lynx
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 70
Location: Rīga

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 8:28 am    Post subject:

Uff sorry :/ galīgi negribējās šo visu padarīt par savtīgu pašreklāmu vai žūrijas iespaidošanu, lai gan patiešām izskatās, ka tā sanāca :/ Izgāzos, mūžu dzīvo mūžu mācies, eh. Sauciet šo visu par pēdējo punktu balsošanā "merchandise", lai arī slikts merchandise sanāca.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Peacemaker



Joined: 04 Oct 2005
Posts: 31

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 11:12 am    Post subject:

Nedrīkst aizmirst, ka Lynx to iepostoja jau pēc "tautas" balsojuma beigām, tāpēc diez vai bija paredzēts ietekmēt tās balsojumu. Bet, no otras puses, žūrijai būtu jābūt objektīvai 'n' stuff un nevajadzētu ietekmēties no postiem forumos, no citu spēlētāju pavadītā laika iekš spēles u.t.t.

Bet jautājums nenoliedzami ir svarīgs. Es arī labprāt gribētu uzzināt, pēc kā žūrija vadīsies, piemēram, liekot vērtējumu kategorijā "Originality" (t.i., pieņemot, ka arī viņiem būs tās pašas vērtējumu kategorijas, kuras mums) - vai tiks vērtēta projekta oriģinalitāte, vai "kopējais iespaids un risinājums" (tāpat man arī nebija īpaši skaidrs, kas tur bija jāvērtē mums). Un arī trijos par grafiku atbildīgajos punktos: vai tiks skatīta projekta grafikas funkcionalitāte, dizains, atbilstība izvēlētajam žanram, vai arī grafiku (un skaņu) vērtēs absolūtā mērogā?

Eh, un es biju gaidījis, ka Lynx šito postos savā, JV topikā... Bet jebkurā gadījumā prieks, ka šīgada Indago konkurss dalībniekos rada pamatīgu kaisli Smile.
Back to top
View user's profile
zutiic
Indago dalībnieks
Indago dalībnieks


Joined: 12 Jan 2004
Posts: 140
Location: Rīga

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 4:53 pm    Post subject:

peec nepaarbaudiitiem datiem, antonu jau izspeeleejushi 999'999 cilv. un TIESHI TU VARI BUUT MILJONAIS! ...taapeec lejupielaadeet sheit! Very Happy
bet ja nopietni, kas iisti ir zuurijaa?

(bet muuzika antonam tomeer bij vislabaakaa..)
Back to top
View user's profile Send e-mail
Eximo
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 08 Feb 2003
Posts: 106
Location: Rīga

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 2:06 am    Post subject:

Quote:
Jo, redzi, Lynx, ir arī tāda lieta kā mācības un darbs

BHC, neaizmirsti, ka šie apstākļi attiecas uz visiem.

Domāju, vērtēšanas kritēriji nav pietiekoši pārdomāti un nevajadzīgi daudz (veseli 9). Bet tas tikai nozīmē, ka Indago vadībai būs lieliska iespēja tiekties uz pilnību nākošajā gadā. Smile
Back to top
View user's profile Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 10:13 am    Post subject:

Eximo wrote:
Domāju, vērtēšanas kritēriji nav pietiekoši pārdomāti un nevajadzīgi daudz (veseli 9). Bet tas tikai nozīmē, ka Indago vadībai būs lieliska iespēja tiekties uz pilnību nākošajā gadā. :)
Nākošais gads, nākošais gads... kādēļ visu vienmēr atliekat uz nākošo gadu? Varbūt varējāt uzrīkot tādu ritīgu konkursiņu šogad? ;)

Enivei, I2006 jau nu vismaz solās būt interesants, jo šamējamā, cik sapratu, piedalīsies LV gamedev guru bariņš.
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
muthaFaka (jaba-dabaDOoo)
Guest





PostPosted: Tue Nov 29, 2005 4:00 pm    Post subject:

Es uzvareeshu tik un taa, jo visi juus esat luuzeri un newarat savaakt sev komandu ar maaksliniekiem, koderiem utt... bija ASV un peec vinju parauga to visu izdariiju! Naakamgad sagaidiet labaako igru LV veeesturee, negribu daudz te runaat un soliities, bet visi kas igraaja manas igras pashas agraakaas versija jau teca ka neko LV liidziigu nav redzeejushi un tie antoni, salas, kur nu veel matudas vnk nobaal mana projekta priekshaa.. Negribu sheit daudz d**st bet no malas juusu taa visa vaariishanaas savaa sulaa izskataas vnk debiili,.... nu es nja nja njaa nevaru dabuut labus grafikjus nja nja njaaa taapeec es [debiils koders ar pumpaam uz vienas vietas] paintaa uzziimeeju savus monstrus VAI mans engins drausmiigs shedevrs [pirmaa doom liimenii] bla bla blaa.... Paskatieties uz seviim no malas -- reaali jau nu 5-6 gadu laikaa pat divi vai triis cilveeki wareetu uzmochiit kaadu nelielu bet kvalitatiivu igru, arii kaut vai izmantojot jau "pusgatavu" dzini... Taapeec visu cienju GiGa'm kursh pagaajushajaa gadaa jums sheit visiem ielika klokji ar savu Paradiizes Salu, vismaz kaut neliels [kaut arii ne sevishkji kvalitatiivs] izraaviens LV speelju industrijaa... Kaa es vienmeer teicu un teikshu --- ja ir gribeeshana un rokas aug ne no d**sas tad arii nelielaa domubiedru grupinjaa war uzmo4iiit normaalu projektu... Patieshaam lielu cienju Gigam, bet paareejie gan 'lazhanuljis' jo tikai runaa un runaa bet neko reaali kvalitatiivu nedara... es izieshu un jaunu vilnu saakshu [Gustavo :p]

Darat ta4u kko a to savaadaak LV igru indstrija pagrims.... eeeeh kaada jeega raxtiit vienalga kaads "maakslinieks-administraators" kikos manu IP un dzeesis sho postu................... Es shausmiigi dusmiigs, kauneejushies buutu!!! Smile) Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil
Back to top
Lynx
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 20 Jan 2003
Posts: 70
Location: Rīga

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 4:12 pm    Post subject:

Es stipri apshaubu, ka dzēsīs. Lai paliek godakmens šī gada stulbākajam postam. Kārtējais, es esmu tik kruts, pārējie sūkā... Mana spēle būs vislabākā, blabla. Tu neko neesi parādijis un šaubos, ka arī parādīsi ar šādu te attieksmi. Visu cieņu tiem, kas muti tukši nevirina un parāda savas spējas ar darbiem. Cik es esmu novērojis neviens no šī gada finišējušajiem dalībniekiem nelīda forumā un nebļaustijās, ka lūk viņš uzvarēs, jo pārējie neko nemāk taisīt.
Back to top
View user's profile Visit poster's website
AnetiX
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 05 Jun 2003
Posts: 573

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 4:59 pm    Post subject:

Vispirms darbi, pēctam runas. ;P Tukši muldēt mēs visi protam. :)

Pierādi - pēctam vari teikt ko vēlies.
Un jā, divi, trīs cilvēki var uzcept normālu spēli divu, trīs gadu laikā, bet Indago termiņš ir mazāk kā gads. Šī gada laikā ir jaizdomā projekts, jāatrod mākslinieki, ideju autori, skaņu operatori un kādam arī tas viss ir jākodē, netikai tas viss jāvada, vēl papildus to visu izdari bez financējuma - izmantojot tikai cilvēku labās sirdis un entuziasmu. :) Lūdzu, muthaFaka - būs tev izaicinājums. :)
_________________
Miljons iemeslu, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē
http://www.millionreasonswhylatviaisthebestcountryintheworld.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
EDDY



Joined: 07 Oct 2005
Posts: 1610
Location: Dzimtā zeme, Latvija

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 5:04 pm    Post subject:

muthaFaka (jaba-dabaDOoo) wrote:
Es uzvareeshu tik un taa


Hehh ... ieksh Indago 2006 uzvarees GiGa, ja piedaliisies.
Kaut kaa daudzi teikushi, ka uzvarees jau shogad, saaks jauno vilni, bet reaali nekas nenotiek.
Nenotiks tik ilgi, kameer nebuus gribeeshana kaadu paarsist.
Pagaidam tikai GiGam es zinu, ka ir komanda, kuraa ir programmers un 3d designer + Co.
Bet, ja par teemu, tad domaaju Lynx tikai gribeeja paraadiit, ka vinja speele ir neapshaubaams pieraadiijums vinja ieguldiitam darbam.
Taa nemaz nav nosodaama riiciiba.
_________________
Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday|Sunday
Back to top
View user's profile
GiGa
Indago Uzvarētājs
Indago Uzvarētājs


Joined: 25 Sep 2003
Posts: 887

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 5:17 pm    Post subject:

Saaksim taa:
Quote:
ieksh Indago 2006 uzvarees GiGa, ja piedaliisies

lai gan man patiik ieguldiita darba noveerteejums un uzticiiba no citu puses, bet esmu to lasiijis jau paaraak daudz reizju Smile luudzu vairaak to neteikt tk konkreetaa apgalvojuma formaa, jo taads optimists neesmu :)

Bet kas attiecas uz muthaFaka (jaba-dabaDOoo)
Quote:

paareejie gan 'lazhanuljis' jo tikai runaa un runaa bet neko reaali kvalitatiivu nedara...

emm, vieniigais, kursh te pagaidaam tikai runaa un neko nedara esi tu.
Back to top
View user's profile Send e-mail
BHC
Guest





PostPosted: Tue Nov 29, 2005 5:23 pm    Post subject:

Quote:
Bet, ja par teemu, tad domaaju Lynx tikai gribeeja paraadiit, ka vinja speele ir neapshaubaams pieraadiijums vinja ieguldiitam darbam.
Ja tev ir laba spēle, tev(spēles autoram) nekas nav jāpierāda. Spēle, darbi pierāda paši sevi. Kaut gan reizēm aprobežotie spēlētāji neapjēdz, cik daudz darbs ieguldīts spēlē.
Quote:
Es stipri apshaubu, ka dzēsīs. Lai paliek godakmens šī gada stulbākajam postam.
Es būtu iepostējis gudrinieka IP publiskai "apskatei".
Quote:
Pagaidam tikai GiGam es zinu, ka ir komanda, kuraa ir programmers un 3d designer + Co.
Acīmredzot, tu maz zini. :)
Quote:
Es uzvareeshu tik un taa, jo visi juus esat luuzeri un newarat savaakt sev komandu ar maaksliniekiem, koderiem utt... bija ASV un peec vinju
Bet es taisu piekto kveiku, muahaha...
Back to top
gazz



Joined: 03 Jan 2004
Posts: 355
Location: Teika

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 8:24 pm    Post subject:

Quote:
Bet es taisu piekto kveiku, muahaha...

a es sesto - tu jau straadaa uz vecas tehnologjijas, es uz jaunaakaas, man carmacks iedevis pieeju savam cvs serverim Very HappyVery HappyVery Happy
Back to top
View user's profile Send e-mail
Display posts from previous:   
dev.gamez.lv Forum Index -> Indago 2005 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group